Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Rakk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 05 Aug 2006, 09:13

Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas Rakk »

Millega lõigata põllukivi (maakivi) parajaks? On kellegil sellega kogemusi?
Sooviks sellest teemast rohkem teada!
Tänan.
Muudkui ehitan ja toksin
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Vanasti puuriti ümarale kivile augud, talvel lasti soonde vesi ja kivi läks vee jääks paisumisel pooleks. Edasi läks töö vist juba haamrite ja meislitega.
Rakk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 05 Aug 2006, 09:13

Lugemata postitus Postitas Rakk »

Ma siin mõtlesin, et ketaslõikuri ja teemantkettaga annaks midagi ärateha!? Et ajad on edasi läinud ja tehnika arenenud. :idea:
Muudkui ehitan ja toksin
R0mm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:33
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas R0mm »

Minuteada saetakse neid sellises spetsiaalses pingis ja ühe kivi saagimine võtab ikka päevotsa kui siledat pinda tahad saada. (hauakivide valmistamine näiteks). Niisama suuremate tükkide purustamiseks on puurimine ja lõhkamine. Graniit on väga kõva kivi ikka ja teemantkettaga läheb asi liiga kalliks ma arvan. Betoon on graniidi kõrval nagu juust.
Rakk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 05 Aug 2006, 09:13

Lugemata postitus Postitas Rakk »

Ok! dünamiidiga on asi natuke keerulisem! Aga, kui tihedalt tuleks neid aukke puurida, et kivi ilusti murtud saakas?
Muudkui ehitan ja toksin
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Viljandi kandis olevat üks hull mees - kivipurustuse spetsialist aastaid. Olen kuulnud, et lõhub maakive ilma mingi eelneva puurimise-saagimiseta lihtsalt suure kuvaldaga. Olen näinud tema laotud maakivi müüri - supertöö ei mingeid puuri, meisli ega lõikamise jälgi. Müür Mähma suvilate kandis, seal ta vist elab kah.
Chewie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 16 Jaan 2007, 16:05

Lugemata postitus Postitas Chewie »

ei tea kas sellise giljotiiniga ei saa, nagu ehitusblokke lõigatakse - ise olen sellega tänavakivi lõiganud ja sobib väga hästi, tõsi sellist ideaalset siledat pinda sellega küll ei saa.
ehitusemees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan 2008, 00:52
On tänatud: 2 korda

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas ehitusemees »

Sellist meest olen ka ise telekas näinud. Oli film sellest kuidas Kaljuste ehitas oma ooperimaja. Seal tehti vundament samuti maakividest, kivid olid saare pealt kokku korjatud. Tuli üks vend kivihunniku juurde ja teised imestasid, et kuidas Sa neid lõhkuma hakkad, mees vastas, et need lähevad nagu suhkrutükid ( ja kivid olid ikka tõsised, mõni kuni meetrise läbimõõduga). Võttis mingi suure guvalda taolise asjanduse kätte ja hakkaski neid pooleks raiuma nagu puid - laks ja kivi pooleks. :banghead: Kuna filmi sisu oli muus siis täpsemalt ei saanudki aru mis kirves see tal oli. Aga asi hakkas nii huvi pakkuma, et tahan suvel kindlasti ise ka proovida asja ära, eks annan teada kui midagi õnnestus.
Seniks edu.
jannos
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 21 Dets 2006, 21:28

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas jannos »

kõik sõltub ju sellest, mis on asja eesmärk. Kui vaja saab ka teemantkettaga lõigata.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas maik »

Põllukivil on jooned(sooned,kihid) risti soont jäädki lõhkuma,pikki joont läheb lõhki nagu kasepakk,õppind mehed ,head riistad.
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

Terve lõunapoolne Eesti on ju täis maakividest aitasid, lautasid jms. Kivid on ikka töödeldud, so väline külg tavaliselt lõhestatud. Oskaja mehe käes need kivid vist murduvad tõesti lihtsalt..mõeldes sellele millised tööriistad olid kasutada nt aastal 1920. Kahjuks selliseid meistreid vist enam eriti ei liigu.

Ise ka proovinud maakivi lõhkuda kuvaldaga tagudes..selline peaga vastu seina jooksmise tunne tekib.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas toomas »

Proovisin uudishimu rahuldamiseks nii nagu see vend seal Kaljuste filmis. Ja lähevadki pooleks nagu suhkrutükid. Lüüa tuleb pikki sooni. Vaadake millise kujuga oli see kuvalda millega ta neid kive lõhkus. Selles see uba seisneb.

Toomas
Külalinehuvitamas
külaline

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas Külalinehuvitamas »

Kust seda Kaljuste filmi vaadata saab? Või siis mis kujuga see kirves olema peaks. Hakkas ka huvi pakkuma.
ingmar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Jaan 2008, 12:35

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas ingmar »

Tere! Sooviks kah teada, milline see kirves peab olema, mul niipalju kive, et kui kõik ära lõhkuda peaks saama päris korraliku aia. Ei tea, kust seda filmi näha saaks???
M@rx
külaline

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas M@rx »

Samale küsimusele vastust otsides siia foorumisse jõudsingi.
Ise olen proovinud ühte ehitusele ettejäävat kivimürakat teemandiga lõigata, kuid tulutult. Tulemuse andis aukude puurimine ja kiilude löömine. Vahepeal oli ka mõte tule ja veega proovida aga olemas oleva palkmaja lähedus sundis sellest ideest loobuma.
Eelpool nimetatud filmis paistis kuvalda nagu tömbi otsaga pakulõhkumis kirves. Eks peab proovima minema :wink:

Oskab äkki keegi soovitada mis segu sellise müüritise juures kasutada?
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas virgor »

Kes oleks nii hea ja ütleks siis kus seda filmi näha saab?
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas Allan »

Külaline
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Chewie kirjutas:ei tea kas sellise giljotiiniga ei saa, nagu ehitusblokke lõigatakse - ise olen sellega tänavakivi lõiganud ja sobib väga hästi, tõsi sellist ideaalset siledat pinda sellega küll ei saa.
Pane ikka enne vette likku ka :grin:
Külaline
külaline

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vahepeal oli ka mõte tule ja veega proovida aga olemas oleva palkmaja lähedus sundis sellest ideest loobuma.

Oskab äkki keegi soovitada mis segu sellise müüritise juures kasutada?
Ega's kivi peale jaanituld pole tarvis teha, paarist halust piisab kui kivi ise just majasuurune pole.
Mina tegin tule kivi peale ja kui tuli oli ära põlenud valasin sahmaka külma vett otsa. See võttis praod sisse ja edasi läks juba tavalise 8 kg vasaraga.
Seguks kasutasin lubimörti. Müür tuli täitsa kobe. :good:
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas maik »

Tule-mees ei tea mis sul kerise-kivid teevad,äkki on killustikuks põlend? Usu mind jalgratast ei ole vaja leiutada,kive saab lihtsamini igasse mõõtu."õppind mehed head riistad"
Külaline
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas Külaline »

[quote="Külaline"]Viljandi kandis olevat üks hull mees - kivipurustuse spetsialist aastaid. Olen kuulnud, et lõhub maakive ilma mingi eelneva puurimise-saagimiseta lihtsalt suure kuvaldaga. Olen näinud tema laotud maakivi müüri - supertöö ei mingeid puuri, meisli ega lõikamise jälgi. Müür Mähma suvilate kandis, seal ta vist elab kah.[/quot


jah olen ka kuulnud,see mees peaks elama kusagil viljandimaal ,üks ehitus firma oli tellinud ta kunagi ,sest keegi ei saanud hakkama kivide löhkumisega.vana tuli kohale sügas kukalt veeretas kivi ühe külje peale siis teisele küljele vaatas veel ja andis öige kohapeale laksu ning kivi oligi löhki ning firma pealikud olid kaenud suud lahti ,et mida meest :thumbsup:.kivide löhkumine pidi olema sama nagu puu löhkumine pead lööma öige koha peale aga see vana on niipalju kividega tegelenud,et teab!!!! müts maha selliste vanade eest,edu ja tervist talle :good:
Tegija
külaline

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas Tegija »

Teate...mind ajavad need suure kivi löömise ühe paugu jutud lausa marru...no tooge siis Roxon hydrohaamer kohale, kui see nii oleks.
Et korralikku viilakat saada, läheb peale jõu vaja ka natuke mõistust, muidu saab ainult hunniku killustikku.
tegija
külaline

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas tegija »

Külaline sul on tõesti õigus et see Viljandi mees on üks kõvemaid tegijaid keda igaüks peab ise nägema,mitte siin sellist jama suust välja ajama.Olen näinud kui mees lõhub põllul oleva kivihunniku viiludeks ilma mingite soonte ja kive valimatta.Need tööd ja need kivid mida siin netis müüakse ja need tegijad.Andke andeks mehed need puhas jama.Minge käige seal Viljandimaal ära ja siis pange oma ise käkerdatud pildid siia ülesse.Teiseks need filmid ja kaljuste seinad ju samuti mingi paras käkerdis.Üks asi on lõhkuda maakivi ja teine asi laduda.Ma arvan et Mitte kellelgi pole mõtet Eesti firmadelt lõhutud kive osta,kuna see ju puhas jama.Olen näinud kus mingilt Pärnu firmalt euroalustel toodud kivid.Andke andeks oleks võinud killustikkust parem laduda.Kõik kiiludega ja mingite valede nippidega lõhki aetud.Kõik kes te lõhutud kive soovite osta on targem see Viljandi mees oma kivihunniku juurde palgata ja te ei suuda seda kivihunnikut ära laduda.Teiseks on tal kodus rohkem lõhutud kive kui mõel firmal siin.Sain ta telefoni ka küsige enne kui siin oma tehtud tööde ja lõhutd kivide pildid ülesse panete.Nr.5064859 Riho.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas maik »

Tean seda Rihot, jutt jookseb tal hästi,mul kõrvad väsisid ära teda kuulates.Aga tõsi on see, et Liivimaa parim kivi-lõhkuja.
MAV
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 63
Liitunud: 07 Sept 2007, 14:24
Asukoht: Tallinn / Türisalu 5137369

Re: Millega lõigata põllukivi (maakivi)!

Lugemata postitus Postitas MAV »

maik kirjutas:Tean seda Rihot, jutt jookseb tal hästi,mul kõrvad väsisid ära teda kuulates.Aga tõsi on see, et Liivimaa parim kivi-lõhkuja.
Teeehitajad kasutavad Roxonit, kui suured traktorid kivi liigutamisega enam hakkama ei saa. Ahjaa, samuti need, kes vanu paneele ja muud kivirämpsu jahvatavad, neil kah sama meetod.
Vasta