Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
GM1111
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Dets 2022, 21:25

Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas GM1111 »

Tere!

Ühe korteriomanik paigaldas teiste omanike nõusolekul õhksoojuspumba, mis aga tekitab ühtlast müra ja vibratsiooni teise korruse korterile. Samuti tekib nii palju kondentsvett, et fassaadi kaitseks on see omanik paigaldanud kasvuhoone plasti. Lisasin pildi ka. Kondentsvesi tilgub maja vundamendiplaatidele, mis ühtlasi on majaelanike liikumisteeks. Talvel jäätub see kiiresti ja on kukkumis- ning libisemisoht. Olen tähelepanu sellele pööranud, kuid omanik pole nõus seda plasti ära võtma. Samuti ei näe ta probleemi kondentsvees, mida see pump nii palju tekitab. Hiljem selgus, et soetas endale kasutatud õhksoojuspumba, mitte uue. Ta ei näe õhksoojuspumbas probleemid. Korteriühistus on kokkus 4 õhksoojuspumpa, ülejäänud kolm pumpa sellist müra ja kondentsvette ei tekita.
image_67201793.JPG
Igasugune nõuanne teretulnud.
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

ju siis valesti paigaldatud ja teeb liiga palju tööd(saab ainult saastaanduriga testida), aga vedela kraami saaks mõne horisontaalse renniga sinna teise renni ja nurga taha juhtida
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Teie eelmise aasta loo pildil tundub olema Fujitcu Nocria, mis minu isikliku kogemuse järgi tekitab ka madalsgeduslikku suht vastikut müra. Mudeli probleem. Kusjuures omal ajal seda mudelit väga kiideti.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas ma olen ainuke loll, kes pildilt ei saanud aru, et kus-mis-mida? :scratch: :blush:
GM1111 kirjutas: 11 Dets 2022, 21:34 Majal alles vundament korda tehtud, samuti fassaad. Millist kahju selline vesi võib tekitada? Kuidas võiks vett eemale juhtida?
Aitäh!
Leidsin kasutaja kunn24 vihje peale ka eelmise teema, siis tekkis küsimus, et mida tähendab, et vundament korda tehtud? Uuesti ära värvitud?
Millist kahju võib vesi tekitada? Millist kahju, ei tea, kuid lollide asjaolude kokkusattumisel palju.
Kas enne vundamendi "korda tegemise" hääletamist ühistu koosolekul sellist küsimust ei tekkinud, et kuhu juhtida vundamendi juurde(?) tekkiv vesi?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui ületab müra norme siis saab nõuda kasvõi pumba seiskamist või ümberehitamist (paigaldatakse müratõke) Aega võtab aga võimalik on.
Konsentsvett saab ära juhtida (N: pumba nihutamisega).
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Urmas kirjutas: 02 Dets 2023, 03:43 Kas ma olen ainuke loll, kes pildilt ei saanud aru, et kus-mis-mida? :scratch: :blush:
klõpsad pildile, keerab end püsti. Vist iphone ja win opsüsteemid ei suuda koostööd teha.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas Urmas »

optimist88 kirjutas: 02 Dets 2023, 10:35
Urmas kirjutas: 02 Dets 2023, 03:43 Kas ma olen ainuke loll, kes pildilt ei saanud aru, et kus-mis-mida? :scratch: :blush:
klõpsad pildile, keerab end püsti. Vist iphone ja win opsüsteemid ei suuda koostööd teha.
Ju vist olin jah. :blush:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ühe korteriomanik paigaldas teiste omanike nõusolekul õhksoojuspumba...
Kas võiks loota, et sellele paigaldajale esitati ka teatavad tingimused a-la "soojuspumba paigaldamine ei tohi mingil viisil häirida teisi omanikke / ei tohi mingil viisil kahjustada olemasoleva hoone tarindeid..."
Ja kui eelpool nimetatut ei täideta siis tuleb pump eemaldada...
Tundub, et selle peale keegi ei tulnud...

Seega oleks võimalus nüüd teistel omanikel koostöös esitada sellele paigaldajale teatavad nõudmised mille mittetäitmise korral tuleb pump eemaldada
Kuidas nõudmised täidetakse on juba paigaldaja mitte teiste omanike probleem
Ja kui ikka kokkuleppele ei saa siis esmalt teade KOV-i ja kui sealt ka abi ei saa siis kohus
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kas sellele naabrile aru pähe panna pole võimalik, et asendaks selle õnnetu koliseva Nocria mõne teise mudeliga?
Kui ei saa, tuleb pöörduda KOV-i, las see kontrollib, kas asi on paigaldatud seaduslikult. Ma üldiselt pole seda meelt, et naabrit formalismiga kottida, kuid kui see teeb oma käkiga naabrite elu põrguks, siis muud ei tundu üle jäävat.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina pole ka seda meelt, et naabrit kottida kottimise pärast
Kui aga see halvendab minu elukvaliteeti siis on see ka õigustatud
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

KOV tõenäoliselt ei viitsi, sarnastes olukordades saatsid ainult vabanduskirju... (Miks nad ei pea midagi kontrollima)
Peamine millele rõhuda saaks oleks müra. Sellele on varem viidatud ja sellega peaks alustama. See on samas nii lihtne asi, müratõkkeseinad on tuntud ja konstruktsioonide levimise vastu on õiged kummipuksid.
GM1111
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Dets 2022, 21:25

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas GM1111 »

Suured tänud kõigile vastajaile. Pöördun esmalt omaniku poole ja palun müratõkkeseinad ja kummipuksid pumbale paigaldada. Kondentsvee osas muidugi ei te. See jäätub praeguste ilmadega nii kiiresti ja tunne on, et see osa tuleb piiritleda ohutuslintidega. Veel kord, aitäh!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui oma aasta vana postituse pilti vaatad, siis puksid on vahel ja üldiselt need midagi ei leevenda. Nõuda tuleb seadme asendamist teise mudeliga.
https://www.ehitusfoorum.com/download/f ... &mode=view
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump tekitab ühistus tüli

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kummipuks on selline kergelt raketiteaduse teema. Vale puks mitte ei vähenda, vaid võimendab. Peab olema piisavalt pehme ja samas kandma ja ei tohi resonantsi minna seadmega (siis vastupidi võimendab!). Kummipuks aitab just konstruktsiooni kanduva müra vastu. Vaevalt nüüd raami ja seina kinnituskohta keegi viitsis lisapukse panna.
Müratõke ise peab kah pukside otsas olema, muidu võib võimendajana tööle hakata. Samas lihtsaima müratõkke saab paigaldada SP sisse katet eemaldades ja kompressori ümber paigaldades - kulub vähe ja aitab natukene.

Loomulikult on eri firmade SP erineva mürasusega. Kvaliteetfirma versus odav hiinakas.
Vasta