Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

Mul on Unicali gaaskatel, korteripõhine süsteem. Vahetatud mõne aasta eest. Enne oli Junkers, millega olin palju rohkem rahul, ei mäleta, et siis oleks korteris nii külm olnud. Seda katelt hoian sügisest saadik maksimumi peal sees ja mul on ikka korteris täiesti külm. Sellel on mingi välisõhu andur, mis on õue viidud ja mille otstarbest ma aru ei saa - ainus variant arvate, et tunneb ära, kui õues on külmem, siis tõstab maksimumi peal süsteemis ringleva vee temperatuuri, kuid külm on ikka. Käisin vaatamas, tavaolekus näitab tablool, et radiaatoritesse minev vesi on 55 kraadi, kui lülitab vee soojendamise sisse, tõusis see korraks 70 kraadi peale, kuid langes kohe uuesti alla. Kas on võimalik ringleva vee temperatuuri tõsta sellel mudelil? Kas mõnel teisel katlal on ringlev vesi kuumem? Teine probleem on see ka, et just minu toa radiaator on täiesti külm, eelmisel talvel äkki ühel hetkel muutus külmaks. Korra on sama radiaatoriga probleeme olnud. Ei oska öelda, milles võib asi olla, sest eelmine ja järgmine radiaator on soojad. Regulaator on olemas, kuid see ei toimi. Mure siis selline, et kütan, kuid külm on.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina ei kujuta ette gaasikatelt millel poleks võimalik süsteemi parameetreid muuta...
Võta aga manuaal lahti ja hakka uurima
Lisan, et manuaale on erinevaid - nt manuaal kasutajale ja manuaal spetsialistile
Peaksid uurima manuaali spetsialistile
Esimene asi mille leidsin:
Manused
1.png
1.png (56.53 KiB) Vaadatud 1059 korda
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas ping »

Mimikri kirjutas: 26 Nov 2023, 10:23 ... Teine probleem on see ka, et just minu toa radiaator on täiesti külm, eelmisel talvel äkki ühel hetkel muutus külmaks. Korra on sama radiaatoriga probleeme olnud.
Ei oska öelda, milles võib asi olla, sest eelmine ja järgmine radiaator on soojad. Regulaator on olemas, kuid see ei toimi. ...

ESIMENE probleem on ikkagi üks külm radiaator soojade radiaatorite vahel, mitte katel ja kui sellest ka ei saa aru, siis on mõistlik spetsialisti tülitada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

[/quote]
ESIMENE probleem on ikkagi üks külm radiaator soojade radiaatorite vahel, mitte katel ja kui sellest ka ei saa aru, siis on mõistlik spetsialisti tülitada.
:hello:
[/quote]

Ma pakuksin, et need on võrdsed probleemid. Kokku on 7 radiaatorit. Millest 1 ei tööta. Kuid külm on ka teistes tubades ja radiaatoreid katsudes pole nad ülearu kuumad. Ehk et pean tegelema mõlema küsimusega. Mis põhjusel süsteemist 1 radiaator üldse külmaks jääb? Kõik asuvad samas korteris.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui teemas mainid mingit abstraktset Unicali, siis selles on sisuliselt 0 infot. Esita konkreetne mudel koos tootelehe, kasutus- ja paigaldusjuhendiga.
Pane siis Junkers tagasi. Kui uut ei raatsi osta, siis korraliku kasutatu leiab ka. Iseasi, kas ise katla paigaldus legaalne tegevus on.
Viimati muutis kunn24, 26 Nov 2023, 12:46, muudetud 1 kord kokku.
bladerunner
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 15 Aug 2022, 23:11
On tänatud: 1 kord

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas bladerunner »

55 kraadiga võiks toa praeguste ilmadega kenasti soojaks saada, eeldusel et radikad on ka vastava võimsusega valitud. Mul õhksoojuspump -7 juures laseb 40 kraadi radikatesse ja ka 23+ on hetkel toas...
Katsu katla mudel välja selgitada ja siis otsi netist/müüjalt/paigaldajalt kasutusjuhend.
Üldiselt senini kõikidel kateldel millel küttegraafik käib välistemperatuuri järgi, on saanud ka seda küttekõverat timmida suht lihtsalt.
Mis puudutab 1 külma radikat, siis katsu seda esmalt õhutada, kui see tehtud, siis võta regulaator maha (suht lihtne tegevus) ja kontrolli, kas radika ventiil ikka liigub - suru seda paar-kolm korda sissepoole. Võib juhtuda, et see on lihtsalt kinni jäänud. Neid ventiile tasub aastas 2-3x liigutada, keerates korraks kütte maksimumi peale ja siis päris maha.
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

kunn24 kirjutas: 26 Nov 2023, 12:31 Kui teemas mainid mingit abstraktset Unicali, siis selles on sisuliselt 0 infot. Esita konkreetne mudel koos tootelehe, kasutus- ja paigaldusjuhendiga.
Pane siis Junkers tagasi. Kui uut ei raatsi osta, siis korraliku kasutatu leiab ka. Iseasi, kas ise katla paigaldus legaalne tegevus on.
Junkers lõpetas ühel hetkel lihtsalt töötamise, oli kasutusel olnud 18 aastat. Gaasimehed räägivad, et seadme tuleks välja vahetada 10 aasta järel, mis siis et töötab. Uus Junkers oleks tulnud oluliselt kallim, kui see Itaalia Unical. Eestis seda mudelit ei müüdud, telliti mjulle Itaaliast. Arvasime, et sellest võimsusest peaks piisama nendele ruutmeetritele. Manual on mul paberversioon ainult itaalia ja inglise keeles, täpset marki oli raske tuvastada, sest see hüüumärgiga algav tähis !DEA tundub tõesti veider, kuid nüüd selle järgi googeldades leidsin, mis mudel täpselt on: https://www.manualslib.com/products/Uni ... 06414.html
Ma pole veel üritanud seda ümber seadistada, ootan, et ehk saame lapsega koos õhtul vaadata, kuid me pole kumbki tehnikainimesed ja kardan sellist üritust. Loodan et lisatud lingist oli abi.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Junkers lõpetas ühel hetkel lihtsalt töötamise, oli kasutusel olnud 18 aastat.
Kas probleemi uuriti või läks järgmine lihtsalt lahmaki- lahmaki?
Gaasimehed räägivad, et seadme tuleks välja vahetada 10 aasta järel, mis siis et töötab.
Kas siit ärihuve ei oska läbi näha?
Uus Junkers oleks tulnud oluliselt kallim, kui see Itaalia Unical. Eestis seda mudelit ei müüdud, telliti mjulle Itaaliast.
Siis palju õnne, kui seade ilma kohaliku tehnilise toe ja sisuliselt ka garantiita.
Ma pole veel üritanud seda ümber seadistada, ootan, et ehk saame lapsega koos õhtul vaadata, kuid me pole kumbki tehnikainimesed ja kardan sellist üritust.
Sellisel juhul palun hoiduge ise näppimast, tellige asjatundja kohale. Kui siit üldse leiate asjale, mis on kohalikele "tume maa". Nii palju Teile infoks, et ka katla vahetus on gaasitöö ja selle pidanuks tegema pädev isik koos järgenava Inspecta kontrolliga. Kui need etapid on õigesti tehtud, siis peaks ju olema ka selge, et 1.-s hoos otsida üles pädev paigaldaja ja kurta muret.
Viimati muutis kunn24, 26 Nov 2023, 15:17, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas ping »

Mimikri kirjutas: 26 Nov 2023, 12:26 ESIMENE probleem on ikkagi üks külm radiaator soojade radiaatorite vahel, mitte katel ja kui sellest ka ei saa aru, siis on mõistlik spetsialisti tülitada.
:hello:


Ma pakuksin, et need on võrdsed probleemid. Kokku on 7 radiaatorit. Millest 1 ei tööta. Kuid külm on ka teistes tubades ja radiaatoreid katsudes pole nad ülearu kuumad. Ehk et pean tegelema mõlema küsimusega. Mis põhjusel süsteemist 1 radiaator üldse külmaks jääb? Kõik asuvad samas korteris.
Katsumisega saab küll kontrollida erinevate riistade toimimist aga mitte radiaatorite ja küttesüsteemi korrasolekut.
Ehk siis ei ole selge ka teiste radiaatorite õige toimimine, kui radiaatoritesse pealevool on hetkel tõesti +55C.
Mimikri kirjutas: 26 Nov 2023, 14:37 ....
Ma pole veel üritanud seda ümber seadistada, ootan, et ehk saame lapsega koos õhtul vaadata, kuid me pole kumbki tehnikainimesed ja kardan sellist üritust. Loodan et lisatud lingist oli abi.
Kui tõesti tahad lapsele ja endale sooja tuba, siis tee ruttu pildid (ja jaga neid) oma katla andmesildist, olemesolevatest näitudest ja radiaatoritest.

Niisama pikka jutulõnga veeretades võib abilistel hoog ja vaba aeg otsa saada ning öösel oled jälle külmas.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

[/quote]
Sellisel juhul palun hoiduge ise näppimast, tellige asjatundja kohale. Kui siit üldse leiate asjale, mis on kohalikele "tume maa". Nii palju Teile infoks, et ka katla vahetus on gaasitöö ja selle pidanuks tegema pädev isik koos järgenava Inspecta kontrolliga. Kui need etapid on õigesti tehtud, siis peaks ju olema ka selge, et 1.-s hoos otsida üles pädev paigaldaja ja kurta muret.
[/quote]
Juba teine inimene, kes arvab, et ma seele gaasiküttesüsteemi ise ehitasin. See eelmine, Junkers, see siiski lõpetas 18-aastasena töötamise. Ma ei mäleta enam täpselt, mis tal viga oli, kas üldse oleks varuosi õnnestunud hankida ja parandada, seda uuriti, kuid ei tundunud väga jätkusuutlik olevat remontida. Lõppude-lõpuks siiski gaasiseade ja õnnetust ei taha. Mul on sertifitseeritud gaasispetsialistist kontakt, keda äärmisel juhul kutsun, kuid hinnad on üliräiged! Sel sügisel käis gaasiseadmete kontroll, ma sain 4ks aastaks sertifikaadi, kõik oli korras. Lekkeid pole, andurid kõik olemas. Selle uue gaasikatla paigaldas tuttava ehitusfirma, kes muidu teevad torutöid, kuid mitte otseselt gaasitöid.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...hinnad on üliräiged...
Sellist asja ma kuulen pidevalt ja just eramuehitajate suust - ja alati käib juurde ka viide a-la naabrimees sai küll selle hinnaga
Ega siis muud polegi - pöörduda tulebki selle naabrimehe poole
Tulebki arvestada, et pädev spetsialist kes võtab ka vastutuse ongi vastava hinnaga
See pädev spetsialist on end koolitanud / pidevalt täiendkoolitanud / omandanud kutsetunnistuse / pidevalt uuendanud kutsetunnist jne
Vastavad teadmised maksavadki vastavat hinda
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

Mimikri kirjutas: 26 Nov 2023, 14:37
Kui tõesti tahad lapsele ja endale sooja tuba, siis tee ruttu pildid (ja jaga neid) oma katla andmesildist, olemesolevatest näitudest ja radiaatoritest.
Niisama pikka jutulõnga veeretades võib abilistel hoog ja vaba aeg otsa saada ning öösel oled jälle külmas.
:hello:
[/quote]
Nii. Tegin teile pilte nagu soovisite, kuid ma ei oska neid oma arvutist siia lisada. See lisatud link annab palju parema pildi katlast ja manuali 6. leheküljel on inglise keeles juttu temperatuurist. Mul temperatuur kogu aeg kõigub, vahemikus 53-68 kraadi või rohkem. Ma ei saa aru, miks. Radiaator on plekkradiaator, otsas Danfossi regulaator. Võin pildid soovi korral mailile saata näiteks.
Proovisin, kuid ei leia sellel katlal tähist B ja kohta, kust saaks maksimumtemperatuuri numbrit tõsta.
Ma olen kuulnud radiaatorite õhutamisest ja kõrvalt näinud seda tööd, kuid see oli ammu. Eelmise katlaga oli see teema, et kinnisest süsteemist müstilisel kombel vesi kadus kuskile, siis pidi voolikuga kraanist juurde laskma, kuid uus on veetoruga ühendatud ja saan vett juurde lasta, seda olen teinud. Tean, et siis pean vaatama, et kui 2 bar saab täis, siis rohkem juurde ei lase. Hetkel näitab 3 bari. Mida veel kontrollisin, sellest külmast radiaatorist järgmised lõppevad oluliselt kõrgemal, kuid on nii alt kui ülevalt sama temperatuuriga. Kui vanasti oli õhk sees, siis olid kõrged radiaatorid jahedamad ülevalt.
Ma väga vabandan, kuid rohkem ma ise katsetada ei oska. Valdkond on VESI ja KÜTE. Kui ma ei tea ise täpselt, kuskohast mida ma puutuma peaksin ja tööriistu ei ole, siis ma arvan, et on parem kui ma ei hakka eksperimenteerima, mis võib vabalt lõppeda sellega, et mul pole vett ega sooja ja olen alumised naabrid ka üle ujutanud. Siiralt vabandan veel kord. Tänu kaasa mõtlemast.
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

xxx111 kirjutas: 26 Nov 2023, 19:51
...hinnad on üliräiged...
Sellist asja ma kuulen pidevalt ja just eramuehitajate suust - ja alati käib juurde ka viide a-la naabrimees sai küll selle hinnaga
Ega siis muud polegi - pöörduda tulebki selle naabrimehe poole
Tulebki arvestada, et pädev spetsialist kes võtab ka vastutuse ongi vastava hinnaga
See pädev spetsialist on end koolitanud / pidevalt täiendkoolitanud / omandanud kutsetunnistuse / pidevalt uuendanud kutsetunnist jne
Vastavad teadmised maksavadki vastavat hinda
Mul on gaasispetsialisti number telefonis olemas. Ma ei teaks ta täpseid hindasid, kui ma poleks teda rohkem kui korra tellinud. Viimase tööna vahetas korterisse sisse tuleva ühenduse, kuna see lekkis ja vinguandur üürgas. Seda pidi spetsialist tegema. Sellest hiljem kui helistasin, et gaasipliit ei tööta, siis ta ei tulnud kohalegi, sest remont teda ei huvita, kohe tuli kiire vastus, et teil on see pliit juba nii vana (25 aastat), seda pole mõtet remontida, tuleb uus osta, ma võin uue panna. Gaasikatla vahetuse soovitust olen ka rohkem kui korra kuulnud. Gaasipliidi puhul otsisin edasi ja sain poe kaudu imelise hooldustehniku, kus tuli, vahetas ühe jupi välja ja pliit töötab juba aasta paremini kui enne.
Kui mul oleks ülisuur palk ja raha poleks üldse probleem, oleksin kohe tellinud Hoopius teise firma katla või vahetaks selle nüüd välja. Kuid reaalsus on see, et pean üritama probleeme lahendades ka hinda vaadata ja ei maksa esimest küsitud summat, sest sama asja võibki saada teisest kohast poole odavamalt.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Tean, et siis pean vaatama, et kui 2 bar saab täis, siis rohkem juurde ei lase. Hetkel näitab 3 bari.
Tavaliselt on katlal manomeeter ja selle roheline ala on 1- 2. Kui radikad jahedad, tuleb rihtida alumise rõhu juurde.
Viimati muutis kunn24, 27 Nov 2023, 12:55, muudetud 1 kord kokku.
bladerunner
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 15 Aug 2022, 23:11
On tänatud: 1 kord

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas bladerunner »

Selle teooria kinnituseks mõni kirjatükk ka on?
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

kunn24 kirjutas: 26 Nov 2023, 23:05 Kui tegu plekkradikatega, ei tuleks üle 2 neisse kärutada ehk tuleks lasta rõhku vähemaks.
Mida 16-kordse maja elanikud peaks tegema, 5 (+) bar asemel ka 2 peale laskma? :confused:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kas see on kohatu jutu voor? Inimesel on individuaalkatel. Kui mu märkus ei meeldinud, siis ise otsustab või loeb nüüd mõne väikekatla kasutusejuhendit, eriti kohta, mis puudutab paisupaagi valiku, eelrõhu ja trassirõhuga seonduvat. Lisan, et liigse rõhuga on ka oht rikkuda katlas asuv paisupaak, soojusvaheti.
Igaks juhuks pilt Junkersi katla manomeetrist ja ma rohkem siin seda teemat ei jätka:
Pilt
Viimati muutis kunn24, 27 Nov 2023, 12:59, muudetud 1 kord kokku.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

kunn24 kirjutas: 27 Nov 2023, 11:21 Inimesel on individuaalkatel.
Katel ja sellele lubatud rõhk on hoopis teine teema, aga jutt läks nagu PLEKKradiaatoritele, kuidas see rõhu jutt sellega seotud on?
"Kui tegu plekkradikatega, ei tuleks üle 2 neisse kärutada..."

:scratch:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ma võtsin selle plekkradikate jutu ära, kuigi reaalne elu on näidanud, et ülemäärasel rõhul on nad võmelised tekitama pahandust. Kuid foormaalsete jutupaunikute rõõmuks postitus muudetud. Rohkem sel teemal ei jahu.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Mimikri kirjutas: 26 Nov 2023, 14:37 Uus Junkers oleks tulnud oluliselt kallim, kui see Itaalia Unical. Eestis seda mudelit ei müüdud, telliti mulle Itaaliast. Arvasime, et sellest võimsusest peaks piisama nendele ruutmeetritele.
Kütteseadme valiku aluseks on ikka kütteprojekt, mitte kellegi arvamus et käib küll. Sama oluline on tehniline tugi kohapeal ja toimiv hooldusleping. Kui neid pole siis tunnen kaasa. Garantii kehtimiseks vajab seade perioodilist hooldust. Kas seadme müünud firma ei suuda siis soovitada spetsialisti, kes antud tootja kateldega tegeleks? Segaseks jäi kuidas sellise eksootilise seadmeni jõuti - gaasimehed soovitasid ja tuttava firma paigaldas (kõlab nagu täiuslik torm..)? Kui müüja ei suuda tootega kaasa anda isegi eestikeelset kasutusjuhendit siis tunnen teist korda kaasa - see on ohu märk, et taolistest müüjatest tuleb eemale hoida. Kui suur siis hinnavahe Junkersiga oleks tulnud? Eestis peaks piisavalt olema pädevaid gaasikatelde müüjaid kas pakuvad siinsetesse oludesse sobivaid tooteid. Kui on soov saada odav ja hea siis elu on näidanud, et tuleb osta kaks seadet - odav ja hea. Hetkel võib ollagi lõhkine küna, et ei leidu pädevat spetsialisti, kes oskaks seadme tööle panna ning vajadusel remontida.
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

kunn24 kirjutas: 26 Nov 2023, 23:05
Tean, et siis pean vaatama, et kui 2 bar saab täis, siis rohkem juurde ei lase. Hetkel näitab 3 bari.
Tavaliselt on katlal manomeeter ja selle roheline ala on 1- 2. Kui radikad jahedad, tuleb rihtida alumise rõhu juurde.
Vaatasin nüüd, et täna õhtuks on rõhk üle 3 bari, kuid see number mind otseselt ei häiri. Või kas sellel ON kindel seos radiaatoritsse mineva vee temperatuuriga, mis oli mu teema? Ma seda rõhku alandada ka ei oska. Tean, et tõstmiseks keeran mingit nuppu ja kui 2 on käes, lõpetan vee süsteemi juurde laskmise. Vett välja lasta (juhul kui see oleks ainuke võimalus rõhku alandada) ma ei oska. Ma tõepoolest väga vabandan, kuid ütlesin enne ka, et pole üldse tehnikainimene. Kuumaga vist vesi paisub. Maksimum on 4 bari.
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

[/quote]
Katel ja sellele lubatud rõhk on hoopis teine teema, aga jutt läks nagu PLEKKradiaatoritele, kuidas see rõhu jutt sellega seotud on?
"Kui tegu plekkradikatega, ei tuleks üle 2 neisse kärutada..."

:scratch:
[/quote]
Oeh. Te kaldute mu meelest kohati teemast kõrvale siin kõvasti. Minu meelest pole üldse oluline, millised radiaatorid on. Radiaatoreid on liiati erinevaid sama liini peal. On malmist kaasaegsed ja kvaliteetsed plekist, firma Kermi omad. Mitte sellised õhukesest plekist. Pandud 30 aasta eest, kestnud hästi. Selles mõttes hästi, et pole kuskilt läbi roostetanud ega lekkima hakanud.
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

[/quote]
Kütteseadme valiku aluseks on ikka kütteprojekt, mitte kellegi arvamus et käib küll. Sama oluline on tehniline tugi kohapeal ja toimiv hooldusleping. Kui neid pole siis tunnen kaasa. Garantii kehtimiseks vajab seade perioodilist hooldust. Kas seadme müünud firma ei suuda siis soovitada spetsialisti, kes antud tootja kateldega tegeleks? Segaseks jäi kuidas sellise eksootilise seadmeni jõuti - gaasimehed soovitasid ja tuttava firma paigaldas (kõlab nagu täiuslik torm..)? Kui müüja ei suuda tootega kaasa anda isegi eestikeelset kasutusjuhendit siis tunnen teist korda kaasa - see on ohu märk, et taolistest müüjatest tuleb eemale hoida. Kui suur siis hinnavahe Junkersiga oleks tulnud? Eestis peaks piisavalt olema pädevaid gaasikatelde müüjaid kas pakuvad siinsetesse oludesse sobivaid tooteid. Kui on soov saada odav ja hea siis elu on näidanud, et tuleb osta kaks seadet - odav ja hea. Hetkel võib ollagi lõhkine küna, et ei leidu pädevat spetsialisti, kes oskaks seadme tööle panna ning vajadusel remontida.
[/quote]

Ma väga palun, et püsiks ikka teemas! Mul oli 2 konkreetset küsimust, mida siit teada tahtsin. Ainult selle mure tõttu eile siia liitusin ja selle teema tegin. See on mu esimene teema siin. Tegin eile fotosid ka nagu eespool sooviti, kuid ei saanud neid lisada. Täna õhtul lugesin KKK alt, et fotosid ei saagi siia arvutist lisada.
Palun ärge hakake mingit muinasjuttu siin ketrama, kus nagu telefonimängus, iga järgmine saab veidi erinevalt aru ja teema läheb täiesti lappama. Kuna minu tööl olles on seda juba juhtunud, siis täpsustan, et enne kui need radiaatorid ja esimene katel pandi, tehti korralik ametlik projekt. Alles sellel sügisel käis gaasiseadmete kontroll, kõik on korras, selles mõttes et kõik andurid, ventilatsioon on olemas, kuskilt ei leki. See katel on hiljem vahetatud, sest ükski katel ei kesta igavesti. Sellest võib olla möödas ka 5 aastat, täpselt ei mäleta ja mu meelest pole vahet, kas 4, 5 või 6. Garantii oli 2 aastat, see on nüüd läbi niikuinii. Gaasikatel töötab, kütab! Minu küsimus oli, kas ma saan temperatuuri tõsta või ei saa!!!
Viimati muutis Mimikri, 27 Nov 2023, 22:44, muudetud 1 kord kokku.
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

Kordan üle, et mul oli 2 küsimust.
1.) Kui mul on Unical !DEA gaasikatel, kas sellel on võimalik maksimum veetemperatuuri tõsta või ei ole? Kui jah, siis kuidas täpselt seda teha? Kui tean samm-sammult, mida ja kuidas teha, saan tehtud. Gaasiseadmega keset talve ise eksperimentaalseid katsetusi tegema ei hakka.
2.) Mis põhjusel võib 1 radiaator olla vahelt külm? Kas ainuke põhjus saab olla ventiilis (Danfossi oma, millest saan reguleerida temperatuuri) või võib olla mõni muu põhjus? Kui jah, siis milline?
Ja lõpuks: kui ütlete, et seda kõike saab teha ja ma leian, et mina ise seda teha ei oska ja puuduvad tööriistad, siis ehk jagate kontakte, kes võiks seda teha. Aitäh.
kilowatt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 20 Dets 2022, 14:51
On tänatud: 1 kord

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas kilowatt »

Kirjelda või joonista missugune see korteripõhine süsteem on. Kas radiaatoritel on ainult pealevoolul reguleerventiil või ka tagasivoolul, et saaks radiaatori süsteemist välja võtta süsteemi tühjendamata. Kusagil peab kraan kinni olema või on praht ventiili düüsi ära ummistanud. Kui varem ikka soojaks läks ja õhk välja lastud, ei saa muud viga olla.

Mis on tagasivoolu temperatuur katlasse kui pealevool on 55 kraadi? Praeguste väliõhu temperatuuride juures peaks sellest piisama. Katel hoiabki pealevoolu temperatuuri sõltuvalt välisõhu temperatuurist ja nii peabki olema. Tegelikult peaks saama seada katla automaatikalt suurema tõusuga küttegraafiku, et katel automaatselt ise temperatuuri kõrgemal hoiaks. Katlal peaks olema tehniline dokumentatsioon ju kaasas, kus ka juhend katla kasutamiseks, kas seda siis ei olnud või maaletooja ei andnud.
Vasta