Seina sees väliskeermega ühendused

saunad, santehnika, boilerid jne
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Praegusel objektil tellija palus mul lisatööna korterite vannitubades ühendada valamu ja duši segistid ning teha valmisolek pesumasinale. Hakkasin siis täna uurima ja oi üllatust. :shock: Torumees-plaatija ei olnud just kõikse kirkam kriit karbis ja toru otstesse ühendanud mitte sisekeermega kannud, vaid väliskeermega põlve. Olgu, pakkusin tellijale variandi ja leppisime kokku, et valamu ja pesumainale nurkraane ei pane ja keeran otsa põlved. Vajadusel saab seal toimetamiseks ka veemõõtja juurest kinni keerata, aga mida teha duši segistiga? Muhvi paigaldada ei anna, jääb seinast liiga välja ja siinkohal sai minu mõistus otsa. On peale lõhkumise ka mõnda lihtsamat varianti torumehe lolluse parandamiseks?
Nonii, nüüd tuli kätte minu kord kasutada keermeliimi. ;) Asi selles, et ülejäänud ühenduste väliskeere asub plaadi tasapinnast veidi sügavamal, siis ei riski keermenööri kasutada, ei pääse korralikult ligi. Kasutajad vtl ja kunn24, te vist olete keermeliimi kasutamisel "mihklid" ja pooldajad. Äkki soovitate head keermeliimi? On sellega jubina kinnikeeramisel ka mingeid erilisi nüansse, millega peaks arvestama?

Tänud ette arvamuste eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Hiid »

sinna mingi tihendiga kübar ei ole otsa mõeldud, mille teine pool juba segistile paslik on?
Midagi sellist? Kas selle sisse ei käi tõngastigend, mis kinni võtaks? :scratch:
Pilt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 18 Jaan 2023, 07:42 sinna mingi tihendiga kübar ei ole otsa mõeldud, mille teine pool juba segistile paslik on?
Võib olla annaks aretada, kuid torumees-plaatija on oma suures tarkuses lisaks seina sisse jäetud väliskeermele otsustanud jätta tsentrite vaheks ca 135mm, aga segistitel on tavaliselt 150mm ehk ekstsentrikute kasutamisest ei pääse.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Urmas, sinu postitustest on jäänud mulje, et tööalaselt püüad nii juriidiliselt kui sisuliselt kõiksugu riske maandada ja mingi aretamisega ei tegele. Vabal ajal ja oma tarbeks küll. Tekib küsimus, et kuidas sa sellise asjaga nõusse jäid ja kas hilisemaid pretensioone ei pelga?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Aga ma keeldungi kui rahuldavat tulemust ei saavuta. Tellija on lihtsalt hea inimene ja aidata üritada võib ju proovida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1985
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Urmas, sa võinuksid ikka pilte lisada sest asjast.
Küsimusele vastus: Küsi santehnika poest, seal antakse sulle eeldatavalt õige. Pinnad peavad olema kuivad. Kuivatamiseks ja liimi kiirendamiseks kasuta nn fööni. Kui veevabadust tagada ei saa, kasuta valget teipi, Loctite nööri või muid nippe.
Hiiu pakutud nikeldatud või kroomitud pindadele keermeliim ei nakku.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Urmas, soe soovitus: lammuta lahti. Isegi, kui midagi välja mõtled on see jama. Ei saa sa seda ekstsentrikutega ka paika.
Pane selline valmis asi torudele otsa:
16078236.jpg
16078236.jpg (7.72 KiB) Vaadatud 1776 korda
Toomas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

toomas kirjutas: 18 Jaan 2023, 18:31 Tere.

Urmas, soe soovitus: lammuta lahti. Isegi, kui midagi välja mõtled on see jama. Ei saa sa seda ekstsentrikutega ka paika.
Ei hakka mina seda jama lammutama, kuigi tellijale ütlesin kohe, et duši segistit kohe kindlasti nende otsa vähemalt mina ei suuda paigaldada nii, et näeks ka viisakas välja.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Panen pildi kah ja see on valamu sooja ots. Teised on põhimõtteliselt samasugused.
Kraan seinas.jpg
Kraan seinas.jpg (12.32 KiB) Vaadatud 1772 korda
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1985
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Muhv keermeliimiga pooles kõrguses peale (enne keere korralikult puhtaks teha) ja sügavamale togida. Selle jama jaoks pead vb olla korralikust poest küsima tugeva keermeliimi, mis teeb mittelahtivõetava liite. Kui see jama õnnestub õigele sügavusele sundida, siis fikseerid ära näiteks FixAll-iga või PU massiga. Viimane on kiirem ja tugevam (auto klaasiliim on ka sellest). Õige oleks edasi tegutsemise eel teha liidetele lekkekontroll (parem oleks spetsialistide surveproov), keerates sisse tihendiga ajutised korgid.
Pahtli või sitt see ümber on, selle oskad ju enne välja surkida. Segisti alla on vajadusel näiteks Orasel kõrgemad ilukatted. Küsi hästivarustatud poodidest.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 18 Jaan 2023, 18:48 Segisti alla on vajadusel näiteks Orasel kõrgemad ilukatted. Küsi hästivarustatud poodidest.
Mõtlesin ka sellele variandile, kuid siiani ei visanud pilti jooksma nii kõrgetest ilukopsikutest. Ikka paras kopsik peab olema, sest oletades, et seina sees oleva pistan otsa muhvi ja sinna otsa omakorda ekstsentriku, siis :scratch:
Aga vihje eest aitäh ikka!
kunn24 kirjutas: 18 Jaan 2023, 18:48 Õige oleks edasi tegutsemise eel teha liidetele lekkekontroll (parem oleks spetsialistide surveproov), keerates sisse tihendiga ajutised korgid.
Sai enne enda töödega alustamist korraks vistatud pilk peale torudesüsteemile, siis minu jaoks oli kreeka pähkli koore sarnane ühe renoveeritava korteri kohta, kus peale veemõõtjat oli vaja teha väljavõtted seinast kahele kraanikausile, dušile, vetsupotile ja pesumasinale.
Tegelikult oleks asi ammu korras kui tellija ei oleks olnud nii usaldav töövõtja mesijutu peale ja palganud kellegi asjalikuma. Aga noh, oskab tellija siis kõike ette aimata, aga ma õpetan teda tasapisi. ;)
Viimati muutis Urmas, 18 Jaan 2023, 19:42, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Pilti vaadates tekkis üks mõte. Et ehk ei olegi seinas valed kannud (kas sedapidi kannusid üldse olemas on mis lõppevad vk? Kannu all pean silmas neid mida saab küljes olevate kõrvade abil kinnitada? Mina pole näinud selliseid), vaid neid on valede asjadega pikendatud, et üldse kipsist välja ulatuksid? Et siis torupikenduste asemel hoopis tavalised niplid otsa keeratud ja seepärast keere valepidi (vk vs sk).
Ideaalis oleks muidugi selle "torujürka" kättesaamine ja otse küsida mis jama ta sinna seina sisse aretas, aga sellele on ehk Urmas juba isegi mõelnud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 18 Jaan 2023, 19:29 Pilti vaadates tekkis üks mõte. Et ehk ei olegi seinas valed kannud, vaid neid on valede asjadega pikendatud, et üldse kipsist välja ulatuksid? Et siis torupikenduste asemel hoopis tavalised niplid otsa keeratud ja seepärast keere valepidi (vk vs sk).
Ideaalis oleks muidugi selle "torujürka" kättesaamine ja otse küsida mis jama ta sinna seina sisse aretas, aga sellele on ehk Urmas juba isegi mõelnud.
On valed, sest tellija otsis oma fotoarhiivist torumees-plaatija saadetud pildid, kus on konkreetselt näha, et need keeratavad, mitte pressitud põlved. Seda on põlv, sain ma ka ise aru vaatasin august sisse. Torujürka-plaatija ei taha tellija kõnet eriti hästi vastu võtta ja kui võtab, siis tulevad sealt ainult lubadused vaatama tulla. Ega ta sellepärast probleemile lahendust ei paku. Kui "töömees" oskab sellise jama kokku keerata, siis ei usu, et tal oleks lahendusi jama likvideerimiseks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ok. Lihtsalt tekkis selline mõte.
Sellisel juhul toetan Toomase pakutud lahendust. Muud asjad saad ehk kuidagi nikerdatud, aga segistiga läheb ikka väga keeruliseks ja/või inetuks
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1985
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Segistil saab tema pikki "väntvõlle" vältida ja segisti seinale lähemale tuua. Peab ainult kindel olema, et samm on 150 ja otsad oleksid loodis.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 18 Jaan 2023, 20:11 Segistil saab tema pikki "väntvõlle" vältida ja segisti seinale lähemale tuua. Peab ainult kindel olema, et samm on 150 ja otsad oleksid loodis.
Jah, mõtlesin ka sellele, kuid ühes eelnevas postituses juba kirjutasin, et ühes korteris oli see 135mm, teises ei ole isegi viitsinud veel mõõta, sest tundub, et mul ei ole selleks isegi mitte vajadust. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ehk viitsid need tellijapoolsed pildid siia üles riputada ilmarahvale vaatamiseks? Neid ekstsentrikuid on ka mu meelest müügil erinevates mõõtudes ja kujudes. Mõned natuke lühemad-mõned pikemad. Vähemasti kui paned google otsingusse segisti ekstsentrik 1/2 siis tuleb pilte eri kuju ja sügavusega liitmikest hulgim. Mis torud üldse seina sees jooksevad?
Mina olen siiani kasutanud vajadusel Unipaki keermeliimi ja kui vähegi võimalik siis jätnud ühendused kasvõi ööseks rahulikult ilma igasuguse surveta kuivama. Teinud paigalduse õhtul ja hommikul on klient korteri peakraani avanud. Siiani pole kurja tagasisidet saanud.
Torutööd Tartus 56 932 898
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas aero »

pikk88 kirjutas: 19 Jaan 2023, 08:33 Neid ekstsentrikuid on ka mu meelest müügil erinevates mõõtudes ja kujudes
... aga vist väliskeermega ainult? Urmas ütles keeratavad põlved. Kui põlved on väliskeermega (?), siis on sisekeermega muhve vaja.
822377A.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 19 Jaan 2023, 08:33 Ehk viitsid need tellijapoolsed pildid siia üles riputada ilmarahvale vaatamiseks?
Kuna olen IT valdkonnas juhm, siis üritasin, aga viskab ette teksti, et vigane laiend. :blush:
pikk88 kirjutas: 19 Jaan 2023, 08:33 Ehk viitsid need tellijapoolsed pildid siia üles riputada ilmarahvale vaatamiseks? Mis torud üldse seina sees jooksevad?
Alupex 20mm.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 19 Jaan 2023, 11:04 ... aga vist väliskeermega ainult? Urmas ütles keeratavad põlved. Kui põlved on väliskeermega (?), siis on sisekeermega muhve vaja.
Sisekeermega muhvist on vähe abi. Põhjendan- sa vist ikka tead, milline on nurkkraan. Kui panen muhvi ja sinna otsa veel nurkkraanid, siis valamu kapi sisust sügavuselt võtavad palju ruumi ära juba need nurkkraanid. Visuaalist, mis sest, et kapis peidus, ei hakka rääkimagi. Ilukilpidest tuleks sel juhul loobuda. Seepärast pakkusingi tellijale variandi seedimiseks, et mis oleks kui paneks valamu väljavõtetele põlve 1/2 SK-3/8 VK. Vaat nüüd ma hetkel ei oska veel öelda, kas sellist varianti eksisteerib ja kui ei, siis lihtsalt põlv 1/2 SK/VK ja väliskeermele üleminek 3/8-le. Kraanil on kaasas survevoolikud, mis mahtusid karpi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 17 Jaan 2023, 19:11Kasutajad vtl ja kunn24, te vist olete keermeliimi kasutamisel "mihklid" ja pooldajad. Äkki soovitate head keermeliimi? On sellega jubina kinnikeeramisel ka mingeid erilisi nüansse, millega peaks arvestama?
kunn24 kirjutas: 18 Jaan 2023, 14:01Hiiu pakutud nikeldatud või kroomitud pindadele keermeliim ei nakku.
Keermeliim ei hoia nikeldatud/kroomitud pinda küll nii tihedalt kinni, nagu pronksi, aga tihendab keerme vahel sellegipoolest... kuniks ei ürita seda lahti keerata. Lihtsalt lahti tuleb kergemini. Kui on võimalus liitmik tihedalt jõuga kinni pingutada, siis ei ole see probleem. Kui kõvasti ja/või lõpuni kinni keerata ei saa, siis tuleks tihendada millegi muuga.

