60m2 paadikuuri vundament

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 02 Mär 2023, 17:47 Paljud ootavad ja loodavad et see 2-3 mehe seltskond lõpetaks nende teemade risustamise!
Ära tekita oma kommentaariga Streisandi efekti. ;)
kaimagk kirjutas: 02 Mär 2023, 17:47 Kas siinsel foorumil enam tõesti korda ei peeta!
Kes sa oled, et otsustada, kas 2-3 mehelise seltskonna kommentaarid on teemade risustamine? Aga sa kirjuta VE foorumi pidajatele avaldus, et soovid hakata VE foorumi moderaatoriks. Sinu kommentaaride järgi otsustades sa vist oleksid nõus isegi sellise töö eest foorumi pidajatele maksma, et saaks ainult eemaldada/blokeerida 2-3 mehelise seltskonna kommentaarid. ;)
Omateada olen sulle juba soovitanud minna oma konto sätetesse ja blokeerida enda jaoks selle 2-3 mehelise seltskonna kommentaarid. Puuduvad IT alased teadmised oma konto sätetes muudatuste tegemiseks või uudishimu saab ikka võidu või jääb teema ilma mõne meie kommentaarideta arusaamatuks? :scratch:

Muide, teadmiseks sulle, kasutaja kaimagk, siis võtan sinu kommentaare minu aadressil komplimendina ehk tuleb välja, et ma ei olegi nii sitt või mõtetu mees, et mul ei oleks vihavaenlasi. Lisaks ma tänan sind mulle erilise tähelepanu osutamise eest! ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 28 Veebr 2023, 23:21
rye kirjutas: 28 Veebr 2023, 22:51 Krt mina küll selliselt vennalt miskit ei telliks kes põhimõtteliselt trollib arutelud surnuks, lootes, et nii peavad foorumikasutajad tema pilvelõhkuja teenust raha eest ostma. Lihtsalt kurb kui kitsalt mõni mees äri ajab.
Küll aeg annab arutust ja küll sa saad ka sinagi ükskord kunagi aru, mida xxx111 kommentaaridega tegelikult mõtles ja öelda tahtis. Vähemalt loodan.
xxx111 tundub olevat samade põhimõtetega ja kommentaarides väljaütlemistega nagu kunagi kommenteeris, kui veel sai kommenteerida ilma kontot tegemata, anonüümse kommentaatorina "külaline" Alar Piirfeld. No ei saadud tema kommentaaride mõtetele pihta. ;)
Mina näiteks pidin korduvalt Alariga suhtlema ja kaua mõttetööd tegema, et lõpuks midagi mõista tema poolt tunnetatud füüsikast.

Olen täheldanud, et inimesel tekkib mingi periood, kui tahaks oma tarkust kellelegi edasi anda.
Räägid inimesele korduvalt, mitmeid tunde teemast ja lõpuks teeb ikka nagu tema hetkeline tunne tekkib.
Ja siis tuleb aastapärast kurtma, et näed tegin omamoodi ja, et asi ei toimi.
Vaatad silma ja "tuled nagu põleks" aga kodus kedagi pole.

Lõpuks saab nõuandja aru, et tasuta nõuanne on ainult oma aja raiskamine, sest "tasuta kaupa" ei osata hinnata ning väsib edasisest nõujagamisest.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 02 Mär 2023, 19:58 Lõpuks saab nõuandja aru, et tasuta nõuanne on ainult oma aja raiskamine, sest "tasuta kaupa" ei osata hinnata ning väsib edasisest nõujagamisest.
:hello:
Mul vist hakkab varsti sama tunne tekkima. Tunnistan, et tihtipeale ajan ka teemadesse otseselt mittepuutuvat pläma, kuid kaudselt on siiski seotud, siis mõned lugejad tõesti ei pruugi mõttele pihta saada. Aga noh, see ei ole minu probleem. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

On üks kindel asi mida ma eramute "iseehitajate" (ja see pole siin halvustav väljend) puhul näen on see, et ükskõik mis probleemi püütakse lahendada ainult "lokaalselt" panemata kokku "tervikpilti"...
Ja teine kindel asi on see, et puudub pilt prioriteetidest ja sellest tulenevalt sisuline ülesande / eesmärgi püstitus

