Planeedi Maa päästmine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ Urmas

Sinu poolt toodud kommentaaride põhjal saabki öelda, et see EL koos kogu oma bürokraatiaga / reeglite jms "pastakast imemisega" / kantseliidiga jms-ga vajab "korralikku raputust"...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 16 Jaan 2023, 18:27 @ Urmas

Sinu poolt toodud kommentaaride põhjal saabki öelda, et see EL koos kogu oma bürokraatiaga / reeglite jms "pastakast imemisega" / kantseliidiga jms-ga vajab "korralikku raputust"...
Kurb, kuid kahjuks Brüsselisse ei sa saata korda looma märulipolitseid nagu hiljuti Saksamaal nende roheliste parasiitidega tehti. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Siin on juttu olnud nn "tuumajärelevalvega ja konsrolliga" jms-ga
Näib, et ka see probleem saab lahendatud / küll pisut teisel viisil...

ERR
Erakonnad lubavad kliimaseadust ja kliimaministrit...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Ma saan aru, et tänased autokütuste hinnad ei kao kuhugi, lihtsalt võrreldav hind tuleb juurde (isegi see pole veel kindel). Seega ma hästi ei taipa kuidas see uus hind hädaldajat mõjutab, sest ta ei pea isegi vaatama seda? Võibolla meeldib mõnele lihtsalt vinguda? Huvitav, kas samasugune hädaldamine toimus ka siis, kui poodides peene kirjaga kg ja liitri hinda nõudma hakati?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

val kirjutas: 16 Jaan 2023, 18:53 Ma saan aru, et tänased autokütuste hinnad ei kao kuhugi, lihtsalt võrreldav hind tuleb juurde (isegi see pole veel kindel). Seega ma hästi ei taipa kuidas see uus hind hädaldajat mõjutab, sest ta ei pea isegi vaatama seda? Võibolla meeldib mõnele lihtsalt vinguda? Huvitav, kas samasugune hädaldamine toimus ka siis, kui poodides peene kirjaga kg ja liitri hinda nõudma hakati?
Mõjutab selliselt, et "vastukarva" on selliste lolluste väljamõtlemine põhimõtteliselt...
Võiks nagu selle suure raha eest tegeleda nati mõistlikemate asjadega või lihtsalt "jalad seina peal istuda" - see oleks ka parem...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 16 Jaan 2023, 18:53 Ma saan aru, et tänased autokütuste hinnad ei kao kuhugi, lihtsalt võrreldav hind tuleb juurde (isegi see pole veel kindel). Seega ma hästi ei taipa kuidas see uus hind hädaldajat mõjutab, sest ta ei pea isegi vaatama seda? Võibolla meeldib mõnele lihtsalt vinguda? Huvitav, kas samasugune hädaldamine toimus ka siis, kui poodides peene kirjaga kg ja liitri hinda nõudma hakati?
Huvitav, kauaks mul jätkub tööpakkumisi kui hakkan tellijatele pakkuma jaburaid/mõtetuid siseviimistluse lahendusi ja tungivalt soovitama oma uitmõtteid/luulusid kasutusele võtta? Fantaasiapuuduses ma ei vaevle, aga tööpuudus hakkab kimbutama kindlasti. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas kirjutas: 16 Jaan 2023, 19:44Huvitav, kauaks mul jätkub tööpakkumisi kui hakkan tellijatele pakkuma jaburaid/mõtetuid siseviimistluse lahendusi ja tungivalt soovitama oma uitmõtteid/luulusid kasutusele võtta? Fantaasiapuuduses ma ei vaevle, aga tööpuudus hakkab kimbutama kindlasti. ;)
Kui klient nõuab pakkumises ja/või arvel töö ja materjali hinda eraldi, kas siis kukud ka hädaldama, et sellised tellijad ja selliste lolluste väljamõtlemine on põhimõtteliselt "vastukarva"? Ei pea vastama, aga hea kui mõtleksid, mida see hädaldamine hädaldamise pärast annab?

