Ca. 60-100 aastat vana akna valmistamine või restaureerimine

Siin teemas arutletakse ehitiste restaureerimise teemadel
Lisandra33
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Juun 2023, 10:29
On tänanud: 2 korda

Ca. 60-100 aastat vana akna valmistamine või restaureerimine

Lugemata postitus Postitas Lisandra33 »

Tere!

Viimased kuud olen tegelenud, et leida Tartus/lähiümbruses uue akna või akna sooja ja-mürapidavamaks muutmise teostaja.

Kõikidele selle valdkonna tegutsejatele Tartus ja ka kaugemal päringud saadetud. Üle 30.

Kuna aken on miljööväärtusliku maja osa, ei tohi seda vahetada näiteks. nn Saksa tüüpi pakettakna vastu, pealeliimitud prosspulkade imitatsiooniga. Selline lai aken maksaks siis ca. 1000 eurot.

Need hinnapakkumised, mis laekunud käesolevaks hetkeks, on kõike muud kui rõõmsad.

Tuleb välja, et ühe sellise akna tegemine (1900x2000 mm), sissepoole pakett, maksab ca. 2500 eur+ paigaldus akna kohta ca. 450 eur.

See on täiesti hoomamatu. Jah, olen kuulnud et head töömeest ehk käsitöö tegijat pole kerge leida, et materjali hind on tõusnud, aga kas ikka tõesti üks puitaken maksab ca. 3000 eurot?

Muidugi ei olda huvitatud ühe-kahe akna tegemisest, eriti kui tööd hetkel.


Linnavalitsuse ametnik ütleb, et laske restaureerida, see on odavam. Õks teenusepakkuja lisab, et siiski ei tee teile hetkel hinnapakkumist kuna meil on kevadeni tööd ja et restaureerimine on veel kallim. Teine kirjutab, selline aken maksab 3000 eurot+ paigaldus.

Tekib küsimus mida linnaametnikud üldse teavad ja mida nõutakse vaeselt majaomanikult.

Viimane nuhtlus on olla vana maja omanik. Uskuge mind.

Kas keegi oskab veel lisada mõne hea õpetussõna, kuidas läheneda jne.? :-)

Aitäh!
Vkaar  (1).jpg
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Ca. 60-100 aastat vana akna valmistamine või restaureerimine

Lugemata postitus Postitas A23 »

Mul ehituses kogemus suht väike, aga ise kaaluks esmalt, kas probleemsed aknad peavad üldse lahti käima. Kui ei pea, siis jätaks olemasoleva akna puutumata ning telliks ja paigaldaks sissepoole 2 või 3 kihilise klaaspaketi (ilma raamita), klaaspaketid on saab aknaga võrreldes kordades odavamalt.
Vasta