Lisan siia kasutaja Imelik kommentaari:
...alati või isegi pigem ei nõua kõik alati "arvutamist" (saab kehtida eramute puhul - minu lisakommentaar), vaid spetsialist paneb kokku sobivad väärtused teadmiste, normide ja valmislahenduste põhjal, ning vajadusel või kahtluse korral kontrollib või muudab. Erinevus "mõtlejaga" on see, et ta teeb seda mööda kindlat "teekonda".
"Mõtleja" seevastu pöörab tavaliselt liigset ja esmast tähelepanu suvaliselt detailidele nägemata tervikpilti. Sellest ka erinevus elukutselise ja huvilise vahel. See ei välista, et huviline võib alati küsida, aga enne peab olema tervikpilt, vastasel korral on küsimus mõtetu.
Uskuma ei pea kedagi, soovi ja kahtluse korral saab ju küsida teist arvamust nn. ekspertiisi.
Üks asi, mis siin täiesti tähelapanuta on jäetud, on kontrolltoimingud, need on ilmtingimata vajalikud kui soovitakse kvaliteetset lõpptulemust ja need tuleb teostada õigeaegselt ja vajalikul viisil (mitte paberil, tagantjärgi).
Kokkuvõttes ei ole projekteerimine mingi eraldiseisev üleliigne osa vaid on üks osa ehitusprotsessist.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 02 Mär 2023, 20:38 On üks kindel asi mida ma eramute "iseehitajate" (ja see pole siin halvustav väljend) puhul näen on see, et ükskõik mis probleemi püütakse lahendada ainult "lokaalselt" panemata kokku "tervikpilti"...
Oma eriala poolt vaatanuna saan väita, et aegajalt tervikpilti ei näe ka PROFESSIONAALID. On küll saadud ümber teha juba projektijärgselt tehtud tellija/sisekujundaja esialgset ideed. Ise nimetan seda "tellija/sisekujundaja muutlikuks meeleks". ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas kirjutas: 02 Mär 2023, 21:24
xxx111 kirjutas: 02 Mär 2023, 20:38 On üks kindel asi mida ma eramute "iseehitajate" (ja see pole siin halvustav väljend) puhul näen on see, et ükskõik mis probleemi püütakse lahendada ainult "lokaalselt" panemata kokku "tervikpilti"...
Oma eriala poolt vaatanuna saan väita, et aegajalt tervikpilti ei näe ka PROFESSIONAALID. On küll saadud ümber teha juba projektijärgselt tehtud tellija/sisekujundaja esialgset ideed. Ise nimetan seda "tellija/sisekujundaja muutlikuks meeleks". ;)
Tellijat kuidagi professionaaliks (reeglina) pidada ei saa...
Sisekujundaja arvatavasti liigub lihtsalt tellija "tuules"
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

Need on kõik väga harivad diskussioonid, aga katsuks need eraldada sisuteemadest.
Kui iga sisuteema lõppeb sellise jahumisega, siis sureb foorum varsti välja.
Professionaalidele oleks see muidugi meeltmööda kui lihtrahval pole kuskil kogemusi jagada ja kõik peaksid pädevate sertifitseeritud diplomeeritud professionaalide poole pöörduma.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma isiklikult loeks kasutaja IMELIK kommentaari suvalises teemas / suvalise küsimuse puhul 100% asjakohaseks...
Analoogse diskussiooni "jahumiseks" pidamine iseenesest näitab selle diskossiooni asjakohasust...
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1112
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Prill »

xxx111 kirjutas: 02 Mär 2023, 20:38 On üks kindel asi mida ma eramute "iseehitajate" (ja see pole siin halvustav väljend) puhul näen on see, et ükskõik mis probleemi püütakse lahendada ainult "lokaalselt" panemata kokku "tervikpilti"...
Ja teine kindel asi on see, et puudub pilt prioriteetidest ja sellest tulenevalt sisuline ülesande / eesmärgi püstitus
Tegelikult see "prioriteet" ei tarvitse midagi selgemaks ega paremaks teha, ühe hoone, elamu vaatest võib inimese prioriteet olla ka "oma elamine/kodu" või "ilus maja", mis on sama õilis prioriteet kui "oma riik" või valimiskampaania kontekstis võimalikult eristuvalt efektselt valijate hääli välja meelitada nö valimisteemasid PR kampaaniameistrite poolt "prioritiseerides" ehk millest meedia peaks valimistel rääkima, dikteerida parteile soodsad jutupunktid - anda valijatele ette mille üle üldse valimistel rääkida/vaielda :)

