1. leht 1-st

Puitparketi tumenemine

Postitatud: 18 Sept 2023, 18:13
Postitas martiina
Tere

Hindamisakti järgi on korteris naturaalne puitparkett, kuid mingeid lisaandmeid parketi liigi jm kohta pole. Küttesüsteemina on kasutusel kaugkeskküte, soojuskandja on põrandaküte.

Parkett on viimase kuu või kahe jooksul hakanud köögivalamu kõrvalt ühest kohast viie laua ulatuses tumenema. Selle kohapealt peaks põranda alt läbi minema nii külma- kui ka soojaveetoru. Pealispind ei ole ei kummis ega kaardus, lihtsalt värvimuutust on märgata. Väliseid veekahjustusi pole parkett saanud.
Parkett.jpg
Kas peaks kahtlustama veeleket/niiskust põranda all? Kui jah, siis kuidas peaks toimima? Kui keegi oskab soovitada Tartus mõnd ettevõtet, oleksin kontaktidest huvitatud.

Re: Puitparketi tumenemine

Postitatud: 19 Sept 2023, 11:15
Postitas TannPann
Tere


Jätab küll kaks pisikest täppi aga võite proovida puidu niiskuse mõõtmiseks mõeldud aparaati.
Saate võrrelda värvi mitte muutnud ja niiskus kahjustusega parketi mōōtmise tulemusi ning teha järeldused.
Ehk ei häiri kui need täpid kuskil liistu ääres on.


Terv

Re: Puitparketi tumenemine

Postitatud: 19 Sept 2023, 23:40
Postitas Urmas
martiina kirjutas: 18 Sept 2023, 18:13 Hindamisakti järgi on korteris naturaalne puitparkett, kuid mingeid lisaandmeid parketi liigi jm kohta pole. Küttesüsteemina on kasutusel kaugkeskküte, soojuskandja on põrandaküte.
Millegipärast arvan, et eelmise riigikorra ajal kortermajades kaugküttega põrandakütte süsteeme ei eksisteerinud ega paigaldatud. Millal on maja ehitatud? Kas korteri müünud maakleri poole oled pöördunud täpsemate andmete saamiseks? Kuigi maaklerid peaks teadma kõike müüdavast objektist, siis minu arusaama järgi on kinnisvaramaaklerid suhteliselt "pühad lehmad", kes juriidiika järgi on "süüdimatud" ehk nemad peale vahendustasu saamise eest millegi eest ei vastuta ja peale ostu-müügi lepingule allkirja andmist notari juures hilisemate pretensioonide arvestamisel on nad "prillikivid". ;)
martiina kirjutas: 18 Sept 2023, 18:13 Parkett on viimase kuu või kahe jooksul hakanud köögivalamu kõrvalt ühest kohast viie laua ulatuses tumenema. Selle kohapealt peaks põranda alt läbi minema nii külma- kui ka soojaveetoru.
:scratch: See sõna "peaks" on nii umbmäärane kui veel olla saab. No ei ole põrandaküttetorustik nagu ämbliku tehtud peibutusvõrk, kus ämblik vaatab, et kuidas on mugavam ja kuhu läheb peibutusniidiks(põrandaküttetorude jaoks) vähem materjali. ;) Vist nagu eiole eelmise riigikorraaegne maja, mille kohta projekti ei leia. Ja kui ei leia, süüdista "tiigrihüpet", kus pidi avalik info olema ühe kliki kaugusel. Äkki kaustaja mariina ei tea õiget klavi?
Ja veel- mitu aastat on selles korteris elatud, et nüüd selline pretensioon? Kas kasutaja martiina on naturaalsuse omadusest? On suhteliselt vähe naturaalseid materjale, mis ajas ei muuda oma omadusi, sealhulgas värvi.
PS. Ei ole seotud teema algataja martiinaga postitusega, kuid olen nende nn "naturaal"parketide suhtes olnud negatiivselt meelestatud. Ei, asi ei ole mitte selles, et "naturaalparketis", vaid selles, et naturaalparketiks nimetatakse asja, mille naturaalsusus(pealisspoon) moodustab tootest max 20%. Kuigi olles õppinud poliitikutelt, siis ka selle efektiivse ja naturaalse pealispinna all on ka naturaalne aluspind. Ei ole mitte ainult 1x seda nn "naturaalset" paigaldanud ja arvan teadvat, millistest puidujääkidest see naturaalsuse aluspind on tehtud.

Re: Puitparketi tumenemine

Postitatud: 14 Okt 2023, 23:51
Postitas TKKT
Võhiku arvamus - Niiskus, temperatuur või UV
Kui niiskus ok, siis teised pole ilmselt põrandale ohtlikud, lihtsalt värvi vahetus :)