DW akutrelli mootor

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

DW akutrelli mootor

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Alustame teema põhjusest, et milleks tahan kasutada DW akutrelli mootorit. Meil maal on algeline saun, kus soe vesi tuleb läbi kerise soojusvaheti pesuruumis olevasse 200l tünni. Avastasin ühe pisiasja, et kui rahvast rohkem ja saunatamine venib pikema aja peale, siis hakkas vesi tünni ülemises osas keema. Olgu, selle vastu on rohtu, sest tegin vanast mopi varrest ja arvutiekraani 8mm plastikust aeru, millega tünni põhjast külma vett ülespoole aerutada. Aerutamisega tekkis järgmine probleem ehk kuna põhjavesi on veidi roostene ja eks midagi tuleb ka kerise soojusvahetist, sest keerutas tünni põhjas oleva rooste üles. No ei olnud ahvatleva väljanägemisega pesuvesi, kuigi 10 minuti pärast oli rooste uuesti settinud ja vesi selge. Olin varem juba mõelnud, et aeg-ajalt oleks vaja soojaveetünni puhastada, kuid nüüd jõudsin nii kaugele, et ostsin trelli otsa käiva nn aiapumba. Kuigi monteerisin tünnile ka kraani sügiseseks tühjendamiseks, siis mingi 3-4cm jagu jääb ikka sisse. Selle aiapumbaga sain praktiliselt kogu roostesogase vee kätte ja vee kvaliteet tünni oli silmnähtaval parem. Nüüd tuleb mängu minu mugavus/laiskus ehk ei ole vaimustatud sellest, et ma peangi jääma soojaveetünni ainukeseks hooldajaks. ;) Kui kellegil tekibki isu tünni puhastada, siis elektritrell ei asu statsionaarselt selle aiapumba küljes, tekkis mul kulibinlik uitmõte. Mul vedeleb üks DW 12V akuterlli mootor ja mis oleks kui organiseeriks selle aiapumba külge, aga kuna olen elektrialal tume junn, siis sooviks targemate arvamust. Pilt mootori andmetest all, aga ise veidi netiavarustes surfates eriti targemaks ei saanud, kuigi midagi leidsin. DW mootoril on võlli diameeter 5mm ja aiapumbal 6mm, kuid üleminekuvõlli tegemine ei oleks minu jaoks probleem. Mootori fikseeriks aiapumba suhtes toruklambriga nagu kinnitasin elektritrelligi. Probleem on rohkem selles, et aiapumba tehnilistes andmetes on kirjas, et trelli võimsus peab olema min 600W ja max pöörded 2800rpm, kuigi elektritrelli võimsus, mida kasutasin, oli 500W. Töötas ja toimis. Kas see DW akutrelli mootor on umbes sama võimsusega? Mootori pidev kasutusaeg oleks ca 10 minutit, sest suurema osa vett lasen nagunii tünni all oleva kraani kaudu välja.
On olemas ka 12V/2,5A toiteplokke.
Kui on loll uitmõte, siis võib seda julgelt välja öelda, ei solvu.

Tänud ette arvamuste eest!
DW mootor.jpg
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: DW akutrelli mootor

Lugemata postitus Postitas ping »

See akutrelli mootor on tunduvalt kõrgemate pööretega kui pumbale lubatakse ja otse võlle kokku ühendades põleb see mootor ülekoormusest lihtsalt ära.

Selle mootori ja pumba vahele on vaja lisada akutrelli reduktor samast akutrellist kust see mootor on pärit, et pöördeid sobivaks saada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: DW akutrelli mootor

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Aitäh info eest, kasutaja ping. Kahjuks seda reduktorit enam ei ole, sest reduktori sees oli midagi pekkis ja padrunit kinni hoides sees midagi lihtsalt kõrises. Saigi siis trellist eraldatud padrun(leidis juba kasutust) ja mootor.

Eks siis matan maha selle uitmõtte. ;)
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: DW akutrelli mootor

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kuna sul roostesegune soga on põhjas, siis lase ta voolikuga välja ENNE tünni tühjendamist - nii nagu akvaariumite põhja puhastatakse :-)
https://youtu.be/LYv5n0a85OY
PS Kui kellelgi on vaja, siis mul on garaažis kusagil surnud akudega 12V noname (kollane) akukas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: DW akutrelli mootor

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Maaks kirjutas: 30 Juun 2023, 14:44 Kuna sul roostesegune soga on põhjas, siis lase ta voolikuga välja ENNE tünni tühjendamist - nii nagu akvaariumite põhja puhastatakse :-)
On meil kodus suur akvaarium ja see põhja koristaja täiesti olemas, kuid see jääb liiga aeglaseks. Lisaks kipub rooste tünni põhja ja külgedele mingil määral kinni kleepuma ehk pean mopiga solberdama.
Maaks kirjutas: 30 Juun 2023, 14:44 PS Kui kellelgi on vaja, siis mul on garaažis kusagil surnud akudega 12V noname (kollane) akukas.

Kus su garaaž asub? ;)
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: DW akutrelli mootor

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Urmas kirjutas: 30 Juun 2023, 17:36 Kus su garaaž asub? ;)
Ida-Virus :( , võib juhtuda, et 8/9 juuli NV saan liigutada pealinna/ panna pakiautomaati kui on huviline tekkinud asjale ... (ei taha raha!, aga postikulu maksab uus omanik :-))
Vasta