Ka ühe elamise osas võivad prioriteedid erineda, sest tahtmised/nägemused on erinevad. Näiteks ise panustasin majja saada vesi, reovesi välja, 4 kolde küttelt 1 katla kütmisele, maja soojustamisele aga teisi pereliikmeid häirib hoopis paigaldamata põrandaliistud, kontoritooli all pragunenud laminaat ja kassi lõhutud tapeet.
Minu prioriteedid on saavutatud, sest need olid minu prioriteedid, liistud-tapeet-jm ei koti mind eriti aga teisi kotib ja see mõjutab ka mind :blackeye:

Väidaks et prioriteet on rohkem nagu poliitiline otsus mis oleneb vaatleja nägemusest või kitsaskohtadest. Nii võib perepea jaoks, kes taob kinni küttearved, prioriteediks küttearvete vähendamise aga perenaise arvates vajaks hoopis köögimööbel uuendamist, mida on räägitud juba viimased 10 aastat.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ Prill

Ei nõustu üldse - projekteerija seisukohalt
Nö "sisemised vaidlused" prioriteetide paikapanekust ei puutu projekteerijasse vaid see on projekti tellija probleem
Projekteerijale peab siiski selge olema mis on prioriteet - olgu selleks mis iganes
- AR "ilu"
- energiatõhusus EUR
- energiatõhusus kWh
- kuluoptimaalsus (arvestades kõiki aspekte)
- hooldus
- kasutusiga
jne, jne
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 03 Mär 2023, 12:24 @ Prill

Ei nõustu üldse - projekteerija seisukohalt
Nö "sisemised vaidlused" prioriteetide paikapanekust ei puutu projekteerijasse vaid see on projekti tellija probleem
Projekteerijale peab siiski selge olema mis on prioriteet - olgu selleks mis iganes
- AR "ilu"
- energiatõhusus EUR
- energiatõhusus kWh
- kuluoptimaalsus (arvestades kõiki aspekte)
- hooldus
- kasutusiga
jne, jne
Kui keskmine inimene ei oska seada prioriteete ei autoostul ega naisevõtul, siis on lihtsameelne arvata, et ehituse juures prioriteedi seadmine hästi õnnestub.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

ping kirjutas: 03 Mär 2023, 15:04 Kui keskmine inimene ei oska seada prioriteete ei autoostul ega naisevõtul, siis on lihtsameelne arvata, et ehituse juures prioriteedi seadmine hästi õnnestub.
:hello:
Kuidas ei oska - mõlemad peavad olema väikse läbisõiduga, piisavalt koledad et võõrad ei kipuks sõitu tegema ning tugevad et mehepoega kõrtsist koju vedada...
Ma päris keskmine inime.
:)
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2048
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Läbisõidu võltsimine on päris massiline.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Prill kirjutas: 03 Mär 2023, 12:07 Minu prioriteedid on saavutatud, sest need olid minu prioriteedid, liistud-tapeet-jm ei koti mind eriti aga teisi kotib ja see mõjutab ka mind :blackeye:
Tunned sa ennast perevägivalla ohvrina, aga olles sõltuv perenaisest, ei julge kuhugi kaebama minna? Tahad ma kirjutan ise sinu eest sinna, kuhu vaja. See ei ole kaebamine, vaid tänapäeva arusaamade järgi "märka abivajajat ja anna sellest teada". ;) Naissoost isikutele on turvakodusid ja abi pakkuvaid "tele-, tera-, neti-, jne -peute" hordide viisi, lausa ülepakkumine, kuid millegipärast ei ole kuulnud meestele mõeldud varjupaikadest ja "-peutide" sõnavõtte. Miks?
Tuli meelde, et üks "Meeste turvakodu" on olemas, aga see oli vist mingi õlleka nimi. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 03 Mär 2023, 15:04 Kui keskmine inimene ei oska seada prioriteete ei autoostul ega naisevõtul, siis on lihtsameelne arvata, et ehituse juures prioriteedi seadmine hästi õnnestub.
Hea küll...
Kuid miks selline "lihtsameelsus" käib kaasas eranditult eramuehitajatega...