Mina olen vanasti (10+a tagasi) kasutanud Loctite 577 ja nüüdsel ajal 5776, aga eks neid liime ole müriaad.
https://www.bauhof.ee/et/p/426945/keerm ... -joogivesi
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas vtl »

PS. Alati on võimalus asjale loominguliselt läheneda ning teha näiteks selline punk-lahendus nende kandade otsa.

segisti.jpg
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Aero: Sinna otsa liimiks mina oma peaga säärased muhvid https://www.feb.ee/et/muhv-1-2-messing Ja siis on võimalik juba ekstsentrik külge keerata. Neid muhve ka müügil eri pikkustes.

Urmas: Kui pildi pealt näha, et tegemist keeratavate põlvedega siis tuleb ennem lõplikku augu täitmist liimimassiga ikka 100% veenduda, et sellest lammutamisest ja väntsutamisest mingit leket sinna seina sisse ei jää. Alles paar kuud tagasi juhtus olukord kus pidin seina peal oleva boileri küljest Alu-plex toru lahti ühendama (ühendus oli tehtud nn ameerika mutriga) ja peale tagasipaigaldamist jäi muhvi teine, pressitud ots millegipärast lekkima. Küll imeväikselt, aga siiski. Paar päeva hiljem oli pool teeklaasitäit välja tilkunud ja tuli liides üle pressida. Mul selles mõttes vedas, et kogu torustik asus keldris ja seina peal. Polnud erilist probleemi. Kuid seina sees natuke keerulisem neid operatsioone teostada ja ega sõrmusega keeratud liidesed pole sugugi töökindlamad.
P.S. Neid ilukopsikuid ka müügis väga erinevate välisdiameetrite ja sügavustega. Nii, et peaks saama õiged ekstsentrikud ära varjata küll.
Torutööd Tartus 56 932 898
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Urmas kirjutas: 19 Jaan 2023, 17:44
pikk88 kirjutas: 19 Jaan 2023, 08:33 Ehk viitsid need tellijapoolsed pildid siia üles riputada ilmarahvale vaatamiseks?
Kuna olen IT valdkonnas juhm, siis üritasin, aga viskab ette teksti, et vigane laiend. :blush:
pikk88 kirjutas: 19 Jaan 2023, 08:33 Ehk viitsid need tellijapoolsed pildid siia üles riputada ilmarahvale vaatamiseks? Mis torud üldse seina sees jooksevad?
Alupex 20mm.
Aitan Urmast pildi riputamisega
Manused
vannituba.jpg
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Seina sees väliskeermega ühendused

Lugemata postitus Postitas elektron »

pikk88 kirjutas: 20 Jaan 2023, 07:32 Aero: Sinna otsa liimiks mina oma peaga säärased muhvid https://www.feb.ee/et/muhv-1-2-messing Ja siis on võimalik juba ekstsentrik külge keerata. Neid muhve ka müügil eri pikkustes.
On ju olemas SK>VK ektsentrikud. Lühikese googeldamise peale leidsin mitmeid.
Vasta