Vannitoa põrandal vale betoon

kauilv1989
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Juun 2023, 09:01
On tänanud: 1 kord

Vannitoa põrandal vale betoon

Lugemata postitus Postitas kauilv1989 »

Mure selline, et hakkasin kodus remonti tegema ja sai siis ka vana vannitoa põrand paneelini lammutatud. Edasi sai põrand kergkruusaga tasa, peale 7cm EPSI (jäigemat), kile, armatuur, elektriline põrandaküte ja seguks soovitati Espakist Ceresit CN75 (fiiberkiududega) Tahtsin isetasanduvat kuna väga ei viitsinud betooni siluda). Nüüd muidugi tagantjärele võtsin Ceresit kodulehelt CN75 segu tootelehe lahti ja seal selgelt kirjas, et ei sobi ujuvpõrandaks (mul ta just ujuvana tehtud) ja mittenakkuvale pinnale kandmiseks (kile). Mul nüüd seda segu seal maas ca 50mm, kanalitorud ja dushitrapp kõik betoneeritud. Ei tahaks seda lõhkuma hakata. Kas keegi oskab õelda miks see segu ei sobi ujuvpõrandataks? Ja mis reaalsed probleemid mind seoses “vale” segu valikuga võivad ees oodata? Lisan, et betoon plaadile kinnitame kipsikarkassi ja seinad (ma ei tea kui õige see oleks, aga hetkel oli töödejärekord selliselt planeeritud)
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vannitoa põrandal vale betoon

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Segu on mõeldud paksusvahemikule 1-50 mm. Alumise paksuse piiri juures on ta sisuliselt pahtel. Kuna sul on plaat ülemise paksuspiiri juures, siis on ta siiski ka betooni omadustega, mark on C30 juhendi järgi. Kui plaat ei tundu ära lagunevat, siis väljaraiumiseks põhjust ei tundu. Põhiprobleem võib olla, et maksid lihtsalt üle.
https://dm.henkel-dam.com/is/content/he ... 5kg-tds-ee
kauilv1989
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Juun 2023, 09:01
On tänanud: 1 kord

Re: Vannitoa põrandal vale betoon

Lugemata postitus Postitas kauilv1989 »

kunn24 kirjutas: 13 Juun 2023, 14:34 Segu on mõeldud paksusvahemikule 1-50 mm. Alumise paksuse piiri juures on ta sisuliselt pahtel. Kuna sul on plaat ülemise paksuspiiri juures, siis on ta siiski ka betooni omadustega, mark on C30 juhendi järgi. Kui plaat ei tundu ära lagunevat, siis väljaraiumiseks põhjust ei tundu. Põhiprobleem võib olla, et maksid lihtsalt üle.
https://dm.henkel-dam.com/is/content/he ... 5kg-tds-ee
Tänud info eest! Olin nõus tõesti veits rohkem raha panema, kuna ei ole betoonitöödes kogemusi, siis tundus isetasanduvat vähe lihtsam valada, laiali ajada ja ogarulliga töödelda. Tagantjärele vaadate oleks tõesti saanud ca 50% ehk siis 100€ odavamalt asja tehtud. Suhtlesin ka Ceresiti töötajaga, kes arvas et õige segu oleks olnud Ceresit CN80, mis on täpselt poole odavam, aga kuna mul kiht ikkagi suht paks, tegelikult on seal isegi ca 55mm kiht (valasin kahes osas - 1. ca 35mm ja 2. ca 20mm) ja kuna esimeses kihis on armatuur ka sees, siis suure tõenäosusega ei juhtu mul selle plaadiga midagi. Lisaks on see ju C30 betoon, mis peaks tugevam, olema kui C25. Tõesti olin loll, et usaldasin Espaki töötajat, kes tundus vägagi professionaalne :) ... oma vigadest õppimine on kõige valusam, aga alati ka kõige tõhusam.
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Vannitoa põrandal vale betoon

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Poe töötajate käest ei ole mõtet midagi muud peale kauba asukoha küsida. Pole neil enamusel mingeid teadmisi ega kvalifikatsioone.
Vasta