Minule nt selline kütuse võrdlus meeldiks nagu meeldib kg hinna näitamine teatud liiki tk kaupa müüdaval kaubal poes. Sarnane võrdlushind on ainult positiivne, aga keda ei huvita, see ei pea vaatama. Sind ei puutu see mitte kuidagi, sulle ei kaasne sellega mingeid kohustusi, sa võid selle pmst igasuguse tähelepanuta jätta, aga ei - ikka on vaja vinguda. Mulle on sellised vinguviiulid põhimõtteliselt vastukarva. Vingumise asemel istugu parem jalad seinal.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

trebla kirjutas: 16 Jaan 2023, 14:05 15,5 €/100 km peab täitsa paika... niipalju mul bensuautoga praktikas viimasel aastal ongi kulunud.

Aga kui mu omatoodetud elekter tuleb kätte hinnaga 2 senti/kWh, siis nende arvutusvalemi järgi maksaks 100 km läbimise energia kogus 0,44 €.Kkui kasutada 3-sendist kWh hinda, siis 0,66 €.

Või pean kasutama keskmist võrkumüügi börsihinda?
Kui aga sel juhul hakkan laadima suvel vaid nullhindu, siis läheb ju sellest veelgi odavamaks.. ? :scratch:
Mina saan oma bensukaga kuluks, maanteel stabiilse kiirusega sõites ca 5L/100km.

Aga need elektriauto omanikud, kellel kodus laadimisvõimalust ei ole peavad laadima avalikus laadijas ja seal võib kWh hind ületada 0,5eur ja küündida isegi 0,8eur.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 16 Jaan 2023, 20:18 Kui klient nõuab pakkumises ja/või arvel töö ja materjali hinda eraldi, kas siis kukud ka hädaldama, et sellised tellijad ja selliste lolluste väljamõtlemine on põhimõtteliselt "vastukarva"? Ei pea vastama, aga hea kui mõtleksid, mida see hädaldamine hädaldamise pärast annab?
Vastan ikka ja ei hädalda. Minu puhul on kaks varianti- a) hind koos töö ja materjalidega või b) tellija ise varustab mind materjalidega, toob objektile, kuid tööd teen ainult minu poolt eelistatud materjalidega või minu nõusolekul asendusvariandiga. Mida annab tellijale kui toon välja eraldi materjalide hinna? Mitte midagi, sest seda võib tellija vabalt teha ka kodutööna, ei ole minu kohustus. Kui ta arvab, et netihinnad on soodsamad, siis palun, minu päästku planeeti Maa, raisaku fossiilkütust ja oma aega. See on tellija valik! a-variandi puhul ma tühisõite ei tee ja planeerin ehk enda jaoks rahalises ja mingis mõttes isegi päästan planeeti Maa. ;)
val kirjutas: 16 Jaan 2023, 20:18 Minule nt selline kütuse võrdlus meeldiks nagu meeldib kg hinna näitamine teatud liiki tk kaupa müüdaval kaubal poes. Sarnane võrdlushind on ainult positiivne, aga keda ei huvita, see ei pea vaatama. Sind ei puutu see mitte kuidagi, sulle ei kaasne sellega mingeid kohustusi, sa võid selle pmst igasuguse tähelepanuta jätta, aga ei - ikka on vaja vinguda.
Kas sa, val, sellest saad aru, et selliste idiootlike ideede genereerijad raiskavad planeedi Maa taastumatuid ressusse ja annavad väga suure panused kliimasoojenemisse? Vist ei.
val kirjutas: 16 Jaan 2023, 20:18 Mulle on sellised vinguviiulid põhimõtteliselt vastukarva. Vingumise asemel istugu parem jalad seinal.
Ja mulle on põhimõtteliselt vastukarva selliste ideede väljamõtlejad, kelledel pole või kes pole reaalse eluga kasvõi kusagil Kükametsas kokku puutunud. Pigem istugu jalad seinal, kuid nad ei tohiks saada ka sotstoetusi. Ja seda nii, et lähim normaalse kaubavalikuga pood on 20km kaugusel, lähim pangaautomaat 30km kaugusel, elektriliine elamisse ei lähe, mobiililevi ei ole jnejne ... Eesti Vabariigis on see reaalsus. Või vaidled vastu?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 755
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Varsti pidavat tulema värvipurgile mitte m² katmise info, vaid kui mitu meetrit EL kehtestatud tüüpse värvirulliga meetrites värvida saab. Toiduainetele pidavat tulema näiteks kg/€ asemel ühik kilokalorit / keskmine indiviid. Väga roheline ja maailmapäästev.
Huvitav, kas naiste ilutoodetele tuleb ka piirang: tuvasta end äpiga ja kui ikka eriti jube lõust siis per kärss hind kõrgem?
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Kui teemat "Kõik on täiesti p***" pole veel tehtud, siis teen ettepaneku see teha. Sellest ma üldiselt saan aru küll, et poleks vaja siin foorumis end lõbustada ja sellega Maa ressursse raisata, aga vahetevahel ikka patustan. Mis teha, ikkagi inimene.
Samas on väga hea, kui on palju erinevaid arvamusi ja erinevad inimesi. Vaidluses selgub tõde nagu üks tark olla ütelnud.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kõik "elust enesest"...
Nii tragikoomiline kui see ka pole...
Ja nagu näha siis järjest "tragikoomilisemaks" läheb
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Natuke reaalsemat juttu kah...
Mulle meeldivad siit "nopped"...

