1. leht 1-st
Aurutõkkepbaer vs aurutõkkekile
Postitatud: 25 Juul 2011, 00:40
Postitas Külaline
Teab keegi kas neil kahel tootel on ka mingi konkreetne erinevus? Hindu vaadates on kile mitmeid-mitmeid kordi kallim. Soov paigaldada paber/kile vannituppa kipsi ja soojustuse vahele.
Samas oleks ka teine küsimus, nimelt kas too sinine hürdoisolatsioon mida seina määritakse toimib ka mingil määral aurutõkkena?
Re: Aurutõkkepbaer vs aurutõkkekile
Postitatud: 25 Juul 2011, 09:16
Postitas Chef
vannituba on kõige märjem keskkond majas ning seal ei tohiks materjali pealt kokku hoida. vannitoad ei ole teab mis suured ka. materjali tehnilises kirjelduses peab olema öeldud, kas sobib märga keskkonda.
kas selle sinise hüdro all mõtled niiskustõkkekrunti või hüdrot, mis tekitab kummimembraani?
Re: Aurutõkkepbaer vs aurutõkkekile
Postitatud: 25 Juul 2011, 11:19
Postitas Külaline
seda kummi-hüdrot

Re: Aurutõkkepbaer vs aurutõkkekile
Postitatud: 25 Juul 2011, 14:19
Postitas Chef
mineraalainete baasil veetõkked on avatud diffusioonile (nt. mira aquastop), polümeersed ei ole (nt. mira multicoat). seega polümeerne kummimembraan peaks aurutõkke töö edukalt ära tegema.
Re: Aurutõkkepbaer vs aurutõkkekile
Postitatud: 15 Aug 2011, 18:08
Postitas kileneeger
Mis puudutab aurutõkkekile ja aurutõkkepaberi erinevust, siis seda saab aru juba mõlema materjali nime uurides.
Vaadates asja tehnilise poole pealt, siis aurutõkkeks loetakse LDPE kile puhul 0,2mm paksust toodet, millele on ka valmistamise käigus vananemiskindlust tõstvaid lisandeid lisatud.
Aurutõkke paber on jõupaber, millele on teatud spetsiifilise tehnoloogiaga kantud õhuke kilekiht ~20my, ehk siis 0,020mm. Kilede paksuste vahe on 10x.