Vana paneelmaja ventilatsiooni augud

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
kauilv1989
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Juun 2023, 09:01
On tänanud: 1 kord

Vana paneelmaja ventilatsiooni augud

Lugemata postitus Postitas kauilv1989 »

Mul selline värk, et renoveeritav korter asub 1. korrusel. WC-s kaks ventilatsiooni ava ja köögis kaks ventilatsiooni ava. WC üks ava mõeldud gaasiboilerile ja teine ava siis üldine väljatõmbe ava. Ventilatsiooni avad algavad keldrist ja lähevad otse ülesse, kõrval korteril peaks oma šaht olema ja minu omaga kokku ei jookse.

Küsimus miks köögis ka kaks ava on? Kas samuti vanast ajast üks mõeldud gaasiboilerile ja üks üldise õhu välja viimise jaoks? Hea meelega kasutaks mõlemat auku, et ühe oleks lae alt vedanud elutuppa, et kogu korteri ventialtsiooni parandamiseks (ehk isegi oleks pannud mingi lülitiga torusisese või peidetava ventilaatori vahele, et vajadusel paremini õhku välja viiks) ja teise auku ühendaks oma kubu. Igastahes on nii, et ühest august viskab jubedat praadimise lõhna, kui kuskil ülemine naaber süüa teeb. Kas on mingeid võimalusi, et ma saan ikkagi kasutada seda haisu viskavat auku ka? Ma kardan, et need tagasivoolu klapid jne ei hoia seda naabri räime praadimise lõhna tagasi. ...või on ikkagi mõistlikum sellisel puhul see üks auk kinni katta ja kasutada ainult ühte auku kubu jaoks, muu ventilatsioon lahendada freshair klappidega? Millega soovitaksite kinni katta? Sellesse seina tuleb ca 1,5cm paksune krohvikiht, seega kas panen natuke villa augu ette ja siis mingi võrk peale ja sellele krohv? või katan mingi õhukese plaadiga (mis plaat see siis olla võiks, et krohv sinna nakkuks?) ja ääred liimtihendit täis?

Andke palun mingeid häid nõuandeid.

Tänud!
Vasta