Paberilt tükimusta hävitamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei ole küll ehitusmaterjal, kuid ikkagi teeks prooviks teema ideede saamiseks. Kas on olemas mingit efektiivset meetodit kodustes tingimustes trükimusta kustutamiseks? Jäätmejaama ei tahaks viia, kuigi on raamatupidamislikud andmed on aegunud ja MTA-s nende kohta ametlikud numbrid olemas. Aega-ajalt osa on läinud maal tünnis põletamisele ja saunahakatuseks, kuid tänapäeva kontoripaber(A4) ei põle just kõikse ideaalsema leegiga. Kas on mingit keemiat? Kustutamata/-tud lubja leotis? Kustutatud lupja kasutatakse vist põllumajanduses väetisena. Maal on kemmergu riiulis mingit 40-50 aasta vanust paar originaalpudelis(1l) soolhappe kontsentraati? Millegagi purustamine ja komposteerimine? Paber peaks idee järgi olema ju biolagunev.
Jah, ma tean, et saab tellida dokumentide hävitamise firmast auto, aga ma tahan säästa planeeti Maad fossiilkütuse raiskamisest ja loomulikult ka meie rahakoti sisu. ;)
Hetkel tuli meelde, et maal on üks nökats oksapurustaja ja eks kevadel saab ka sellega proovida kui mingi 0,5cm paberit torusse keerata ja otsapdi purustajasse pista. Sellest katsest võin kevadel teada anda kui vahepeal paremaid ideid ei tule. ;)

Tänud ette enam-vähem mõistlike ettepanekute eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 446
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Paberhunt ja põleb juba paremini.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Walter2 kirjutas: 26 Veebr 2023, 17:21 Paberhunt ja põleb juba paremini.
Jep, seda ma tean, kuid paberihunt + elekter jälle omakorda maksab jälle ehk planeedi Maa ressusside raiskamine. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Otsisin ja algul vaatasin, et on jah rõvedalt kallid, aga veidi edasi vaadates leiab ka mõistlikuma hinna ja jõudlusega isendeid. Näiteks https://www.k-rauta.ee/p/paberihunt-med ... a&index=38 . Õhtuti tööruumis oma pahedega tegeledes (sinu enda väljend) jõuab rahulikult mingi portsu läbi ajada
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 26 Veebr 2023, 18:44 Otsisin ja algul vaatasin, et on jah rõvedalt kallid, aga veidi edasi vaadates leiab ka mõistlikuma hinna ja jõudlusega isendeid. Näiteks https://www.k-rauta.ee/p/paberihunt-med ... a&index=38 . Õhtuti tööruumis oma pahedega tegeledes (sinu enda väljend) jõuab rahulikult mingi portsu läbi ajada
Ehk see hind ei olegi midagi üle mõistuse, kuid probleem tekib portsude hoidmisega, sest tulemus tuleb päris kohev.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Milleks enam hoiad kui hundist läbi aetud?
Komposti ( mitte söödavatele asjadele kui tindiprinterit kasutad) või lõkkesse - peaks päris hästi põlema need 7 mm ribad.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 26 Veebr 2023, 21:00 Milleks enam hoiad kui hundist läbi aetud?
Komposti ( mitte söödavatele asjadele kui tindiprinterit kasutad) või lõkkesse - peaks päris hästi põlema need 7 mm ribad.
Kah õige mõte, lähevad jäätmejaama. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Vaata siis kohaliku jäätmejaama hinnakiri ka üle - osad võtavad mahu ja osad kaalu järgi :) Mõni ei taha ilmselt vanapaberi eest üldse midagi - peaasi, et puhas paber vaid, ilma klambrite ja muu sodita
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Ma ei suutnud ikka aru saada, kas eesmärk on trükimusta hävitamine või paberi hävitamine?
Esimesel juhul võiks sobida soodaprits. Tegijad ütlevad, et paberilt võtab tähed maha, jättes paberi alles.
Paberi enda hävitamiseks põletamine (lehtede vahele on õhku vaja, telefoniraamat ei põle ka kinnisena kuigi hästi), happevannis lahustamine või paberihunt. Viimane keerutab päris palju tolmu üles, nii et isiklikult seda siseruumides ei kasuta, vaid viin õue.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Äärenurk kirjutas: 26 Veebr 2023, 22:09 Ma ei suutnud ikka aru saada, kas eesmärk on trükimusta hävitamine või paberi hävitamine?
Esimesel juhul võiks sobida soodaprits. Tegijad ütlevad, et paberilt võtab tähed maha, jättes paberi alles.
Paberi enda hävitamiseks põletamine (lehtede vahele on õhku vaja, telefoniraamat ei põle ka kinnisena kuigi hästi), happevannis lahustamine või paberihunt. Viimane keerutab päris palju tolmu üles, nii et isiklikult seda siseruumides ei kasuta, vaid viin õue.
Pole ise kasutanud, aga kas paberihunt pole kontorites kasutamiseks mõeldud? Kui nad hirmsat tolmu tekitavad siis tekib küsimus nende otstarbekuses. Tuleks siis lisada tolmuimeja/puruimur? Mitte, et mul omal vaja oleks - üldsuse huvides küsin. Oma üleliigne paber läheb ahju.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2040
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ahjus kuumadele sütele. Tuhka tuleb palju.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 26 Veebr 2023, 23:57 Ahjus kuumadele sütele. Tuhka tuleb palju.
Kui vanasti oli paber kokkukleebitud taimsetest kiududest mis põlesid, siis tänapäevane kirjapaber on kokkuliimitud kivitolm mille liimaine laguneb kuumuses.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Prill »

Minule tundub, et Urmasel on igav, et selliseid teemasid leiutab.. aktiivsest tööeluset taanduv inimene vajab uusi hobisid, bingo, tikkimine vms
Teemapüstituse vaatest pakun välja - origami, paberivoltimise kunst, hobi materjal oleks nagu olemas ja ühtlasi sisustab aega, ja arendab uusi oskusi, hoiab käelist osavust ja hallidele rakukestele ka kahjuks ei tule.

Ma ei tea küll palju seda utiliseerimist vajavat sensitiivset raamatupidamise paberit on, kas kilodes või tonnides, kas uus teema "kuidas utiliseerida origamisid" tuleb kuude, aastate või kümnendi pärast...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2040
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Mudelraudtee on näiteks vananevate sakslaste hobi. Eriti neil, kel maja ja majas palju vaba ruumi.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 446
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Eks millestki peab ju alustama - võlumaa inimeste hobidest alustamise finantsnätakas võib ka kõige kangema mehepoja maha murda..
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Prill kirjutas: 27 Veebr 2023, 11:20 Minule tundub, et Urmasel on igav, et selliseid teemasid leiutab.. .
Eksid, kasutaja Prill, eksid. Asi selles, et kodune direktor osutab peale tööd ka raamatupidamisteenust mõnedele(?) firmadele ja KÜ-dele, sellest ka mure. Oh, ma olen maal tünnis üritanud põletada, kuid jube tüütu pakke lahti harutada, et ikka ära põleksid. Lisaks tekib paberi põletamisel väga palju veel hõõguvaid pepreid, mis ka kerge tuulega lendavad sinna kuhu ei ole vaja. Ümberringi põhimõtteliselt kuiv mets ja on seda jama vaja. Ja loomulikult tuleb palju tuhka. Kui ikka tekib ühe-kahe munadekasti jagu dokumente, siis ega kelderisse kogumine ei ole just kõige mõtekam.
Põhjendasin piisavalt oma "igavust"?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 27 Veebr 2023, 19:39
Prill kirjutas: 27 Veebr 2023, 11:20 Minule tundub, et Urmasel on igav, et selliseid teemasid leiutab.. .
... osutab peale tööd ka raamatupidamisteenust
Minu teada saab seda teha "paberivabalt". Klient salvestab kõik dokumendid pilve ja raamatupidaja vaatab sealt.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Eks sa ikka pead nad ära põletama, või jäätmejaama viima. Kuid!!! ennem jäätmejaama viimist oleks viisakas paberid läbi paberihundi ajada. See kodune raamatupidamisetöö võib päevapealt mõne tüli või kohtuasjaga lõppeda kui keegi enese vanad dokumendid lõpuks kusagilt vedelemast avastab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 27 Veebr 2023, 20:26 Minu teada saab seda teha "paberivabalt". Klient salvestab kõik dokumendid pilve ja raamatupidaja vaatab sealt.
Ah, see EV poolt propageeritud nutilahendus eksisteerib ainult paberil. ;) Kui MTA otsustab raamatupidamist kontrollida, siis kutsub sind vastuvõtu ja et kaasas oleks kindlasti ka kõik kuludokumendid koos aruannetega jms paberimajandusega. Ja MTA-l on õigus kontrollida kuni viimase seitse aasta dokumente.
ifffff kirjutas: 27 Veebr 2023, 20:36 Eks sa ikka pead nad ära põletama, või jäätmejaama viima. Kuid!!! ennem jäätmejaama viimist oleks viisakas paberid läbi paberihundi ajada. See kodune raamatupidamisetöö võib päevapealt mõne tüli või kohtuasjaga lõppeda kui keegi enese vanad dokumendid lõpuks kusagilt vedelemast avastab.
Seda minagi, et hea meelega viiks jäätmejaama, kuid selleks oleks kõigepealt paberitel olev trükimust teha loetamatuks. Selleks see teema, et ehk on kellegil mõnda efektiivsel toimivat ideed.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas val »

