Planeedi Maa päästmine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Prill »

xxx111 kirjutas: 17 Mär 2023, 07:20 Eelnevale jätkuks:

Ehitusettevõtjate liidu juht Kaupo Kolsar:
"Minu hinnangul on suure hulga hoonete puhul renoveerimistööde tasuvusaeg rohkem kui 35 aastat ja see ei tasu tegelikult ära. Ehk siis renoveerimiseks kulutame lühikese perioodi jooksul oluliselt rohkem energiat, kui peale tööde valmimist 35 aasta jooksul kokku hoiaks. Soomlased on rehkendanud, et tasuvusaeg on umbes 60 aastat. Tuleks väga põhjalikult kaaluda, milliseid hooneid on üldse mõtet sellises mahus renoveerida," lausus ta.
Numbrid, numbrid ja veelkord numbrid...
Aga ei "tarku tädisid ja onusid" ega "õigeid rohelisi" need muidugi ei huvita - täpsemalt nad ei saa neist aru...
Tasuvus on ju ainult üks komponent, ja arvatavalt kogu elamufondi soojustamise idee ei põhine mitte rahalisel tasuvusel, vaid asjaolul, kus senises ja kasvavas mahus elamufondiga kaasnev saastamine ei tohi jätkuda, sest see kiirendab kliimamuutust ja sellega kaasnevaid kahjulikke mõjusid veelgi.

Piltlikult seilad merel laevukesega, mis on vana saastava mootoriga mille paak veel lisaks lekib kütust (hooned lekivad sooja) ja arvutused näitavad, et augu lappimine on kulukam, kui lekkiva kütte maksumus - numbrid ei valeta.
Aga lisaks on neid lekkivaid laevukesi palju-palju, neid ei jää vähemaks aga samas merekeskkond halveneb kiires, isegi kiirenevas tempos ja kui senisel kursil jätkata on mereelustiku suremine vältimatu.
Jah alati saab leida minevikust toetust, kuidas mere elustikud on surnud ka varem ja ka looduslikel põhjustel või võetud lekete vähendamise plaan ei tarvitse loodetud edu sootuks tuua.

Inimesed kasutavad sarnast nö mittetasuvuslikku lähenemist ka mujal, näiteks meditsiinis tihti ka teaduslikule teadmisele vastupidiselt, isegi ekspert arst võib patsiendi kuulutada perspektiivituks, hoitakse teda aparaatide all elus, mis võib maksta ulme summasid, samuti kulukate ravimite kasutamine surmavate haiguste puhul, kus numbrite järgi on paranemine pigem ebatõenäoline. Niisamuti vanuritele kulutatav meditsiiniline abi, kus tasuvus on negatiivne, vanurite eluea pikendamine on kahjulik pea igas mõõtmes.

Väidaks, et "tasuvuse" väljakiskumine komplektsest teemast ei ole päris korrektne lähenemine.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Kuna olen ise arvutanud, siis tean et võimalik on saavutada ka kohene "tasuvus" kus jooksvad (aasta keskmised) kulud vähenevad või lühike 3-5a tasuvusaeg. Kõik oleneb detailidest nagu nt kütte hind, intressikulu jm. Üldiselt nii, et mida vähem soojapidav maja, seda "tasuvam". Muidugi saab teha ka nii, et tasuvus on 35a, aga sel juhul jääb miskipärast mainimata, et tegu pole tasuvusega soojustamise või energia kokkuhoiu mõistes vaid kogu projekti tasuvusega, kus hoone konstruktiivosa juba kapremonti vajab. Sellisel juhul tuleks "tasuvust" võrrelda uue maja ehitusega. Kui võrreldamatuid asju võrrelda, siis loomulikult selgub, et vormeliga ei "tasu" Eesti teedel sõita :)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina hindan siia tasuvuse konteksti ka selle tasuvuse, mis kulub renoveerimise saastamise juurde so "energiakulu koos saatega renoveerimisele" võib ületada ka "energiakulu koos saatega mitte midagi tegemisele"
Majanduslikust tasuvusest rääkimata...

PS
Ilma numbriteta on kogu jutt BS...
Nagu "õigele rohelisele" ja "tarkadele tädidele ja onudele" kohane...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas kirjutas: 17 Mär 2023, 09:59 Minu hallrakud ei suuda välja mõelda, et kus kuradi kohast võetakse see kvalifitseeritud tööjõud, kes on võimelised 10 aastaga renoveerima 350 000 soojustamist vajavat hoonet. :scratch:
Kuidas saab olla, et see D klassi nõue on probleem, aga see ei ole probleem, et suur osa korterelamutest vajab niikuinii (vaatamata D klassi nõudele) järgmisel kümnendi renoveerimist - kas need on mingid teised ehitajad ja teised materjalid võrreldes D klassi nõuet täitvate ehitajate ja materjalidega?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2037
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Suur efekt oleks ka meetmest, kus sellised kehva soosjutusega majad lammutakse, kehtestatakse elaniku kohta max lubatud tubade suurus ja arv, tehtaks allesjäänud majades korterid 2-ks mõtteliseks osaks ja asustataks elanikud ringi nii, et 1-e korterisse läheksid 2 peret.
Otsusest pääseksid suurpered, kes juba elavad 1 in 5 m2 ja roheliste erakonna liikmed või viimase 5 aasta jooksul vähemalt 1 päev remmelga otsas kõlkunud.

Ja kui plaan tundub veider, siis ega ta suurt ei erine muudest sunnimeetmetest.

NB!@val. Ma olen nüüdsest heleroheline, kuna otsustasin oma majale lisada paneelid, kuigi need mitte s..gi sisse ei too lootuses, et äkki saab tulevikus maja energiklassi paremaks ehk tegelen otseselt rohejuraga.
Nii, et palun ära mu väljaöeldut väga kritiseeri, oma eelneva teoga loodan saada oma kontole vähemalt 0,1 päeva remellga otsas kõlkumist.
Viimati muutis kunn24, 17 Mär 2023, 12:52, muudetud 2 korda kokku.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 17 Mär 2023, 11:56...Ilma numbriteta on kogu jutt BS...
Nagu "õigele rohelisele" ja "tarkadele tädidele ja onudele" kohane...
Näita meile siis kas oled "õigele roheline" või uhhutaja ja ajad niisama BS-i või räägid numbrite keeles. Mida siis numbrid näitavad?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 17 Mär 2023, 12:08 Kuidas saab olla, et see D klassi nõue on probleem, aga see ei ole probleem, et suur osa korterelamutest vajab niikuinii (vaatamata D klassi nõudele) järgmisel kümnendi renoveerimist - kas need on mingid teised ehitajad ja teised materjalid võrreldes D klassi nõuet täitvate ehitajate ja materjalidega?
Minu kommentaar käis ajalise faktori ja reaalse kvaliteedi kohta. Vastasel korral ei erine EU nõudmised ja teostus mitte millegi poolt eelmise riigikorra aegsest muru värvimisest enne kindrali külaskäiku mõnda sõjaväeossa. Kõik ilus ja roheline. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

val kirjutas: 17 Mär 2023, 12:32
xxx111 kirjutas: 17 Mär 2023, 11:56...Ilma numbriteta on kogu jutt BS...
Nagu "õigele rohelisele" ja "tarkadele tädidele ja onudele" kohane...
Näita meile siis kas oled "õigele roheline" või uhhutaja ja ajad niisama BS-i või räägid numbrite keeles. Mida siis numbrid näitavad?
Teatan, et olen teinud selliseid arvutusi - aga ei kuulu avaldamisele
Ja numbrid on näidanud nii üht kui teist - sh sõltuvalt kliendi tulususe ootusest / tõlgendamisest
Aga: esita mulle lähteülesanne hüpoteetilise hoone kohta koos ol oleva hoone tehn andmetega / soovitud tulemusega ja ma teen arvutuse

PS
Loomulikult mitte tasuta...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

kunn24 kirjutas: 17 Mär 2023, 12:23...NB!@val. Ma olen nüüdsest heleroheline, kuna otsustasin oma majale lisada paneelid, kuigi need mitte s..gi sisse ei too lootuses, et äkki saab tulevikus maja energiklassi paremaks ehk tegelen otseselt rohejuraga.
Nii, et palun ära mu väljaöeldut väga kritiseeri, oma eelneva teoga loodan saada oma kontole vähemalt 0,1 päeva remellga otsas kõlkumist.
Mitte midagi nagu ei anna, aga lihtsalt huvist teed omale pepun***i? Kah huvitav lähenemine.

