Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Whitepython
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Jaan 2023, 12:24

Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Whitepython »

Tere!

Elanud 8a nüüd oma korteris siiamaani ilma probleemideta. Naaber tegi remondi hiljuti ja müüs oma korteri maha kuskil aastake tagasi ja umbes sama kaua on ka probleem kestnud.

Igakord kui naaber vett kasutab, siis minu boiler hakkab tööle ja häält tegema. Aastaid elanud ja pole probleemi, nüüd uued naabrid sees ja probleem. Kuidas see üldse võimalik on ja kuidas probleem lahendada?
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Mis boiler - tavaline elektri või gaasiboiler? Kas veemõõtja ka käivitub kui naaber vett kasutab?
Lülita oma boiler välja, keera oma veemõõtja kinni ja vaata mis toimuma hakkab.
Whitepython
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Jaan 2023, 12:24

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Whitepython »

Elektriboiler. Pole isegi tulnud selle peale, et veemõõtjat uurida. Kui asjad kinni keeran, mis siis teoreetiliselt juhtuma võib hakata?

Kui kauaks soovitavalt välja lülitan?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2044
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Nii kauaks, kui lolluste postitamiseks enam tuju pole. Vähemalt aastaks seega.
Teoreetiliselt juhtub see, et kulub vähem raha. Igati kasulik värk.

Täiendus, 1 koma lipsas liigne.
Viimati muutis kunn24, 19 Jaan 2023, 13:30, muudetud 1 kord kokku.
Whitepython
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Jaan 2023, 12:24

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Whitepython »

"nii, kauaks, kui". Mis abominatsioon see veel on ja mis su postituse point on?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Whitepython kirjutas: 19 Jaan 2023, 13:02Kui kauaks soovitavalt välja lülitan
Nii kauaks, kuni naaber uksele koputab ja küsib - kas teil ka sooja vett ei ole?
Muide mida tähendab sõna - abominatsioon?
Whitepython
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Jaan 2023, 12:24

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Whitepython »

Võtsin selle inglise keelsest sõnast abomination. Eeldasin eesti keeles see sõna olemas, aga veel polegi
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Googel translate annab selle sõna vasteks täitsa eestikeelse sõna - jälkus. Antud konteksti ilmselt hästi ei sobi. Eesti keeles jääb väljenditest puudu või milles probleem?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4442
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas ping »

Whitepython kirjutas: 19 Jaan 2023, 12:37 ... Igakord kui naaber vett kasutab, siis minu boiler hakkab tööle ja häält tegema. ...
Millest tekkib teadmine, et sellel ajal kui boiler häälitseb, kasutab naaber vett?
Boilerid ikka häälitsevad teatud olukordades.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kahtlustan - Boileri ahelal puudub tagasilöögiklapp ja niipea kui naaber külma vett tarvitab liigub algul soe vesi boilerist külma vee sisendisse ja naaber lõpetab vee tarbimise - vajutab rõhk uuesti külma vee sisendist boilerisse tagasi. Termostaat rakendub ja kuuled veest õhu eraldumise häält.
Kõigepealt tasub kiirkorras vaadata kas veemõõtja liigub tagurpidi. Kui jah siis ongi see viga - sisendile tuleks tagasilöögiklapp lisada.
Whitepython
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Jaan 2023, 12:24

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Whitepython »

Kalvis kirjutas: 19 Jaan 2023, 19:35 Kahtlustan - Boileri ahelal puudub tagasilöögiklapp ja niipea kui naaber külma vett tarvitab liigub algul soe vesi boilerist külma vee sisendisse ja naaber lõpetab vee tarbimise - vajutab rõhk uuesti külma vee sisendist boilerisse tagasi. Termostaat rakendub ja kuuled veest õhu eraldumise häält.
Kõigepealt tasub kiirkorras vaadata kas veemõõtja liigub tagurpidi. Kui jah siis ongi see viga - sisendile tuleks tagasilöögiklapp lisada.
Täiesti võimalik jah, see tundub kõige paikapidavaim vastus, igakord vesi nagu läheks kergelt mulisema boileri sees. Vannitoas pole normaalset heliisolatsiooni ka, nii kui naaber kraani keerab hakkab ka boiler sünkroonis häälitsema. Puhtalt omaenda laiskuse tõttu pole veemõõtjat ei tea mis ajast uurinud, tegin hommikul pilti sellest ja homme vaatan mis nr näitab.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Hommikul tegid pildi ja homme vaatad uuesti? Ise üldse vett ei tarbi või suudad selle omatarbe täpselt kokku lugeda? Pigem vaata veemõõtjat sel ajal kui naabril vesi jookseb - numbrid peaks tagurpidi jooksma hakkama.
Tegelikult võib ka olemasolev klapp vigane olla - paigalda uus ükskõik kas enne oli või mitte - see jubin maksab poes mingi 5€. Kui ise hakkama ei saa siis muidugi ka teenuse hind lisaks
Whitepython
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Jaan 2023, 12:24

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Whitepython »

Ma ise peale pilditegemist täna vett enam meelega ei tarbinud jah. Tänud igatahes nõuande eest, suure tõenäosusega seesama probleem ongi.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Boileri külma vee sisendtorul kindlasti on kombineeritud kaitseklapp/tagasilöögiklapp ja see on kohustuslik asi paigaldamiseks, loodetavasti mõni soss-sepp pole seda boileri paigaldamisel panemata jätnud, aga samas tõesti on ka variant, et on küll olemas, aga see lihtsalt ei toimi enam ja vajab vahetamist.
kilowatt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 20 Dets 2022, 14:51
On tänatud: 1 kord

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas kilowatt »

Kui tagasilöögiklapp läbi laseb peaks boilerisse minev külmaveetoru soojaks minema kui naaber vett kasutab ja Sinu boilerist vesi välja jookseb. Või tõesti on naabriga soojaveetorud ühendatud. Kummaline muidugi, et see asi algas samal ajal kui naabritel remonti tehti.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2044
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Boileril endal on tagasivoolu takistav klapp, veemõõtja ees või järel samuti. 2 klapi üheaegne rike koos naabri remondiga on totaalne jama.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ma olen ka üksjagu aega ilmas elanud ja sellest päris suure osa ehitusega seotud ja ma ei suuda meenutada, et ma oleks enne või pärast veemõõtjat tagasilöögi klappi näinud. Mudasõel ja/või filtrid on küll tavalised, aga klappi pole näinud.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4442
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas ping »

RaJy kirjutas: 21 Jaan 2023, 00:12 Ma olen ka üksjagu aega ilmas elanud ja sellest päris suure osa ehitusega seotud ja ma ei suuda meenutada, et ma oleks enne või pärast veemõõtjat tagasilöögi klappi näinud. Mudasõel ja/või filtrid on küll tavalised, aga klappi pole näinud.
Vaat, siin on küllalt palju klappe enne veemõõtjat näha ja see nõue on olnud juba vähemalt 25 aastat (,et veemõõtjat ei saaks tolmuimejaga tagasi kerida).:
https://www.google.com/search?q=veem%C3 ... 17&dpr=1.5
Aga Tallinna Vesi 2022 aasta juhendis LK3 on kirjutatud, et " Tagasilöögiklapp on paigaldatud veearvesti sisse. "
https://tallinnavesi.ee/wp-content/uplo ... 3.2022.pdf
Ehk osadel arvestitel on juba klapp sees.
Screenshot 2023-01-21 01.30.46.png
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Need skeemid ja juhendid on vett müüva firma mõõtja paigaldamiseks. Praegu on jutt kortermajas olevast korterist. Iga ühistu otsustab ise kuidas (ja kas üldse) igasse korterisse veemõõtja paigaldavad. On küll väga erandlik olukord, aga on olemas ka neid kortermajasid, kus ei ole igas korteris veemõõtjaid. Kui on paigaldatud, siis tõesti tihti ilma tagasilöögiklappideta.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4442
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 21 Jaan 2023, 12:16 Need skeemid ja juhendid on ....
.... silmaringi avardamiseks isikule, kes pole kunagi kuulnud veemõõtja ja tagasilöögiklapi seostest.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas maik »

ping kirjutas: 21 Jaan 2023, 01:36 Vaat, siin on küllalt palju klappe enne veemõõtjat näha ja see nõue on olnud juba vähemalt 25 aastat (,et veemõõtjat ei saaks tolmuimejaga tagasi kerida).:
Enne VM ei luba keegi sul ühtegi klappi, kolmikut ega midagi paigaldada, et välistada teoreetiliselt "virutamine"!
Linkidelt ei leia ühtegi klappi enne, kõik on pärast VM.
Saan aru, et näppu(keele) vääratus. Juhtub vahest.
:jooma
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2044
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Naabri ja minu korteri torustik ühenduses?

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Sama juttu võib ajada VM ahelas oleva nn mudakoguja kohta, reaalsus on paraku teine. Kui on ahelas sõel, siis see on VM ees (täpsemalt VM sisendava järel). Tagasivoolu pidurdava klapi kaudu virutamise võimalus lihtviisiliselt on olematu. Kas ta asub VM ees või järel, ei oma tehniliselt olulist vahet.
Vett saaks varastada sisendtorule kuskil varjatud kohas (näiteks ka maa sees) kolmiku vahelekeeramisega, PEM-i liitmikke on lihtne paigaldada. TV leiab sellise koha küll maamikrofoniga üles, kuid ainult juhul, kui vesi väljavõttes kontrollimise hetkel voolab. Ka võib salaliitumisi leida torusse aetava kaameraga, kuid tavaelus ei tegele sellise otsimisega keegi. Peab olema väga põhjendatud kahtlus.
Tähenärimise asemel võiks teema autor teha oma kolist olulisi pilte ja siia lisada.
Vasta