Laelambis pirnid pidevalt läbi

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Anonüüm
külaline

Laelambis pirnid pidevalt läbi

Lugemata postitus Postitas Anonüüm »

Sai millalgi laelamp ostetud, neli pirni (need väiksema keermega, 40W). Väga tihti lööb mõne pirni läbi, lugenud küll ei ole, aga no ikka vähemalt kord kuus, rohkemgi ilmselt. Korraga lööb läbi ühe pirni. Varasema armatuuriga probleeme polnud, teiste valgustitega ka elamises mingeid probleeme pole, tegemist korterelamuga.

Kas on võimalik, et juhtmed kuidagi "valesti" lambile külge pandud? Lamp ise vigane, mida-kuidas kontrollida?
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Lugemata postitus Postitas ketas »

Ilmselt on kehvad pirnid. Muud ei tule hetkel pähe.
Imelik
külaline

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Võib olla on valgustisisene montaaz teostatud ebakvaliteetselt. Harvad ei
ole juhud kui "tehaseotsad" on poollahti. Teine asi on valgusti enda
ehitus kui lampidele pole jäetud piisavalt jahtumisruumi ei pea nad ka
kaua vastu. Kolmas variant ketta poolt pakutu. Miskipärast on sarnast
muret viimasel ajal tihti kuulda. Ise olen pannud tähele et pakendil on
märgitud ära hõõglambi sokkel aga kolbi suurus ja kuju poleks nagu
olulised. Tegelikkuses vahest siiski on.
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Volli »

"Pirnid" kõigepealt korralikkude vastu vahetada ja kõik 4,hinnavahe on seal pea 2x ,aga üle 10 Eegu juures natuke pole see eriti suur väljaminek. Teiseks võib olla valgusti konstruktsioon selline ,kus lamp ei saagi vastu pidada ja põhjuseks liigne kuumenemine,tavaliselt ,(pinge võiks ka ära mõõta objektil,kuna vahel on seda isegi üle 230V-i meil juba).
Kolmandaks on juba mainitud ebakvaliteene koost ja materjalid :lambipesa on selline "äbarik" ,kus el.-ne kontakt voolujuhiga on hea ainult kui vool taga ,sellisel juhul põlevad eriti väikse (40W) võimsusega lambid läbi sisselülitamisel tavaliselt ,ja koguaeg.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga milline siis on "korralik" pirn? Ostan siis neid ja proovin järgi :)
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Lugemata postitus Postitas ketas »

Pakun et Osram, General Electric või midagi sarnast. Odavaid pirne leiab tavaliselt toidupoodide tööstuskaupade riiulitelt.

Ei teeks paha ka lambi kõik kruviühendused üle kontrollida.
T1000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Veebr 2008, 14:03

Re: Laelambis pirnid pidevalt läbi

Lugemata postitus Postitas T1000 »

Või osta OSRAM'i säästupirn. Eluiga on mitu mitu aastat. Karbi peal isegi kuni 6 aastat. Endal nii kui hõõgpirn läbi põleb siis sama enam ei osta kuna esiteks uutel lampidel on ju plastik pesad. Need tahavad ära pudeneda sellise kuumaga. Nt osrami see pisema sokliga 40W pirn kulutab voolu mingi 8 W. Seega kasu on suur ja on teisigi plusse. Üks on nt see, et ei lähe nii kuumaks ja miinuseks see et põlema minemine toimub viivitusega ehk täis välguse saavutab pirn mingi 30 sekundi jooksul. Ja säästupirn EI OLE see mis ta oli 6 aastat tagasi ''a'la sinised hägused pimesilmad''. :)
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Re: Laelambis pirnid pidevalt läbi

Lugemata postitus Postitas ketas »

T1000 kirjutas:... esiteks uutel lampidel on ju plastik pesad. Need tahavad ära pudeneda sellise kuumaga. ...
Isegi siis kui kasutada õige võimsusega pirni? Miks ma seda küll ei usu...
vanakala
külaline

