Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2047
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Handymannist leidsin sellise toreda riiuli, välja on hõisatud, et ta kannab 5 x175 kg.
https://handymann.ee/toode/metallist-la ... ime-875kg/

Kuidas tundub? Kas julgeks teda koormata näiteks autoakudega, kokku 875 kg ja siis tema lähedal kõndida?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas ping »

Igal tootel tuleks vaadata kasutatud pleki paksust ja vastavalt vajadusele selle jäikust hinnata.
Ühtlaselt jaotatud koormust sellised riiulid isegi kannavad aga vabalt seismisel seisavad "vedelalt".
Mina kruvisin seina külge ülevalt kinni kahe kruviga ja siis on päris stabiilne.
Külmas ruumis peaks saepurust riiuliplaadi ja seina vahele jääma õhuvahe, et seinale tekkiv kondents ei leotaks riiuliplaati.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sai ka neid riiuleid kokku pandud direktori töökohas kuus tükki kindlasti. Nagu kasutaja ping juba kirjutas, siis iseseisvalt nad kohe kindlasti sellelise raskusele vastu ei pea ja ma lasin ka riiulid paari kruviga seina külge.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Te räägite erinevatest asjadest - üks asi on kandevõime / teine asi stabiilsus...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2047
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Võrdluseks sellisel riiulil on vähemalt olemas diagonaalsidemed https://www.ajtooted.ee/ladu-ja-toostus ... 5754-15906
Lisaks on olemas koormustabel https://www.ajtooted.ee/globalassets/68 ... 506F925E5A

Asi väljahõistatud odavriiulite koormuste osas areneb tõusvas joones https://www.bauhof.ee/et/p/663401/garaa ... 50kg-riiul
Sisuliselt võiks sinna ladustada VW Golfi.

Kui natuke veel edasi norida, siis võiks osta poest mõnikümmend sellist riiulit, laduda ritta ja maja seinte kandevosa valmis.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lühike vastus...
Ilma täiendavaid dokumente (profiilid, liited jms) nägemata mina neid koormusi ei usalda...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 11 Mär 2023, 14:17 Asi väljahõistatud odavriiulite koormuste osas areneb tõusvas joones https://www.bauhof.ee/et/p/663401/garaa ... 50kg-riiul
Sisuliselt võiks sinna ladustada VW Golfi.
Jah, neidsamu "tallesabasid" ma kokku paningi. ;)
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2047
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Siin on pilt reaalsest näidiskasutusest. Mul tekkis küsimus, kui sellise sekeemi vastu eksida ja koormata 5x250 kg ja siis kokku kukub, kumma lubatava koormusolukorra toob müüja välja? Sest isegi, kui "0" lõpust ära võtta, on ka 5x25 kg sellisel riiulil suur koormus.
riul1.JPG
riul1.JPG (42.17 KiB) Vaadatud 818 korda
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 11 Mär 2023, 15:48 Siin on pilt reaalsest näidiskasutusest. Mul tekkis küsimus, kui sellise sekeemi vastu eksida ja koormata 5x250 kg ja siis kokku kukub, kumma lubatava koormusolukorra toob müüja välja? Sest isegi, kui "0" lõpust ära võtta, on ka 5x25 kg sellisel riiulil suur koormus.
Muud muret nagu ei olekski kui lihtsalt iga kord peale riiuli kokkukukkumist minema seda poodi garantiikorras välja vahetama. Kas idee järgi selle riiuli müünud pood ei ole riiuli kokkukukkumisel kohustatud riiulit mahakukkumise tagajärjel kinni maksma esemete remondi või nende jääkväärtuse kui ei anna parandada? Asi selles, et sa oled riiuli juhendite järgi kokku pannud ja koormanud vastavalt tootejuhendis lubatud max koormusega. Kes on süüdi?
Eks see vist kohtukeissi järgi lõhna kui oled koormanud riiuli neli ülemist oma akudega ja alumisel on 500 aastat eKr vanune Ming aegne portselanist käsitöövaas, ikkagi made in tšaina ja sa oled esitanud nende hüvitamise kohta rahalised nõudmised. ;)
Ühe fakti osas veavad mu aju hallrakud veidi alt, sest ei mäleta täpselt, kas nende minu poolt kokkupandud riiulite tasapinnaks oli 3mm MDF ja 5-6mm HDF. Kui nüüd koormata see iga riiul 2 puudase sangpommiga, siis meie kliimas isegi sisetingimustes esineb pikemat aega 80% õhuniiskus, siis kaua hoiab oma kuju riiuli tasapinna materjal. :scratch:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 11 Mär 2023, 18:48 ... ei mäleta täpselt, kas nende minu poolt kokkupandud riiulite tasapinnaks oli 3mm MDF ja 5-6mm HDF. Kui nüüd koormata see iga riiul 2 puudase sangpommiga, siis meie kliimas isegi sisetingimustes esineb pikemat aega 80% õhuniiskus, siis kaua hoiab oma kuju riiuli tasapinna materjal. :scratch:
Sangpomm on väga punktkoormuse moodi ja see võib toodet liigselt deformeerida.
Arvata võib, et riiulite koormus on tootja andnud riiuli ühtlase koormamise korral ja ka lubatava ümbritseva keskkonna andmeid pole üldse märgitud.

Ise võtsin metallpindadega riiulid.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metallist laoriiul Probuilder, kandevõime 5x175kg

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 11 Mär 2023, 19:24 Sangpomm on väga punktkoormuse moodi ja see võib toodet liigselt deformeerida.
Kasutaja kunn24 idee kasutada seda riiulit oli nagu akude ladustamiseks. Akude ja sangpommide vahe on ainult kujus, raskuselt kipuvad mõlemad enam-vähem samasse auku jääma. ;)
ping kirjutas: 11 Mär 2023, 19:24 Arvata võib, et riiulite koormus on tootja andnud riiuli ühtlase koormamise korral ja ka lubatava ümbritseva keskkonna andmeid pole üldse märgitud.
Sel juhul tahaks teada, et mida sisaldab riiuli garantii? Tootejuhendis ei ole kirjas, et millise kuju, mõõtmete ja punktkoormusegaga esemetega ma võin riiuleid koormata. :scratch:
Vasta