Soojustamata põrand küüni

põrandad, põrandatööd
AndresJ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Juun 2023, 14:54

Soojustamata põrand küüni

Lugemata postitus Postitas AndresJ »

Plaanis on maakodus osale küünile soojustamata põrand teha, et suvehooajal seal hobiga tegeleda. Pind 5x8m. Olemas on ilma sooneta 38x120 lauamaterjali. Kui ma kõva pinnaseni kraami välja kärutan, siis tuleb üsna palju täitmist, ehk 40-50cm. Kas täiteks sobib liiv või peab killustik olema? Kui tihedalt peaksid sellise 38mm paksusega sooneta laua puhul laagid olema? Kui kõrged ja kui paksud prussid peaksid laagideks olema? Või soovitab keegi mingeid teisi lahendusi? Küsisin mõnelt betoonpõranda firmalt hinnapakkumisi, aga nad ei viitsi isegi vastata.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soojustamata põrand küüni

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mis hobi see on, et aluspind peab nii kapitaalne olema, aga lõpuks on ikka laudpõrand? Pane fibost plokid loodi, laagid ja kinnita lauad. Ise küll mingi kütteta küüni põrandat tühjaks ei hakkaks kraapima ja killustikuga täitma. Ehk on asi selles, et ma ei ole oma teadlikus elus soojustatud ja küttega küüni veel näinud. ;) Aga noh, see on lihtsalt minu arvamus.
AndresJ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Juun 2023, 14:54

Re: Soojustamata põrand küüni

Lugemata postitus Postitas AndresJ »

Urmas kirjutas: 29 Juun 2023, 23:22 Mis hobi see on, et aluspind peab nii kapitaalne olema, aga lõpuks on ikka laudpõrand? Pane fibost plokid loodi, laagid ja kinnita lauad. Ise küll mingi kütteta küüni põrandat tühjaks ei hakkaks kraapima ja killustikuga täitma. Ehk on asi selles, et ma ei ole oma teadlikus elus soojustatud ja küttega küüni veel näinud. ;) Aga noh, see on lihtsalt minu arvamus.
Hobi on oma bändi heli- ja videosalvestus. Vetruda ei tohi ja võiks 15 aastat vastu pidada. Mingit küüni soojustamist plaanis pole.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Soojustamata põrand küüni

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mis see pehme aluspind endast kujutab? Muld? Tasanda/täida see vajalikule kõrgusele, lase pinnasetihendajaga kinni ja armeeritud (või kiudbetoon) plaat otsa. Kui ka pärast see plaat seal veidikene tõuseb-vajub või mõnest nurgast sentimeetri loest väljas pärast on ei morjenda kuskil küüniall kedagi.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Soojustamata põrand küüni

Lugemata postitus Postitas vuuk »

5 x 8 = 40 m². Pool meetrit mulla paksust, teeb kokku 20 kuupi.
Kui on pehme muld, siis tervele ja tugevale mehele köki-möki. Hea algus on pool võitu.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Soojustamata põrand küüni

Lugemata postitus Postitas ping »

AndresJ kirjutas: 30 Juun 2023, 10:18
Urmas kirjutas: 29 Juun 2023, 23:22 Mis hobi see on, et aluspind peab nii kapitaalne olema, aga lõpuks on ikka laudpõrand? ...
Hobi on oma bändi heli- ja videosalvestus. Vetruda ei tohi ja võiks 15 aastat vastu pidada. Mingit küüni soojustamist plaanis pole.
Kui oma lõbuks tahad tamburiini taguda, siis vahet pole aga kui plaanid "helisalvestuse ruumi", siis on mõistlik tutvuda salvestusruumide ehitus näidistega, et ruumi piirete akustilised omadused ei rikuks salvestiste kvaliteeti.
Vibratsioone edasikandev, kõlisev põrand ja selle all olev kõlakoda võib hiljem meelehärmi põhjustada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta