Ka paneelika põrand

põrandad, põrandatööd
Puidumees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 24 Apr 2012, 21:06

Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas Puidumees »

Tere. Paar küsimust. Äkki keegi oskab öelda kas uus lahendus toimib? Praegu oli põrandal kaks kihti pressitud vilti ja kohe peal nii öelda veneaegne kilpparket. Kuna parket on paisunud siis võtame kõik ülesse. All sile paneeli pind. Nüüd teeks uue põranda . Kasutaks paneeli peal sammumüraplaati 30 mm.Näiteks isover flo 30. Ja siis peale 18 mm. Soontega osb. Selle peale hiljem siis parket. Kuna vaja vedada ka uus elektrisüsteem , siis oli plaan villale soone sisse lõigata ja kaablid torude sees põranda kaudu viia. Torud oleks 16 mm. Kas selline lahendus toimiks ? Tänud neile kes viitsivad vastata.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

......juhtmete kohapealt mina küll probleemi ei näe. 18 mm osb asemel ehk 22mm(tapiga!). (kindlasti ei tohiks põranda kõikumine olla suurem kui tootja selle materjali kasutamisel ette näeb)
umsky
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 16 Dets 2014, 17:33

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas umsky »

Osb kindlasti mitte õhem kui 22 mm!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 25 Mär 2023, 17:35 ......juhtmete kohapealt mina küll probleemi ei näe. 18 mm osb asemel ehk 22mm(tapiga!). (kindlasti ei tohiks põranda kõikumine olla suurem kui tootja selle materjali kasutamisel ette näeb)
umsky kirjutas: 26 Mär 2023, 14:50 Osb kindlasti mitte õhem kui 22 mm!
Kas te mõlemad oleksite nii lahked ja kirjutaksite lahti põhjenduse, et miks teema algataja poolt esimeses postituses kirjeldatud sammumüra plaadile on vajalik min 22mm OSB. Mingi viide tootejuhendile, et milliste omadustega ja kui paksu ehitusplaati võib kasutada? Muidu on teie jutt pläma. Kiikasin ka Isover Flo tootejuhendile, aga sealt peale selle, et ei tohi paigaldada veelompidesse ja ühe numbri, mille sisu ei viitsi otsida, ei leidnud midagi. Kuna hetkel see number ei ole mulle vajalik teada, siis jäägu see teile kodutööks.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

.......Ujuvpõranda konstruktsioon koosneb sulundliitega profiilplaatidest paksusega 22-25 mm. Võib kasutada ka üksteise peal kahte plaati, millest kumbki on 15-18 mm paks.
.....urmas, sa vaata õige oma postituste sisu ja siis mõtle mis on pläma!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 26 Mär 2023, 18:36 .......Ujuvpõranda konstruktsioon koosneb sulundliitega profiilplaatidest paksusega 22-25 mm. Võib kasutada ka üksteise peal kahte plaati, millest kumbki on 15-18 mm paks.
.....urmas, sa vaata õige oma postituste sisu ja siis mõtle mis on pläma!
Viisakas oleks kasutada oma väidete allikaid!!! Enda kommentaaris küll ei viidanud, vaid mainisin kaudse vihjena, et kus kohast midagi lugesin. Sammumüra toode oli esimeses postituses mainitud ehk sealt saaks igaüks otsida endale midagi. ja kes ei leia, see kirjutab tootjale. Nii lihtne see ongi!
https://www.isover.ee/Tooted/ehitusisol ... scriptions

Ja sinu konkreetne viide on kus? Millegipärast ei suutnud välja lugeda. Ei usu, et viga viga on minus või mu läpakas. ;)
Viimati muutis Urmas, 26 Mär 2023, 18:52, muudetud 1 kord kokku.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

.....ja sinu postitused on viiteid täis ju. Sa tegid oma teema kus saad seda pläma ajada jäta teised rahule!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 26 Mär 2023, 18:50 .....ja sinu postitused on viiteid täis ju. Sa tegid oma teema kus saad seda pläma ajada jäta teised rahule!
Ma nimetaks sinu postitusi minu ja veel mõnede foorumi kasutajate kommentaaride kohta idioodi järjekindluseks! Sulle on korduvalt antud soovitusi nii siin kui ka mu telefoni saadetud sõnumite kaudu teha foorumi kaustajaprofiilis mõningaid soovitusi sulle mitte meeldivate kommentaatorite postituste sisu mittekättesaadavaks tegemiseks, aga sa ikka loed HUVIGA meie kommentaare. Mingi masohismi eri variant? Loodan väga, et sinu arvamustega mitte sobivatest kommentaaridest stressi ei saa. Oleks ikka väga hull variant kui sinu stressi pärast pannakse vastutama VE omanikud. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Alustaks ikka sellest, et mis on selle "sammumüra isolatsiooni" eesmärk...
Tuleb aru saada, et nii tehes isoleerid Sa alumise naabri korterit mitte enda korterit
Teiseks - on tõsi, et ühekihiline plaat (sellisel isolatsioonil) peab olema "sulundiga"
Kuid kui paks sõltub puhtalt koormustest - ja siin pole kindlasti vaja 22mm
Kui pole soovi naabri korterit isoleerida siis seesama "vildilaadne toode" + OSB 12 ja kogu moos
Sinna peale parkett...
Puidumees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 24 Apr 2012, 21:06

