Elekter liitumispunktist maja kilbini

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
opelist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Veebr 2023, 14:41

Elekter liitumispunktist maja kilbini

Lugemata postitus Postitas opelist »

Uurin Tarkade Klubilt: 3 F liitumispunkt on majast u. 25 m eemal posti peal, kast naabriga kahepeale. On kõhklusi, et ehk kaob osa MINU elektrist seal kilbis plommitud katete all "mujale". Kui paigaldada majas olevasse kilpi lisaks kas voolumõõtja või mingi "3F energiakulu näidiku/mõõdiku" - kas näidud liitumispunkti VM-s ja majas oleval mõõtjal oleksid samad juhul, kui mina majas elektrit ei tarbi aga "keegi teine" võtab minu arvelt matti?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Elekter liitumispunktist maja kilbini

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mingi teoreetiline võimalus varguseks muidugi on, aga ülimalt vähetõenäoline. Sa ühenda oma maja kilbis kõik välja näiteks ööpäevaks ja ja fikseeri näit enne ja pärast. Kontrollarvestil oleks ka muidugi tarbimise erinevus näha.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Elekter liitumispunktist maja kilbini

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Varguseks peaks naabrimees kaablile ligi pääsema. Väga vähe usutav. Samas tehnika on olemas mis näitab kaabli kõik salajätkud ära, EL kasutab neid kui on kahtlus.
Üks vihje on lihtne - kui arvad, et naabrimees just nüüd varastab - lükkad kõik oma tarbijad välja ja vaatad arvestit - kui näitab tarbimist (tuluke arvestil vilgub) siis ongi kallal
siim514
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 16 Okt 2012, 14:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Elekter liitumispunktist maja kilbini

Lugemata postitus Postitas siim514 »

opelist kirjutas: 04 Veebr 2023, 14:57 On kõhklusi, et ehk kaob osa MINU elektrist seal kilbis plommitud katete all "mujale".
Millest selline kõhklus, et just seal plommitud katte all kaob?
Selleks, et SINU elekter mujale läheks peaks see juhtuma pärast SINU elektrimõõtjat. Ma muidugi konkreetset kilpi ei tea (pildist oleks abi) aga pigem on need postiotsas kilbid sellised, et peale voolumõõtjat on üsna üheselt tuvastatav kust ja kuhu mingi juhe veetud on ilma plommitud katte alla minemata. Kui on kahtlus, et kogu vool, mis voolumõõtjast läbi käib ei jõua majja siis esimese asjana ma kahtlustaks selle 25 m kaabli riket.

NB! Kui hakkad lisa mõõdikuid panema siis usutava mõõtmistulemuse saavutamiseks peaks kõik võrreldavad mõõdikud olema samas täpsusklassis (manualist leitav).
Vasta