60m2 paadikuuri vundament

rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

xxx111 kirjutas: 27 Veebr 2023, 18:26 Saad joonised ilma "nimeta / allkirjata"
Normaalsel ehitusmehel pole sellise kuuri jaoks üldse mingeid jooniseid vaja.
Oma küla eluaegsele professionaalsele ehitajale annan "lähteülesande":

- 6x10m
- kandeseina konstruktsioon 100mm prussist
- koori kasvupinnas ja täida kruusaga
- drenaaz ja vihmaveetorustik.
- 10cm peno, +1m ümber perimeetri
- 10 cm betoonplaat, 6mm võrk + 8mm lisavardad
- seina kõrgus 10 kraadi, sein vertikaalse laudisega, sama profiil, mis majal.
- 3 akent akna kõrgus 50 cm
- uks tõstetav garaaziuks
- küljeuks tavaline välisuks
- katus klassik plekist, vihmaveesüsteem ka.

Normaalne ehitusmees teeb sellisest lähteülesandest väga korraliku kuuri.
Teine mees kes huiata tahab hakkab iga asjaga norima, et sa ei öelnud, et EPS50 ei sobi põrandale ja 14mm voodrilaud ei sobi õue jms.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

rye kirjutas: 27 Veebr 2023, 20:23
xxx111 kirjutas: 27 Veebr 2023, 18:26 Saad joonised ilma "nimeta / allkirjata"
Normaalsel ehitusmehel pole sellise kuuri jaoks üldse mingeid jooniseid vaja.
Oma küla eluaegsele professionaalsele ehitajale annan "lähteülesande":

- 6x10m
- kandeseina konstruktsioon 100mm prussist
- koori kasvupinnas ja täida kruusaga
- drenaaz ja vihmaveetorustik.
- 10cm peno, +1m ümber perimeetri
- 10 cm betoonplaat, 6mm võrk + 8mm lisavardad
- seina kõrgus 10 kraadi, sein vertikaalse laudisega, sama profiil, mis majal.
- 3 akent akna kõrgus 50 cm
- uks tõstetav garaaziuks
- küljeuks tavaline välisuks
- katus klassik plekist, vihmaveesüsteem ka.

Normaalne ehitusmees teeb sellisest lähteülesandest väga korraliku kuuri.
Teine mees kes huiata tahab hakkab iga asjaga norima, et sa ei öelnud, et EPS50 ei sobi põrandale ja 14mm voodrilaud ei sobi õue jms.
Ei saa nüüd JÄRJEKORDSELT hästi aru milleks kogu see teema...
"Oma küla normaalsel ehitusmehel" ju kõik teada...
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

xxx111 kirjutas: 27 Veebr 2023, 21:17 Ei saa nüüd JÄRJEKORDSELT hästi aru milleks kogu see teema...
"Oma küla normaalsel ehitusmehel" ju kõik teada...
Olen seda püüdnud sulle 2x siin selgitada, et see teema on palju abiks olnud.
Usun siiralt et sa tegelikult nii rumal ei ole ja lihtsalt ei taha aru saada.
Ma küll ainult aiman, miks sa ei taha aru saada aga läbi foorumi näen kuidas sind väga segavad sellised teemad, kus keegi teeb miskit talupoja mõistusega ja ei vajagi täppisarvutusi.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma tõepoolest ei saa aru...
Milleks siin "padrata" kui oma ehitusmehel on kõik teada...
Tõepoolest mulle täiesti arusaamatu

Mind ei sega ükski teema - lihtsalt olen kümneid kordi pidanud ehitataval objektil (alati eramud, kunagi pole probleemi suuremate hoonetega) seletama, et see "talupoja mõistusega, alati nii tehtud, me seal tegime nii" jms oleks nüüd vaja "maha tõmmata"...
Ja ma olen ka korduvalt rõhutanud, et las igaüks teeb nii nagu tahab
Ja sh minu projekti puhul - mind üldse ei huvita mida objektil tehakse - ehitaja võib teha mida aga pähe tuleb
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 27 Veebr 2023, 21:49 ... Mind ei sega ükski teema - lihtsalt olen kümneid kordi pidanud ehitataval objektil (alati eramud, kunagi pole probleemi suuremate hoonetega) seletama, et see "talupoja mõistusega, alati nii tehtud, me seal tegime nii" jms oleks nüüd vaja "maha tõmmata"...
Täpselt sammuti nagu Maestro kõrva kriibib "külakapelli veiderdamine", oskab Insener "rahvakunstnike" töös probleeme näha.

