Nibe õhk-vesi soojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Fixed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Nov 2019, 14:21

Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Fixed »

Väike mure Nibe õhk-vesi soojuspumbaga. -20c juures lülitab kompressori välja ja peaks üle minema täielikult elektrilisele lisaküttele. Lisaküttel on kolm astet, 3,6 ja 9kw. Minul on tavaliselt lubatud esimene aste, seda on vaja olnud teatud aja tagant tarbevee temperatuuri tõstmiseks( mingi bakteri ennetamiseks).
Nüüd suurte külmadega, kui kompressor enam ei tööta siis sellest esimesest astmest ei piisa ja lubasin puldist ka teise tenni järgi aga jama ongi selles, et ta lihtsalt ei lülita teist ega ka kolmandat tenni järgi kui selleks loa annan. Miskipärast nätab ka Nibe Uplink server, et töötab ja on lubatud kasutada üks tenn kuigi mina olen puldist loa andnud näiteks kõigile kolmele. Nibe menüü on ajuvabalt mahukas ja keeruline aga hetkel tundub mulle, et rohkemat ma puldist miskit muuta ei saa.
Ehk on siin foorumis keegi kes jagab neid Nibe masinaid, ja oskab aidata seadistamisel. Ise kahtlustan tarkvara viga. Olen alati usinalt seda uuendanud ja muutunud on just see lisakütte menüü.

Siseosa mudel on nibe ba-svm 10-200.
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

Tee pilt mis sul 5.1.12 pandud on
:read:
Fixed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Nov 2019, 14:21

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Fixed »

nexus4 kirjutas: 04 Jaan 2024, 22:51 Tee pilt mis sul 5.1.12 pandud on
IMG_1419.JPG
Selline siis praegu uue tarkvaraga

IMG_1420.jpeg
Nii nägi paar aastat tagasi samade seadetega menüü välja ja siis mäletamist mööda toimis
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

Kas 4.2 on auto?
Pane pilt 4.9.2 ja 4.9.3
Ega pole ühendatud voolutrahvosid?
:read:
Fixed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Nov 2019, 14:21

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Fixed »

nexus4 kirjutas: 04 Jaan 2024, 23:31 Kas 4.2 on auto?
Pane pilt 4.9.2 ja 4.9.3
Ega pole ühendatud voolutrahvosid?
IMG_1426.jpeg
olen valinud ka ainult lisaküte aga ikka töötab ainult esimeses astmes
IMG_1424.jpeg
IMG_1425.jpeg
Siin jookseb hetkel tehaseseade. Kahte alumist näitu olen proovinud madalamaks kruttida, et sundida lisakütet järgi. Hakkabki tööle aga ikka esimeses astmes.
IMG_1418.jpeg
Siin pildil hetkel kõik kolm väljas. Mistahes valikute puhul lülitub plõksuga sisse ainult kõige vasakpoolsem.

Voolutrahvosid ühendatud ei ole.
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

Jään vastuse võlgu kahjuks.
1) Just in case võiks igaks juhuks "lisakütte astmete ajavah" näiteks 1DM peale panna ja pikema perioodi peale kontrollida.
2) sama loll ja lihtne oleks seade restartida või pigem üldse tehaseseaded teha <- peaaegu välistada tarkvara/seadistuste viga
3) füüsiliselt kontaktori korrasolekut kontrollida <- välistada füüsiline viga

16A valiku puhul kolmas kontaktor ei rakendugi (isegi kui 9kw valida), toite saavad kõik kontaktorid 2 faasi pealt, ühe faasi taga 2x1.5kW kontaktori kohta. <- selles suhtes et kui juhuslikult peakski kontaktor õhtal olema (vähetõenäoline) siis vähemalt kohe töökorras võtta :D
:read:
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

1. Mina seda masinat ei tunne.

2. Seal on pildil näha:
Kraad minutite seadistus.
Käivita muu lisaküte 400 DM
Lisakütte astmete vahe 20 DM

Süsteem on nii nagu maratoni jooksjal. Enne võistlust on jooksja paika pannud kui palju meetreid ta minutis jookseb. Kui nüüd 20ndal kilomeetril hakkab tempo langema siis antakse jooksjale juua, dopingut jne. Kui tempo paraneb ja jooksja püsib graafikus siis teda rohkem ei aidata. Kui ikkagi tempo langeb siis mingi aja möödudes doping kogust suurendatakse.
Ehk esimene tenn rakendub ja kui minutis vesi piisavalt kraade soojeneb siis teine tenn ei rakendugi. Kui ikkagi vaja siis mingi aja (20DM) pärast asub teine tenn appi.

3. See mida sa lubad programmist on igapäevane töö. Kui -20C külma siis rakendub kaitselülitus. See on eraldi lülitus.
Kui arvad et 1 tenn on vähe siis võib mõni elektrik sind aidata.
Kontaktori mähise pinge läheb A1 klemmile. Võimalik on teistel käivititel võtta A1 juhtmed lahti ning otsad isoleerida. Kui nüüd ühendada töötava käiviti A1 teiste käivitite A1 klemmidega siis hakkavad teised tennid ka tööle.
Igaks juhuks peaks A1 otsa juurest vaatama markeeringut et kõik mähised on sama pingega nt 230V.
Kui külm möödas võib otsad tagasi ühendada.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kas Nibel tõesti kooralikku tehnilist tuge Eestis pole? Eeldus peaks olema, et sellisele küsimusele tuleb pädevalt isikult soovitus/ vastus sekunditega.
Fixed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Nov 2019, 14:21

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Fixed »

nexus4 kirjutas: 05 Jaan 2024, 11:41 Jään vastuse võlgu kahjuks.
1) Just in case võiks igaks juhuks "lisakütte astmete ajavah" näiteks 1DM peale panna ja pikema perioodi peale kontrollida.
2) sama loll ja lihtne oleks seade restartida või pigem üldse tehaseseaded teha <- peaaegu välistada tarkvara/seadistuste viga
3) füüsiliselt kontaktori korrasolekut kontrollida <- välistada füüsiline viga

16A valiku puhul kolmas kontaktor ei rakendugi (isegi kui 9kw valida), toite saavad kõik kontaktorid 2 faasi pealt, ühe faasi taga 2x1.5kW kontaktori kohta. <- selles suhtes et kui juhuslikult peakski kontaktor õhtal olema (vähetõenäoline) siis vähemalt kohe töökorras võtta :D
Lisakütte astmete ajavahe min näidu saab panna 10DM, vähemaks ei saa.
Üldiselt olen kõik need pakutud variandid juba varem läbi käinud. Kontaktorid sai just täna kontrollitud.
Coolhouse kirjutas: 05 Jaan 2024, 12:21
Süsteem on nii nagu maratoni jooksjal. Enne võistlust on jooksja paika pannud kui palju meetreid ta minutis jookseb. Kui nüüd 20ndal kilomeetril hakkab tempo langema siis antakse jooksjale juua, dopingut jne. Kui tempo paraneb ja jooksja püsib graafikus siis teda rohkem ei aidata. Kui ikkagi tempo langeb siis mingi aja möödudes doping kogust suurendatakse.
Ehk esimene tenn rakendub ja kui minutis vesi piisavalt kraade soojeneb siis teine tenn ei rakendugi. Kui ikkagi vaja siis mingi aja (20DM) pärast asub teine tenn appi.
Tempo oli üleeile öösel terve öö languses. Need kraad minutid olid ammu üle 600 aga üle esimese astme ei läinud. Hommikul, kui külm veidi rauges siis tuli kompressor taas appi ja kõi ok. Mäletan, et kui oli esimene talv selle pumbaga siis klõpsis kohe mitu astet sisse. Sooja pärast ma ei muretsegi. Selle esimese astme(3kw) suudab põrandas ja radiaatorites hoida ca 31kraadist vett ehk siis ära ei külmu. Lisaks on mul korralik kamin ja soojamüüriga pliit olemas. Hetkel on piisanud kord päevas kaminasse tuli teha.
Mure rohkem tarbeveega. Seda see 3kw reziim soojaks kütta ei suuda. Puuküttega saun ka koos boileriga olemas aga sealt lasin tedlikult enne suuri külmasid veed välja. Ehk siis mõtlen praegu ette, et kui tulevikus peaks mitu nädalat jutti suurt külma tegema siis sooja vett toast ei saa.
kunn24 kirjutas: 05 Jaan 2024, 12:40 Kas Nibel tõesti kooralikku tehnilist tuge Eestis pole? Eeldus peaks olema, et sellisele küsimusele tuleb pädevalt isikult soovitus/ vastus sekunditega.
Ei.
Varasem kogemus palju lihtsamate muredega on näidanud, et ei ole. Nad ei tunne oma masinaid vaid mõnikord peab neid ise harima.
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

Äkki tõesti softis mingi kala sees. Enne softi kala võib muidugi olla ikkagi mingi seadete konflikt mis seda järgmist kontaktorit ei luba lülitada. Seda saaks välistada kui kõik nullist uuesti seadistada.

Talupojaloogika järgi on jah kõige lihtsam K1'te juhtiv kaabel jätkata K2 külge ja asi ants :D
:read:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Neid Nibe naksitralle tundub do huja i bolše https://www.nibe.eu/ee/et/kontakt

Tekib ikka ja jälle küsimus: Kas sellel on garantii (st vähemalt 2a või palju tootja lubas)?
Lisaküsimus, kas tõesti on see seade nii õnnetu, et alla -15 C praktiliselt ei küta (ilma tennideta)? Kui ja, siis milleks selliseid üldse paigaldate, inimesed? Ostke poest tavaline soojapuhur ja elektriradikad ja teema lahendatud.
Lisaks, neid pandi suure eufooriga viimase gaasikriisi ajal. Kui gaasiühendus ikkagi alles ja katel ka garaazhis tolmu kogumas, tasuks äkki mõelda gaasikütte taastamisele. Eriti vaadates tänast elektrihinda.
Fixed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Nov 2019, 14:21

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Fixed »

kunn24 kirjutas: 05 Jaan 2024, 14:51 Tekib ikka ja jälle küsismus: Kas sellel on garantii (st vähemalt 2a või palju tootja lubas)?
Lisaküsimus, kas tõesti on see seade nii õnnetu, et alla -15 C praktiliselt ei küta (ilma tennideta)? Kui ja, siis milleks selliseid üldse paigaldate, inimesed? Ostke poest tavaline soojapuhur ja elektriradikad ja teema lahendatud.
Lisaks, neid pandi suure eufooriga viimase gaasikriisi ajal. Kui gaasiühendus ikkagi alles ja katel ka garaazhis tolmu kogumas, tasuks äkki mõelda gaasikütte taastamisele. Eriti vaadates tänast elektrihinda.
Paigaldusgarantii 2a, masinal 5a. Paigaldatud 3a tagasi. Kus ma kirjutasin, et alla -15 C ei küta?
Kuni -20C töötab masin laitmatult. Ka ilma tennideta. Null muret ja toad ühtlaselt soojad. Ei näita grammigi jõuetuse märke. Jah elektrikulu on oluliselt suurenenud ja sulatusi teeb ka tavapäraselt tihedamalt aga muidu jumala ok ja olin ennem ostu teadlik, et alates -20C pean täielikult elektriküttekehaga edasi kütma. Selle -20 jutu tõi isegi müügimees ainsa miinusena välja aga mind see ei häirinud. Lihtsalt praegu see küttekeha astmete jama ja seda ma ette ei näinud tõesti. Sain jutule oma paigaldajaga ja paar mõtet tekkis juurde mida proovida.
Eks annan siia teada kui peaksin asja korda saama.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kas Teil oli ka teema, et võtsite gaasikatla maha ja läks see aurumasin asemele?
Fixed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Nov 2019, 14:21

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Fixed »

kunn24 kirjutas: 05 Jaan 2024, 15:54 Kas Teil oli ka teema, et võtsite gaasikatla maha ja läks see aurumasin asemele?
Ei, kindlasti mitte. Puuküte oli ennem ja on praegugi kõik alles. Midagi pole välja lõhkunud ja ei lõhu ka.
Soojuspump sai lisaks juurde paigaldatud.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Vaata siis manualist tehase sätted nende kraadiminutite jaoks.
ES masinatel on küll nii et mida suuremaks väärtuse paned seda uimasemalt tenn rakendub.
Pakuksin et mitte 600 vaid 100 võib huvitav suurus olla.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Fixed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Nov 2019, 14:21

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Fixed »

Nonii sain siis lõpuks asja toimima.
Tegin siis tehase seadete taastamise nagu kasutaja nexus4 soovitas kuid see ei olnudki nii lihtne kui arvata võis.
Lõputus menüüdes surfates leidsin vajaliku koha ülesse kus saab tehase seadeid taastada ja siis pakub mulle 3 varianti:
IMG_1430.jpeg
Arusaamatu, miks peab küttesüsteemil olema nii palju valikuid, eriti veel seadete taastamiseks. Valisin alguses esimese. Jäi endiselt esimesele astmele tööle aga muutus üllatavalt jõuliseks. 3kw võimsusega tenn sai vee soojendamisega nüüd väga lihtsalt hakkama. Super, minu jaoks oli sellega peamine mure murtud.
Proovisin järgmisena taastada hooldusseadeid. Viimast paigaldatud alluvaid ei teinudki kuna ei julgenud.
IMG_1419.JPG
Muutus peale taastamist kaitsme suurus 16A asemel 20A. Ja oligi korras. Kui lisakütte käima ajasin lülitas suht kohe teise astme(6kw)sisse. Samas pumbale on paigaldatud C16A kaitse ja kui ma õigesti arvutasin siis 6kw peaks tarbima umbes 15A. Siit ka viimane küsimus, et kui tekib vajadus kasutada lisakütet 6kw astmes siis kas ma peaksin pumbal 16A kaitsme vahetama võimsama 20A vastu? Maja peakaitse on 3x25A.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

kui ma õigesti arvutasin siis 6kw peaks tarbima umbes 15A.
8,7 A
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

13A
:read:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

6000/(3*230)=8,7
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas aero »

Fixed kirjutas: 06 Jaan 2024, 00:07 pakub mulle 3 varianti: ...
Arusaamatu, miks peab küttesüsteemil olema nii palju valikuid, eriti veel seadete taastamiseks...Viimast paigaldatud alluvaid ei teinudki kuna ei julgenud.
Viimane peaks olema juhuks kui sul on paigaldatud mingid lisaseadmed, mida õvsp juhib. Pigem liiga palju valikuid, kui liiga vähe :). Minu 10a vana Nibe msp kasutajaliideses on advanced asjad hooldusmenüüs, mida vaikimisi ei kuvata. Ja ka tavamenüüs on keerulisemad asjad "igamehe" funktsioonidest kenasti eristatud.
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

kunn24 kirjutas: 06 Jaan 2024, 11:19 6000/(3*230)=8,7
Tennid on kahe faasi peal
:read:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Skeemi? Käivititega saab neile lülitada 2 faasi, kuid küttekehad on ikkagi 3 f (st küttekontuuri 1-f pidevalt pingestatud). Kahefaasilist kütteskeemi 3-f ühendusega masinale ei tee minuteada mitte keegi.
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

Sry, ei saa aru mis käivitid, kontuurid ja pidevalt pingestatud. :D

Pildilt näha juba, et kaks faasi tennidele. Skeemil sama, üks faas kompressorile kaks tennidele.
:read:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui ei jaga, mis siis jutustad? Läbi käiviti 2 klemmi saab lülitada 3-f tarbijat.
Vaata seadme skeemid (väidad, et skeemilt on näha, näita seda siis mulle ka) ja saab kindlalt väita. Või omanik mõõdab voolud ampertangidega.
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Nibe õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

Jutustan sest viitsisin teemaalgataja muresse süveneda, mitte ei kirjuta niisama kõikidest variantidest mis võimalikud on. :wave:
Screenshot_2024-01-06-21-52-39-186-edit_org.mozilla.firefox.jpg
:read:
Vasta