Tartu Ülikooli atmosfäärifüüsika kaasprofessor Velle Toll:
"Hoida kliima soojenemist alla 1,5 kraadi – see on täna juba praktiliselt võimatu. See on kõige ambitsioonikam eesmärk – 1,5 kraadi võrreldes tööstusrevolutsiooni eelse ajaga. Kahe kraadi eesmärk on veel saavutatav, aga see on ebatõenäoline, see on ülimalt keeruline," rääkis ta.

Tolli sõnul tuleb kliimamuutustega kohaneda, kuid samal ajal tuleb ikkagi tegutseda ka temperatuuritõusu leevendamisega.

"Kui meil õnnestub üleminekut taastuvenergiale kiirendada, siis jah, me tõenäoliselt läheme ikka üle kahe kraadi, aga võime jääda sellisele tasemele, millega on endiselt võimalik kohaneda," lisas ta.
Aga olen päris kindel, et "kohanetakse" ka suurema temp tõusuga - lihtsalt küsimus on milliseks see "kohanemine" kujuneb...

https://www.err.ee/1608852665/professor ... -keeruline
Viimati muutis xxx111, 17 Jaan 2023, 00:06, muudetud 1 kord kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

val kirjutas: 16 Jaan 2023, 23:46 Kui teemat "Kõik on täiesti p***" pole veel tehtud, siis teen ettepaneku see teha. Sellest ma üldiselt saan aru küll, et poleks vaja siin foorumis end lõbustada ja sellega Maa ressursse raisata, aga vahetevahel ikka patustan. Mis teha, ikkagi inimene.
Samas on väga hea, kui on palju erinevaid arvamusi ja erinevad inimesi. Vaidluses selgub tõde nagu üks tark olla ütelnud.
Iga foorumi liige saab vabalt teha uue teema mistahes teemas - mis Sind takistab?
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2023, 00:04... Aga olen päris kindel, et "kohanetakse" ka suurema temp tõusuga - lihtsalt küsimus on milliseks see "kohanemine" kujuneb...
Kas see pole sama, mis "päästmist" vajab meie idee heast elust ehk hirm sellest, mis juhtub kui odav ja pmst tasuta fossilne energia otsa saab.

RaJy, miks ma peaks "Kõik on täiesti p***" teema tegema? Sa vist ei tabanud mõtet.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Väga - isegi väga-väga "lihtsustamine" on panna kõige süüks fossiilne energia, mis nagunii kuhugi ei kao, ainuke küsimus on "koguses"

Ja mis nüüd siis juhtus - ODAV JA PMST TASUTA FOSSIILNE ENERGIA ???
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2023, 07:25...Ja mis nüüd siis juhtus - ODAV JA PMST TASUTA FOSSIILNE ENERGIA ???
Kas ei ole siis ja mis mõttes nüüd? Seda ma ütlesin lk 10 ja juba lk 2 arvasin, et sa oleksid suur rohelise elektri pooldaja, kui fossiilkütustel "õige" hind oleks.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

