betoonist keldri loodi ajamine

p2rlirax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 10 Sept 2018, 18:55

betoonist keldri loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas p2rlirax »

Tegime ühel objektil 10x10m kahe meetri sügavuse 20cm paksuste betoonseintega keldri. Nii seinad kui plaat on 20cm paksused, hästi armeetitud betoon, nii rauaga kui fiiberkiuga. Kuna lage ei ole veel valatud, siis on tegu sellise monoliitse betoonist kausiga, umbes nagu bassein. Tugevuse ja jäikuse poolest võiks seda veeretada nagu kuubikut ilma et midagi juhtuks.
Väljast poolt jäi tagasitäide tegemata ning välja kogunes sügisvihmadega pinnasevesi oluliselt kiiremini kui sisse ning ühe heal päeval läks elekter ära, pump seiskus ja perimeetri ümber oli "hetkega" meetri sügavune vesi, mis kergitas meie kausi ühest nurgast 20-30 cm kõrgusele. Kohe kui avastasime, täitsime kausi ääreni veega ja see vajus mingil määral tagasi oma kohale, kuid üks diagonaal jäi siiski 10cm kõrgemaks kui vastasnurk. Mainin veelkord, et tegu on täiesti liivase pinnasega, umbes nagu ookeani ääres liivarannas.
Ise mõtlen, et teeks kahele seinale, mis on madalama nurga juures, tagasitäite ja kahele üleskerkinud nurga poolsele seinale mitte. Seejärel kaevaks üleskerkinud nurga lähisseinte ääre alt tühjaks ja üritaks kaussi uuesti loodi meelitada. Et üle ei vajuks, suruks seinte alla mingid vaiad, mis lasevad kukkuda ainult nii palju kui tarvis ja püüaksid kausi kinni. Kui ka madalamaks vajub, pole nii hullu kui hetkel, kuna praegu ei saa sinna "kaant" peale valada ilma et projekti nullist üle ei läheks. Tahaks proovida seda uputamise meetodit, aga enne räägiks mõne mehega, kellel on sarnane kogemus. Siin (Prantsusmaal) ümberringi on tarkasid basseinimeistreid palju, kes teavad, et kui valu on tehtud, tuleb kohe vett täis lasta, aga ma pole ühtki meest leinud, kes oleks sellist olukorda lahendada püüdnud. Kõik ütlesid, et roskon peale ja uuele katsele. Ise aga tahaks hirmsasti proovida.
Mida eesti targad arvavad?
Vasta