Knauf mp75 kuivamisaeg

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Knauf mp75 kuivamisaeg

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Knauf mp75 tooteleht ütleb, et kuivamisaeg on 1mm ööpäevas. Mul läks seina suht varieeruv kiht - mõnes kohas ainult mõni millimeetrit, mõnes kohas augtäiteks ~30mm. Kuivanud on 4 päeva. Kohad kuhu sai peenem kiht on ilusasti helehallid, aga paksema kihiga kohtades on endiselt humehall. Minu küsimus oleks, et millal võin ma seina peenpahtliga üle käia ja kruntida ning värvida? 1mm ööpäevas 30mm puhul oleks justkui kuu aega - ei ole ju võimalik, et ükski maaler objektil nii kaua ootab enne kui tööd jätab? :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Knauf mp75 kuivamisaeg

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ega kuivanud MP paksem koht ei jäägi päris sama värvi, mis õhem kiht. Pane üks kiht pahtlit peale ja siis näed pahtli kuivamise järgi, kas paksema koha pealt on samamoodi kuiv nagu ühemate kohta pealt. Kontrollida saad liivapaberiga- märg pahtel jääb liivapaberi külge kinni, aga kuivanud pahtel jätab liivapaberi puhtaks.
Viimati muutis Urmas, 28 Aug 2023, 18:00, muudetud 1 kord kokku.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Knauf mp75 kuivamisaeg

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tööprotsess on võimalik organiseerida selliselt, et sügavad augud juba eelnevalt täita. Siis oleks krohvikihi paksus
ja ühtlasi kihi kuivamiskiirus ühetaolisem.
Kuna aga nüüd on olukord nii nagu on, siis võiks proovida tumedaid kohti ehitusfööni abil soojendada. Soe kiht kuivab kiiremini. Tasuks silmas pidada, et liiga kiire paksu kihi kuivamine võib tekitada pragusid ja liigne kuumus võib halvendada materjali kvaliteeti.
Samuti oleneb krohvi kuivamiskiirus õhu niiskuse tasemest.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Knauf mp75 kuivamisaeg

Lugemata postitus Postitas rst »

Palju toas hetkel niiskus % on?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Knauf mp75 kuivamisaeg

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rst kirjutas: 28 Aug 2023, 14:58 Palju toas hetkel niiskus % on?
Teen hetkel allhanketööd suuremal ehitusel ja kui päevaga olen pahteldanud ca 175m2(pahtlipritsiga), siis järgmiseks hommikuks ei ole paksemad kihid(2-3mm) ära kuivanud, kuigi tehniline info väidab 1mm kihi kuivamisajaks 3 tundi. Kusjuures öö otsa(16 tundi) oli ka niiskusimur sees. Egas midagi, ei hakanud tööriideid vahetamagi, panin käed dressipükstesse tagasi ja sõitsin koju asendustegevusega tegelema.
Ärge kiirustage ja võtke asja nagu töötud idamaiseid gurud ütlevad- iga asja toimimiseks on oma aeg. ;) Või nagu hispaanlased ütlevad- manana. Ärge kiirustage! ;)
Vasta