Jäätmete käitlejad annavad võib olla kirjaliku konfidentsiaalsuse garantii kui küsid. Mõni võib isegi tasuta järel tulla kui kogus piisavalt suur.

https://www.google.com/search?q=paberi+utiliseerimine
või
https://www.google.com/search?q=dokumentide+hävitamine
või
https://kuhuviia.ee/
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Prill »

Urmas kirjutas: 27 Veebr 2023, 20:59
aero kirjutas: 27 Veebr 2023, 20:26 Minu teada saab seda teha "paberivabalt". Klient salvestab kõik dokumendid pilve ja raamatupidaja vaatab sealt.
Ah, see EV poolt propageeritud nutilahendus eksisteerib ainult paberil. ;) Kui MTA otsustab raamatupidamist kontrollida, siis kutsub sind vastuvõtu ja et kaasas oleks kindlasti ka kõik kuludokumendid koos aruannetega jms paberimajandusega. Ja MTA-l on õigus kontrollida kuni viimase seitse aasta dokumente.
Ka digitaalselt arhiveeritud dokumente on võimalik vajadusel MTA-le kontrolliks esitada.
Endal ka kodus selline "direktor", kes sõitis eraldi kontorisse, et minu saadetud arve PDF välja printida, et see kodus kausta köita.
Aastaid mölisesin, et selline korraldus on absurd ja lõpuks sundisin ise paberimajanduse digitaalseks. Ja nüüd mõned aastad see pilvepõhine raamatupidamine, toimib väga hästi. Valdav osa arvetest nagunii digitaalselt ja vaja ainult pilves õigesse kausta salvestada. Üksikud tšekid jm paberil asjad pildistan telefoniga üles, teen PDF-i ja salvestan pilve.

Muidugi kui oluline andmestik on pilves, siis kelle käes see on :) Selle riski hajutamiseks on mu pilveruum sünkronseeritud enda arvutisse ja Synology NAS-i (failiserver), isegi kui internetiühendus kaob või pilveteenusepakkuja kaoks, on mul kogu mant olemas ja kättesaadav.
Lisaks teen 1-2x kuus varukoopiaid eraldi andmekandjale - juhuks kui viirus peaks pilve krüpteerima või andmed kustutama&kompromiteerima, + korra aastas kõik oluline digitaalne materjal eraldi välisele kõvakettale, mida hoiustan eraldi hoones - juhuks kui maja koos serveri-arvutiga maha põleb või vargad kõik seadmed minema viivad.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Urmas kirjutas: 27 Veebr 2023, 20:59 Seda minagi, et hea meelega viiks jäätmejaama, kuid selleks oleks kõigepealt paberitel olev trükimust teha loetamatuks. Selleks see teema, et ehk on kellegil mõnda efektiivsel toimivat ideed.
Eks me kõik tahaks tasuta tasulisi teenuseid kasutada või ilma tööriistu (paberihunti) omamata tööd teha. Mis paberikogustest me üldse räägime, et seda ei kannata korra aastas katlasse-ahju-lõkkesse visata? Odavama otsa paberipurustaja maksab google andmel mingi soti. Kas selle soetamine võtab kargud risti?


