Korstna puhastamine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kolla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 10 Juul 2023, 17:58

Korstna puhastamine

Lugemata postitus Postitas Kolla »

Tere!
Elan esimesel korrusel ja kahelõõrine korsten jookseb läbi kahe korruse. Korstnapühkija vaatas kamina ja ahju üle ja käis ka katusel midagi tegemas. Lõpuks andis teada, et kõik ilus ja korras. Ainuke märkus mis ta tegi oli, et korstnajalas olev tahmaluuk, mis on hetkel põrandast 20cm kõrgusel, peab panema umbes silmade kõrgusele ja laduma uue luugi alt korstna kinni. Kas see on õigustatud märkus?
Kui ma selle luugi lahti tegin oli seal sees pigi ja süsi, mida keegi ei ole kunagi puhastanud, kas sealt korstnapühkijad ei peagi puhastama? Peab ainult siis puhastama kui on mugaval kõrgusel? Ca 10 aasta jooksul kui ma olen selles majas elanud ei ole ükski korstnapühkija seda luuki kasutanud, et korstent puhastada. Hakkasin siis ise seda puhastama ja sain 4 ämbritäit pigi kätte.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Korstna puhastamine

Lugemata postitus Postitas elektron »

Kolla kirjutas: 14 Aug 2023, 15:14 Ainuke märkus mis ta tegi oli, et korstnajalas olev tahmaluuk, mis on hetkel põrandast 20cm kõrgusel, peab panema umbes silmade kõrgusele ja laduma uue luugi alt korstna kinni. Kas see on õigustatud märkus?
See oleks õigustatud võibolla ainult siis, kui lõõr on altpoolt nii lootusetult ummistunud, et viimane võimalus on panna luuk kõrgemale ja laduda sellele uus põhi. Kõigepealt peaks ikkagi üritama taastada algne olukord ja tühjendada korstnalõõr sealt, kus on ette nähtud, ehk siis põranda juures olevast luugist.

Kolla kirjutas: 14 Aug 2023, 15:14 Lõpuks andis teada, et kõik ilus ja korras.
Ei olnud ju ilus ja korras - korstnalõõr oli nõute kohaselt puhastamata.

Kolla kirjutas: 14 Aug 2023, 15:14 Hakkasin siis ise seda puhastama ja sain 4 ämbritäit pigi kätte.
Esimene mõistlik tegevus - kummaline, et 10a jooksul ükski korstnapühkija selle peale pole tulnud. Ma muidugi ei imesta, kuna tean ka ühte "korstnapühkijat", kes mu korteris enne mind ca 10 aastat sedasi pühkimas käis ja lõpuks lõhuti korstnalõõrid mitest kohast kuni keldrini lahti ja tehti tühjaks. Lugupeetud "korstnapühkija" tegutseb minu teada edukalt edasi.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Korstna puhastamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mul kunagi oli üsna sarnane juhus ja hiljem juhtusin vestlema ühe kõrgema päästeameti tegelasega sel teemal ja tema soovitus oli: koheselt päästeametit teavitada sellisest juhtumist - pikalt see mees enam korstnaid ei pühi.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Korstna puhastamine

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kas lugupeetutel on ka nimed?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta