1. leht 1-st

Garaaziboksi üürile andmisel riigile maksude maksmine

Postitatud: 03 Mai 2023, 18:18
Postitas new1
Plaanis millalgi suvepoole üks garaaziboks välja rentida ilmselt, pole siiani varasemalt üürile andmisega tegemist olnud, kunagi ise korterit üürisin, siis maksin sulas omanikule ja ilmselt oli tookord niiöelda riigile makse maksmata mul see asi seal. Samas 2000 euri eraisiku tulu oli vist mälu järgi kunagi maksuvaba, nii palju ma aastas kindlasti selle boksi eest üüritulu ei teeni, seega võiksin täiesti muretult lihtsalt sula tasku panna üürituluna sealt ja mingit maksustamise teemat ei saa selliste summade juures olla? Või kuulub tavaline töötasu ka sinna sisse mis selle maksuvaba piiri mul täis teeb ja seega peaksin iga sendi, mis lisaks saan justkui riigile maksma hakkama kohe algusest?

Re: Garaaziboksi üürile andmisel riigile maksude maksmine

Postitatud: 03 Mai 2023, 19:05
Postitas ping
Eraisikul loetakse ühekordset tehingut, mis pole pidev majandustegevus, tulumaksuvabaks ilma alumise piirmäärata.
Näiteks võib müüa jalgratta, lapsevankri, veljed, auto, maja jne. ning kui see tegevus on ühekordne, siis see on füüsilisel isikul maksuvaba.

Kui kood igas kuus 5 paari sokke ja müütad neid pidevalt turuväravas, siis seda loetakse ettevõtluseks ja selline tegevus kuulub maksustamisele, nagu üüriteenus.

Kui lased kirjutada igakuise ülekande selgitusse näiteks esimesel aastal "velgede järelmaks" ja järgmisel aastal "jalgratta järelmaks" jne., siis ei tohiks kellelgi olla põhjust külge hakata.
:hello:

Re: Garaaziboksi üürile andmisel riigile maksude maksmine

Postitatud: 03 Mai 2023, 20:21
Postitas Walter2
Igakuine üüritulu on kindlasti pidev majandustegevus ning vastav rida ilusti ka tuludeklaris sees. Küll laksu- ja molliameti võllid otsustavad mida maksustatakse ja mida mitte, meite ülesanne on ilusti mokad pidada ja kõik ausalt ette kanda.

Re: Garaaziboksi üürile andmisel riigile maksude maksmine

Postitatud: 04 Mai 2023, 10:07
Postitas Maaks
Kas poleks lihtsam Maksuameti lehel "üüritulu" otsingusse sisestada ja edasi juba ametliku infot lugeda?
https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja ... sentsitasu

Re: Garaaziboksi üürile andmisel riigile maksude maksmine

Postitatud: 04 Mai 2023, 11:26
Postitas kunn24
Walter2 kirjutas: 03 Mai 2023, 20:21 Igakuine üüritulu on kindlasti pidev majandustegevus ning vastav rida ilusti ka tuludeklaris sees. Küll laksu- ja molliameti võllid otsustavad mida maksustatakse ja mida mitte, meite ülesanne on ilusti mokad pidada ja kõik ausalt ette kanda.
Tihti kasutatakse allajoonitud meetodit ja üür makstakse sulas.

Re: Garaaziboksi üürile andmisel riigile maksude maksmine

Postitatud: 04 Mai 2023, 11:37
Postitas Walter2
Loomulikult - piisab aga kui üürija on korrektne inimene (või juriidiline keha kuhu kulud kannab) ja sinuga võetakse kohe ühendust.

Re: Garaaziboksi üürile andmisel riigile maksude maksmine

Postitatud: 06 Mai 2023, 10:52
Postitas new1
Okei selge pilt, siis tean et tulevad külge ikkagi. 20% peaks siis riigile kinkima nagu aru saan jah? Mõtlen et kui mõned seda niiöelda mustalt teevad, siis on üürileping ja kui peaks mingi jama tekkima üürilisega, siis kui hiljem mingisse asutusse peaks pöörduma maksmata tulu või lõhkumise või mille iganes pärast, siis ilmselt näeksid kohe need seal ära ka et oot mis mis, kuidas ta su üüriline on, kui sul pole riigile makstudki justkui midagi? Siis takkajärgi nõuaksid selle tulu järgi ja keevitaksid mingi trahvi ka veel otsa? Või mismoodi see asi sellisel juhul välja näeks?

Re: Garaaziboksi üürile andmisel riigile maksude maksmine

Postitatud: 06 Juun 2023, 20:14
Postitas Urmas
new1 kirjutas: 06 Mai 2023, 10:52 Siis takkajärgi nõuaksid selle tulu järgi ja keevitaksid mingi trahvi ka veel otsa? Või mismoodi see asi sellisel juhul välja näeks?
Trahvi nad vist ei kirjuta kui kohe maksad võla ja viivise intressid.