Prill: Kuidas sul raamatupidamisprogrammiga on? Kõik on vist täna juba pilvepõhine, paneb teenusepakkuja uksed kinni on raamatupidamine läinud, kuid selle säilitamise kohustus ikkagi sul.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 28 Veebr 2023, 13:49 Eks me kõik tahaks tasuta tasulisi teenuseid kasutada või ilma tööriistu (paberihunti) omamata tööd teha. Mis paberikogustest me üldse räägime, et seda ei kannata korra aastas katlasse-ahju-lõkkesse visata? Odavama otsa paberipurustaja maksab google andmel mingi soti. Kas selle soetamine võtab kargud risti?
Jah, ma olen pabereid tünnis põletanud ja põletamise miinuseid olen samuti eelmises kommentaaris maininud, Vastuseks sinu kommentaarei viimasele küsimusele- loe palun oma kommentaari esimest lauset uuesti. ;) Kas sina oled erand ja ei kuulugi teise sõnana mainitud "me" hulka? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Selleks et mingid säästumõtted pähe tuleks peaks kõigepealt midagi ka säästa olema. Teiseks töömeest tuntakse tööriistade järgi. Kui ikka kaasaegseid töövahendeid ei ole, ei tule ka kvaliteetsest tööst miskit välja. Ma ei tea kuidas sa oma aega hinnastad (sott on oskaja ehitusmehe mõne tunni teenistus), kuid isiklikult ei tuleks isegi mõttesse saja euro säästmise nimel jätta mingi töövahend ostmata, et siis tegeleda selle säästetud soti nimel mingite aegaviitvate lollustega. Kui põletada ei viitsi, siis paberihundist läbi ja jäätmejaama või vanapaberikonteinerisse.

Mul üks tuttav ehitaja võttis kunagi tüki plekki, tagus selle naelaga auke täis ja seejärel kinnitas selle plekitüki sangaga lauatükile. Ise oli õnnelik, et oli saanud " tasuta" kipsplaadihöövli, teised vaikselt muigasid "säästukunni" järjekordse "tegin peedist pesumasinale trumli" saavutuse üle.

Kas vannist-dussialt vee veel lased otse kanalisatsiooni, või kogud ja käid pärast ämbriga WC kallamas? Pidevate kokkuhoiu sundmõtete süvenedes tuleb ka see idee ükshetk päevakorda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Paberilt tükimusta hävitamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 28 Veebr 2023, 17:27 Selleks et mingid säästumõtted pähe tuleks peaks kõigepealt midagi ka säästa olema. Teiseks töömeest tuntakse tööriistade järgi. Kui ikka kaasaegseid töövahendeid ei ole, ei tule ka kvaliteetsest tööst miskit välja. Ma ei tea kuidas sa oma aega hinnastad (sott on oskaja ehitusmehe mõne tunni teenistus), kuid isiklikult ei tuleks isegi mõttesse saja euro säästmise nimel jätta mingi töövahend ostmata, et siis tegeleda selle säästetud soti nimel mingite aegaviitvate lollustega. Kui põletada ei viitsi, siis paberihundist läbi ja jäätmejaama või vanapaberikonteinerisse.
Kas ma edastan selle kommentaari oma kodusele raamatupidajale? Asi selles, et toast esialgu keldrisse viima sunnitakse mind, pärast põletama või mida iganes nendega tegema sunnitakse mind jnejne. Olen kirjutanud ja äkki teed mõnele pädevale asutusele anonüümse vihje, et mind ahistatakse? ;) Aegunud raamatupidamislike dokumentide loetamatuks muutmine või hävitamine ei oma minu põhitööga absoluutselt mittemingisugust seost!!! Ja seega paluks minu igapäevaseks tööks ja raha teenimiseks vajalikud tööriistad selles teemas jätta arutlemata. Muide, enda arvates on mul igahommikuse võisaia peale külmsuitsu lõhe ostmiseks korralikke tööriistu piisavalt ja ülearugi. ;)

Kasutaja Prill! Sinu pilveteenuse soovitamise juures mängib väikest rolli ajaline faktor. Asi selles, et nende paberil dokumentide koostamise ajal(7 aastat tagasi) ja mida soovime hetkel hävitada või loetamatuks teha kõige lihtsamal meetodil, ei olnud veel olemas mitte mingisugust pilveteenust. Võib-olla oli tol ajal pilveteenus ehk start-up tasemel. Tean, et eelmine aasta käskis MTA ühel firmal ilmuda kontrolliks ja kaasa võtta viimase kahe kuu raamatupidamislikud dokumendid paberkandjal ja nummerdatult. Niipalju siis e-riigist. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta