Akukruvika aku vahetus

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mul on üks pisike akukruvikas väiksemate tööde jaoks, aga see on juba 7-8 aastat vana ja aku peaaegu kutu. Tahaks proovida akut vahetada. Mingist teemast on meelde jäänud, et sellel võib olla kontroller peal ja riist võib minna pekki kui aku juhtmed lahti ühendada. Meelde on jäänud veel see, et kui aku vahetuse ajaks jätta pinge peale, siis võib vahetus isegi õnnestuda. Proovin teha nii- plaadi poolt on võimalus joota lisajuhtmed, joodan need esialgu vana aku külge, siis ühendan vana aku küljest lahti originaalid ja joodan uue aku külge. Seejärel ühendan lahti abijuhtmed ja idee järgi peaks toimima. Olen ma õigel teel tööde järjekorra osas? :scratch: No ei ole ma elektroonika vallas kõige kirkam kriit karbis. ;)

Tänud ette arvamuste eest!
Akukruvikas.jpg
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Selle pole mingit sellist kaitset. Kõige suuremaks probleemiks saab:
kuida talle juhtmeid külge saada?

Tinaga sussitamine pole soovitav, rauast või sellelaadsest materjalist korpusele tina ilma jootevedelikuta ei nakku.
Kui elemendi leiad, siis koos klemmidega. Igasugust Hiina hüper super mahtuvusega paska vältida.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

korraliku tootja aku sisse ja peaks kestma:
https://www.oomipood.ee/product/search? ... ory_id=257
18650 aku on ilusti joodetav koduste vahenditega, samas pakutakse ka klemmidega akusid.
https://www.oomipood.ee/product/us18650 ... ory_id=257
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 11:27 Selle pole mingit sellist kaitset.
No siis lähen julgelt kallale.
kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 11:27 Kõige suuremaks probleemiks saab:
kuida talle juhtmeid külge saada?
Aga pildi peal on ju ka joodetud. Kuigi Walter2 juba mainis, et on ka "kõrvadega" akusid, siis eile õhtul tegin kodutöö ära ja leidsin hulgim kohti, kus selliseid müüakse.
kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 11:27 Igasugust Hiina hüper super mahtuvusega paska vältida.
Mis planeedil sina, kunn24, elad, et ei tea siiani, et jumal lõi maailma, aga kõik ülejäänud on tehtud Hiinas. ;)
OT. Mul on 14 või 15 erinevat Makita akutööriista ja need kõik on toodetud umbes üheksas erinevas riigis, aga kohe kindlasti ei ole nende riikide nimistus Jaapanit. :scratch:
Walter2 kirjutas: 27 Sept 2023, 11:54 18650 aku on ilusti joodetav koduste vahenditega, samas pakutakse ka klemmidega akusid.
https://www.oomipood.ee/product/us18650 ... ory_id=257
Jah, leidsin selle ise ka üles ja 9€ eest võib üritada kruvika eluiga pikendada.

Veelkord aitäh julgustamast edasi tegutsemiseks!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, aku vahetatud ja asi töötab. kahjuks kohalikus elektripoes "kõrvadega" akut ei olnud ja läksin riskile ehk üritasin hästi kähku juhtmed külge joota.

Minu poolt teema ammendatud, kuid kasulikke nippe või nõuandeid võib ikka lisada.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Aga pildi peal on ju ka joodetud.
Ei ole, on punktkeevitusega nikliribad.
läksin riskile ehk üritasin hästi kähku juhtmed külge joota.
Kui veidi sikutad, tulevad lahti. Ise olen ka jootnud, kuid siis olen pinnad üle tinatanud saltseri ja Woodi sulamiga. Pärast mida veega puhtaks pesnud ja siis tinajoodisega paindjuhtmed (nn sukad) külge.
https://opik.fyysika.ee/index.php/book/ ... ction/2398

Lihtne keevitusseade https://youtu.be/yYivIldvS6o
Siin elementide keevitamine https://www.youtube.com/watch?v=vStYS6eoscU
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 18:37
Aga pildi peal on ju ka joodetud.
Ei ole, on punktkeevitusega nikliribad.
Olen aru saanud, et vahest natuke liiga pealikaudne või kärsitu ja ei viitsi süveneda, kuid vaata pilti veelkord ja tähelepanelikult. ;) Peaks olema võimalus ka suurendada. Jah, "kõrvad"/klemmid on punktkeevitatud, aga juhe ise on klemmide külge pistetud kõige tavalisema tinajoodisega!
Klemm lähemalt.jpg
kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 18:37 Kui veidi sikutad, tulevad lahti.
:scratch: Mul on kruvikas kokku keeratud ja ei saa aru, et miks peaksin hakkama kruvikat uuesti lahti võtma ja hakkama juhtmeid sikutama? Kui enam ei tööta, küll siis keeran need kruvika korpust kinni hoidvat neli kruvi uuesti lahti ja vaatan milles probleem, enne ei viitsi. Aku koos juhtmetega istub korpuse sees ikka väga liikumatult. Vähemalt minu arvates.
kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 18:37 Lihtne keevitusseade https://youtu.be/yYivIldvS6o
Ja sellise keevitusseadega peaksin tegema punktkeevitust? Aitäh pakkumast, kuid sellise "punktkeevitusega" keeran aku ennem pekki kui praeguse jootmisega. Punktkeevitusest ei olnud seal halli haisugi. Kui "-"(?) ümbrus oli iga punkti korral kui just mitte punast värvi, siis värvimuutus oli kindlasti.
kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 18:37 Siin elementide keevitamine https://www.youtube.com/watch?v=vStYS6eoscU
Vaatan hiljem.
Viimati muutis Urmas, 27 Sept 2023, 19:53, muudetud 2 korda kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Urmas kirjutas: 27 Sept 2023, 19:44 Olen aru saanud, et vahest natuke liiga pealikaudne või kärsitu ja ei viitsi süveneda, kuid vaata pilti veelkord ja tähelepanelikult. ;) Peaks olema võimalus ka suurendada. jah, "kõrvad"/klemmid on punktkeevitatud, aga juhe ise on klemmide külge pistetud kõige tavalisema tinajoodisega!
Anna veel nõu ja tagasi tuleb lauspaska, :).
Krt, jutt käiski akule klemmide külgesaamisest. Kõik muu on juba selline, mis ei vääri kirjutamist.
Olgu, möla lõpp. Hea, et tehtud said.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 19:47 Anna veel nõu ja tagasi tuleb lauspaska, :).
Krt, jutt käiski akule klemmide külgesaamisest. Kõik muu on juba selline, mis ei vääri kirjutamist.
Olgu, möla lõpp. Hea, et tehtud said.
:scratch: Head nõu? Jah- sellel isendil ei ole kontrollerit ja ära osta hiina paska. ma vist nagu tänasin nende nõuannete eest. Võin sulle saladuskatte öelda, et on olemas ka juba klemmidega akusid ja ma ei pea akule klemmide külge saamise pärast muretsema. Kui mõnedes sinu soovitused sean alevipoja mõistusega kahtluse alla, siis ollakse solvunud? No ole, sinu valik. Sa ise oled minu arusaamade järgi piisavalt haritud elektri valdkonnas ja siis soovitad mulle sellist DIY punktkeevitust. Mida halba ma sulle olen teinud? :scratch:
Sa vist enne kommenteerimist ei oska postituse sisusse süveneda või on sul eeldus, et ülejäänud kommentaatorid on sinust lollimad.
Ma kirjutasin esimeses postituses konkreetselt, et juhtmed on aku(klemmide) külge JOODETUD!
Viimati muutis Urmas, 27 Sept 2023, 20:05, muudetud 1 kord kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Aku pinge 12 V on formaalselt igatsugu tingumistes lubatud käperdada. Rahune maha, ma ei viitsi seda jura jätkata. Edaspidi tean, et sulle midagi veidi köögipoolelt seletada on mõttetu. Ole mureta, arvestan.
Kui tõesti olid joodetud, siis on juba midagi seal kodukootud, tööstus paneb vaid punktkeevitusega, sest akutootja sinna tinutada ei luba. LI-Ioon elemendid on PLAHVATUOHTLIKUD, kui nende käitlusreegleid rikkuda. Kolviga küpsetamine käib selle alla.
Kui sul on vaid 1 element ja midagi valesti läheb, elad loodetavasti üle, suurema akupakiga võid omas kodus pärast oma pastamäärimise oskust demoda (pärast karbi uuesti püstisaamist). Loll laps vingub 12 V keevituspinge üle, arusaamata, mis on tegelikult ohtlik. Loomulikult viidatud keevitusseadme oskamatul käitlemisel võib ka probleemi tekida. Tegelikult tuleks kasutada teenust akupaki kokkupanekul, kus on professionaalsed seadmed.
https://www.youtube.com/watch?v=zMdUk9XxCW4

Täiendus.
Lasin su 1. pildi suuremaks, 2 keevituspunkti on suht selgelt näha, 2 oletasin juurde. Märgitud punasega. Seega, ära plähmerda.
Akukruvikas.jpg
Viimati muutis kunn24, 27 Sept 2023, 20:23, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 20:03 Aku pinge 12 V on formaalselt igatsugu tingumistes lubatud käperdada.
;) Ma ei räägi käperdamisest, vaid sellest, et videos läks näidisdetail ikka väga punaseks. Mis jääks järgi akust kui seda kasutaksin? Kas sa ei oleks pidanud mainima, et ära sina seda varianti kasuta?
kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 20:03 Rahune maha, ma ei viitsi seda jura jätkata. Edaspidi tean, et sulle midagi veidi köögipoolelt seletada on mõttetu. Ole mureta, arvestan.
Einoh, valik on sinu, kuid kas sulle ei tundu, et oled kuidagi millesegi kinni jäänud ja mida ei taha tunnistada? ;)
kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 20:03 Kui tõesti olid joodetud, siis on juba midagi seal kodukootud, tööstus paneb vaid punktkeevitusega, sest akutootja sinna tinutada ei luba.
See toode on Bosch akukruvikeeraja margi nimetusega Bosch IXO ja tootjamaa on sildi järgi Made in Hungary.
Walter2 andis viite akule jooteklemmidega akule. Kuidas aru saada mõistest "jooteklemm"? Walter2 viites oleva aku tehnilises infos on kirjutatud

Li-Ion aku 18650 3.6V 2600mAh 10/30A Sony jooteklemmidega
Viimati muutis Urmas, 27 Sept 2023, 20:28, muudetud 1 kord kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

kahjuks kohalikus elektripoes "kõrvadega" akut ei olnud ja läksin riskile ehk üritasin hästi kähku juhtmed külge joota.
Ma kirjutasin esimeses postituses konkreetselt, et juhtmed on aku(klemmide) külge JOODETUD!
Tegin sulle "puust" ja punaseks, et klemmid olid keevitatud. Mitte ükski tehas ei tegele tinutamisega, kuna 1. see on keelatud, 2. raiskab rohkem aega, kui tinutamine, 3. ühenduse kvaliteet/ tugevus on keevitades kindlam.
Tööstuslik koostamine: https://www.youtube.com/shorts/xXVDexHJg9o
Punkt.
Einoh, valik on sinu, kuid kas sulle ei tundu, et oled kuidagi millesegi kinni jäänud ja mida ei taha tunnistada? ;)
Õpetlik lugu, et ära vaidle/ suhtle hüperaktiivsega, siis oled lõpuks ise loll. :banghead:
Viimati muutis kunn24, 27 Sept 2023, 20:46, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 20:24 Tegin sulle puust ja punaseks, et klemmid olid keevitatud.
Ma olen kirjutanud alates esimesest postitusest, et aku küljes olevad JUHTMED on KLEMMIDE külge JOODETUD! Kas sa kahtled minu hallrakkude arusaamisest, mis on punktkeevitatud ja mis joodetud? Miks ma hakkan kahtlema sinu võimest aru saada esimeses postituses oleval pildil nähtust? Ja seoses sellega sean juba kahtluse alla ka mõne sinu kommentaari, kus keegi on pannud probleemi lahenduse leidmiseks pildi elektrikilbist.
Ei midagi isiklikku, aga lihtsalt ei saanud aru sinu hetkejauramisest.
Panen veel ühe pildi lahtijoodetud vana aku klemmist lähemalt, et kuidas teevad suured ja nimega tootja asju, mis sinu sõnade järgi peaks olema välistatud.
Lahtijoodetud akuklemm.jpg
Kahtlustan, et praegune vaidlus sinuga on seotud funktsionaalse lugemisoskusega.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Aku küljes on klemmid keevitatud, klemmide külge olid juhtmed joodetud. See pilt näitab ilusti ja selgelt. Klemmide külge jootmine lubatav ja ette nähtud, aku külge mitte või erivõtetega, millest eespool kirjutasin.
Maga kaineks, tule tsüklist välja.
Viimati muutis kunn24, 27 Sept 2023, 20:54, muudetud 1 kord kokku.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

..... sinu lause ju
Nonii, aku vahetatud ja asi töötab. kahjuks kohalikus elektripoes "kõrvadega" akut ei olnud ja läksin riskile ehk üritasin hästi kähku juhtmed külge joota.
.......see funk lugemine sul ikka lonkab......
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 20:03 Täiendus.
Lasin su 1. pildi suuremaks, 2 keevituspunkti on suht selgelt näha, 2 oletasin juurde. Märgitud punasega. Seega, ära plähmerda.Akukruvikas.jpg
No kurat, ma ei ole mitte üheski selles teemas olevas postituses kirjutanud sellest, et soovin aku küljest klemme ära kangutada, vaid PUNKTKEEVITATUD KLEMMIST LAHTI JOOTMISEST.
Ah, olgu, minu poolt sulle head paranemist! ;)
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

No kurat, ma ei ole mitte üheski selles teemas olevas postituses kirjutanud sellest, et soovin aku küljest klemme ära kangutada, vaid PUNKTKEEVITATUD KLEMMIST LAHTI JOOTMISEST.
Ja edasi, kinni jootsid kuhu?

Ja et sa aru saaksid, millest jama tekkis, on see:
Urmas kirjutas:
kunn24 kirjutas: 27 Sept 2023, 11:27 Kõige suuremaks probleemiks saab:
kuida talle (nüüd minu täiendus: akule) juhtmeid külge saada?
Aga pildi peal on ju ka joodetud (minu täiendus: akule polnud ju joodetud). Kuigi Walter2 juba mainis, et on ka "kõrvadega" akusid, siis eile õhtul tegin kodutöö ära ja leidsin hulgim kohti, kus selliseid müüakse.
See, mida sa edaspidi oma postitustes redigeerisid, ei puhu pilli, hea demagoog, rsk. Nagu ütlesin, et demagoogias jään veel sulle alla, proovin areneda. Ei suutnud sellisele tasemele langeda/ tõusta.:D
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Arvan, et selle teema arendus oleks paras tasemetöö kommunikatsiooni õppivale tudengile. ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 27 Sept 2023, 20:51 ..... sinu lause ju
Nonii, aku vahetatud ja asi töötab. kahjuks kohalikus elektripoes "kõrvadega" akut ei olnud ja läksin riskile ehk üritasin hästi kähku juhtmed külge joota.
.......see funk lugemine sul ikka lonkab......
Ma tean sinu suhtumist minu kommentaaridesse, aga pööra tähelepanu rõhutatud kahele sõnale. ;) Kas oleksin pidanud kunn24 viidatud juutuubi õpetuse järgi DIY punktkeevituse tegema? Sa oled nagu ajakirjanik, kes uudise nimel rebib ühe lause kontekstist välja.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

....ja selle riski peale kunn 24 andiski sulle soovitusi ja õpetusi mida sa ei suutnud oma fungiga lugeda.....
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 27 Sept 2023, 21:38 ....ja selle riski peale kunn 24 andiski sulle soovitusi ja õpetusi mida sa ei suutnud oma fungiga lugeda.....
Kas sa kommentaaride ajajoont ka suudad jälgida? :scratch:
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

…. Kui aiast ei oska rääkida siis aiasugust ikka…..aga üldiselt sulle ainti juba head nõu siin ….(samas, minugipoolet võta veel peale)
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Akukruvika aku vahetus

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Igati huvitav ja hariv teema selle kohta, kuidas inimesed suudavad sae käima tõmmata täiesti suvalisest kohast ja põhjusel pärast seda, kui probleem juba lahendatud.
Vasta