Puhake närve ja vaadake selle mehe, keda "tegijad" Pärdi kõrval peavad tolaks, publiku reaktsioone. (Kui palju näpuviskajaid näeb meil sümfooniaorkestri ees?)
https://www.youtube.com/results?search_ ... ieu+mexico
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2047
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Aitäh kena loo eest. https://www.youtube.com/watch?v=AKZBfuR5c0E

Talupojamõistusega võttes võib vahel väääga viltu minna https://youtu.be/bVeEZe3s1kE
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kui on nii tohutu hirm midagi kogemata? valesti öelda ja pelgad hiljem selle eest kohtulikult karistada saada, et oled kellelegi tundmatule öelnud kuidas sinu arust peaks/võiks paadikuuri vundamenti ehitama siis peaks ju ennast kindluse mõttes üldse nendest teemadest eemal hoidma. Mine tea mis kogemata veel välja saab öeldud. Aga kui hirm on sellegipoolest nii suur kui tahaks ikka inimest aidata siis on ju võimalik veel mõnda kirjutist tsiteerida tuues esile materjali päritolu ning siis võiks ju sellega olla oma tagumik kaitstud. Ertiti veel siis kui oma postituse lõppu lisada klausel, et sa ei kohusta sellega mitte kedagi mitte millekski. xxx111 sinu tasemega inseneril peaks olema ju vastavat tsiteerimist võimaldavat materjali lademetes.
Torutööd Tartus 56 932 898
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

läheks selle jahumisega siia teemasse üle:
viewtopic.php?p=416790
ja vabastaks selle teema jälle sisulisteks kommentaarideks.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@pikk88

Ei oska / ei võta projekti koostada kui pole projekteerimise lähteülesannet
Nii lihtne ongi
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Hiid »

siinkohal on vist mõistlik parafraseerida enda koolivenda, Roolahte.
Mõtlesin kunagi talt küsida enda varjualuse kohta, et kui palju puitu sinna sisse laduda ja mis materjalist sildeid teha.
Arvutas mulle sihukese monstrumi, et vähe pole.
Usutlen siis, et kindel, et vähemaga hakkama ei saa? Et ringi sõidan ja vaatan valminud majade varjualuseid, siis sellist ei ole kellelgi. Ütleb, et ma ei oska nõrgemat arvutada. Arvatavasti piisab ka poole vähemast, aga sellele ma alla ei kirjuta. Võtsin siis tema arvutused soovitusena ja tegin kõike mõistlikuse piires õhemaks. Siiani on kestnud 10a....
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Olen täiesti kindel, et Hr Roolaht tegi arvutused vastavalt standarditele ja kindlasti ei "pannud räigelt tagavara kasuks"
Ja siinkohal pole absoluutselt oluline, et "ümberringi seisavad, mul seisab juba 10a" jms
Standard ei luba teisiti teha
Kuid projekti tellijal on alati võimalus esitada LÄHTEÜLESANNE, et jätame standardid kõrvale ja vot teeme hoopis nii... (nagu ta siis heaks arvab)
Loomulikult sisalduvad vastavad märkused siis ka projektis ja projekteerija vastutus piirneb vaid tingimustega selles lähteülesandes
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

xxx111 kirjutas: 28 Veebr 2023, 15:14 Kuid projekti tellijal on alati võimalus esitada LÄHTEÜLESANNE, et jätame standardid kõrvale ja vot teeme hoopis nii... (nagu ta siis heaks arvab)
Ja just seda ma esimeses postituses tegingi kui rääkisin talupajamõistusest ja kogemusest, hiljem veel kõhutundest.
Sa aga ikka topid oma pilvelõhkuja standardeid siia.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

rye kirjutas: 28 Veebr 2023, 17:19
xxx111 kirjutas: 28 Veebr 2023, 15:14 Kuid projekti tellijal on alati võimalus esitada LÄHTEÜLESANNE, et jätame standardid kõrvale ja vot teeme hoopis nii... (nagu ta siis heaks arvab)
Ja just seda ma esimeses postituses tegingi kui rääkisin talupajamõistusest ja kogemusest, hiljem veel kõhutundest.
Sa aga ikka topid oma pilvelõhkuja standardeid siia.
Esimene postitus:
Plaan ehitada umbes selline paadikuur.
Ilma kütteta, puitsõrestik, 60m2.
Pinnas on savikas ja pinnavesi kohati väga kõrge (-20 cm).
Kännud vaja ka juurida, ehk keeran pinnase segamini.

Oma talupojamõistusega teeksin nii:
- koorin pinnase, umbes 20-30 cm
- täidan kruusaga
- panen 10 cm peno.
- valan 8 cm plaadi, sisse paneks 6mm armatuurvõrgu.