Re: Laelambis pirnid pidevalt läbi

Lugemata postitus Postitas vanakala »

järsku on sellest abi:
minul juhtus 2a. tagasi selline juhus, et arendaja pani sõbra majale majasisese kilbi töökorda ja mina vedasin ainult majasisesed juhtmed.
sõber hakkas ka ühel hetkel kurtma , et pirnid aina lähevad läbi ja vahest isegi hõõguvad ainult. alguses seda jama ei olnud ja umbes 2 kuud hiljem hakkas pihta. mina soovitasin tal arendaja ja EE poole pöörduda kuna olin kindel, et minu töödes viga ei ole. läksin siis ikkagi kohale ja tuli välja, et kilppi oli pandud kaks eraldi neutraali(0) klemmi mis olid otsapidi koos ja plastikus peidus. omavahel olid sildamatta ja nii jäid osad valgustid 230-400V le. ise ka imestasin mõõtes , et mis toimub. aga eks oleksin pidanud ise ka hoolas olema ja arendaja elektriku töö korralikult üle vaatama. õnneks ei juhtunud veel midagi hullu ja hävinesid ainult mõned pirnid.
Imelik
külaline

Re: Laelambis pirnid pidevalt läbi

Lugemata postitus Postitas Imelik »

oli pandud kaks eraldi neutraali klemmi mis olid otsapidi koos ja plastikus peidus. omavahel olid sildamatta
Sellise vormistuse puhul suhtuksin kogu antud kilbi sisusse kahtlusega sest tegemist ei saa olla nn. "näpuveaga". Nii tähtsate ühenduste kvaliteet kontrollitakse mitmekordselt üle.
Teiseks oleks sellisel sildamisel aktsepteeritav ainult poltühendus või juhtmesild ja kindlasti mitte varjatud kujul. Kilbi dokumentides peaks teostanud isiku nimi kirjas olema.
Selle isiku peaks ette võtma sest oma tegevusega ohustab ta teisi inimesi ja nende vara
(on valinud vale elukutse). Kuigi kahtlustan kas antud kilbil üldse mingeid pabereid on.
Pesade seisukohalt ühtin ketta kahtlusega (kuigi pean tunnistama et müüdavate valgustite kvaliteet on väga kõikuv ja olen samuti kohanud valgusteid kus max lubatud W on ilmselgelt liialdatud).
T1000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Veebr 2008, 14:03

Re: Laelambis pirnid pidevalt läbi

Lugemata postitus Postitas T1000 »

ketas kirjutas:
T1000 kirjutas:... esiteks uutel lampidel on ju plastik pesad. Need tahavad ära pudeneda sellise kuumaga. ...
Isegi siis kui kasutada õige võimsusega pirni? Miks ma seda küll ei usu...
Kusjuures on nii, mul endal ühes toas on kolme pesaga laelamp. Pirnid käivad pisema sokliga ja MAX on 40W. Sai siis ostetud vastava võimsusega ja paar kuud põlesid kuni üks läbi läks ja kui vahetama hakkasin siis need plastik pesad olid otsast pudedad, seega kui ma seal edasi oleks muudkui hõõgpirne kasutanud siis kauaks neid pesasid poleks jäänud. :)
Imelik
külaline

Re: Laelambis pirnid pidevalt läbi

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Lisan siia juurde täna endal olnud huvitava (masendava) juhuse. Paigaldasin täna nimelt tiivikuga (ventilaatoriga) laevalgustit mida sai puldiga juhtida (mingi svenssonite variant).
Seal käib lisaks valgustile lakke puldiga juhitav lülitusseade. Asi tehtud lülitasin puldist valguse sisse ,kõik lambid lõid eredalt põlema ja kustusid kerge plõksuga. Esimese hooga mõtlesin juba et sai midagi valesti ühendatud,sai siis kõik uuesti lahtivõetud ja ülekontrollitud. Skeem iseenesest lihtne - sisse toide 3soont , välja 4 (tiivik ja lambid eraldi
neutraal ühine). Selgus et viga trükkplaadil olnud sillas siseneva ja väljuva neutraali vahel
(halb kontakt),põles sisselülimisel läbi ja põletas läbi ka kõik 4 valgustis olnud hõõglampi.
Minuarust hea näide halvast kontaktist põhjustatud pingekõikumiste mõjust lampide elueale. :banghead:
Vasta