Planeedi Maa päästmine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiina, India ja Venemaa ning suur hulk teisi riike ei liitu vastavate kavadega nagunii ja pole kunagi kavatsenud ka liituda väljaspool läänemaailma lollitamist ja ärakasutamist ning jätkub täiesti kindel CO2 emissioonide tõus.

Läänemaailma kavandatav on aga ainult pisike ning nagunii mitterealiseeruv piisk meres. Ehk oleks midagi võidud ette võtta realistlikult juba paar aastakümmet tagasi, kui teadusrahastust oleks enam investeeritud tehnoloogilisse arengusse ja päris teadustesse nii "pehmelt" kui ka "kõvalt" poolelt.

Selle asemel muudeti aga vastavasisulise teaduse keskpunktiks absoluutselt igas lääne ülikoolis vegeteerivate ökoideoloogide või poliitökoloogide kogukondade ülalpidamine, kes ei mõtle välja uusi akusid, mootoreid või paremaid reaktoreid, vaid tegelevad teaduse asemel tihti ise pigem konverentsilt konverentsile lennates CO2 emiteerimisega meeldivas sümbioosis sotsiaalia ja humanitaaria valdkondades tegutsevate "kliimasoojenemise semiootikute", soo- ja sallivusteadlaste ja "populismi=parempoolsuse uurijatega", kes igal aastal paar uut mitteeksisteerivat sugu, mittebinaarse inimese ning kapitalistliku rõhumise senitundmatut vormi meile juurde leiutavad.


Lahe artikkel, mille esimesest 1/3 ei saanud aru(minu hariduse puudulikkus :blush: ), kuid ülejäänu oli väha hea mõtlemiseks.

Artkkel ise https://www.err.ee/1608815473/peeter-es ... musteerium
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Väga hea artikkel...
Peaks kuuluma "kohustusliku kirjanduse" alla mitte ülikoolis vaid gümnaasiumis...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 11 Dets 2022, 11:44 Väga hea artikkel...
Peaks kuuluma "kohustusliku kirjanduse" alla mitte ülikoolis vaid gümnaasiumis...
Väga niru artikkel, sest "keskmisele valijale" käib üle jõu nii pika ja nii pikkade lausetega teksti lugemine, gümnasistist rääkimata.
:roll:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 11 Dets 2022, 15:41 Väga niru artikkel, sest "keskmisele valijale" käib üle jõu nii pika ja nii pikkade lausetega teksti lugemine, gümnasistist rääkimata.
:roll:
Aga gümnasistid on "nii targad" küll, et reedeti koolitundidest poppi teha ja saata päeva mööda kusagil hoiatusplakatitega, et kui samamoodi jätkame, siis nemad ei saa isegi kesk-eriharidustki(bakalaureus) omandatud, nii palav on, vett ei ole, isegi veganitel ei ole enam midagi süüa, sest kõik ümberringi on kõrbestunud ja kogu elutegevus pekkis. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 11 Dets 2022, 15:41
xxx111 kirjutas: 11 Dets 2022, 11:44 Väga hea artikkel...
Peaks kuuluma "kohustusliku kirjanduse" alla mitte ülikoolis vaid gümnaasiumis...
Väga niru artikkel, sest "keskmisele valijale" käib üle jõu nii pika ja nii pikkade lausetega teksti lugemine, gümnasistist rääkimata.
:roll:
Nendest kellele see üle jõu käib see artikkel räägibki...
Neile on ka aabitsa jutud veidi rasked...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Artikkel on mingi arusaamatu soga, mingid marksistlik-kommunistlikus kliimakavad...? Viimane lõik on selgem, aga seda autor ei paista teadvat (pigem ei taha ütelda), et tänased lahendused põhievadki teadusel, majandusel ja vabal ühiskonnal, st täpselt nii nagu ta ise seda soovitab..... kokkuvõttes mõttetu artikkel, mille eesmärk tundub vaid sildistamine.

Sellise soga asemel on vaja hoopis kliima soojenemise tagajärgedest (miljardid eurod) rohkem ja lihtsamas keeles inimestega rääkida. Keeruline teema tuleb teha hästi lihtsaks ja tundub, et see on keeruline ülesanne, sest meil Eestis pole ju väga vigagi. Paar-kolm meetrit mere tõusu ei mõjuta meid väga palju, aga mõned miljardid siiski. Nii ei saa ka suhtuda, et mujal toimuv meid ei huvita, sest see mis toimub mujal maailmas mõjutab paraku ka meid, st me ei jää nendest mõjudest puutumata.

Nii võib olla ei tohiks lihtsustada, aga suures pildis on küsimus hästi lihtne: kas odavam on soojenemist (haigust) ennetada või tegeleda tagajärgedega. Teadus üldiselt arvab, et ennetada on mõistlikum.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Artikkel on minu arust väga hea...
Ja kuskil teises teemas mainisin ka...
Tasuks tutvuda Marxi, Engelsi, Trotski, Lenini jms käsitlusega "ideaalsest ühiskonna-/maailmakorraldusest" ja leida paralleele...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 12 Dets 2022, 18:07 Sellise soga asemel on vaja hoopis kliima soojenemise tagajärgedest (miljardid eurod) rohkem ja lihtsamas keeles inimestega rääkida.
Ah, et soga? Mul on nendele soga ajajatele rohkem küsimusi kui nad vastata oskavad. Äkki on minu puhul variant, et üks loll oskab rohkem küsida kui 100 tarka vastata? :scratch: Aga sa mine ja küsi reedeti(ma ei tea, kas nad siiani käivad seal tundidest poppi tegemas) mõnelt Toompeal, Nevski kiriku trepil istuvalt gümnasistilt, et miks 5000 aastat tagasi oli Sahara kõrb roheline ja metsane ja tänapäeva teadlaste arvates kõrbestus kõigest paarisaja aasta jooksul kui inimtegevuse mõjust ei saanud olla halli haisugi, CO/CO2-st rääkimata. Mis oli selle kõrbestumise põhjus? Inimtegevus kui inimesi oli kogu planeedil Maa tol ajal ehk max 1 miljon? Või miks leitakse Siberi igikeltsast terveid mammuteid, kelledelt kannatab tänapäeval taasaretuseks veel DNA-d võtta? Ürginimesed viisid need mammutid sügavkülma ja unustasid? Või käisid mammutid jääd limpsimas ja unustasid ennast? Küsi mõnelt nn "kliimaaktivistilt", et millal lõppes viimane jääaeg. Teadlaste arvates ei ole see veel lõppenud. Ja siis keegi kisab kliimasoojenemisest. Küsi, kas nad on kursis kõigi Päikesesüsteemi planeetide tsüklitega. Küsi neilt, kas planeedil Marss oli kunagi elu, et Musk tahab kõigest 1 miljon inimest sinna viia. Satud sina valikusse? Mis sa seal tegema hakkad? Hingata midagi ei ole! Midagi seal ei kasva! Hakkad" skafandris tõupulliks"? ;)
Loomakaitsjad, selmet minna ja rääkida karusnahkadest rõivaste tootjatega, nad hoopis läksid ja lasid farmides vabadusse karusloomad, kes ei saa vabaduses hakkama ja surid võib olla veel piinarikkamisse surma nälja tõttu kui oleks karusnaha nimel tapmine, sest ei osanud endale loodusest toitu otsida. Needsamad loomakaitsjad, selmet piketeerida ja anda vastu hambaid moeloojatele, kes moelavadel demonstreerisid/propageerisid karusloomanahkadest kasukaid, mindi vahendajate(karusnaha tootjate ja poodide) kallale. Minu teada juba ammusest ajaloost on teada põhimõte, et sõnumitooja/vahendaja on puutumatu. Loomakaitsjate jaoks ei olnud. Nende motoks on vist- "Ässitaja ei ole, aga verd tahaks näha!". Nagu mingid nurga tagant haukuvad "enesekindlad" koerad. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111, kui sa seda Marxi, Engelsi värki lahti ei selgita, siis on tegu suvalise "mulle meeldib" jutuga, mis ei võimalda argumenteeeimist, st sellega pole mitte midagi peale hakata.

Urmas, ma ei oska su küsimustele vastata ja loomulikult on kliima kogu aeg muutumises, aga asja uurivad teadlased väidavad, et: "Alates 20. sajandi keskpaigast põhjustab kliimamuutust 99.9999% tõenäosusega peamiselt just inimtegevus." Täpsemalt vt: https://www.kliimamuutused.ee või https://et.m.wikipedia.org/wiki/Globaalne_soojenemine

Minuarust on peamine küsimus ikkagi see, kas odavam on liigset soojenemist (haiguse süvenemist) ennetada või tegeleda tagajärgedega. Isegi kui mitte uskuda kliima soojenemisse, siis peaks olema lihtne mõista, et fossiilid saavad otsa ja mõtekas on seda ennetada, mitte oodata kui see aeg kätte jõuab ja siis sellele mõtlema hakata.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 12 Dets 2022, 19:45 Urmas, ma ei oska su küsimustele vastata ja loomulikult on kliima kogu aeg muutumises, aga asja uurivad teadlased väidavad, et: "Alates 20. sajandi keskpaigast põhjustab kliimamuutust 99.9999% tõenäosusega peamiselt just inimtegevus." Täpsemalt vt: https://www.kliimamuutused.ee või https://et.m.wikipedia.org/wiki/Globaalne_soojenemine
Kasutaja val, ma ei eita inimtegevuse mõju planeedi Maa kliimale, kuid ma ei usu, et 200-300 aastane inimtegevus on tekitanud nii drastilise tuleviku nagu aktivistide poolt maalitu. Siinkandis sulas jää ära alles 10 000 aastat tagasi. Ja inimtegevuse üks allpõhjusi kliimamuutsusele on mis? Üks tsitaat teema artiklist.

Egiptuseski on rahvastik eelmise sajandi keskpaigast peale rohkem kui neljakordistunud ning kõigest viimase kolme aastakümne jooksul saanud poole suuremaks. Egiptus, paljud teised Aafrika riigid ning ka Iraak ja Süüria pole kunagi olnud oma territooriumi võimalustelt ja ka võimelt ennast "ise ära toita" olnud niivõrd meeletu koguse rahvastiku jaoks mõeldud.

Eelmise sajandi keskpaigast!!! Sellest on möödas kõigest 70 aastat, aga vaata numbreid ja mõtle! Egiptuse rahavarv on Wikipeedia andmetel hetkel https://www.google.ee/search?q=Egiptuse ... TF-8&hl=et
Minu arvates kontrollimatu sigivus, mida olen mõnes teemas probleemide põhjusena ennegi maininud. Miks ei võiks nimetada suurt suremust looduslikuks valikuks? Jah, võib olla on liiga julm arvamus? Samas artiklis on suure rahvastiku arvu põhjus välja öeldud

Kõige olulisemaks faktoriks olgu Egiptuses, Somaalias või Iraagis ja mujal on siiski lääne meditsiini leviku, kuid ka kapitalismi teiste teadussaavutuste poolt pakutav heaolu kasv, mistõttu üha enam lapsi sünnib elusalt ja jõuab ka täiskasvanuikka panustades rahvastiku kasvu omakorda topelt vastavalt kohalikele mõttemallidele ja rasestumisvastaste vahendite just mitte suurimale populaarsusele.

Kuna me(lääs) oleme oma heaoluga selle ise põhjustanud, siis palun, paku oma garaažis elamisväärset olemist 10-le egiptlasest "refüdšiile" kaheks aastaks. Ole mureta, kahe aasta jooksul jõuab see esialgne su garaažis pelgupaika otsivate "refüdšiide" arv kolmekordistuda ja nad nõuavad(ei imesta kui EL lausa kohustab), et pead oma kuludega suurema garaaži ehitama nende "refüdšiide"-le normaalsete elamistingimuste tagamiseks.Mitte just nii drastiliselt, kuid selline suundumus juba vaikselt tuleb.
Kas sa Hiina RV rahvastikupoliitikast midagi oled kuulnud/lugenud eelmise sajandi keskpaigast? Kontrolli alla saadi, kuigi veidi kurb, et sunnimeetoditega, mitte stiimulitega. Nüüd juba leevendatakse ja lubatakse peresse rohkem lapsi kui üks.
Olen ennegi kirjutanud, et mingi 7 aastat tagasi tund aega rongiga Šveitsis lennujaama sõites jõudsin vaielda "kohalike" noortega ja minu arvamus nn "refüdšiidest" oli, et nad on ühed pasakotid! Selmet maksta 2000€ ülevedajale pääsemaks Euroopasse, oleks võinud osta 400€ eest "kalašnikovi" ja ülejäänud raha eest padruneid ning organisatsiooni nimega ISIS täna ei mäletaks keegi. Vahiti mind kui natsi, aga ma ei lasknud ennast häirida, sest nagunii olin tunni aja pärast sealt riigist tolleks hetkeks kadunud.
Viimati muutis Urmas, 12 Dets 2022, 20:42, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma ei välista (aga pole selles ka veendunud) kliimasoojenemist inimtegevuse tagajärjel...
Küll leian, et see mida praegu tehakse "kliimasoojenemise vastu" on nagu lippude ja loosungitega sõtta minek ilma taktikalise ja strateegilise mõtlemiseta...
Minu esimene põhimõtteline küsimus oleks nt kodanikkonnale palju olete selle eest nõus maksma ja millest olete nõus loobuma...
Igasuguse "rohelise jama" ajamine ongi siinjuures ainult "roheline jama" ja nii tulekski seda võtta...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiina, India ja Venemaa ning suur hulk teisi riike ei liitu vastavate kavadega nagunii ja pole kunagi kavatsenud ka liituda väljaspool läänemaailma lollitamist ja ärakasutamist ning jätkub täiesti kindel CO2 emissioonide tõus.

Miks kliimaaktivistid ei lähe tsitaadis nimetatud riikidesse protesteerima? Kas turvalisem kodumaal kusagil trepil molutada või istuda tsitaadis nimetatud riikide vangikongis? Mida nad kardavad? Kas kliimaaktivist ei olegi nagu "surematu Kaštšei"? Millegipärast viskas jälle filmi jooksma nurga tagant klähvivast "tõupuhtast verekoerast". ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Hiina, India ja Venemaa on Pariisi kokkuleppega liitunud, seega loll jutt vist?

Minuarust võime sellised soga ajavad artiklid ära unustada ja asja lihtsamalt võtta. Pole kahtlust, et fossiilid saavad otsa, st küsimus ei ole kas vaid millal. Samas on meil palju tuult nii maal kui meres ja seda saab ka salvestada (pumphüdro, vesinik). Kusjuures tuule ja ka päikese elektri hind on juba praegu sama või odavam põlevkivielektrist. Seega, mis põhjusel me peaks pikas plaanis panuse põlevkivile tegema? Jah, põlevkivi on esialgu vajalik juhitavaks võimsuseks, aga kasutame seda nii vähe kui võimalik, sest nii on lihtsalt mõistlik teha piiratud ressurssiga.
Ja nüüd küsime uuesti, kas fossiilist (Eesti puhul põlevkivi) loobumine (või vähemalt min kasutsmine) on meile kasulik ja tark valik? Kas see rohe värk on meile kasulik?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

1. See, et on liitunud leppega ei tähenda veel leppe täitmist...
2. Hindade võrdlemisel tuleb võrrelda võrreldavaid hindu so ühelt võtta ma CO2 komponent ja teisele liita nii toetused kui võrgu kallinemine jne
3. Kas on kasulik? Kellele kasulik? Mis perioodi peaks arvestama? JNE

Mina isiklikult tunnistan, et poleks nõus millestki loobuma "rohelise" nimel või millegi eest rohkem maksma seepärast, et see on "roheline"
Roheline on jutumärkides seepärast on mul on sügavad kahtlused paljude asjade "rohelisuses"

Viited sellele, et "roheline" on odavam saab kergelt kummutada sellega, et kui valida nt EE paketis "roheline" siis see on kallim kui mitte "roheline" (ja seda hoolimata sellest, et ühel on CO2 tasud / teisel pole ning ühel on toetused / teisel pole)
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 23:59... Mina isiklikult tunnistan, et poleks nõus millestki loobuma "rohelise" nimel või millegi eest rohkem maksma seepärast, et see on "roheline" ...
Teeme veel lihtsamaks. On mingi asi mida sa tahad nii väga, et "poleks nõus millestki loobuma". Kirjelduse järgi võiks arvata, et oled sõltuvuses, aga see hea kraam lihtsalt saab otsa kas tahad või mitte.
Mida teed või peaks tegema selleks, et valmistuda põlevkivi nimelise "hea kraami" lõppemiseks?
Võib ka nii mõtelda, et toit saab homme otsa või raha saab otsa. Mida ette võtad?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

val kirjutas: 13 Dets 2022, 07:58
xxx111 kirjutas: 12 Dets 2022, 23:59... Mina isiklikult tunnistan, et poleks nõus millestki loobuma "rohelise" nimel või millegi eest rohkem maksma seepärast, et see on "roheline" ...
Teeme veel lihtsamaks. On mingi asi mida sa tahad nii väga, et "poleks nõus millestki loobuma". Kirjelduse järgi võiks arvata, et oled sõltuvuses, aga see hea kraam lihtsalt saab otsa kas tahad või mitte.
Mida teed või peaks tegema selleks, et valmistuda põlevkivi nimelise "hea kraami" lõppemiseks?
Võib ka nii mõtelda, et toit saab homme otsa või raha saab otsa. Mida ette võtad?
Tunnistan, et ei tea vastust - muidu oleks väga rikas mees...
Kindlasti aga ei peaks kütusesse segama solki, maksma meeletuid toetusi PV-le ja tuulikutele, maksma toetusi EV-le (pigem tuleks el defitsiidi tingimustes laadimiseks jätta vaid teatud kellaajad vms) jms "rohelise" sildi all...
Kuid esimene asi mis pähe tuleb on rahvaarvu tõusu piiramine...
See, et mina pole nõus millestki loobuma ja pole nõus rohkem maksma ei tähenda veel seda, et nii peakski olema...
Demokraatia olukorras loeb enamuse tahe - aga lisaks sellele, et meid ootab "helge tulevik" peaks selgitama ka seda mida see kaasa toob...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 13 Dets 2022, 08:29... Tunnistan, et ei tea vastust - muidu oleks väga rikas mees....
Kas ei taha teada (süvausklik?) või ei taha tunnistada, et probleem vajab tegelemist (väidetavalt ei saagi kliima probleemi päris "lahendada") ? Kui sul toit (või elektri doos) saab homme otsa, aga sa väga tahad seda ka homme saada nagu ise tunnistad, siis midagi sa ju ette võtad. Mida ette võtad? See on ometi väga lihtne mõtteharjutus erinevalt sellest artikkli sogast.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina isiklikult ei võta ette mitte midagi...
Selleks on vaja targemaid inimesi ja kindlasti mitte poliitikuid
Ma ise (konkreetse persoonina) ei näe ka mingit põhjust...
PV-d ei vaja ega taha, EV-d ei vaja ega taha jne (pole nii rikas, et hobi peale nii kulutada)
Ja tarbimisharjumused on tavalised...
Emotsioonioste ei ole ning "asjad tarbin läbi" mitte ei vaheta kogu aeg uute vastu
Kõik mulle / minu lastele vajalik on olemas ka "homme"...
Järgmised põlvkonnad otsustavad mida muudavad või ei muuda, kuidas kohanevad jne
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 13 Dets 2022, 12:07Mina isiklikult ei võta ette mitte midagi...
Selleks on vaja targemaid inimesi ja kindlasti mitte poliitikuid
Mitte ei viitsinud, aga sundisin end googeldama ja sain teada, et täpselt nii ka tehakse nagu sa seda õigeks pead. ÜRO juurde on loodud valitsustevaheline kliimamuutuste paneel (IPCC), kus sõltumatud teadlased vastavaid aruandeid koostavad. Need põhinevad ulatuslikul teaduslikul uurimistööl ja on koostatud maailma tippteadlaste poolt. Näiteks viimane AR6 aruanne numbrites:
- 270 autorit 67 riigist ( 47 koordineerivat autorit; 184 juhtivautorit; 39 arvustuste toimetajat; 675 kaasautorit).
- Üle 34 000 viidatud viite.
- Kokku 62 418 ekspertide ja valitsuste ülevaatekommentaari.