Minu põhimure on külmakerke oht, aga kas keegi suudab miskit paremat välja pakkuda?
Kas kellegil on kogemust sellise abihoone vundamendi külmakergetega?
Kas keegi loeb välja lähteülesande?
Mina ei loe...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111, sa oled vist samasugune "jurakas" nagu isegi, et asju võiks teha ühe korraga ja korralikult, et mõne aja pärast ei tekiks järgmisi teemasid, a`la kuidas nüüd jamasid parandada. Jah, sa võid anda soovitusi, aga sinu soovituste järgimine ei ole kohustuslik. Ma tean, mida sa tunned kui soovitad paremat, aga need soovitused saadetakse ikkagi pikalt. ;)
Kas see on just lähteülesanne, kuid siinstele kommenteerijatele nämmutamiseks(heas mõttes) piisavalt hea teema. :thumbsup:
Plaan ehitada umbes selline paadikuur.
Ilma kütteta, puitsõrestik, 60m2.
Pinnas on savikas ja pinnavesi kohati väga kõrge (-20 cm).
Kännud vaja ka juurida, ehk keeran pinnase segamini.

Oma talupojamõistusega teeksin nii:
- koorin pinnase, umbes 20-30 cm
- täidan kruusaga
- panen 10 cm peno.
- valan 8 cm plaadi, sisse paneks 6mm armatuurvõrgu.

Minu põhimure on külmakerke oht, aga kas keegi suudab miskit paremat välja pakkuda?
Kas kellegil on kogemust sellise abihoone vundamendi külmakergetega?
Ei tea, kas mäletad, kuid kunagi küsisin sinult, xxx111, PS kaudu maal oleva sauna otsa ehitatava varjualuse konstruktsiooni kohta, et kas selliste parameetritega liimpuitprussid peavad vastu. Noh, vastus oli minu jaoks mittemidagi ütlev, kuigi ma arvamuse eest ei tahtunud sind vastutama panna. ;) Ei mäletagi enam, oli see PS kaudu soovituse küsimine 3-4-5 aastat tagasi, kuid ehitasin selle valmis ja siiani on vastu pidanud igatsugu tormidele ja lumekoormustele. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Asju võiks ja peaks igaüks tegema täpselt nii nagu heaks arvab...
Aga kui küsitakse "nõu" so selle "nõu" eest ma olen (mitte just juriidiliselt) ikka teatud määral vastutav - või vähemalt ma tunnen nii...
Ja sel juhul tahaks paika saada selle vastutuse piirid
Isegi eespool antud kasutaja Hiid poolt esitatud lähteülesanne - "nõudmisi pole" on sisukam kui teemaalgataja esimene postitus...
Täpselt selle mida / mis tingimustel projekteerija käest küsid täpselt selle ja täpselt nendel tingimustel saadki - ei midagi enamat või vähemat

PS
Mäletan mida küsisid ja mäletan mida vastasin
Esitasin lisaküsimusi mille peale enam vastust ei tulnud...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 28 Veebr 2023, 19:53 Esitasin lisaküsimusi mille peale enam vastust ei tulnud...
Hiljem vaatan mälu värskendamiseks, et mida küsisid, kuid tegin varjualuse valmis "talupojatarkuse kõhutunde" järgi koos väikese varuga. ;) See, selleks.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2047
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Talupojatarkuse järgi tehtud asjad jagunevad jämedalt 2-e klassi:
1. Mis on tehtud piisava varuga ja kestavad (need paistavad välja).
2. Mis on esimese tuuleiili või lumega kokku kukkunud (need eriti ei paista välja).

Hiljem kaagutada saab 1. järgi. Teiste omanikud on vait ja sügavad mune. Nii lihtne see ongi.

Kui edasi heietada, siis 1. omanikud jagunevad:
1. On asja ehitanud vajaliku tugevuse ning kestvusega ehk ökonoomselt.
2. On rämedalt üle kulutanud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 28 Veebr 2023, 20:22 Talupojatarkuse järgi tehtud asjad jagunevad jämedalt 2-e klassi:
Ja seda talupojatarkuse/VE foorumi soovituste järgi tegemisel peaksid meeles hoidma kõik siit foorumist soovituste küsijad ehk kõik, mida nad teevad VE foorumi soovituste järgi, on omal vastutusel. Minu arvates väga lihtne. ;)
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

