Korstnalõõr,Päästeamet ja ühistu.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
AssaMalla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Sept 2023, 20:34

Korstnalõõr,Päästeamet ja ühistu.

Lugemata postitus Postitas AssaMalla »

Elan 8 korteriga majas P-Tallinnas kus on ahiküte. Ühistu poolt käis korstnapühkija. Ise sel ajal kodus ei olnud.
Tehti kütteportaali siis akt,keeluga kütta pliiti kuna korstnalõõr on katki. Helistati päästeametist mulle,et algatakse haldusmenetlus ja keeld kütta.
Päästeameti kiri: Pliidi korstnalõõri sein on katki, korsten vajab renoveerimist.“ ning teinud ettepanekud tuleohutuse tagamiseks ja puuduste kõrvaldamiseks järgmiselt: „Korstna lõõrisein on vaja renoveerida.“
Selgitasin nii telefonis kui ka kirjas ,et palun tehke ettekirjutis korteriühistule mitte mu korterile. Nad ei taha seda teha, ütlevad et lähtuvad korstnapühkija ettepanekust. Minu all olevale korterile jällegi keeldu pole kuigi me jagame sama korstent.Miks see nii on,ma ei tea. Palusin ühistult,selgitusi korstnapühkija käigu kohta aga ühistu ütleb,et pühkija ei vasta.
Kas lõõr on ühisosa? Selle remondi peaks tasuma ühistu mitte mina? Ühistu ütleb kuna akt tehti minule siis mu enda asi kuidas korda saan.
Pikk jutt aga äkki kellegil ideid ja mõtteid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstnalõõr,Päästeamet ja ühistu.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Minu jaoks on bveidi ebamäärase tähendusega mõiste „Korstna lõõrisein on vaja renoveerida.“? :scratch:

Kui on vaja korsten renoveerida, siis see kuulub ühistule ja aga kui lõõr, mis jookseb korstnasse, siis on sinu mure. See on minu arusaamine KÜ-ga omandisuhetest.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Korstnalõõr,Päästeamet ja ühistu.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Kui hull see korstna sein on siis? Pistad näpud sisse?
Lase segu praod täis, näita ette ja küta edasi, mis siin jaurata, sina ju külmetad :scratch:
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Korstnalõõr,Päästeamet ja ühistu.

Lugemata postitus Postitas elektron »

See, et alt naaber võib edasi kütta on nii ja naa. Teoorias ei tohiks tema pliit sinu pliidiga sama lõõri peal olla ja tema oma võibki korras olla. Ehk siis võibki nii olla, et kütmiskeeld puudutab ainult sinu korterit. Kui ongi jutt püstisest lõõrist, siis see on ühistu omand nii nagu ka Urmas juba viitas, seda peaks ka iga pädev korstnapühkija ja päästeamet unepealt teadma.
Ehk siis proovi see korstnapühkija ise toru otsa saada ja räägi need asjad selgeks. Ja kui ühistu ei näita initsiatiivi korstnalõõri parandamise osas, võid ise tellida töö ja arve ühistule saata.
AssaMalla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Sept 2023, 20:34

Re: Korstnalõõr,Päästeamet ja ühistu.

Lugemata postitus Postitas AssaMalla »

AssaMalla kirjutas: 10 Dets 2023, 14:33 Elan 8 korteriga majas P-Tallinnas kus on ahiküte. Ühistu poolt käis korstnapühkija. Ise sel ajal kodus ei olnud.
Tehti kütteportaali siis akt,keeluga kütta pliiti kuna korstnalõõr on katki. Helistati päästeametist mulle,et algatakse haldusmenetlus ja keeld kütta.
Päästeameti kiri: Pliidi korstnalõõri sein on katki, korsten vajab renoveerimist.“ ning teinud ettepanekud tuleohutuse tagamiseks ja puuduste kõrvaldamiseks järgmiselt: „Korstna lõõrisein on vaja renoveerida.“
Selgitasin nii telefonis kui ka kirjas ,et palun tehke ettekirjutis korteriühistule mitte mu korterile. Nad ei taha seda teha, ütlevad et lähtuvad korstnapühkija ettepanekust. Minu all olevale korterile jällegi keeldu pole kuigi me jagame sama korstent.Miks see nii on,ma ei tea. Palusin ühistult,selgitusi korstnapühkija käigu kohta aga ühistu ütleb,et pühkija ei vasta.
Kas lõõr on ühisosa? Selle remondi peaks tasuma ühistu mitte mina? Ühistu ütleb kuna akt tehti minule siis mu enda asi kuidas korda saan.
Pikk jutt aga äkki kellegil ideid ja mõtteid.
Uut infot siis selle teema kohta.Korstnapühkijalt siis:
Teil ja alumisel korteril on pliidil küttekeeld, sest korstna lõõrid vahesein on katki. Võimalus on kas lasta paigaldada hülss sisse küttekolletele, et suits sealt liiguks või kutsuda nt renore firma, kes seguga korstnalõõrid n-ö sirgeks tõmbab seest.
1.Kas keegi juhatab linki mingist hääst firmast kellele teha hange nn hülsi paigaldamiseks.
2.Saan aru,et talvel vist ei saa seguga parandada kuna miinus kraadid on?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korstnalõõr,Päästeamet ja ühistu.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Segule lisatakse vastavat vedelikku, saab ikka.
Hülss on üsna kallis lahendus selle prao lappimise osas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstnalõõr,Päästeamet ja ühistu.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