IPCC on väga väga korralik teadus (googelda nt „are ipcc reports reliable“), aga tundub, et mõne jaoks on lihtsam uskuda suvalist orientalistika teadurit, kes tegeleb filoloogia, religiooniloo, mütoloogia ja kunsti uuringutega. Isegi mina saan aru, et kliima teemadel ajab ta täielikku soga. Kas ta isegi aru saab millest räägib ... võib muidugi olla, et saab täpselt aru ja tegu poliitiline tellimustööga vaenu ja viha õhutamiseks.
xxx111 kirjutas: 13 Dets 2022, 12:07 Ma ise (konkreetse persoonina) ei näe ka mingit põhjust...Kõik mulle / minu lastele vajalik on olemas ka "homme"...Järgmised põlvkonnad otsustavad mida muudavad või ei muuda, kuidas kohanevad jne
Oled ikka kindel, et sinu lastele on vajalik olemas? Tee see mõtteharjutus ikka läbi: kui sul toit (või elektri doos) saab homme otsa, aga sa väga tahad seda ka homme saada nagu ise tunnistad, siis midagi sa ju ette võtad. Mida ette võtad?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Veelkord - mitte midagi ei võta ette...
Sest olen veendunud, et mulle ja minu lastele piisab
Ja see mida ma näen on, et "ette võetu" ei ühti kuidagi minu arusaamaga
Aga kui enamusele sobib siis tuleb leppida - aga selgitades ka seda "mis see maksab ja millest tuleb loobuda"
Kui Sina arvad teisiti - siis võta midagi ette
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 13 Dets 2022, 17:48 Veelkord - mitte midagi ei võta ette...Sest olen veendunud, et mulle ja minu lastele piisab. Ja see mida ma näen on, et "ette võetu" ei ühti kuidagi minu arusaamaga
Usk on üks kummaline asi. Inimene võtab omale mingi asja pähe ja on valmis selle nimel kasvõi surema, aga mitte oma usus taganema. Vastan sulle sinu enese sõnadega: seni kui Sa pole endale selgeks teinud (mõtelnud) kliimaga seotud probleemide peamisi asjaolusid, siis pole meil midagi arutada...
xxx111 kirjutas: 05 Dets 2022, 11:24Seni kui Sa pole endale selgeks teinud koormusi, osavarutegureid, koormuskombinatsioone, kombinatsioonitegureid jms pole meil midagi arutada...
Jätka "usuga" samas vaimus...
Jätka "usuga" samas vaimus ... ehk usu mida tahad, mina ei hakka sind ümber veenma.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tegemist pole usuga
Olen veendunud, et "mulle jätkub"
Kasvõi vaadates nö "varude ennustusi"

Sina oled ilmselt veendunud, et "sulle ei jätku"
Seega pead "midagi ette võtma"
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Mina proovin aru saada milline tegu või käitumine on ratsionaalne. Kui mulle jätkub, aga tulevastele põlvedele ei jätku ja lisaks toob "mulle jätkub" käitumine igasugu jama kaasa, mida annaks ratsionaalse käitumisega vältida, siis erinevalt sinust ma eelistan ratsionaalset käitumist.

Sa ei ole võimeline isegi lihtsat mõtteharjutust läbi tegema, sest siis peaksid omale tunnistama, et kui toit saab homme otsa, siis sa lähed uut toitu otsima. Ratsionaalne inimene mõtleks ette ehk investeeriks "rohelisse" ... mõtteharjutuses varuks toitu ette, mitte ei ootaks kui see otsa saab. Eriti "tark tegu" on peenar/mets/savann ära hävitada, nii et lapselapsel ei pruugi olla isegi kohta kustkohast minna seda toitu otsima.

Me kõik tahame erilised olla, aga paraku ei erine sa mitte kuidagi selles tegelasest, keda ise usupimeduses süüdistasid ja kes tuleb sinuga koormuste, osavarutegurite jm teemal vaidlema, saamata ise aru millest ta räägib. See kehtib meie kõigi ja ka sinu kohta: „Ilmas polegi seda totrust, mida inimene poleks uskunud.“ Anton Hansen Tammsaare.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Minu käitumine ratsionaalsusest (isiklikust kasust) ongi tingitud - usuga seos puudub...
Ma ei arva ka seda, et minu käitumine tooks kaasa suurema jama kui praegune "roheline" käitumine
"Rohelise" käitumise nimel on seda metsa hävitatud tublisti (nt biolisandid) ja selle asemel nüüd monokultuurid mis omakorda hävitavad elurikkust looduses
Jään arvamusele, et praegune "roheline" on vaid "loosungid ja lipud" ja "rohepesu"
Ja loodan, et ehk paari põlve pärast on tõesti mingid "kasulikumad" tehnoloogilised uuendused
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 13 Dets 2022, 21:16 ...Ma ei arva ka seda, et minu käitumine tooks kaasa suurema jama kui praegune "roheline" käitumine ... Jään arvamusele, et .... Ja loodan, et ehk paari põlve pärast on tõesti mingid "kasulikumad" tehnoloogilised uuendused
Fakt on, et fossiilsed kütused saavad otsa ja mõistlik inimene võtab ses suhtes midagi ette enne kui see juhtub. Lisaks igasugu muud probleemid, mida nende põletamine põhjustab. Seda räägivad meile oma ala tippteadlased üle maailma. Mis nad ka teavad, sest sina arvad, loodad ja oled veendunud ... aga ei usu :)

Usu mind, kui sa endale sama lugu edasi räägid, siis lõpuks sa hakkad seda ka uskuma.
Vasta