Kahjustatud seinad

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Siirupson
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Mär 2024, 20:16
On tänanud: 1 kord

Kahjustatud seinad

Lugemata postitus Postitas Siirupson »

Eelmine omanik jättis inetud vineerplaadid seina, mis maha tirisime, ja selgus et plaate püüti kinnitada mitmel erineval moel, mingi kititaolise lõga, naelte ja vaialaadsete jämedate naastadega. Ma arvan et proovin liivapaberiga siluda ebatasasused ja kiti maha, siis pahteldan ja lihvin uuesti. Mure on nende raudnaastadega, on tugevalt betoonis kinni, ei tea kuidas neid eemaldada. Kitt on kõva nagu plastmass, ei ole ka kindel kas liivapaberiga lihvimisest ongi kasu et seda ollust maha saada. Kogu elutuba, koridorid, esik ja üks tuba tuleb korrigeerida. Mis tööriistu ja muid vahendeid soovitaksite?
Manused
PXL_20240310_231429435.jpg
PXL_20240310_231413005.jpg
PXL_20240310_231435527.jpg
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kahjustatud seinad

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Lõika relakaga maha (mida iganes need "naastad" ka ei tähendaks mina oma eluajal kohtan sellist sõna esmakordselt). enne pahteldamist krundi rauast asjad üle- muidu tuleb rooste läbi.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kahjustatud seinad

Lugemata postitus Postitas aero »

RaJy kirjutas: 12 Mär 2024, 07:24 Lõika relakaga maha ... enne pahteldamist krundi rauast asjad üle- muidu tuleb rooste läbi.
Just. Lõikekettaga naastud krohvipinnast piisavalt madalamaks ja mingi metallikrunt peale. Ja vaata, et hiljem seda ei kahjusta. Kõvenenud krundile võid veel lakki otsa tõmmata, kindlam.

Liimiplätakad kõige lihtsam maha piigata (piikvasar) ja tasa krohvida. Või siis rellakas + lihvketas. Maitseasi ja oleneb olukorrast. Piikamine suht tolmuvaba, rellakaga vajad korralikku respiraatorit ja tolmu lendab priskesti.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kahjustatud seinad

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

…..te võiksite ka teemaalgatajale sellest ‘ rellakast’ pildi saata, täitsa kindel et ta pole sellist asja näinud…….
Siirupson
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Mär 2024, 20:16
On tänanud: 1 kord

Re: Kahjustatud seinad

Lugemata postitus Postitas Siirupson »

Ma tean mis relakas on. Ma ise mõtlesin et ketas lihvijaga üle käia on veidi lihtsam, või proovida tugevama värvieemaldajaga seinalt maha sulatada. Kuumaõhupüssiga viimases hädas, mis on aeganõudvaim.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kahjustatud seinad

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Siirupson kirjutas: 12 Mär 2024, 15:43 Ma tean mis relakas on. Ma ise mõtlesin et ketas lihvijaga üle käia on veidi lihtsam, või proovida tugevama värvieemaldajaga seinalt maha sulatada. Kuumaõhupüssiga viimases hädas, mis on aeganõudvaim.
...milleks küsimus siis , et millega raudnaastadud eemaldada :banghead:
...ok ok, jõudu tööle :wave:
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kahjustatud seinad

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Liimilärakad lükka lihtsalt teravama sõrgkangiga maha. Lihv ja muu selline on jube tolm
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kahjustatud seinad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Siirupson kirjutas: 11 Mär 2024, 20:38 Kogu elutuba, koridorid, esik ja üks tuba tuleb korrigeerida. Mis tööriistu ja muid vahendeid soovitaksite?
Lähene probleemile loominguliselt ehk nagunii on sul seinad pekkis ja et ilusat tulemust saada, pead põhimõtteliselt seinte aluspinnad värvivalmiduseks 0-st tegema. Ja seal ei ole enam vahet, kas lähened nendele liimilärakatele keemiaga või mehaaniliselt.
Vasta