1. leht 1-st
lagede ka kaldlagede (45') tegemine mütsprofiiliga
Postitatud: 05 Okt 2008, 16:11
Postitas IL
Kas kellelgi on häid kogemusi ka viilkatusel (45 kraadi) mütsprofiili kasutamisega lael ja kaldlael kipsi paigaldamiseks? Sarikate ja pennide peal on kilbina veel risti sama läbimõõduga prussid ning mütsprofiili (MP-16/50) peale läheb ülekattega kahekordne kips - mulle tundub see üsnagi OK lahendus. Järsku keegi kogemustega mütsprofiili paigaldanu kommenteeriks üsnagi levinud suhtumist "ma ei taha mütsprofiili nähagi, kuna tulevad mõrad".
Re: lagede ka kaldlagede (45') tegemine mütsprofiiliga
Postitatud: 05 Okt 2008, 18:12
Postitas voldemar
Kaldlagede ehitusel tulevad tavaliselt mõrad seetõttu, et ehitusega on kiire, kõik materjalid vajavad kuivamisperioodi. katuse sarikad tihtipeale mängivad kuivades,lausa praksuvad, üks pruss keerab ühele poole ,teine teisele poole ja ongi kipsis mõra, vahet pole kas on metalli või tavalist tollaluda kasutatud, katuslagede puhul tuleb tavaliselt arvestada mõradega nürinurkades , seinas ja laes. kui kleebite need kõvasti üle ja pahteldate , siis ikkagi rebib ta teil seda kus ise heaks arvab. Kaldlagede puhul on lihtsalt kannatust vaja.
Kui on juba vanade kuivand sarikatega tegu, siis on muret vähem, st. kui on vanema majaga tegu . Uuema maja puhul aga laske kipslael korralikult ära kuivada ja viimistlusega alustage alles mõned kuud peale kütteperioodi. siis ei tekki juba kipsi kahanemisest mõrasi.
Re: lagede ka kaldlagede (45') tegemine mütsprofiiliga
Postitatud: 25 Veebr 2009, 16:28
Postitas teinu
Metallprofiil on igal pool tunduvalt pragudekindlam võrreldes muude materjalidega.
Re: lagede ka kaldlagede (45') tegemine mütsprofiiliga
Postitatud: 25 Veebr 2009, 16:39
Postitas entu

))ikka leidub neid ,kes arvavad leidvat vahendeid ,mis on kindlamad kui loodusseadused:))
Re: lagede ka kaldlagede (45') tegemine mütsprofiiliga
Postitatud: 25 Veebr 2009, 20:00
Postitas aivar0102
teinu kirjutas:Metallprofiil on igal pool tunduvalt pragudekindlam võrreldes muude materjalidega.
Metallprofiil ise tõesti on pragudekindlam
Aga kinnita märja puidu külge ja oi-oi kuidas väänata võib.