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas Puidumees »

xxx111 Selle isolatsiooni eesmärk ainult ju see , et saaks terve korteri uued juhtmed viia ilusti põranda alt. Pole ju mõtet hakata terve korterile uusi kaabli sooni vedama kui põrandalt vedades 5 korda lihtsam ja ka odavam. Võiks ju ka peno panna, aga paljud ei soovita seda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 26 Mär 2023, 21:28 Kui pole soovi naabri korterit isoleerida siis seesama "vildilaadne toode" + OSB 12 ja kogu moos
Sinna peale parkett...
Oeh, xxx111, oled ikka kindel, et sinu soovitus ei lähe vastuollu kasutaja kaimagk ja umsky tungivate soovitustega kasutada 22mm OSB-d? :scratch: ;)
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

......muidugi laduge jah 12mm osb maha, saate tulla siia jälle kurtma miks põrand vetrub ja nagiseb.
,,,,olete te seda sulundiga 12mm ikka käes hoidnud? See sulund juba ise laguneb niisama ja veel soovitada seda sinna isoveri peale :good:
Viimati muutis kaimagk, 26 Mär 2023, 22:33, muudetud 3 korda kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Puidumees kirjutas: 26 Mär 2023, 22:13 xxx111 Selle isolatsiooni eesmärk ainult ju see , et saaks terve korteri uued juhtmed viia ilusti põranda alt. Pole ju mõtet hakata terve korterile uusi kaabli sooni vedama kui põrandalt vedades 5 korda lihtsam ja ka odavam. Võiks ju ka peno panna, aga paljud ei soovita seda.
Kuidas mõjutab põranda stabiilsust/kandevõimet IsotexFlo sisse soonitud 20mm laiused kaablite kanalid. No ei pea ju kaablite kanaleid planeerima piki OSB vuuke ja peaks leiduma ka võimalus projekteerida juhtmekanaleid kas risti või diagonaalis OSB punnikohtadega. Kodutööks nimetatakse seda! ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kui ainus eesmärk on vedada 16mm toru põranda alt siis mille krdi jaoks on vaja "isoleerida"
Pane "tolline laud" laagiks ja sinna peale 15 OSB
EPS ja "paljud ei soovita" ei hakka kommenteerima
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mis krdi "vetrumine"
Ma võin paneeli peale panna ka nt kile - ega ta seepärast vetruma ei hakka
Selge jutt käis sellest, et unustage isolatsioon üldse ära - sel pole mingit mõtet
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

xxx111 kirjutas: 26 Mär 2023, 22:33 Mis krdi "vetrumine"
Ma võin paneeli peale panna ka nt kile - ega ta seepärast vetruma ei hakka
..... ("vildilaadne toode" + OSB 12 ja kogu moos) nii soovitad ju.....
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 26 Mär 2023, 22:23 ......muidugi laduge jah 12mm osb maha, saate tulla siia jälle kurtma miks põrand vetrub ja nagiseb.
Renoveeritavas eramus või korteris see nagina efekt peaks olema kohustuslikuks talumisks! Kui nagin ei meeldi, ehitagu nagina üle kurtja isiklik naginavaba maja! Lihtsalt minu arvamus naginast! ;)
Kasutaja kaimagk, kas sul on õnnestunud vesteldada nägemisest pimedaga? Vist ei. Sa ei kujuta ette kui oluline võib tema jaoks olla üheksa astmelise trepi neljanda ja siis seitsmenda trepiastme kõla vahe. Oeh, kui piiratud on mõne maailm, ainult mina ja maailm. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 26 Mär 2023, 22:35
xxx111 kirjutas: 26 Mär 2023, 22:33 Mis krdi "vetrumine"
Ma võin paneeli peale panna ka nt kile - ega ta seepärast vetruma ei hakka
..... ("vildilaadne toode" + OSB 12 ja kogu moos) nii soovitad ju.....
Vildilaadne toode on midagi muud kui 30mm isolatsiooniplaat
Mõistatuseks - kas kihi paksus mängib rolli "kihi kokkusurutavuse" juures...
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Urmas kirjutas: 26 Mär 2023, 22:37
kaimagk kirjutas: 26 Mär 2023, 22:23 ......muidugi laduge jah 12mm osb maha, saate tulla siia jälle kurtma miks põrand vetrub ja nagiseb.
Renoveeritavas eramus või korteris see nagina efekt peaks olema kohustuslikuks talumisks! Kui nagin ei meeldi, ehitagu nagina üle kurtja isiklik naginavaba maja! Lihtsalt minu arvamus naginast! ;)
Kasutaja kaimagk, kas sul on õnnestunud vesteldada nägemisest pimedaga? Vist ei. Sa ei kujuta ette kui oluline võib tema jaoks olla üheksa astmelise trepi neljanda ja siis seitsmenda trepiastme kõla vahe. Oeh, kui piiratud on mõne maailm, ainult mina ja maailm. ;)
....noo hullemat iba ikka annab ajada, samas ega ma ei üllatu (usu ma pole siin ainuke)
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

xxx111 kirjutas: 26 Mär 2023, 22:41
kaimagk kirjutas: 26 Mär 2023, 22:35
xxx111 kirjutas: 26 Mär 2023, 22:33 Mis krdi "vetrumine"
Ma võin paneeli peale panna ka nt kile - ega ta seepärast vetruma ei hakka
..... ("vildilaadne toode" + OSB 12 ja kogu moos) nii soovitad ju.....
Vildilaadne toode on midagi muud kui 30mm isolatsiooniplaat
Mõistatuseks - kas kihi paksus mängib rolli "kihi kokkusurutavuse" juures...
......ah mis sa nüüd hakkad keerutama, sa ei andnud oma villalaadse materjali kohta paksust, seega teemaalgataja loeb välja et see on 30mm. Ja sinna 12mm osb. Ei, nagu öeldud andke minna.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 26 Mär 2023, 22:49
xxx111 kirjutas: 26 Mär 2023, 22:41
kaimagk kirjutas: 26 Mär 2023, 22:35
xxx111 kirjutas: 26 Mär 2023, 22:33 Mis krdi "vetrumine"
Ma võin paneeli peale panna ka nt kile - ega ta seepärast vetruma ei hakka
..... ("vildilaadne toode" + OSB 12 ja kogu moos) nii soovitad ju.....
Vildilaadne toode on midagi muud kui 30mm isolatsiooniplaat
Mõistatuseks - kas kihi paksus mängib rolli "kihi kokkusurutavuse" juures...
......ah mis sa nüüd hakkad keerutama, sa ei andnud oma villalaadse materjali kohta paksust, seega teemaalgataja loeb välja et see on 30mm. Ja sinna 12mm osb. Ei, nagu öeldud andke minna.
Vildilaadne mitte villalaadne - ja siin on suur vahe
Ja eraldi oli veel mainitud "seesama vildilaadne toode", mis viitas sellele
Praegu oli põrandal kaks kihti pressitud vilti ja kohe peal nii öelda veneaegne kilpparket
Enne kui "lärmad" (ja mitte esimest ega viiendat korda) katsu natuke mõelda
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

.., vabandust :wave: tõesti lugesin seda vildi sõna valesti! Aga see ri muuda seda 12 mm osb kasutust põrandas nüüd siis selle vildi peal.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 26 Mär 2023, 23:14 .., vabandust :wave: tõesti lugesin seda vildi sõna valesti! Aga see ri muuda seda 12 mm osb kasutust põrandas nüüd siis selle vildi peal.
Muudab...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 26 Mär 2023, 22:43 ....noo hullemat iba ikka annab ajada, samas ega ma ei üllatu (usu ma pole siin ainuke)
Nagu erinevates teemades kommentaare olen lugenud, siis on mul oponente päris mitmeid nagu kasvõi kasutaja val "minu teemas". Nimetagem seda arvamuste paljususeks. ;) Äkki arvamuste paljusus avardab foorumi lugeja mõttemaailma. Ei ole vist enam nii, et kogu vajalik tõde tuli kas ajalehest "Rahva Hääl" või "Noorte Hääl" või "Edasi" või "Pärnu Kommunist" või ajakirjast "Täheke" või "Pioneer" või jnejne ...

Kasutaja kaimagk, sinu kommentaaride viga seisneb selles, et sa ei põhjenda oma argumente. Sa võiksid vähemalt niipalju ikka viidata, millisest saunast sinu kommentaaride sisu on pärit. Ma mõtlen seda, et sinu soovitused lähevad algallikate suhtes NSR agentuuri(naised saunas rääkisid) kuulujuttude valdknda.
Üks soovitus kommentaari sisu vastustusest vabanemiseks- kirjuta kommentaari lõppu "täpselt ei tea või kommenteerija/soovitaja tulemuste ja tagajärgede eest vastutust ei võta. ;)
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ka paneelika põrand

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

xxx111 kirjutas: 26 Mär 2023, 22:30 Kui ainus eesmärk on vedada 16mm toru põranda alt siis mille krdi jaoks on vaja "isoleerida"
Pane "tolline laud" laagiks ja sinna peale 15 OSB
…. kui soovid ehitada oma põrandatest kõlakaste siis see soovitus tollise laua ja ilma isolatsioonita on hea soovitus. Ja samas ka kui on soov naaberite elu segama hakata (alumiste) siis see ka ok.
Ps: huvitav kui suur peaks olema nende tolliste laagide ‘samm’ sesl 15 mm osb all, mmmm 150-250 mm?!?
Pps: arvan ‘kihi paksus’ ei mängi (olulist)rolli kokkusurutavuse juures, ehk see muidugi sõltub ka sellest mis materjslist see kiht on ja kui suurt survet rakendatakse.
Vasta