val kirjutas: 17 Jaan 2023, 10:02
xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2023, 07:25...Ja mis nüüd siis juhtus - ODAV JA PMST TASUTA FOSSIILNE ENERGIA ???
Kas ei ole siis ja mis mõttes nüüd? Seda ma ütlesin lk 10 ja juba lk 2 arvasin, et sa oleksid suur rohelise elektri pooldaja, kui fossiilkütustel "õige" hind oleks.
OK
"Õige hind" on see mis segadust tekitab...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2028
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Väike torge rohejurale: https://arvamus.postimees.ee/7692233/va ... si-ei-paku
Heidete puhul tuleb mängu see, et maailmast ei kao kuhugi vajadus materjalide järele. Põlevkivituhast saab aga toota betooni. Sellel teel suudame kõrvaldada poole CO2 heidetest, sest tsemendi valmistamine on praegu väga suure süsinikusaastega tegevus. Sel moel muutub põlevkivielekter sama puhtaks kui maagaasijaam. Lisaks jäävad selles mahus ka mineraalid kaevandamata, mida tsemenditootmiseks vaja.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Päris teemasse ei puutu kuid huvitaks foorumikasutajate arvamus:

Sotsid:
...on aeg valida, kas paarkümmend lisaeurot kuus maksudeks või privaatkoolid ja erameditsiin...
Minu valik on privaatkoolid ja erameditsiin...
Ja sealjuures siis sotsmaks miinimumi...(mitte jääb samaks)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2023, 16:16 Sotsid:
...on aeg valida, kas paarkümmend lisaeurot kuus maksudeks või privaatkoolid ja erameditsiin...
Aga meil põhimõtteliselt ongi juba erameditsiin ja seda soosib ka riik. Enda pere kogemuse näide- poeg vajas allergoloogi vastuvõttu, siis Haigekassa poolt tasustatud arsti juurde esimene vaba aeg oli kas 4-5 kuu pärast, kuid seesama arst pakkus tasulist vastuvõttu ülejärgmiseks päevaks ja samas PERH majas asuvas kabinetis.
Kui erameditsiin, siis kas sotsid maksavad inimestele tagasi rahad, mida nad on maksnud siiani Haigekassale ega ole kasutanud. Need summad peaksid olema lihtsalt välja arvutatavad. Nimetagem seda inimese meditsiinifondiks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ettevõtja Jaak Nigul:
Kummaline on kuulda maksutõusu ettepanekuid neilt, kes pole ise kunagi maksutulu loomises osalenud...

Kindlasti on isamaaline maksta ausalt makse, aga veel isamaalisem on ettevõtete annetatud maksuraha kulutada säästlikult ja sihipäraselt, et sellest oleks kasu ühiskonnale tervikuna. Ja kõige patriootlikum on makse maksta ise - oma loodud lisandväärtusest või teha ühiskonnale hädavajalikku tööd.

Aga Lauri Läänemetsale pakun võimaluse näidata üles isamaalist patriotismi ja tulla looma ümberjagatavat lisandväärtust. Siiani omandatud molutamisteadmistega pole meil küll midagi peale hakata. See-eest garanteerin ümberõppe.
Paremini annab öelda...

https://epl.delfi.ee/artikkel/120129540 ... s-osalenud
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2023, 16:16... Minu valik on privaatkoolid ja erameditsiin...Ja sealjuures siis sotsmaks miinimumi...(mitte jääb samaks)
Mis on valiku argumendid või on jällegi tegu taevast pähe kukkunud "suure tarkusega"? Teeks siis juba lasteaia ja üldhariduskooli ka tasuliseks?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

val kirjutas: 17 Jaan 2023, 19:39
xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2023, 16:16... Minu valik on privaatkoolid ja erameditsiin...Ja sealjuures siis sotsmaks miinimumi...(mitte jääb samaks)
Mis on valiku argumendid või on jällegi tegu taevast pähe kukkunud "suure tarkusega"? Teeks siis juba lasteaia ja üldhariduskooli ka tasuliseks?
Kas valida võib ikka nii nagu arvad või peab seda ka kolmandatele osapooltele põhjendama...
Lasteaiad juba praegu suuresti tasulised
Üldharidus on kohustuslik - seega peab olema tasuta
Aga valiku argument on lihtne - "ise teed - ise maksad - ise vastutad"
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

PV paneele saab ka loodussõbralikult toota...
:read:
https://www.pv-magazine.com/2023/01/17/ ... footprint/
Vasta