PS
Ise küsin - ise vastan
Sest eramuehitaja peab ükskõik millist projektiosa ebavajalikuks bürokraatiaks mitte ehitusprotsessi lahutamatuks osaks
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

…jaa see on ainult sinu arvamus mille jätsid mainimata!
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

….minu arvamus on et oled päris ok teekonnal oma paadikuuriga. Nati võiks seda betooni ja armatuuri paksukst vuurendada, noh nii kõhutunde järgi 120 mm ja 8 mm.
Ps : savinepinnas on väga külmakerkeline ja sellega arvesta!
Pa: loodan et nende paari targutajadt risustajast sa oma ehitusest välja ei tee!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 03 Mär 2023, 21:22 …jaa see on ainult sinu arvamus mille jätsid mainimata!
kaimagk kirjutas: 03 Mär 2023, 21:29 Pa: loodan et nende paari targutajadt risustajast sa oma ehitusest välja ei tee!
Ma imestan sinu nn "idioodi järjekindlust"! Braavo! ;)
kaimagk kirjutas: 03 Mär 2023, 21:29 ….minu arvamus on et oled päris ok teekonnal oma paadikuuriga. Nati võiks seda betooni ja armatuuri paksukst vuurendada, noh nii kõhutunde järgi 120 mm ja 8 mm.
Kas sellel sinu soovitusel on ka mingi materjalide kohta käivad reaalsed arvutused? Äkki avaldad või on need sinu kommentaaris olnud numbrid "kõhutunde arvutused"? Lihtsalt küsimused, ei midagi enamat.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 03 Mär 2023, 21:22 …jaa see on ainult sinu arvamus mille jätsid mainimata!
See ei ole arvamus...
See on aastatepikkune kogemus...
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

xxx111 kirjutas: 03 Mär 2023, 21:49
kaimagk kirjutas: 03 Mär 2023, 21:22 …jaa see on ainult sinu arvamus mille jätsid mainimata!
See ei ole arvamus...
See on aastatepikkune kogemus...
…see siiski on sinu arvamus!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 03 Mär 2023, 21:55 …… millest sa aru ei saa! Kirutasingi et see on minu arvamus!
Oled ikka väga kindel, et sa oma eiteakuskohastvõetudarvamusega/arvutustega ei keera teema algatajale sitta kokku? VE foorumis isegi aliasega(nimi toimetusele teada ;) ) nagu sa esined, võiks oma arvamusi põhjendada. Minu telefoninumbri sõnumi saatmiseks leidsid küll üles. ;) Loodan, et teema algatajal vist veidi rohkem oidu ja aju hallrakkude seedismisvõimet teemas mainitud soovituste/pläma vahe tegemiseks.
Kasutaja kaimagk, kas sa võiksid avaldada laias laastus oma kogumustepagasit(aastaid) ehitusvaldkonnas või oled lihtsalt niisama muliseja? Siiani olen sinu kommentaaridest lugenud välja, et 2-3 meheline seltskonda on ainult foorumi teemade risustajad. No nii üldtausta mõttes, et aru saada, kellele arvamusega võiks arvestada.
Ei midagi isiklikku.
Viimati muutis Urmas, 03 Mär 2023, 22:20, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 03 Mär 2023, 21:52
xxx111 kirjutas: 03 Mär 2023, 21:49
kaimagk kirjutas: 03 Mär 2023, 21:22 …jaa see on ainult sinu arvamus mille jätsid mainimata!
See ei ole arvamus...
See on aastatepikkune kogemus...
…see siiski on sinu arvamus!
Kuidas on see arvamus, kui ma toon välja, et eelpool mainitud "lihtsameelsus" on eranditult seotud erumuehitajatega?
Mitte ühegi suurema projekti tellijaga sellist "lihtsameelsuse episoodi" ei teki...
Aga mis seal ikka - pea siis arvamuseks - ei muuda sisu...
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Urmas kirjutas: 03 Mär 2023, 22:06
kaimagk kirjutas: 03 Mär 2023, 21:55 …… millest sa aru ei saa! Kirutasingi et see on minu arvamus!
Oled ikka väga kindel, et sa oma eiteakuskohastvõetudarvamusega/arvutustega ei keera teema algatajale sitta kokku? VE foorumis isegi aliasega(nimi toimetusele teada ;) ) nagu sa esined, võiks oma arvamusi põhjendada. Minu telefoninumbri sõnumi saatmiseks leidsid küll üles. ;) Loodan, et teema algatajal vist veidi rohkem oidu ja aju hallrakkude seedismisvõimet teemas mainitud soovituste/pläma vahe tegemiseks.
Kasutaja kaimagk, kas sa võiksid avaldada laias laastus oma kogumustepagasit(aastaid) ehitusvaldkonnas või oled lihtsalt niisama muliseja? Siiani olen sinu kommentaaridest lugenud välja, et 2-3 meheline seltskonda on ainult foorumi teemade risustajad. No nii üldtausta mõttes, et aru saada, kellele arvamusega võiks arvestada.
Ei midagi isiklikku.
....kas te oskate vastata miks risustate teist inimeste tehtud teemasi? Paljud tahavad tead seda. urmas, kui tahad minu ehituse kogemusi tead tee vastav teema ja räägime seal mida ja kuda keegi midagi on ehitanud, räägin röömuga.
..ps.minu poolest võib teema ära puhastada risust.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas aero »