Selle sama juraga on maha tapetud väga paljud sisuteemad.
Kõik ju teavad et foorumist loodud tarkuse pealt ehitades vastutad ainult ise, keegi ei kahtle selles.
Seda ei pea iga teema otsas kordama. Mina ka tean ja saan sellest aru, palun usu mind.
Täpselt sellise jura kanaliseerimiseks tegin sellise teema: viewtopic.php?p=416800#p416800
xxx111 palun kolime selle lähteülesande jahumisega sinna üle ja ärme lagasta sisuteemasid.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Seni, kuni kasutaja rye ning veel mõned teised peavad minu postitusi lagaks ei kavatse ma midagi muuta...
Juhul kui selliseid arvajad tekib hulgim siis loobun foorumi kasutamisest...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rye kirjutas: 28 Veebr 2023, 21:42 Selle sama juraga on maha tapetud väga paljud sisuteemad.
Kõik ju teavad et foorumist loodud tarkuse pealt ehitades vastutad ainult ise, keegi ei kahtle selles.
Seda ei pea iga teema otsas kordama. Mina ka tean ja saan sellest aru, palun usu mind.
Järgmine, kes ei saa aru, et tegelikult ei tohiks mitte üheski foorumis/sotsmeedias jama soovitada. Veid kurb, et sellest ei saada aru. Kui ma soovitan sul nohu puhul läbi taastuvmaterjalidest kõrre enda paar tilka Torusiili ninasõõrmesse tõmmata ja soovitan seda kui väga efektiivset ravimit ja mis tegelikult mõjub positiivselt ka peenise kasvule, siis kas usud seda? Paluks mitte segi ajada mõisteid "peenise kasv" ja "peenise efektiivsus". Loodan, et said mu mõttest arust aru.
Mulle saadeti täna üks hea tähelepanek, mis sobib ka siia, VE foorumisse ideaalselt.

Kui ma saaks oma kaugetelt esivanematelt midagi küsida, siis seda, kuidas nad üldse ilma suhte-, raha-, elu-, edu-, une-, sotsiaalmeedia-, ajaplaneerimis-, lingam- jm koolitajate ja terapeutideta ellu jäid seal Pulli asulas.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

xxx111 kirjutas: 28 Veebr 2023, 21:51 Seni, kuni kasutaja rye ning veel mõned teised peavad minu postitusi lagaks ei kavatse ma midagi muuta...
Krt mina küll selliselt vennalt miskit ei telliks kes põhimõtteliselt trollib arutelud surnuks, lootes, et nii peavad foorumikasutajad tema pilvelõhkuja teenust raha eest ostma. Lihtsalt kurb kui kitsalt mõni mees äri ajab.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ rye

1. Mitte keegi ei sunni Sind kusagilt (veel vähem minult) midagi tellima (võin ka lohutada selles mõttes, et eramutega ei tegele ja kuna Sa nagunii ei oskaks väljendada mida Sa tahad siis ei saakski teha - vt ka p2)

2. Teema viewtopic.php?p=416800#p416800
Lugesin veelkord kõik läbi ja kinnitas veelkordselt varemgi korduvalt väljendatud arvamust, et eramu projekt (täpsemalt tellija) on projekteerijale suurim "peavalu"
Selles mõttes pole ka ime, et "keegi ei taha ette võtta" ja teevad need kes oskavad "joonistada ning copy-paste"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rye kirjutas: 28 Veebr 2023, 22:51 Krt mina küll selliselt vennalt miskit ei telliks kes põhimõtteliselt trollib arutelud surnuks, lootes, et nii peavad foorumikasutajad tema pilvelõhkuja teenust raha eest ostma. Lihtsalt kurb kui kitsalt mõni mees äri ajab.
Küll aeg annab arutust ja küll sa saad ka sinagi ükskord kunagi aru, mida xxx111 kommentaaridega tegelikult mõtles ja öelda tahtis. Vähemalt loodan.
xxx111 tundub olevat samade põhimõtetega ja kommentaarides väljaütlemistega nagu kunagi kommenteeris, kui veel sai kommenteerida ilma kontot tegemata, anonüümse kommentaatorina "külaline" Alar Piirfeld. No ei saadud tema kommentaaride mõtetele pihta. ;)
Kui oleks nii palju vabu finantse, et ehitada 0-st oma maja, siis xxx111 oleks üks esimesi valikuid oma maja projekteerijaks. Miks? Sest ta on lihtsalt liiga konkreetne ja mulle isiklikult konkreetsus meeldib. Nii lihtne see ongi. ;)
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

Küssa ei ole selles kas ma temast aru saan. ma ei pea kõikidest inimestest aru saama. Küssa on selles, et üks vend trollib iga postituse oma ühe ja sama juraga surnuks ja see on foorumile kahjulik.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Vasta