1. leht 1-st

soojamüüri plaatimine

Postitatud: 30 Okt 2009, 23:35
Postitas bufu89
palun abi
tuleb soojamüür ära plaatida kas keegi oskab aidata mis liime tuleks kasutada?

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 31 Okt 2009, 10:22
Postitas tembu
Mira 3130 superfix sobib liimimiseks.

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 31 Okt 2009, 20:07
Postitas bufu89
tänud

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 31 Okt 2009, 20:26
Postitas kaminahi
Lisaks veel, et üldjuhul igal segutootjal on üks kuumakindlam (+80 kraadi) sort ja need on kõik igati kõlbelised ;)

Soovitav eelnevalt katta soemüür klaaskiud krohvivõrguga sama segu kasutades. Sein saab ka siledam. Plaatimisel kanda segu seinale segukammiga ja ka plaadi tagakülg katta seguga ja siis ülejääk kelluga maha tõmmata. Usu, jääb heam.

kena köik

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 04 Apr 2016, 11:48
Postitas konodont
See nüüd mulle klaar, kuidas plaate soojamüüri külge saab, aga saladuseks veel, milliseid plaate peaks kasutama. Palju rumalaid küsimusi, aga naistele on need lubatud :lol:

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 05 Apr 2016, 08:55
Postitas kahjur
Tagant punased kindlasti sobivad. Enamasti on plaadid ikka savist tehtud. Klinkerplaati ei soovitaks.

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 13 Apr 2016, 23:00
Postitas PeeterTartust
Pean vajalikuks teha siia lausele "need kõik on igati kõlbulikud" lisaks täpsustuse. EN direktiiv 12004 sätestab ära tingimused millede alusel toimub ehitussegude (ja sealhulgas ka plaatimissegude) katsetamine, tähistamine ja sertifitseerimine. Antud teemas märgitud Mira 3130 superfix (sertifikat C2TE S2) on meil kasutusel/müügil/arutlustes olevatest segudest üks vähestest millele on omistatud plasitilisuse (st maakeeeli mängimisvõime erinevatel temperatuuridel) mõõtmise moodulis sertifikaat S2. Ülejäänud meil müügil olevatest segudest ei ole selleni ulatunud. Nende teiste "on kõik samahead" segud on selle mooduli läbimisel saavutanud ainult S1-e..... Kiiltol näiteks on koti peale kirjutatud isegi ainult stiilis, et "väga hea igailma segu, läbinud EN 12004" ja ongi kõik.... Aga tulemust, st väljastatud sertifikaaditähist ei ole julgetud peale märkida, lihtsalt "on väga hea"... Samakallitel teistel tootjatel on 3130-ga analoogsete sõnadega reklaamitud segudel tähis S1, olgu siis tootjalks Ceresit, Weber, või Sakret vmt. Trehvas lihtsalt kätte see sertifitseerimisstandardi pakett, siis viisin sellega ennast kurssi, kuna teadsin, et õigepea tahan hakata korstent plaatima. Konstanteerin fakti, et enamuses müügimehed ei tea sellest tähistusest midagi.... lihtsalt et see on kah hea ja see kah jne... Kui ütlesin, et tahan kindlasti S2 segu ja pakkuge midagi (no näiteks projekteerija on ette näinud S2 segu kasutamise, ja välistanud tähistuseta, või siis ka ainult S1 segu kasutamise), et Mirat tean, aga veitsa kallis, siis müüjad pakkusidki neid kõiki "häid segusid". Ütlesin, et poisid need pole ju S2-d!, need ju klassijagu sitemad?! Ainult "Decora segumees" adus teemat, ja viis ühe teise S2 standardi plännergu juurde. See oli veel KOLM korda kallim kui Mira... tegin oma korstna Miraga. Ja lõpetuseks- antud direktiiviga sätestatakse konkreetsed ja ühetüübilised mõõtetingimused, ja need ei ole kuidagi võrreldavad mingite müügimeeste või töömeest subjektiivsete ütlustega, et "oi see on palju-palju parem, ja see omakorda sitem" jne. Lõpetuseks,kui võimalik, ära suuremaid plaate kasuta, erinev soojuspaisumine lööb pikapeale ikka lahti.

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 14 Apr 2016, 08:50
Postitas raga
soojendusega põrandale ja korstnatele, kus ei lähe saunaahju leek otse sisse "käravad tõenäoliselt" enamus superplastilised. Kui aga rääkida küttekehadest, siis Mira 3130 peaks olema parim, püsib ära ka ukse ümbruses, kui seal on lahendus õige.

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 14 Apr 2016, 08:56
Postitas Tavalugeja
Kui mitmesaja kraadini see soemüür põletatakse, et selline seguteadus?

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 14 Apr 2016, 20:38
Postitas toomas
Tere.

Kas tahad plaadiga katta kogu soojamüüri või ainult pliidiraua taguse?
Kui ainult pliidiraua tagust, siis omad kogemused on sellised. Kui teed väikese plaadiga siis küta paar korda enne kui vuukima hakkad. Kui mõne plaadi puruks lööb, siis vaeva vähem. Suure plaadi puhul kasuta võimalikult suurt plaati ja tee ilma vuugita. Jäta plaatide vahele 1-1,5 vuuk.

Toomas.

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 15 Apr 2016, 09:51
Postitas motamees
Kõige riskivabam on plaatida mootori silikoniga. Sama silikoni on nüüd müügil ka ahjukirjadega.

Re: soojamüüri plaatimine

Postitatud: 15 Apr 2016, 16:32
Postitas Tavalugeja
motamees kirjutas:Kõige riskivabam on plaatida mootori silikoniga. Sama silikoni on nüüd müügil ka ahjukirjadega.
Erinevus rikastab ja Mendali OÜ pakub veel riskivabamat silikooni. Vähemalt külarahvale.