Vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž-help!

voilill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Juun 2019, 14:25
On tänanud: 4 korda

Vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž-help!

Lugemata postitus Postitas voilill »

Hei!

Mul on vaja suvila keldrile teha hüdroisolatsioon ja drenaaž. Kuna ma ise olen selles teemas täiesti võhik, siis paluksin targematelt abi.

Milliseid materjale sellise töö jaoks vaja oleks? Mu soov oleks püüda umbes välja arvutada kui palju mul läheks antud töö jaoks vajalikud materjalid maksma kui ise teha.

Mul suvilas oli eelmine kevad keldris ligi pool meetrit vett. Tundub, et vesi imbus keldrisse läbi tuhaplokkide vahede. Võib olla, et üks põhjustest oli ka katuselt tuleva vee kogunemine maja äärde ebapiisava vee ärajuhtmise tõttu. Soovitati teha hüdroisolatsioon ja paigaldada uus drenaaž nii, et ka 2 vihmaveetoru oleks sinna suunatud. Majas puudub vesi.

Maja projekti mul pole, aga eelprojekti järgi peaks majal olema juba nii hüdroisolatsioon kui ka drenaaž tehtud olema, aga maja on umbes 35 aastat vana ja midagi on kuskil alla andnud. Seespoolt on näha, et keldri seinad on tuhaplokkidest.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž-help!

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Mida pead silmas drenaaži all?
Kas on teada pinnaseevee taseme kõrgus?
Kas vett on ka kusagile juhtida?
voilill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Juun 2019, 14:25
On tänanud: 4 korda

Re: Vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž-help!

Lugemata postitus Postitas voilill »

Maja kelder on ainult osaliselt maja all ja igalt poolt sellele ligi ei pääse ning sellepärast vaja drenaaži.

Ma ei oska öelda täpselt pinnasevee taseme kõrgust, aga silma järgi vaadates tundub, et lähedal oleva tiigi vesi on keldri põranda pinnast kõrgemal. Vett saab juhtida ojja, mis on kindlasti maja keldrist madalamal.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž-help!

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Maja kelder on ainult osaliselt maja all ja igalt poolt sellele ligi ei pääse ning sellepärast vaja drenaaži.
Ei saa aru - kui ligi ei pääse siis kuidas drenaaž tehakse?
Soovitati ... paigaldada uus drenaaž nii, et ka 2 vihmaveetoru oleks sinna suunatud
Sadevett drenaaži ei juhita (ei võigi juhtida)...
Mul suvilas oli eelmine kevad keldris ligi pool meetrit vett.
Eks see "umbes-täpselt" näitabki veetaset...
Soovitati teha hüdroisolatsioon...
Hüdroisolatsioonil on kõrge pinnasevee korral jumet siis kui saad "tekitada basseini" so katkematu "seintel / põrandal"
Ja siis peab kontrollima, et põrandat (või isegi hoonet) üles ei tõstaks...
voilill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Juun 2019, 14:25
On tänanud: 4 korda

Re: Vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž-help!

Lugemata postitus Postitas voilill »

xxx111 kirjutas: 06 Mär 2023, 14:30
Maja kelder on ainult osaliselt maja all ja igalt poolt sellele ligi ei pääse ning sellepärast vaja drenaaži.
Ei saa aru - kui ligi ei pääse siis kuidas drenaaž tehakse?
Ma loodan, et ei nimeta nüüd asju valede nimedega, aga sain aru, et kaevatakse ümber maja üles, keldrist natuke allapoole ning paigaldatakse sinna drenaaž vee ära juhtimiseks ning suunatakse see ojja. Nendele keldri seintele, millele pääseb ligi, vaja paigaldada hüdroisolatsioon.

Soovitati ... paigaldada uus drenaaž nii, et ka 2 vihmaveetoru oleks sinna suunatud
Sadevett drenaaži ei juhita (ei võigi juhtida)...
Midagi vist mainiti ka kogumiskaevudest (jällegi pole kindel, kas kasutan õiget terminit), kuhu siis äkki vihmavee ja drenaažist tulev vesi peaksid minema.
Mul suvilas oli eelmine kevad keldris ligi pool meetrit vett.
Eks see "umbes-täpselt" näitabki veetaset...
Soovitati teha hüdroisolatsioon...
Hüdroisolatsioonil on kõrge pinnasevee korral jumet siis kui saad "tekitada basseini" so katkematu "seintel / põrandal"
Ja siis peab kontrollima, et põrandat (või isegi hoonet) üles ei tõstaks...
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž-help!

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Siis tuleb selgeks teha, mis kus on alla andnud. Näiteks drenaazhi seisundi kontrolliks saab tellida kaamera.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž-help!

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

voilill kirjutas: 06 Mär 2023, 12:53Mul on vaja suvila keldrile teha hüdroisolatsioon ja drenaaž
kunn24 kirjutas: 06 Mär 2023, 14:50drenaazhi seisundi kontrolliks saab tellida kaamera
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž-help!

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ainult osalist hüdrot pole mingit mõtet teha - siis jäägu tegemata
Ja üritadki ainult drenaažiga saada nii kuivaks kui võimalik
Keldri põrandasse süvend ja pump liigvee jaoks
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž-help!

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Küülaline kirjutas: 06 Mär 2023, 15:23
voilill kirjutas: 06 Mär 2023, 12:53Mul on vaja suvila keldrile teha hüdroisolatsioon ja drenaaž
kunn24 kirjutas: 06 Mär 2023, 14:50drenaazhi seisundi kontrolliks saab tellida kaamera
voilill kirjutas: 06 Mär 2023, 12:53 Maja projekti mul pole, aga eelprojekti järgi peaks majal olema juba nii hüdroisolatsioon kui ka drenaaž tehtud olema, aga maja on umbes 35 aastat vana ja midagi on kuskil alla andnud. Seespoolt on näha, et keldri seinad on tuhaplokkidest.
kunn24 kirjutas: 06 Mär 2023, 14:50 Siis tuleb selgeks teha, mis kus on alla andnud. Näiteks drenaazhi seisundi kontrolliks saab tellida kaamera.
Vasta