Teise korruse soojustamine

Maiks4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Veebr 2023, 09:59

Teise korruse soojustamine

Lugemata postitus Postitas Maiks4 »

Sooviks vähe targematelt nõu mida oma murega peale hakata. Maja ise on 100a vana ja 3a tagasi lasime katuse ära vahetada. Katus siis väljast sisse: Eterniit, roovitus, aluskatte, tuulutus 5cm, 10mm OSB sarika peal. Ja nüüd siis mure. Oli plaan pann 150 villa sarika vahele ja pärast 100 risti aga kui olin juba mingi osa villa ära pannud sarika vahele jäi töö seisma 1 nätalaks.
Kui uuesti alustasin siis selgus et soojustus mille olin pannud oli täitsa märg. Ikka kohe nii märg et veetilgad olid vila ja osb vahel. Ja ei jäänud muud üle kui kiskusin kõik uuesti maha. Ja nüüd kuulaks tarkemate nõu mida teha ja soovitusi kuidas edasi minna.
Ette tänades.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Teise korruse soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

1. Roovituse all kohe aluskate - roovituse ja aluskatte vahele peab jääma distants e tuulutus - tuulutusvahe suurus oleneb katuse kaldest
2. Aluskatte all tuulutus 5cm - mis on katuse kalle - tuulutusvahe suurus oleneb katuse kaldest
3. OSB asemel tuleb kasutada materjali mis omab vastavat veeauru läbilaskvust (OSB ei sobi)

JNE
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Teise korruse soojustamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

Ise teeks nii, et paigaldaks peno mingis väiksemas ulatuses sarikate vahele. Laseks tuugalt igalt poolt vahuga kinni. Siis hiljem kontrolliks, kas ka tekib kondents.
Siis võiks teha ka sellise katse, et paned vastu osb-d mingi kihi penot ja ülejäänud villa. Isegi kui mingi kondents tekib penol, siis peno ei vii seda edasi osb-ni ja kaitseb seega osb-d liigniiskumise eest.
Katseta kõigepealt ja alles siis hakka lõhkuma, kui katsetulemused ei mängi välja.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Teise korruse soojustamine

Lugemata postitus Postitas aero »

1. vastus on mulle arusaadav ja loogiline. 2 vastus - ma sunnin end unustama, et ma seda üldse lugesin.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Teise korruse soojustamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Maiks4 kirjutas: 16 Veebr 2023, 10:32 Katus siis väljast sisse: Eterniit, roovitus, aluskatte, tuulutus 5cm, 10mm OSB sarika peal. Ja nüüd siis mure. Oli plaan pann 150 villa sarika vahele ja pärast 100 risti aga kui olin juba mingi osa villa ära pannud sarika vahele jäi töö seisma 1 nätalaks.
Kui uuesti alustasin siis selgus et soojustus mille olin pannud oli täitsa märg. Ikka kohe nii märg et veetilgad olid vila ja osb vahel.
On üks parafraseering ühest eesti vanasõnast- üheksa korda lõika ja mõõta pole vajagi! Minu aru saamiste järgi on OSB, sõltumata paksusest üks suur liimikärakas, mis kohe kuidagi ei saa veeauru läbi lasta. Kui imabki niiskust, no seda peab ikka palju olema, siis ta lihtsalt pundub ja muudab oma tehase poolt etteantud mõõtmete trolerantse. Ja sinu senise kirjelduse järgi kuhu see niiskus pidi jääma? Ikka vist enne OSB-d oleva villa sisse. Ei ole insener. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Maiks4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Veebr 2023, 09:59

Re: Teise korruse soojustamine

Lugemata postitus Postitas Maiks4 »

Sellest olen aru saanud et osb mis mulle sinna pandi oli üks suur viga. Ja küsin kas mul oleks mõistlik se sealt sarika vahelt ära lõikata ja asemele panna kas tuuletõõkeplaad või siis kangas.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Teise korruse soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Teoreetiliselt pole vaja ära lõigata...
Saab teha nii, et paigaldad tuuletõkke distantsiga OSB-st so tuulutusvahega sarikate vahele - ja kindlasti siis see tuulutus peab ka toimima so sõlmed vastavalt lahendama
Tuuletõkkest allapoole teed "tavapäraselt" - soojustus, lisakarkass soojustusele, aurutõke jne...
Vasta