1. leht 1-st

Maasoojuspump, küttevesi kaob.

Postitatud: 12 Mai 2023, 00:50
Postitas Mikel
Tere. Mure järgmine, äkki keegi oskab nõu anda.
Pumbaks Buderus wps7k. Küttevee süsteemist, mis tsirkuleerib läbi kahe kollektori põrandates kaob ööpäevas ca 10l vett. Mitte kuskilt leket näha ei ole. Igaltpoolt on kuiv. Nii on olnud juba aasta ja rohkem. Igapäev täidan veega. Olen teinud mõlemale kollektorile survetesti, avades kõik kontuurid ja sulgedes peale/mahavoolu klapid. rõhk püsib ilusti. Antud soojuspumbal on sisemine mantelboiler. Kas võib olla, et leke on seal? Ise kahtlen selles, sest tarbevee surve on kõvasti suurem kui mantelboileris tsirkuleeriv küttevesi. Loogika ütleb, et kui oleks leke siis pressiks kõrgema rõhu poolelt madalama rõhu poolele. Paisupaagid olen samuti ära kontrollinud, kaitseklapp ka ei leki… öeldakse et müstikat pole olemas aga mulle tundub, et minu süsteemis on mingi müstika.

Re: Maasoojuspump, küttevesi kaob.

Postitatud: 12 Mai 2023, 01:00
Postitas Urmas
Mikel kirjutas: 12 Mai 2023, 00:50 Küttevee süsteemist, mis tsirkuleerib läbi kahe kollektori põrandates kaob ööpäevas ca 10l vett. Mitte kuskilt leket näha ei ole. Igaltpoolt on kuiv. Nii on olnud juba aasta ja rohkem. Igapäev täidan veega. Olen teinud mõlemale kollektorile survetesti, avades kõik kontuurid ja sulgedes peale/mahavoolu klapid. rõhk püsib ilusti. Antud soojuspumbal on sisemine mantelboiler. Kas võib olla, et leke on seal? Ise kahtlen selles, sest tarbevee surve on kõvasti suurem kui mantelboileris tsirkuleeriv küttevesi. Loogika ütleb, et kui oleks leke siis pressiks kõrgema rõhu poolelt madalama rõhu poolele. Paisupaagid olen samuti ära kontrollinud, kaitseklapp ka ei leki… öeldakse et müstikat pole olemas aga mulle tundub, et minu süsteemis on mingi müstika.
Kas nende tsitaadis punasega rõhutatu vahel vastuolu ei ole?
Ja kus sul asub sisemine mantelboiler, et 10l lekkivat vett ei suuda tuvastada? Õues? :scratch:

Re: Maasoojuspump, küttevesi kaob.

Postitatud: 12 Mai 2023, 06:59
Postitas Kalvis
Segane jutt. Kui survestatud osas rõhk püsib siis seal leket pole.
Leke võib olla ka põrandas (aga see osa oli ju survestatud osas) Vaadata tuleks siis seda osa mis survestamisest välja jäi.
Väikest leket sa ei näe.