Kõrvalhoone kaugus saunast

ehituslubadega jms seonduv
raunts777
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Aug 2013, 14:20

Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas raunts777 »

Tere.
Vajaksin teoreetilist abi või soovitage kedaki kes oleks nõus konsulteerima.
Soovin ehitada kõrvalhoonet samale krundile. Autode variualune + garaaž. Kokku 60M2 ja 4m kõrge. Ilma kütte ja elektrita. TP3 klass. Puithoone.
Kõrval on saunamaja. Tulehohutusklass TP3.
Tegin ka lihtsa joonise. Uus hoone siis sinisega. Enne kui hakkan keskkonnaametiga ja projekteerijaga suhtlema tahan olla kindel, et hoonetevaheline kaugus võib olla selline. 5,5 Meetrit hoonest ja 5 meetrit räästast.

Ise olen lugenud välja nii: Kuja nõuet ei ole, kui:
 hooned ühel kinnistul ja samast tuleohutusklassist ja
 TP3 hoonete kogupindala ≤ 400 m2
või
 TP2 või TP1 hoonete kogupindala ≤ 800 m

Autode variualune.png
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Jah nii on,et ühel krundil võivad sul olla hooned suvalise omavahelise kaugusega ja kui on TP3, siis hoonegrupp võib olla max 400m2
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Minu soovitus oleks alustada päästeametniku jutule minemisest. Kui jutule lähed, siis räägi AINULT ideest, ära aadressi maini ja las päästeameti tegelinski seletab sulle lahti kõik nüansid. Visiidi lõpus küsi, et kas võid kõik need küsimused saata kirjalikult e-posti teel ja saada e-postiga ka vastused. Kui on tark ja oma sõnade eest vastutav päästeametnik ja ta probleeme ei näinud, siis anna tuld ametlikule käigule. Vahest on kasulikum hakata asjaajamisega pihta tagantpoolt ehk kes annab eelviimasena heakskiidu. Mõistliku KOV ehitusministriga(viimane allkiri) annab vaielda, kuigi on ka jurakaid. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jättes korraks kõrvale konkreetse kauguse küsimuse...

Ma ei saa tegelikult üldse aru miks on vaja projekteerimisega seotud küsimusi/probleeme lahendada enne projekteerija juurde minekut?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 18:27 Ma ei saa tegelikult üldse aru miks on vaja projekteerimisega seotud küsimusi/probleeme lahendada enne projekteerija juurde minekut?
Ehk saab ise AutoCAD-ga hakkama ja raha projekteerijale jääb alles muudeks kulutusteks? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas kirjutas: 12 Dets 2022, 19:29
xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 18:27 Ma ei saa tegelikult üldse aru miks on vaja projekteerimisega seotud küsimusi/probleeme lahendada enne projekteerija juurde minekut?
Ehk saab ise AutoCAD-ga hakkama ja raha projekteerijale jääb alles muudeks kulutusteks? :scratch:
Kas on ettekujutus, et kui sinna plaanile joonistad paika uue hoone kontuurid ja määrad õiged vahekaugused siis tuleb projekt odavam?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 20:38 Kas on ettekujutus, et kui sinna plaanile joonistad paika uue hoone kontuurid ja määrad õiged vahekaugused siis tuleb projekt odavam?
Ausalt öeldes ei ole ettekujutust, sest panin puusalt seni erinevatest teemadest loetud postituste põhjal, et kõike saab teha ka ilma projekteerijale maksmata. ;)
Sa vist läksid ka mu teema algatajat "innustava" kommentaari lõksu, et kui soovitad ametlikku projekteerijat või projekti, aga siis kohe tuleb keegi ja kirjutab, et milleks projekteerijat kui tänapäeval on netiavarustes kõik programmid vabalt saadavad. ;) Tunnistan üles teadmist, et on olemas selline programm nagu AutoCAD, aga peale programmi nimetuse ei tea ma sellest mitte mõhkugi. :blush: Kas ma targa mulje jätsin? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kõike ilmselt saabki ilma projekteerijale maksmata
Lihtsalt eks vist oleneb ka tulemusest ja tagajärgedest
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mingi abihoone projekt pole kindlasti mingi eriline inseneritöö - aegade jooksul neid püstitatud igasuguseid ka ajal kus projektist midagi ei teatud ja mõned püsivad Vabaõhumuuseumis tänini. Meenub üks "projekt" 22 aastat tagasi - talunikul oli vaja abihoonet, no nii 10x30 m. Mis sa arvad mismoodi see püsti sai? Õige vastus on, et 0 bürokraatiaga - veeretas kohaliku 70+ aastase ehitaja näpunäidete järgi traktoriga nurkadesse ja vahepeale kivid "vundamendiks" ja klopsis puitsõrestikuga hoone valmis. Ja hoone toimib tänini ja küllap ka edaspidi. Seadustamata? Jah muidugi! Kelle asi - hoone täidab oma funktsiooni ka ilma paberiteta ja projektita. Vahest ajavad bürokraadid ikka närvi mustaks.
Viimati muutis RaJy, 12 Dets 2022, 23:40, muudetud 1 kord kokku.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma ju selgelt ka kirjutasin, et kõike saabki ilma projekteerijata
See projekteerija kaasamine on täiesti vabatahtlik - ega projekteerija ju ei sunni
Tahad ilma - tee ilma - milles küsimus

Täpselt analoogselt vastan ma ehitajatele
Kui tahad midagi muuta või teha teisiti vms siis palun väga - tee täpselt nii nagu tahad
Aga projekti jääb ikka see mis seal oli...(va arvatud juhul kui see lisatöö ka tasustatakse)
Mis objektil teete pole üldse minu asi (kui just pole tellitud ka autorijärelevalvet)
Omanikujärelevalvega jms tegelege ise
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 22:36 Mis objektil teete pole üldse minu asi (kui just pole tellitud ka autorijärelevalvet)
Omanikujärelevalvega jms tegelege ise
Ohoo, mis hea mõiste sa tõid siia foorumisse. :thumbsup: Nüüd küsimus- kas autorijärelvalve, kui tal on vastav kompetents, võib olla samaaegselt ka omanikujärelvalve? Või on see välistatud ja läheb kuidagi mõiste "korruptsioon" või mille iganes alla?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 20:38
Urmas kirjutas: 12 Dets 2022, 19:29
xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 18:27 Ma ei saa tegelikult üldse aru miks on vaja projekteerimisega seotud küsimusi/probleeme lahendada enne projekteerija juurde minekut?
Ehk saab ise AutoCAD-ga hakkama ja raha projekteerijale jääb alles muudeks kulutusteks? :scratch:
Kas on ettekujutus, et kui sinna plaanile joonistad paika uue hoone kontuurid ja määrad õiged vahekaugused siis tuleb projekt odavam?
Alati pole odavus tähtsaim kui aeg ja ilm sunnib takka.

Mulle üks arhitekt ütles, et "Sellel kuul ei ole mul aega hoone paiknemise ristkülikut plaanile joonistada. Tule kuu aja pärast ja kevadeks teen ära."
Kuigi mul olid kõik visandid juba varem tehtud ja ise joonistades ning mõõdistades sain enne lume tulekut ka vundamendi valatud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Autorijärelevalve = projekteerija järelevalve
Omanikujärelevalve on midagi muud
Täiesti erinevad asjad...
Ja erinevad ülesanded ja ei saa olla "ühes isikus"
Mind jälle hämmastab, et sellised terminid tulevad ehitusega igapäevaselt tegelevatele isikutele üllatusena

EVS 932 Lisa B
Projekteerija järelevalve on tööprojekti koostanud projekteerija – arhitekti ja inseneride – ehitusaegne
konsultatsiooniteenus, mille sisuks on alljärgnev:
— vajaduse korral selgituste andmine projektlahenduste kohta;
— probleemide ja erisuste lahendamine, mis tulenevad lahknevustest projekti koostamise aluseks olnud
lähteandmete ja ehitusplatsi tegeliku olukorra vahel;
— projekteerija poolt tööprojektis nõutud tootejooniste kooskõlastamine;
— projekteerija poolt tööprojektis nõutud ehitise, ehitise osade, ehituskonstruktsioonide või
ehitustööde teostuse kontrollimine;
— konstruktsiooniavade plaani muudatuste kontrollimine (tööprojekti ehituskonstruktsioonide osa
koostaja tegevus).
Ja see ei kuulu vaikimisi ehitusprojekti juurde...
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas RaJy »

xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 22:36 Ma ju selgelt ka kirjutasin, et kõike saabki ilma projekteerijata
See projekteerija kaasamine on täiesti vabatahtlik - ega projekteerija ju ei sunni
Tahad ilma - tee ilma - milles küsimus

Täpselt analoogselt vastan ma ehitajatele
Kui tahad midagi muuta või teha teisiti vms siis palun väga - tee täpselt nii nagu tahad
Aga projekti jääb ikka see mis seal oli...(va arvatud juhul kui see lisatöö ka tasustatakse)
Mis objektil teete pole üldse minu asi (kui just pole tellitud ka autorijärelevalvet)
Omanikujärelevalvega jms tegelege ise
Kõik oleks ilus ja tore, aga igapäevaselt tunnenn survet just Teiesuguste poolt - kõik tuleb kooskõlastada; tellida projektid; on asju mida üldse ei tohi mingi pädevuseta teha jne.
JA MA EI OLE NÕUS .
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 23:09 Autorijärelevalve = projekteerija järelevalve
Omanikujärelevalve on midagi muud
Täiesti erinevad asjad...
Ja erinevad ülesanded ja ei saa olla "ühes isikus"
Mind jälle hämmastab, et sellised terminid tulevad ehitusega igapäevaselt tegelevatele isikutele üllatusena

EVS 932 Lisa B
Projekteerija järelevalve on tööprojekti koostanud projekteerija – arhitekti ja inseneride – ehitusaegne
konsultatsiooniteenus, mille sisuks on alljärgnev:
— vajaduse korral selgituste andmine projektlahenduste kohta;
— probleemide ja erisuste lahendamine, mis tulenevad lahknevustest projekti koostamise aluseks olnud
lähteandmete ja ehitusplatsi tegeliku olukorra vahel;
— projekteerija poolt tööprojektis nõutud tootejooniste kooskõlastamine;
— projekteerija poolt tööprojektis nõutud ehitise, ehitise osade, ehituskonstruktsioonide või
ehitustööde teostuse kontrollimine;
— konstruktsiooniavade plaani muudatuste kontrollimine (tööprojekti ehituskonstruktsioonide osa
koostaja tegevus).
Ja see ei kuulu vaikimisi ehitusprojekti juurde...
Teatud tingimustel saavad olla ühes isikus autor ja järelvalve.

Kui saan tõestada, et minu koostatud kavandite järgi on "projekteerija" minu tellimusel vormistanud "projekti ehitusloa jaoks", siis kuulub "minu hoone" autoriõigus minule.
See joonestaja, kes projektikausta kokku seob ei pruugi alati olla hoone arhitektuuri autor.

Kuna eramu ehitusel võib ehitusjärelvalve rolli täita hoone omanik, siis võin ehitusteatisele ehitusjärelvalveks ka ise ennast märkida ja saangi olla kahes rollis korraga.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

RaJy kirjutas: 12 Dets 2022, 23:49
xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 22:36 Ma ju selgelt ka kirjutasin, et kõike saabki ilma projekteerijata
See projekteerija kaasamine on täiesti vabatahtlik - ega projekteerija ju ei sunni
Tahad ilma - tee ilma - milles küsimus

Täpselt analoogselt vastan ma ehitajatele
Kui tahad midagi muuta või teha teisiti vms siis palun väga - tee täpselt nii nagu tahad
Aga projekti jääb ikka see mis seal oli...(va arvatud juhul kui see lisatöö ka tasustatakse)
Mis objektil teete pole üldse minu asi (kui just pole tellitud ka autorijärelevalvet)
Omanikujärelevalvega jms tegelege ise
Kõik oleks ilus ja tore, aga igapäevaselt tunnenn survet just Teiesuguste poolt - kõik tuleb kooskõlastada; tellida projektid; on asju mida üldse ei tohi mingi pädevuseta teha jne.
JA MA EI OLE NÕUS .
Kui ei ole nõus ära telli midagi...
Kes krt Sind sunnib...
See, et sa tunned mingit sundust on juba Sinu probleem...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 13 Dets 2022, 00:05
xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 23:09 Autorijärelevalve = projekteerija järelevalve
Omanikujärelevalve on midagi muud
Täiesti erinevad asjad...
Ja erinevad ülesanded ja ei saa olla "ühes isikus"
Mind jälle hämmastab, et sellised terminid tulevad ehitusega igapäevaselt tegelevatele isikutele üllatusena

