Ahi 2 ja poole päevaga

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1497
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Ahi 2 ja poole päevaga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Eks ole ennegi tehtud, olen lugenud. Ehitasime minu ahju, sees minu koldevärk ja tegime tule alla, kolmandal päeval kell 12.00. Ise olin ahju juures kelle keskööni. Sinnamaani ajasid erinevad kolleegid puid alla, nii et kuldne tuli ei saanud hetkekski vaibuda. Väidetavalt aeti puid alla veel kell 3 öösel. Kütmine toimus kuivade tammehalgudega. Järgmisel päeval võtsime tulikuuma ahju algosadeks. Kõik oli terve. Kolle oli terve, kest oli terve. Mul on 70 kollegi, kes seda tunnistasid.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1115
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Ahi 2 ja poole päevaga

Lugemata postitus Postitas Prill »

Mis selle jutu moraal on? Vedas, õnn naeratas, nüüd järgmisteks sajanditeks 2.5 päevaga laotud ahjude osas 100% katsega tõestatud kindlus, et midagi pragune, paisu, lagune. Kas 70 pottsepp tunnistajat on piisav aga 7 ei oleks ja 700 tunnistajat ei tunduks usutav.. või mida need tunnistajad tunnistama täpsemalt peaks.
Aga võibolla oleks pidanud enne lammutamist ahju laskma maha jahtuda, oleks võimalikud temperatuurist tekkinud pinged saanud täistsüklina rakenduda.

Tea, kas nüüd tuleb uus ahi teha ja katset korrata.. :wave:
Või võtta järgmine kõrgem siht, üritada mahutada 2 päeva sisse..
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1497
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Ahi 2 ja poole päevaga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Prill kirjutas: 25 Apr 2024, 09:03 Mis selle jutu moraal on?
Moraal on see, et saab ehitatada ahju, mis selles tuld tehes lõhki ei lähe. Aga muud mula on iga mehe oma äranägemise järgi.
Pottseppmeister "Kaminahi"
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1833
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Ahi 2 ja poole päevaga

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Moodulahi?
Mitu meest paigaldas?
Ei läinudki lõhki - väga hea! Kuidas õnnestus füüsika üle kavaldada?
Ehk siis täpsustaks konkreetsemalt: materjalid; suurus; mass; võimsus; kasutegur; kütuse liik; suitsugaaside väljundtemperatuur; välimus; jne.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1497
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Ahi 2 ja poole päevaga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

vuuk kirjutas: 26 Apr 2024, 05:36 Moodulahi?
Püüa enne lugeda. Siis küsi. Teema muidugi pottseppadele, kes minu tööga ja projektidega kursis. Aga eks ma edaspidi täpsustan kui leidcub huvilisi. Praegu olen veel kaugel, kus selle ahjugi ehitasime.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Puidumees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 24 Apr 2012, 21:06

Re: Ahi 2 ja poole päevaga

Lugemata postitus Postitas Puidumees »

Kahe ja poole päevaga mingi aju kökats. Mingi laisk oled või? Praegu ehitusturul mehed teevad pesuruumid päevaga nullist. Korteri maalritööd . Ja sa kired ?😂😂😂
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1497
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Ahi 2 ja poole päevaga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Puidumees kirjutas: 27 Apr 2024, 17:46 Kahe ja poole päevaga mingi aju kökats. Mingi laisk oled või? Praegu ehitusturul mehed teevad pesuruumid päevaga nullist. Korteri maalritööd . Ja sa kired ?😂😂😂
Minu 3 tonnise telliskõkaksi puhul on iva siiski värske ahju "kütmisviisis". kes kaasaegne on seda teinud nullist 15 tundi ja tammepuudega, ikka täiega. See kiregugi.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta