Kui loll ise asju teeb

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
tuuker
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 25 Jaan 2007, 20:12
On tänanud: 4 korda

Kui loll ise asju teeb

Lugemata postitus Postitas tuuker »

Hei

Olen tõenäoliselt korraliku käki omal kodus kokku keeranud :? . Vedasin kunagi ventilatsioonitorustiku valmis, aga kõik on tehtud ainult ühes mõõdus 125mm torule. Saan aru, et põhikanal peaks olema 160 ja siis sealt laiali hargnema.
Midagi veel võibolla kuskilt annaks päästa ja vahetada, aga väga palju lahti lõhkuda ei tahaks.
Olukord on siis selline, et tehnoruumist alates lähevad 125 sisse(elutuba,2magamistuba,saun) ja 125 väjatõmberoru (Köök,Dushiruum,saun). Kõõk oleks veel võimalik eraldada eraldi liiniga.(Ja kui natuke lammutada, siis saaks elutuppa, mis on m3 kõige suurem ka võibolla eraldi iini vedada.
Kas võiks üldse tööle hakata soojustagastusega ventagregaadiga nii või peab lammutama hakkama.

Tänud kes viitsivad lollile natuke õpetussõnu jagada. :bye:
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kui loll ise asju teeb

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Mis probleemi sa täpselt lahendada üritad?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kui loll ise asju teeb

Lugemata postitus Postitas aero »

Mac, kas see on konksuga küsimus? Su oma vent ei ole ju läbivalt sama dm-ga joonistatud? Inimesel mure, et kas ta peaks midagi ümber tegema jne, et "naturaalväetisest saia" saada. Mulle joonistati masinast 160mm, hargnemine korrustele 2x125 ja enamiku tubade suunas 100mm torud. Seadme õhuvooluks mõõdeti ca 85 l/s "punn põhjas". Tegelikult tiksub ca 30% peal maksimumist, suvel palaval päeval veel vähem, kõva külmaga samuti. See on siis 200 m2 jaoks ... aga tegelt ega m2-d venti ei vaja, inimesed vajavad. Vendiinsener lähtub - suurem ruum=rohkem inimesi aga tegelikkus võib teine olla. Üks vanem vahib telekat, teine toimetab õues (elutuba üleõhutatud), samas noortel tihti mitu sõpra külas (ruum alaõhutatud.) Teemaalgataja olukord ei ole üldse lootusetu mu meelest. Üks kasutaja ei teinud üldse venti, hoiab vajadusepõhiselt aknad tuulutuses.

Kööki tehti mulle miskipärast 2 väljatõmmet. 80mm (15 l/s) ja 160mm (25 l/s). Lisaks veel kubu, eraldi. Kõik, mis tubadesse peale läheb, vaja köögi ja märgade ruumide kaudu ära tõmmata.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Kui loll ise asju teeb

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Kui ventilatsioon CO2 andurite järgi ei tööta, siis tegelikult ei tea kui palju mingisse ruumi on vaja õhku puhuda. Seega puhub palju puhub (nii palju kui torudest tuleb), midagi ikka tuleb, ei saa kaugeltki võrrelda ilma ventilatsioonita majaga ehk siis ma ei muretseks.
Vasta