Makita akude laadija

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mul hakkas Makita akude laadija igat akut laadima pannes laulma, mis laadija peal olevate sümbolite järgi tähendaks, et akud on pekkis. Laadijaks on DC18RC. Kuna oli olemas ka üks aeglasem laadija variant(DC18SD?), siis see isend laeb küll akusid. Kas laadija laulmine võiks tähendada, et laadija on omadega õhtal?
Kui kellegil on pakkuda soodsalt esimesena mainitud kasutatud, aga töökorras laadija mudelit, siis oleks ehk mõistliku hinna eest huvitatud omandama.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Tõsiselt räägid või nalja teed? Laulab kuidagi teisiti, kui enne?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 14 Nov 2023, 17:04 Tõsiselt räägid või nalja teed? Laulab kuidagi teisiti, kui enne?
Tõsiselt ikka. Enne oli nii, et kui aku laadima panin, siis hakkas laadija sees olev ventikas tööle(sahisema) ja kui laadimine lõppes, siis tegi pikema piiksu. Nüüd pista aku laadima ja hakkab tulema mingit meloodiat no nii 2-3-5 sekundit ja ei lae, oota kaua tahad. Ja sedasi kõigi 12-ne akuga. :scratch:
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Sellel laadial päris mitu meloodiat ja valikus on ka lihtsalt piiks (nagu Sul enne oli) või hoopis vaikus. Meloodiavalikut saab muuta kui aku laadijasse panna ja mingi paari sekundi jooksul eemaldada aku ja kohe uuesti aku tagasi - nii kaua kordad seda liigutust kui meelepärase meloodia leiad. Eks Sa kogemata selle liigutuse tegidki ja seepärast laulma hakkaski.
Viimati muutis RaJy, 14 Nov 2023, 17:52, muudetud 1 kord kokku.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kurat, lähen kohe staapi katsetama.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, käisin staabis, proovisin soovitatut ja viites nähtut ja tõesti asi toimis. Jäin veidi pikemaks ja ootama, et kas "rikkis" laadija ka toimib. Toimis! Ootamise ajal tegelesin veidi pahega ja jäin mõtlema, et kas kapitalistidel(Makita omadel) ei ole tootearenduses tõesti enam midagi targemat teha kui isikupärastada laadija laadimistsükli alguses signaalmärguannet. Laadimise algussignaale oli vist 5 või 6, kuid kui palju on Makita akude laadijate kasutajaid. Väga palju. Kapitalistid ju maksid itimeestele selle(vähemalt minu jaoks mõtetu) funktsiooni arenduse ja tootmisse juurutamise eest. Kas tõesti töömehele on vajalik isikupärastatud aku laadimistsükli alguse signaal? Mulle piisab täiesti piiksust. Kas itimeeste palkadeks kulunud raha ei oleks võinud targemini kulutada? Kasvõi Somaalia näljahädalistele mannakruupe saates või kellegile vaesamale tudengile (lisa)stippi makstes.

OT. Kui mõni Makita firma tootearendusega tegelev tegelinski juhtub lugema minu seda kommentaari, siis võiks anda oma itimeestele palga õigustamiseks üleande välja töötada veelgi isikupärastatum laadimisfunktsioon ehk et töömees saaks aku sisselükkamise meloodiat sinihamba funktsiooni kasutades spotifai kaudu valida endale sobiv meloodia. Ja ei tohiks ära unustada laadimise funktsiooni lõpust märku andvast nutividinast. Vahet pole, kus see pisike vidin(puldike) töömehel parasjagu on- kas taskus või mõnes vibreerimisele tundlikumate närvidega kehaosas või külge kleebituna. Kui juba, siis miks mitte asi veelgi täiuslikumaks veelgi mõtetumate funktsioonide lisamisega. Või äkki ei olegi mõtetud? ;)

Kokkuvõtteks- tänan veelkord kasutaja RaJy ja modet Hiid ullikest targemaks tegemast! ;)
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

....aga kas sinu hallrakud selle peale ei tulnud et kui oled laadijast kaugemal siis seda piiksu ei kuule aga meloodiat küll...
...see pahe tarvitamine vist hakkab juba märgatavalt 'tunda' andma....
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 14 Nov 2023, 19:45 ....aga kas sinu hallrakud selle peale ei tulnud et kui oled laadijast kaugemal siis seda piiksu ei kuule aga meloodiat küll...
Sinu loogikat järgides, siis kui pikad ja painduvad peaksid olema mu käed, et pista eemal asuvasse laadijasse aku, mis sai tühjaks teises maja otsas parasjagu tööd tehes?
Väike vihje sulle- akut laadijasse susates olen laadijale piisavalt lähedal ja kõrvakuulmine veel enam-vähem, et kuulda laadijast tulevat piiksu. Kui kogu aeg on isend töötanud ühtemoodi ja järsku hakkab tegema teist häält, mille funktsiooni olemaolust ei olnud mul õrna aimugi, siis küsisingi siit abi selle kohta. On piisav selgitus? Nüüd saad oma seltskonnas kõigile rääkida kui loll on VE foorumi kasutaja nimega Urmas.
kaimagk kirjutas: 14 Nov 2023, 19:45 ...see pahe tarvitamine vist hakkab juba märgatavalt 'tunda' andma....
Kas peaksin pahe osas mõne pädeva spetsialisti poole pöörduma? :scratch: Oskad soovitada?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Tegelikult võib vahel sellest meloodiavalikust kasu olla küll. Hiljuti omal oli juhus kui objektil oli 3 erinevat töömeest (elektrik, ehitaja ja vendimees) ja kõigil ühesugused laadiad ja akud. Ja siis oligi ühel piiks, teisel üks meloodia ja kolmandal teine meloodia.
Kusjuures mõni aasta tagasi oli mul sama teema nagu Urmasel täna - täitsa lambist tekkis muusika ja aru ei saanud, et miks ja kuidas. Minu aitas tookord "Dr, Google" hädast välja
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 14 Nov 2023, 19:45 ....aga kas sinu hallrakud selle peale ei tulnud et kui oled laadijast kaugemal siis seda piiksu ei kuule aga meloodiat küll...
Mõõtsin huvi pärast oma käe pikkuse ja sain veidi üle 70cm. Kui kurt peab olema, et mitte kuulda piiksu, aga meloodiat küll? Mille kuradi pärast Makita omad toppisid selle piiksu kui oleks piisanud meloodiast? Igavusest?
Kuna teema minu ammendunud, siis küsiks ühe OT küsimuse- kas sa oskad mulle arusaadavalt selgitada oma antipaatiat minu kommentaaride ja isiku suhtes? Ise olen sinu kommentaaridega minu suhtes juba ammu ära harjunud ja immuunne, aga no lihtsalt uudishimust. :scratch:
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

'Kapitalistid ju maksid itimeestele selle(vähemalt minu jaoks mõtetu) funktsiooni arenduse ja tootmisse juurutamise eest. Kas tõesti töömehele on vajalik isikupärastatud aku laadimistsükli alguse signaal? Mulle piisab täiesti piiksust. Kas itimeeste palkadeks kulunud raha ei oleks võinud targemini kulutada? Kasvõi Somaalia näljahädalistele mannakruupe saates või kellegile vaesamale tudengile (lisa)stippi makstes.'

......selliste komentaaride peale ju võiks reakeerida vastavalt. Ja mina ka usun, kui makita insenerid oleksid selle raha mis nad kulutasid selle meloodia panemisel sellesse laadiasse, oleks peale Somaalia saanud ka veel nii mõnegi teise riigi päästa....
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas A23 »

Mul kaks laadijat ja erineva heli järgi on kohe teada, kumb laadimise lõpetas.
Sisselülitamise helil pole jah vahet, aga mäletamist mööda olid helid "paketis", et kui kui tahad lõpetuseheli muuta, siis muutub ka algustusheli.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Makita akude laadija

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Igasuguse probleemi lahendamine algab tänapäeval äpiga - sellele laadijale pole miskit juba valmis treitud?
Vasta