Kahe klahviga lambilüliti

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Mehto72
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Veebr 2023, 19:14

Kahe klahviga lambilüliti

Lugemata postitus Postitas Mehto72 »

Mure selline: köögis on kahe klahviga seinalüliti. Üks klahv lülitab köögi laelampe, kõik korras. Teine klahv lülitab aga köögi kohtvalgusteid ja sisse lülitamisel tuled hetkeks välgatavad põlema aga kohe kustuvad.
Paar korda on haruharva juhtunud, et tuled jäävad põlema ka kauemaks ca pool minutit, aga siis ikka kustuvad. Lüliti südamiku võtsin seinast välja, silmaga vaadates tundus ok, kolm juhet olid ühendatud sarnaselt nagu mul ka teises toas, kus kõik ok. Samas ise elektrispets pole ja võibolla mingi lihtsa asja jätan kahe silma vahele. Kuna ise olen teine omanik, siis kahjuks pole infot eelmiselt omanikult, kas see jama oli algusest peale või millalgi "läks pekki". Pirne olen vahetanud.
Cass
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Okt 2007, 09:58
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kahe klahviga lambilüliti

Lugemata postitus Postitas Cass »

Lisa ka juurde mis tüüpi need kohtvalgustid on? Kui "pirne" oled vahetanud siis olid need 12V? Kui jah siis on lootus, et vajad uut trafot.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Kahe klahviga lambilüliti

Lugemata postitus Postitas vtl »

Mehto72 kirjutas: 26 Veebr 2023, 19:29...sisse lülitamisel tuled hetkeks välgatavad põlema aga kohe kustuvad.
[...]
Samas ise elektrispets pole ja võibolla mingi lihtsa asja jätan kahe silma vahele.
Hea soovitus - kui ise pole elektrispets, siis tuleks kutsuda elektrispets.
Isegi kui ma ütlen sulle, et suure tõenäosusega on viga lampide toiteplokis, siis sa ise seda ju remontida ei oska.
Vasta