autoliikluse tõrjumine murult

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 88
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Tiheasustus, kiiruspiirang 30. Nagu fotol, link allpool - teepeenart ei ole. Asfalt külgneb muruga. Liiklus nagu ikka - mõni kiirustab, siis vastutulija laseb igaks juhuks ühe rattaga murule (mida hooldan mina), murust saab pori, mis lendab vastu mu valget piirdeaeda...

Tegelikult ei ole seal mingit vajadust murule sõita. Piisab kui pisut kiirust vähendada ja mahub mööda küll. Teisel pool teed on kov-i poolt niidetav muru ja piirdeaed piisavalt kaugel. Äärmisel juhul sõitku seal :). Tahan "oma" muru sisse midagi paigaldada, murul sõidu ebamugavaks muuta. Näiteks serviti kiviparketi kivid. Sammuga 20-30 cm.

Fotol
https://www.houzz.com/discussions/44620 ... front-yard
on liiga ekstreemne, mõni lõhub auto ära. Asfaldiga külgnev huumusekiht koos muruga on juba minema sõidetud. Peaks piisama sellest, et panna sinna serviti kivid asfaldiga samasse tasapinda, 25-30 cm sammuga. Peaks juba tunda andma küll. Aga kuidas panna kivid nii, et nad serviti püsima jääksid. 20x20 cm kivid "püsti" ja iga kahe kivi vahele üks telliskivi pikuti (madalale), kruus-kild tellisele toeks? Väga massiivselt ei taha aga midagi peab tegema.

Äkki ma tahan üldsegi liiga keeruliselt teha, on mingid lihtsamad lahendused olemas?

Aukudega murukivi on mõttetu. Korraks on ok ja siis hakatakse sellest ka üle, pehmele murule sõitma. Ja jälle pori lendab.
Viimati muutis optimist88, 17 Apr 2024, 23:43, muudetud 1 kord kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Nagu ise kirjeldad siis teeäär ja muru ei kuulu sinu kinnistule vaid KOV-le. Sul ei ole mitte mingit õigust sinna mitte midagi paigaldada ilma KOV nõusolekuta. Lihtne lahendus on oma aed, mida aastaringselt puhtana tahad hoida, teest kaugemale ehitada.
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 88
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Jah. Olen teadlik. Läheks nüüd põhiteemaga edasi - kuidas muuta ebamugavaks muru poriks sõitmine.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas Urmas »

optimist88 kirjutas: 17 Apr 2024, 21:55 Asfalt külgneb muruga. Liiklus nagu ikka - mõni kiirustab, siis vastutulija laseb igaks juhuks ühe rattaga murule (mida hooldan mina), murust saab pori, mis lendab vastu mu valget piirdeaeda...

... Teisel pool teed on kov-i poolt niidetav muru ja piirdeaed piisavalt kaugel.
Kus kohast sinu poolt teed täpselt jookseb krundi piir? Kas aeda mööda või asfaldi juurest? Kui asfaldi juurest, siis on see sinu maa ja saad teha mida tahad. Kui KOV maa, siis ma ei saa aru, miks KOV ei niida asfaldi serva ja sinu aia vahel asuvat muru? Oma valla ehitusministriga ei taha konsulteerida ja arutada piiriküsimust? Sa ei pea konsultatsiooni käigus avaldama oma tegelikke eesmärke. Loe ka valla heakorraeeskirju. Ehk leiad sealt midagi, mis kohustab sind seda ala korras hoidma, aga meetmetest ei ole sõnagi ja annab sulle korrashoiu korraldamisel vabad käed. ;)
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas A23 »

optimist88 kirjutas: 17 Apr 2024, 21:55 Tiheasustus, kiiruspiirang 30. Nagu fotol, link allpool - teepeenart ei ole. Asfalt külgneb muruga. Liiklus nagu ikka - mõni kiirustab, siis vastutulija laseb igaks juhuks ühe rattaga murule (mida hooldan mina), murust saab pori, mis lendab vastu mu valget piirdeaeda...

Tegelikult ei ole seal mingit vajadust murule sõita. Piisab kui pisut kiirust vähendada ja mahub mööda küll. Teisel pool teed on kov-i poolt niidetav muru ja piirdeaed piisavalt kaugel. Äärmisel juhul sõitku seal :). Tahan "oma" muru sisse midagi paigaldada, murul sõidu ebamugavaks muuta. Näiteks serviti kiviparketi kivid. Sammuga 20-30 cm.

Fotol
https://www.houzz.com/discussions/44620 ... front-yard
on liiga ekstreemne, mõni lõhub auto ära. Asfaldiga külgnev huumusekiht koos muruga on juba minema sõidetud. Peaks piisama sellest, et panna sinna serviti kivid asfaldiga samasse tasapinda, 25-30 cm sammuga. Peaks juba tunda andma küll. Aga kuidas panna kivid nii, et nad serviti püsima jääksid. 20x20 cm kivid "püsti" ja iga kahe kivi vahele üks telliskivi pikuti (madalale), kruus-kild tellisele toeks? Väga massiivselt ei taha aga midagi peab tegema.

Äkki ma tahan üldsegi liiga keeruliselt teha, on mingid lihtsamad lahendused olemas?

Aukudega murukivi on mõttetu. Korraks on ok ja siis hakatakse sellest ka üle, pehmele murule sõitma. Ja jälle pori lendab.
Aitaks, kui langetada muru pinda asfaldist madalamale 5 ... 10 cm. Juht näeb ja ei riski siis teelt välja sõita, hoiab ratast täpselt tee serva peal. Kui on korrektne asfaldi serv, siis piisab vaid vajaliku osa mullakihi eemaldamisest, kui asfaldi serv ebaühtlane, siis tuleks teele teha äärekividest serv (teega samas tasandis) ja muru poolt vastavalt pinda langetada.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas elektron »

Meie linnaosas kasutavad mõned suuremaid maakive (ca jalgpalli suurused). Neid ei pea tihti panema, kuna liikuv auto naljalt nende vahele ei põika, 3-4m on juba piisav ja kurvi peale natuke rohkem. Väga lihtne ja loodusliku välimusega lahendus.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2054
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Nõmmel olen kohanud murule veeretatud graniitkive (nii 50- 300 kg). See on looduslik ja kui mõni otsa põrutab, et saa tulla sind süüdistama. Kivi ei pea asuma päris tee servas, piisab 20- 30 cm vahet, autojuhid hoiavad targu eemale. Kuna plaanid midagi teha KOV-i maale, on 2 võimalust, kas küsid nõusolekuid (ei pruugi saada) või teed midagi kiirelt ära ja kui keegi jaurama tuleb (näiteks otsasõidu puhul), siis teed näo, et ei tea midagi ja ajad KOV-i kraesse. :D
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4467
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas ping »

optimist88 kirjutas: 17 Apr 2024, 21:55 Tiheasustus, kiiruspiirang 30. Nagu fotol, link allpool - teepeenart ei ole. Asfalt külgneb muruga. Liiklus nagu ikka - mõni kiirustab, siis vastutulija laseb igaks juhuks ühe rattaga murule (mida hooldan mina), murust saab pori, mis lendab vastu mu valget piirdeaeda...
Võõras maa, võõras muru, võõras pori ja naabri valge aed - mina näen siin algselt sisseprojekteeritud konfliktisituatsiooni mida oleks saanud paremate valikutega projekteerimisel vältida.

Mul on sama ruumisituatsioon aga selliseid probleeme ei ole.
Isegi moodsa sildi panin välja: "Liigirikkuse arendamine, hoolige mesilastest". ;)
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 523
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Suurte kivide paigaldamine võib talvel lumelükkamist segada ( mida korraldab kohalik omavalitsus). Nii et kui võimule need mürakad ei meeldi, pead uuesti omajõududega eemaldama. Suhtle vallaga , on hea soovitus….,
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas RaJy »

kaimagk kirjutas: 18 Apr 2024, 13:57 Suurte kivide paigaldamine võib talvel lumelükkamist segada ( mida korraldab kohalik omavalitsus). Nii et kui võimule need mürakad ei meeldi, pead uuesti omajõududega eemaldama. Suhtle vallaga , on hea soovitus….,
Veel viletsam variant on ka olemas - võim eemaldab ise takistused ja esitab arve takistuse tekitajale. Soovitus vallaga või linnaga suhelda on mõistlik.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 18 Apr 2024, 13:57 Suurte kivide paigaldamine võib talvel lumelükkamist segada ( mida korraldab kohalik omavalitsus).
Ega optimist88 neid kive sõiduteele ei taha paigaldada. Miks peab lund lükkama muru pealt? Kui sõidutee ja aia vaheline ala KOV oma(?), siis miks on pandud muru niitmise kohustus piirneva krundi omaniku kohustuseks.
Optimist88, sulle üks väljavõte Saku valla heakorraeeskirjast.
§ 5. Kinnistu ja ehitise omaniku kohustused heakorra tagamisel
Kinnistu ja ehitise omanik on kohustatud:
1) hoidma korras oma kinnistu ja kinnistu piirdeaia ning rakendama meetmeid kinnistu risustamise ja reostamise vältimiseks;
Ise küll vaidluse korral toetuks §5 p1-le ja rakendaks meetmena põllukivide paigaldust. ;) Kui põllukive on vaja, võid pöörduda minu poole.

Allikas https://www.riigiteataja.ee/akt/431122014037
Viimati muutis Urmas, 18 Apr 2024, 16:25, muudetud 1 kord kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 18 Apr 2024, 16:08 Kui sõidutee ja aia vaheline ala KOV oma(?), siis miks on pandud muru niitmise kohustus piirneva krundi omaniku kohustuseks.
Ma kaldun arvama, et kohustust kui sellist ei ole - lihtsalt omanik hoiab oma aiataguse viisakana. Ehk siis omal algatusel niidab ja toimetab.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 523
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

....U, süvene ikka teemasse. Kas tahad öelda et vald lubab enda maale mingeid kivilahmakaid vedada :shock:
...aga noh, midagi peab ju kirjutama.....
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6114
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Urmas kirjutas: 18 Apr 2024, 06:22miks KOV ei niida asfaldi serva ja sinu aia vahel asuvat muru?
KOV niidab, aga umbes 1 või 2 korda suve jooksul. Ma niidan ka ise ja enamus naabreid samuti, kes rohkem, kes vähem.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 18 Apr 2024, 17:44 ....U, süvene ikka teemasse. Kas tahad öelda et vald lubab enda maale mingeid kivilahmakaid vedada :shock:
...aga noh, midagi peab ju kirjutama.....
Äkki nimetataks seda tegevust, mitte kivilahmakate, vaid normaalmõõtu maakivide paigaldust kodanikualgatuseks? Ise sain küll omal ajal prügiprobleemi 2 päevaga lahendatud kui kortermajas suve jooksul kogunenud prügi vallamaja ukse ette viisin. Mind ei huvitanud isegi mitte see, et abivallavanem saatis politsei mulle kaela. ;)
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 523
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

See et sina mingit omavoli korraldad jäägu sinu aeda, teisi ei peaks õhutama julgustama sellistele tegevustele…,,
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: autoliikluse tõrjumine murult

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 18 Apr 2024, 19:41 See et sina mingit omavoli korraldad jäägu sinu aeda, teisi ei peaks õhutama julgustama sellistele tegevustele…,,
Ma väga loodan, et kasutajal optimist88 on piisavalt aju hallrakke, et seedida minu soovituste mõtekust. ;)
Muidugi tuleks tal kõigepealt pöörduda probleemiga KOV vastva ametniku poole ja leida koostöös lahendus. Esialgu võib vabalt olla silmast silma vestlus, aga tuleviku mõttes oma pee puhtana hoidmise nimel võiks edasine suhtlus olla kirjalik. ;)
Kuna sõidan erinevate objektide pärast üpris palju ringi, siis olen näinud, et autode poolt igatasugu "lõikamiste ennetamiseks" on ca 30x30x30cm maakivide kasutamine täiesti tavaline nähtus. No kohe mitte ei usu, et kõikide nende maakivide paigaldus on/oli kooskõlastatud KOV-ga. Nii muuseas vihjeks, et kividel on mingi omapärane omadus iseenesest maapõuest välja kerkida. Miks muidu usinamad põllumehed iga kevad tegelevad põldudelt kivikorjega. Meie alevis potentsiaalse ämma elukohaks oleva kortermaja juurde pööramisel on muru kaitseks juba ammu-ammu paigadatud ikka suured maakivid ja seda kõikides maja juurde minevate teede nurkades. Kusjuures ämmatütar on kunagi suutnud tagurdamisel kergelt müksata seda "murutõket". Mis teha, unustas lihtsalt ära selle kivi olemasolu, mida ta teadis vähemalt 40 aastat oma teadlikust elust. Olin tookord kõrvalistuja rollis. ;)
Vasta