kaimagk kirjutas: 04 Mär 2023, 07:57
Urmas kirjutas: 03 Mär 2023, 22:06
kaimagk kirjutas: 03 Mär 2023, 21:55 …… millest sa aru ei saa! Kirutasingi et see on minu arvamus!
Oled ikka väga kindel, et sa oma eiteakuskohastvõetudarvamusega/arvutustega ei keera teema algatajale sitta kokku?
....kas te oskate vastata miks risustate teist inimeste tehtud teemasi? Paljud tahavad tead seda. urmas, kui tahad minu ehituse kogemusi tead tee vastav teema…
..ps.minu poolest võib teema ära puhastada risust.
Minu arvamus: enamus kommentaarid on siin asjakohased, pole vaja kustutada.
- xxx aitab talupojal aru saada, kuidas insener mõtleb ja probleeme lahendab
- urmase kommentaarid ka vajalikud. Kohati kisub heietamiseks aga iva on olemas.
- kaimagk - üks sisuline postitus ja pisut jauramist :)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Teemasse:

Vt esimene kommentaar teemaalgataja esimese postituse all...

Teemaalgataja: Pinnas on savikas ja pinnavesi kohati väga kõrge (-20 cm)...

Mina: Pole teada mis see -20 on: max, keskmine, min

Teemaalgataja: ...keeran pinnase segamini...

Mina: Savika pinnase kandevõimest midagi järgi ei jää

Teemaalgataja: Minu põhimure on külmakerke oht...

Mina: Savi väga külmakerkeline, eriti eelpool nimetatud tingimustes

Teemaalgataja: ...kas keegi suudab miskit paremat välja pakkuda...

Mina: Jah - vundament alla külmumispiiri

Selle kohta lisan veel:
Peno on siinkohal mõttetu (so kirjeldatud viisil ei aita see kuidagi külmakergete vastu)
Kui betoonpõrand:
Põrandat vundamendiga ei seoks - ja põranda teeks nö "mitmest plaadist" esiteks arvestades mahukahanemisega ja teiseks selleks, et "anda ette" praod
Soovituslikult põrandat betoonist ei teeks - teeks kiviparketina

Lisaksin veel:

Kas kindlasti peab olema selline laius?
Katuse puitmaterjali sellele laiusele (üle 6m) raske leida...
Kas pole mõelnud, et räästas peaks pikem olema (fassaadi kaitseks)?
Kas katuse kalle on kuidagi ette määratud?
Kui pole, siis kas poleks puhtalt optimaalsuse seisukohalt mõtet teha seda lamedamaks?
Kuidas on mõeldud - kas karkassipostid jäävad akende ette?
Kui nii pole mõeldud, siis kas poleks mõistlik muuta akende kuju (et saada optimaalne karkass)?
Kuidas on mõeldud lahendada jäikus / stabiilsus?
Rangelt soovituslik puidust välisvooder "tõsta" maapinnast min 300mm kõrgusele...

Kas vastab kasutaja kaimagk kriteeriumitele?
Vasta