AssaMalla kirjutas: 13 Dets 2023, 21:10 Uut infot siis selle teema kohta.Korstnapühkijalt siis:
Teil ja alumisel korteril on pliidil küttekeeld, sest korstna lõõrid vahesein on katki.
Lugesin eile uuesti teemat ja oma esimest kommentaari ning jäin millegipärast mõtlema, et tegelikult on tõesti olemas selline mõiste nagu "korstnalõõr", aga ei viitsinud kirjutada. Ka meie majas on iga püstaku korstnal 4(neli) lõõri.
AssaMalla kirjutas: 13 Dets 2023, 21:10 Võimalus on kas lasta paigaldada hülss sisse küttekolletele, et suits sealt liiguks või kutsuda nt renore firma, kes seguga korstnalõõrid n-ö sirgeks tõmbab seest.
Meie majas oli sama trepikoja, kuid teise korstnaga probleem. Nimelt oleks II korruse elanikud vingumürgitusse surnud, sest alumise korteri omaniks küttis oma pliiti ja millepärast imbus suits peal asuvasse korterisse. Suurest hirmust tellis direktor korstna renoveerimise. Mingi Viljandi firma. Puhastasid kõik neli lõõri ja tõmbasid seestpoolt kõik lõõrid seest mingi seguga korralikult üle. Sain ka ise poolest tööpäevast veidi uudishimutseda ja küsimusi esitada. Töö oli korralik. Firma esitas koos arvega ka fotod ja videod enne ja pärast. Mõne aja pärast ülevalt naabritel sama probleem, et suitsuving on toas. Kutsusime firma tagasi ja vingu tekkimise asjaolude väljaselgitamisel ülemisele korruse korterisse selgus tegelik põhjus. Kõikidel korteritel on aknad välja vahetatud ja kui alumine naaber kütab pliiti ja ülemisel korruse omal on aknad lahti, siis korstna pitsist tõmbas alumise naabri suitsugaasid ülemise korteri ventilatsiooni kaudu korterisse. See jama toimus kevadel. Firma mehed tegid siis alumise korteri omanikule selgeks, et kui ta ei taha vastutada ülemiste naabrite väljasuretamisse vingumürgitusse teel, siis hoidku oma köögi aken pliidi kütmise ajal kasvõi mikrotuulutuse asendis. Peale seda enam probleeme ei ole olnud.
Lõõre renoveerinud firma oli Renoproff OÜ ja direktori sõnade järgi maksis 3000€.

Ja nüüd põhisoovitus- mitme lõõrida korstna pragulised vahelõõrid kuuluvad KÜ murede valdkonda ja hakka sealt pihta. Kui KÜ keeldub renoveerimast, siis peab ise leidma raha, ära tegema kui ei taha külmetada ja hiljem raha KÜ välja nõudma. Proovi selgitada ja KÜ juhatusele selgeks teha, et teiste KÜ liikmete kogutud raha raiskamine kohtuvaidlusteks ei ole just kõikse mõtekam tegevus. ;)
TannPann
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Apr 2019, 11:22

Re: Korstnalõõr,Päästeamet ja ühistu.

Lugemata postitus Postitas TannPann »

Tere

Akf Urmase jutule lisaks.

Hiljutine kogemus nende meestega, kahekordse maja korstna renoveerimisel.

Hind oli ligilähedane Urmase mainitule ja aega võttis protsess paar nädala aga tööpäevi tuli 4.
Esimesed kaks päeva lasid pigi korstna seinast maha, oli mingi pöörleva peaga riistapuu kus ketid otsas.
Kolmandal päeval midagi sussutasid seal, nimetasid seda pigi põletamiseks, täpselt ei saanud mõttest aru.
Ja neljandal päeval tõmbasid segu lõõri seina, jäi ca sendimeetrine kiht ja mäkerdas natuke korstnasse sisenevad avad väiksemaks. Avastasin selle, slepe ehituse käigus, muidu poleks aimu saanud. Protsess lihtsustatult oli selline, et tampoon nööriga korstnasse, seguhunnik otsa ja tõmmati see tampoon üles.
Üldmulje positiivne,nii et julgeks soovitada, tundub parem kui korstnasse uut sisu panema hakata.
Garantii pikkust peast ei mäleta aga vast oli 5 aastat.

Terv
TannPann
Vasta