EVS 932 Lisa B
Projekteerija järelevalve on tööprojekti koostanud projekteerija – arhitekti ja inseneride – ehitusaegne
konsultatsiooniteenus, mille sisuks on alljärgnev:
— vajaduse korral selgituste andmine projektlahenduste kohta;
— probleemide ja erisuste lahendamine, mis tulenevad lahknevustest projekti koostamise aluseks olnud
lähteandmete ja ehitusplatsi tegeliku olukorra vahel;
— projekteerija poolt tööprojektis nõutud tootejooniste kooskõlastamine;
— projekteerija poolt tööprojektis nõutud ehitise, ehitise osade, ehituskonstruktsioonide või
ehitustööde teostuse kontrollimine;
— konstruktsiooniavade plaani muudatuste kontrollimine (tööprojekti ehituskonstruktsioonide osa
koostaja tegevus).
Ja see ei kuulu vaikimisi ehitusprojekti juurde...
Teatud tingimustel saavad olla ühes isikus autor ja järelvalve.

Kui saan tõestada, et minu koostatud kavandite järgi on "projekteerija" minu tellimusel vormistanud "projekti ehitusloa jaoks", siis kuulub "minu hoone" autoriõigus minule.
See joonestaja, kes projektikausta kokku seob ei pruugi alati olla hoone arhitektuuri autor.

Kuna eramu ehitusel võib ehitusjärelvalve rolli täita hoone omanik, siis võin ehitusteatisele ehitusjärelvalveks ka ise ennast märkida ja saangi olla kahes rollis korraga.
:hello:
RT

Omanikujärelevalve tegemise kord
§ 1. Määruse reguleerimisala
(1) Määrusega kehtestatakse vähimad nõuded ehitamise üle asjatundliku järelevalve tegemisel.

(2) Käesoleva määruse nõudeid kohaldatakse:
1) kui ehitamiseks on nõutud ehitusluba;
2) kui ehitusteatisega koos tuleb ehitusseadustiku lisas 1 nimetatud juhtudel esitada ehitusprojekt;
3) kui kasutusloa taotlemisel on nõutud ehitusprojekt;
4) kui kasutusteatisega koos tuleb ehitusseadustiku lisas 2 nimetatud juhtudel esitada ehitusprojekt;
5) ehitise olulisel rekonstrueerimisel.

(3) Käesoleva määruse nõudeid ei kohaldata elamut teenindava sisekliima tagamiseta hoone, mille ehitusalune pind on kuni 60 m² ja kõrgus kuni 5 m, omanikujärelevalvele.

§ 2. Omanikujärelevalve korraldamine

(1) Omanikujärelevalvet tehakse vähemalt ehitise kasutusteatise esitamiseni või kasutusloa saamiseni või tee puhul selle vastuvõtmiseni ning vähemalt õigusaktides sätestatud mahus.

(2) Mitme omanikujärelevalve tegija kaasamisel peab omanik kirjalikult määrama igaühe järelevalve valdkonna ja ulatuse ning teavitama sellest ehitise ehitajat.

(3) Omanikujärelevalve tegija peab kinnitama kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis omanikule oma sõltumatust isikutest, kelle tegevuse üle ta järelevalvet teeb.

(4) Omanikujärelevalve tegija peab omanikku teavitama ilmnenud asjaoludest, mis võivad mõjutada tema sõltumatust omanikujärelevalve tegemisel.

(5) Omanikujärelevalvet tegev ettevõtja peab omanikule ja ehitajale edastama selle konkreetse ehitise või objekti omanikujärelevalve tegemise eest vastutava pädeva isiku andmed.

(6) Kui omanikujärelevalve tegijal puudub mingis osas pädevus järelevalve tegemiseks, peab ta sellest koheselt teavitama omanikku.
Nii projekteerija järelevalve kui omanikujärelevalve eesmärk on sisuliselt riskide maandamine
Kui eramu ehitaja arvab, et tema pädevus on piisav siis võib ka ise järelevalvet teha (vastavalt määruses sätestatud korras) ning loomulikult siis ka ise vastutab võimalike vigade eest...
Omanikujärelevalve on ehitamise protsessi nõue, see ei ole ehitisele esitatav nõue
Ehitise nõuded on iseseisvalt kehtivad sõltumata sellest, kas ja kelle poolt omanikujärelevalvet tehti
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kõrvalhoone kaugus saunast

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Algne küsija on tegelikult küsinud vaid kinnitust kas ta mõttelend on õige. Selle vastuse ta sai. Edasi on tema enda asi kas teeb joonised ise ja kui ei oska siis ostab projekteerijalt. Edasi esitab KOv ja saabki oma ehitisteatisele mingi vastuse.
Vasta