Hiinlaste kruvide otsik

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiinlased on sellised kapsaussid, et on leiutanud oma toodete kinnikeeramiseks mingi oma standardi kruvidele. ;) Asi selles, et kasvõi mitmeaugulised lülitiga pikendusjuhtmed ja kui lüliti ütleb üles, siis tahaks lüliti vahelt ära võtta, aga ei pääse ligi. Kruvi ise on pealt vaadates ümmargune ja sellel külgedele stantsitud kolm sälku. No on mul neid erinevaid kruviotsikuid hulgim, aga vaat sellist ei ole ega ole kusagil ka näinud.
Tänud ette minu õigele teele juhtimises!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2051
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Vaata, kas n'iteks sellises on sobilikku?
https://espak.ee/epood/toode/eriotsakut ... xon-23107/
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 20 Apr 2023, 20:38 Hiinlased on sellised kapsaussid, et on leiutanud oma toodete kinnikeeramiseks mingi oma standardi kruvidele. ;) ...
No on mul neid erinevaid kruviotsikuid hulgim, aga vaat sellist ei ole ega ole kusagil ka näinud.
Tänud ette minu õigele teele juhtimises!
Need ei pruugi olla mitte tavamõistes kruvid, vaid võivad olla "suure sammuga keermega tiftid" mis on sisse pressitud ja välja keerata tavamõistes ei saagi.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tänan, kõik need variandid on mul olemas ja sealt ei sobi neist ükski.
ping kirjutas: 21 Apr 2023, 02:01 Need ei pruugi olla mitte tavamõistes kruvid, vaid võivad olla "suure sammuga keermega tiftid" mis on sisse pressitud ja välja keerata tavamõistes ei saagi.
:hello:
Noh, näiteks ei oli vaja katkise korpusega trummelpikenduselt vaja juhe ümber tõsta tervele trumlile, aga tervel trumlil olid needsamad kavalad kruvid. Asetus oli kruvidel selline, et sain relakaga pea maha lasta ja sain keskmise pesade osa kätte. Keerasin näpitsatega peata kruvid välja ja kokkupanekul asendasin uute kruvidega.
Võivad olla ka keermega tiftid, kuid sel juhul siis miks on vaja tifti peale teha kolm täket? Hiinlased ülearuseid liigutusi ja operatsioone mingi asja juures nagu ei tee. :scratch: Jah, ma tean, et osadel on tiftid.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 717
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 28 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Urmas kirjutas: 21 Apr 2023, 07:05 Noh, näiteks ei oli vaja katkise korpusega trummelpikenduselt vaja juhe ümber tõsta tervele trumlile, aga tervel trumlil olid needsamad kavalad kruvid. Asetus oli kruvidel selline, et sain relakaga pea maha lasta ja sain keskmise pesade osa kätte. Keerasin näpitsatega peata kruvid välja ja kokkupanekul asendasin uute kruvidega.
Võivad olla ka keermega tiftid, kuid sel juhul siis miks on vaja tifti peale teha kolm täket? Hiinlased ülearuseid liigutusi ja operatsioone mingi asja juures nagu ei tee. :scratch: Jah, ma tean, et osadel on tiftid.
Nendel tihvtidel või kruvidel on kolm täket, et hiinlased need ise kuidagi sisse saaks keerata. Siiski peavad nad ka elektriohutusest ja ei taha, et samal ajal saaks Urmas need lahti keerata.
Mina läheneks puuri ja taolise komplektiga: https://www.tooriistad24.ee/murdunud-po ... plekt-xxl/
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

……1 pilt sellest kruvipeast ütleks rohkem kui 15 rida teksti…..
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Ilmselt tegu tri-groove kruvipeaga. Googel annab vastuseid.
Z_qtKzqcpEx_.jpg
Z_qtKzqcpEx_.jpg (13.21 KiB) Vaadatud 1424 korda
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 21 Apr 2023, 07:40 Nendel tihvtidel või kruvidel on kolm täket, et hiinlased need ise kuidagi sisse saaks keerata. Siiski peavad nad ka elektriohutusest ja ei taha, et samal ajal saaks Urmas need lahti keerata.
Hiljutiste EV valitsuse suuniste valguses tarbijatele katki läinud asju mitte ära visata, vaid parandada, siis miks Hiina RV valitsus ei anna oma tootvale tööstuse suuniseid teha mitte katki minevaid asju või vähemalt oleks asjad parandamiseks kokku pandud normaalsete kruvidega? :scratch: ;) Kas EV ja Hiina vahelised diplomaatilised ja ärisuhted on jahenenud?
Unista edasi, et hiinlased peavad midagi elektriohutusest. ;) Kui ikka lülitiga pikendusel tuleb lülitusnupu plastik lihtsalt ära ja väike laps(roomav) torkab oma sõrmed sinna lülitisse, siis mis elektriohutusest hiinlaste poolt me räägime. Küll neid pikendusi, kus nii juhtunud. Või lüliti lihtsalt ei allu enam edasi-tagasi vajutamisele. Peaks ära viskama?
Äärenurk kirjutas: 21 Apr 2023, 07:40 Mina läheneks puuri ja taolise komplektiga: https://www.tooriistad24.ee/murdunud-po ... plekt-xxl/
On mul see komplekt ja proovitud. Plastik sulab ära kruvipeasse auku puurides.
Walter2 kirjutas: 21 Apr 2023, 09:00 Ilmselt tegu tri-groove kruvipeaga. Googel annab vastuseid.
Tänan viite eest, eks õhtul uurin.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 21 Apr 2023, 08:07 ……1 pilt sellest kruvipeast ütleks rohkem kui 15 rida teksti…..
Hiina kruvi.jpg
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2051
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Siit loost leiad viisi, kuidas see võti ise välja viilida/ käiata: https://blog.ardill.com/2021/03/
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 21 Apr 2023, 18:54 Siit loost leiad viisi, kuidas see võti ise välja viilida/ käiata: https://blog.ardill.com/2021/03/
Ega vist muud varianti esialgu ma ei näe. Vähemalt üks õhtu kohe kindlasti jälle sisutatud asendustegevusega. ;) Igatsugu kuuskante mul jätkub.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hiinlaste kruvide otsik

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, sain ise tehtud toimivad otsiku nende hiinlaste kruvidele. Kuna olen mugav, siis ma ei viilinud, vaid tegin sama töö ära minifreesi otsa pistetud lõikekettaga. Tegin enne 2-3 varianti, sain mõned kruvid välja ja kõik, enam ei toimi ehk kruvisid välja ei tulnud. Tegin jälle uue ja sutsu teistsuguse, aga ikka ei toiminud. Tegin siis veel ühe enne kui taipasin, et kurat, need kruvid on vist juba tehases üle keeratud. Sain kruvika kaane vahele pista ja siis veidi survet avaldades kruvi välja keerata ja toimis.
Minu mure on selleks korraks lahendatud ja otsik läheb vidinate karpi.

Tänan veelkord kaasamõtlejaid!
Vasta