Biopuhasti talvisel ajal kütmata ruumis

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
monza000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 20 Apr 2015, 10:57

Biopuhasti talvisel ajal kütmata ruumis

Lugemata postitus Postitas monza000 »

Olemas maatükk, kuhu panime ehitussoojaku, mida kasutame suvilana. Seega soojal ajal rohkes kasutuses. Talvisel ajal aga 1x kuus, kui sedagi. Sest alla miinus 10ne kraadi tuba soojaks ei saa.
Olemas puurkaev ja vee saame tuppa. Talviseks ajaks on olemas vahendid kuidas puhta vee torud veest tühjaks saada.
Küsin aga musta vee kohta. Plaan paigaldada biopuhasti (septikut vald ei luba). Kõik pakkujad soovitavad ka talvel võimalikult palju seda kasutada (seega käi tualetis alati kui suvilas käid). Kevadeks on oht siiski et bakter vaja uuesti sisse osta.
Minu küsimus mida ja kuidas ma külmumise vastu saan teha ? Kui talvel tulen oma veeämbriga ja peale tualetiskäiku valan sealt vee peale. siis mis valemiga ma pärast poti ja maapealsed torud tühjaks saan?
Seni olen vastuseks saanud, et biopuhasti ei jäätu, sest kõik masinavärk on allpool külmumise piiri. Aga wc pott ja torude alguspunkt ju siiski külmub.
Kas ainus lahendus - on see töötav - teha siiski ka kuivkäimla, mida külmal ajal kasutada. Endiselt jääb küsimus kuidas ma wc poti sügisel veest tühjaks saan.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Biopuhasti talvisel ajal kütmata ruumis

Lugemata postitus Postitas Prill »

Mitmelt poolt on läbi käinud suvilaomanike nipp vesiklosetti talveks valada autode talvist klaasipuhastusvedelikku - hoidvat poti lõhkikülmumise ära. Samas need klaasipuhastuvedelikud on vist veidi toksilised, etanoolide-metanoolide vist tehnilisema piirituse baasil vedelikud, biopuhasti näljatalve üleelanud bakter saab kevadel esimese laksu kohe seda keemiat tunda :)
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Biopuhasti talvisel ajal kütmata ruumis

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Prill kirjutas: 02 Mär 2023, 10:52 Samas need klaasipuhastuvedelikud on vist veidi toksilised, etanoolide-metanoolide vist tehnilisema piirituse baasil vedelikud, biopuhasti näljatalve üleelanud bakter saab kevadel esimese laksu kohe seda keemiat tunda :)
Kõik klaasipesu vedelikud mida tavatarbijale müüakse on alates 2019 aastast üle EU etanooli baasil. Metanooli baasil tehtud tooteid tohib müüa vaid professionaalseks kasutuseks ja ettevõtetele.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Biopuhasti talvisel ajal kütmata ruumis

Lugemata postitus Postitas võhik »

....no siis kevadel hakkab purjus bakter möllama... :jooma
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Biopuhasti talvisel ajal kütmata ruumis

Lugemata postitus Postitas suvaline »

võhik kirjutas: 02 Mär 2023, 18:22 ....no siis kevadel hakkab purjus bakter möllama... :jooma
Aeroobne bakter on selle ajaga juba miljon korda ää kõngenud. Tuleb kevadel siis Schöttlist läbi astuda ja karbike uute bakteritega osta.
Anaeroobid on mul seisnud sügavkülmas aastaid ja siis uuesti toimetama hakanud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Biopuhasti talvisel ajal kütmata ruumis

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas kasutajale monza000 selline variant ei sobi nagu selles teemas olen maininud. viewtopic.php?t=64879&start=300
Mõtlen neid pilte, millel on komposteeriv välikemps. Kiikasin komposteerivate vetsupottide hindasid, siis pean tunnistama, et nende hind kohe kindlasti ei ole ahvatlev. Ise tehes paneks eelarve max summaks 50€.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
monza000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 20 Apr 2015, 10:57

Re: Biopuhasti talvisel ajal kütmata ruumis

Lugemata postitus Postitas monza000 »

Biopuhasti suht tundlik saan aru igasuguse keemia suhtes. Kas talvel külmaga siiski kasutamine välistatud?
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 446
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Biopuhasti talvisel ajal kütmata ruumis

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

monza000 kirjutas: 02 Mär 2023, 10:32 Endiselt jääb küsimus kuidas ma wc poti sügisel veest tühjaks saan.
Haisuluku saab valge inimese potil kas rattapumbaga või põrandalapiga veest tühjaks. Asemele tropiks pundar ajalehti et ei haiseks. Kärab küll.
Aga saab ka nii et võtad kepi kätte ja lähed põllupääle, lööd kepi maasse, hoiad siis kepist kinni ja teed oma asjatoimetused ära. Kepp vaja selleks et juhuks kui mõmmi tuleb uudistama siis julgem tunne.. :club:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Biopuhasti talvisel ajal kütmata ruumis

Lugemata postitus Postitas ping »

Walter2 kirjutas: 03 Mär 2023, 14:34 ... Aga saab ka nii et võtad kepi kätte ja lähed põllupääle, lööd kepi maasse, hoiad siis kepist kinni ja teed oma asjatoimetused ära. Kepp vaja selleks et juhuks kui mõmmi tuleb uudistama siis julgem tunne.. :club:
"Siberi peldikus" oli kahte keppi on vaja, ühte toetamiseks, et ise hunnikusse ei istuks ja teist huntide eemale ajamiseks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta