Soome papp nõudekapi tagaseinas

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Soome papp nõudekapi tagaseinas

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

20230730_131645.jpg
Me ei lao kogu tavaari järjest nõudepesurisse vaid peseme potid-pannid-suuremad kausid ise ja restile kuivama. Siis ei pea pesur iga öö käima ja sisekliima ehk veidi parem.

Selliseks muutub soome papp köögikapi tagaseinas 7-8 aastaga kui suuremad nõud servaga vastu pappi panna. Papi vahetamiseks peaks kapi maha võtma. Sellest lihtsam tundub otsida riba sitkemat plasti ja kleepida õigele kõrgusele. Paadilakiga üle võõbata käis ka peast läbi aga selleks vaja vist kohevaks pundunud aluspind esmalt tugevaks saada. Auto/epopahtel? No aga siis juba tõmmatagi laiem riba pahtlit ja pole lakki vajagi? Keegi analoogse asjaga kokku puutunud äkki?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soome papp nõudekapi tagaseinas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui sa nii laisk oled ja ei viitsi kappi maha võtta, siis lihvi pundunud kohad siledamaks, võõpa mõne nakkega üle ja kleebi uus tükk soome pappi kahepoolse teibiga. Või müüakse igatsugu suuruses ja piltidega kleebitavaid pilte. Need peaksid olema mingist kiletaolisest materjalist.
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soome papp nõudekapi tagaseinas

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Ma võin küll kapi maha võtta aga mitte selleks, et sama papp panna ja siis 7a pärast jälle sama probleemi ees. Tahan paremat lahendust. See papi peale lamineeritud kiht on liiga õhuke ja nõrk.

Edit: Meenus, et kapil on ju topelttagus. Papi tagant on tühi, jookseb valgustuse toide ja siis plp. Veel üks põhjus kappi mitte maha võtta ja kleepida seest uus, asjalikum tagus.

Alumise resti all on plekist vann, mis teoorias võiks ju olla mitteroostetav?
Üldharival otstarbel foto vanni põhjast, altpoolt küljest. Ülemist poolt pole mõtet näidata. See on katlakivist matt, probleemid ei paista nii selgelt välja.
20230730_141610.jpg
Viimati muutis optimist88, 30 Juul 2023, 17:33, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soome papp nõudekapi tagaseinas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Suuremates ehituspoodides on müüa töötasapinna taguseid. Neil peaks kihiks olema veidi parem insulakikiht.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Soome papp nõudekapi tagaseinas

Lugemata postitus Postitas Imelik »

;) seda "seadet" nimetati omal ajal "Laisk Liisu" ja tööpõhimõte seisnes räti asemel liikuva õhu kasutamises. Kui Liisu kappi kinni pandi hakkas seal igasugu kummalisi asju toimuma. Viimistluse kohapealt on valik lõputu, tuleb arvestada ainult kasutustingimustega.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Soome papp nõudekapi tagaseinas

Lugemata postitus Postitas võhik »

Alumiiniumteip kleepida ?
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soome papp nõudekapi tagaseinas

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Alum.teip oleks tasuta aga liiga DIY. See materjal oleks väga viisakas ja kestaks kapi eluea ära. Pean vaid läbi mõtlema kuidas saan selle mõõtu lõigatud. https://www.ikea.ee/et/products/kook/kn ... t-30482974 Äkki leian mingi veits lihtsama materjali, mida kergem lõigata...

@imelik, mis seal siis toimuma hakkas? Meil on see kapp vahel lahti, vahel kinni. Kes kuidas. Ametlik kasutuskord kehtestamata. Midagi imelikku (vabandust :) ) pole veel märganud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soome papp nõudekapi tagaseinas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

optimist88 kirjutas: 31 Juul 2023, 16:31 Alum.teip oleks tasuta aga liiga DIY. See materjal oleks väga viisakas ja kestaks kapi eluea ära. Pean vaid läbi mõtlema kuidas saan selle mõõtu lõigatud. https://www.ikea.ee/et/products/kook/kn ... t-30482974 Äkki leian mingi veits lihtsama materjali, mida kergem lõigata...
Sul ei ole vaja leida veits lihtsamat materjali, vaid minna ja ära tuua see lihtsam materjal. ;) Minu teada viimasel objektil jäi järgi LVT-d ja tirts liimi. LVT on väga lihtne lõigata, paned joonlaua peale, tõmbad kipsinoaga juti ja murrad pooleks. LVT ei idane ega mädane ja enne laguneb su kapp kui LVT. ;) Aga lihvimise pead ikka tegema.
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soome papp nõudekapi tagaseinas

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Urmas kirjutas: 31 Juul 2023, 17:31
optimist88 kirjutas: 31 Juul 2023, 16:31 Alum.teip oleks tasuta aga liiga DIY. See materjal oleks väga viisakas ja kestaks kapi eluea ära. Pean vaid läbi mõtlema kuidas saan selle mõõtu lõigatud. https://www.ikea.ee/et/products/kook/kn ... t-30482974 Äkki leian mingi veits lihtsama materjali, mida kergem lõigata...
Sul ei ole vaja leida veits lihtsamat materjali, vaid minna ja ära tuua see lihtsam materjal. ;) Minu teada viimasel objektil jäi järgi LVT-d
Jäi tõesti. Aga mu sisekujunduse peadirektori ilumeel ei kannata välja, et põrand seina pannakse. Ja ise tahaks ka seal midagi muud näha. Kasvõi matt-läbipaistev-kumav pvc oleks parem.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soome papp nõudekapi tagaseinas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

optimist88 kirjutas: 31 Juul 2023, 18:37 Jäi tõesti. Aga mu sisekujunduse peadirektori ilumeel ei kannata välja, et põrand seina pannakse.
Oled alles pirtsaka portsu otsa sattunud/ise võtnud! Lausa kahju hakkab sinust. ;)
optimist88 kirjutas: 31 Juul 2023, 18:37 Kasvõi matt-läbipaistev-kumav pvc oleks parem.
Astu mõnest suuremast ehituspoest läbi, sest paar mu hallrakku ütlesid, et olen õhukest plastikut poes näinud. Võin vaadata ka garaaži, sest mul mingi tükk piimjat plasikut(3-4mm?) oli, aga kui suur, hetkel ei mäleta. Veel on võimalus sul läbipaistev plastik ise matistada. Ekstsentriklihvija peaks sul olema ja kui sellele pistad alla näiteks 240 või suurema numbriga lihvpaberi ja peaks jääma enam vähem. Veel on võimalus, et nädala keskel lähen ja kiikan "aarete konteinerisse", seal on äravistud telekaid(50" ja +), milledelt saab ära võtta ekraani plastiku. On teised tavaliselt 2mm paksused, saan ära matistada ja enam-vähem mõõtu lõigata. Kappi sisse saad kinnitada läbipaisva silikooniga ehk plastikule teip servadesse kuni 1,5mm kaugusele ja kapis sisse sama kaugele plastiku servast, pistad tüki kappi, silikoonid ära, teibid kohe maha ja ei kao see tükk sul sealt mitte kuhugi. Räägi mu uitmõttest oma sisekujundale. ;)
Vasta