1. leht 1-st

Kanalisatsiooni lahendus

Postitatud: 07 Dets 2007, 14:08
Postitas Ettemõtleja
Tere!

Kuna vundamenti vaja jätta kanalisatsiooni läbiviimiseks avad, siis paluks abi, kas mu ettekujutus tulevasest kanalkast on toimiv.
1. Soome („Veevarustus ja kanalisatsioonitehnika”) raamat soovitab hooneväljundi languks 2 cm/m kohta, õuekanalisatsiooni puhul võimalusel rohkemgi. Kas peale tallaalust läbiviiku võikski toru lang suurem olla? Vt. joonist http://xs.to/xs.php?h=xs122&d=07495&f=k ... yljelt.png Või peaks Eestipäraselt veidi väiksema languga arvestama.
2. Tegin mingi eskiisi kanalkast ka pealtvaates. Olge head ja vaadake, kas peaks midagi muutma. Joonisel on sinisega kõik see, kust reovesi alguse saab ja sinise noole juurest peab kraam talla alt välja jõudma. Kõik mis rohelisega on tehtud, tähistab torusid. Punased ringid on püstikud. http://xs.to/xs.php?h=xs122&d=07495&f=Kanalka-pealt.png
Kas hooneväljundid (hv) peaksid kuidagi teistmoodi jooksma. Hetkel mõtlesin, et hv1 ja hv2 võiksid enne püstikut „2” omavahel kokku joosta ja hv3 otse püstikusse „2”. Või peaks hv2 ka otse püstikusse „2” jooksma (siis lihtsalt vaja rohkem kaevata.)
Kas püstikul „2” võiks ka tuulutus olla?

Tänan vastuste eest! :)

Postitatud: 07 Dets 2007, 16:27
Postitas Külaline
Kui kaugel ja kui sügaval eelvool on, et kanaliga nii sügavale peab minema ?

Postitatud: 07 Dets 2007, 23:13
Postitas Ettemõtleja
Eelvool on see, kuhu kanalisatsioon välja jooksma peab, eks?. Settekaev on plaanis teha u. 25 m kaugusele majast ja keskmine maapinna langus selles suunas on 3cm/m kohta. ses suhtes oleks ka õuekanalisatsiooni suurem kalle hea, et siis ei jookse see maapinnale liiga lähedale.
Naljakas, septikute tootjad soovitavad õuekanalisatsiooni kaldeks 1-2cm/m kohta, sommid aga vähemalt 2, võimalusel rohkem :?
Kui keegi viitsib süveneda, siis veel küsimusi:
1) Kas püstik "2" kohale peaks puhastusava ka jätma?
2) Kas paneelvahelae korral jäetakse kahe paneeli vahele u. 15 cm vahe, et sealt saaks kanalka toru juhtida?

Palju küsimusi, kuid loodan, et kellelgi on kiire elutempo juures aega veidi teemasse süübida :)

Re: Kanalisatsiooni lahendus

Postitatud: 09 Dets 2007, 22:37
Postitas pelx
kallet on soovitatav maksimaalselt väikseks teha! kuna muidu vesi voolab ära jäätmed jäävad kuivale ja ei voola ära! tekkivad ummistused!

Re: Kanalisatsiooni lahendus

Postitatud: 10 Dets 2007, 10:43
Postitas Külaline
Puhastusava tee kindlasti. Kanali toru võib vabalt ka 60cm sügavusel olla, kuna normaalolekus on ta tühi ja selle aja jooksul kui seal vesi voolab, ei jõua see ära külmuda. Hea on ka maa sisse toru peale "peno" plaat panna. Aga neist kõrgusmärkidest ei saa küll aru, kui maja juures oled toruga -1,7m kui sügavale sa septiku paagi siis panema pead, et sellesse ülevalt suubuda.

Re: Kanalisatsiooni lahendus

Postitatud: 10 Dets 2007, 15:18
Postitas High-Q
solgitoru vii läbi vundamendi, mitte talla alt. säästad julgelt meetri kõrguses.
piisab, kui äravooluks on 1-1,5cm/m kohta, see oleks "ideaalilähedane". kui korraks 0-kalle või natuke teravam nurk, siis pole hullu, peamine, et väga kiirelt ei lange ja negatiivset kallet ei teki. muidu jah vesi voolab ära aga kräpp ei jõua järgi ja võib ära kuivada.
külmumispiiri saad veidi tõsta penoga, kasvõi 5 cm horisontaalis u 50cm laiuselt (liiv kraavi põhja u 10cm, solgitoru, liiva nii palju, et vähemalt 5cm kõrgem toru ülemisest äärest ja peale peno),see oleks isegi mitte ainult soovitav vaid väga teretulnud, sest peno ka pehmendab, et kivid toru kallale ei kipuks.