Seda võib ka teise nurga alt vaadata. Kõik mis vähendab energiasõltuvust (eriti venkustanist) on hea. Nagu näeme on venkustanis üks kiimas m***, kes pakub verest tilkuvat pepun***i oma naabritele (hetkel hõivatud Ukrainas). Tihtipeale käib sellega kaasas räige gaasi ja nafta rafineerimise hais. Mulle tundub, et päris mitu % meie rahvast oleks sellise mõnuga väga rahul. Venkustan on alati olnud meie kasvataja nagu üks kapist välja tulnud konservatiivne kiimanoor (https://twitter.com/evateemad/status/16 ... 5179418624) hiljuti avalikult kuulutas.

kunn24, eks ta olegi valiku koht, st kas valid EL mõnu (on mingigi valik) või saad vägisi venkustani pepun***i :)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ kunn

Täna peab saama vähemalt klassi B ja seda ilma lokaalse tootmiseta
Lisades lokaalse tootmise võid (aga ei pruugi) saada klassi A

Pole kindel, kuid mulle näib absurdsena võimalus, et nt ol olev klass D hoone "hüppaks" tänu lokaalsele tootmisele klassi A või isegi B
Eelpool toodut arvestades näiks "kuigipalju" loogilisena vaid "ühe astme" võrra "paranemine" - ja isegi siinjuures tekib mul kahtlusi...(energiatõhususe loogikast lähtudes)

Aga nagu mainitud - pole "metoodikas" nii kindel...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24, eks ta olegi valiku koht, st kas valid EL mõnu (on mingigi valik) või saad vägisi venkustani pepun***i
Ikka päris S*** lugu kui need (EL sellisel kujul) ongi ainsad võimalikud tulevikuvariandid...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 17 Mär 2023, 13:33..Ikka päris S*** lugu kui need (EL sellisel kujul) ongi ainsad võimalikud tulevikuvariandid...
Sul on raskusi valikuga? Tunnen kaasa, aga vähemalt on sul võimalik valida, nt viidatud kiimanoort või tema kamraade. Nemad õnneks teavad kuidas uskmatuid tuleb venkustani abiga kasvatada.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

val kirjutas: 17 Mär 2023, 14:00
xxx111 kirjutas: 17 Mär 2023, 13:33..Ikka päris S*** lugu kui need (EL sellisel kujul) ongi ainsad võimalikud tulevikuvariandid...
Sul on raskusi valikuga? Tunnen kaasa, aga vähemalt on sul võimalik valida, nt viidatud kiimanoort või tema kamraade. Nemad õnneks teavad kuidas uskmatuid tuleb venkustani abiga kasvatada.
Mul on raskusi tõdemusega, et ongi 2 S***A varianti...
On lootus, et ehk EL avalikkuse survel (täheldada juba täna, ja järjest suuremat, loodetavasti järjest suuremat) siiski muutub...

PS
Lisaks mitmetele eelpool toodud näidetele veel üks:
https://www.err.ee/1608918200/uuring-67 ... elustamist
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2037
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

xxx111 kirjutas: 17 Mär 2023, 13:33
kunn24, eks ta olegi valiku koht, st kas valid EL mõnu (on mingigi valik) või saad vägisi venkustani pepun***i
Ikka päris S*** lugu kui need (EL sellisel kujul) ongi ainsad võimalikud tulevikuvariandid...
See kõlab, nagu PTN oleks EU-s kliimapöörde tagant-tõukaja. Pole paha. :lol:
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

kunn24 kirjutas: 17 Mär 2023, 17:45 See kõlab, nagu PTN oleks EU-s kliimapöörde tagant-tõukaja. Pole paha. :lol:
kunn24, mille üle sa täpsemalt imestad?
Sellest räägiti juba ammu, et Putin on parim Nato müügimees ja lisaks väärib ka mõnd kliimavõitluse auhinda, kui selline peaks eksisteerima. Enne sõda oli maagaas EL-i ja venkustani kõige tähtsam ja mõlemale poolele kasulik side. Nüüd on gaasi-side katkenud (peaaegu), mis tähendab, et tahes-tahtmata tuleb leida sellele alternatiive ja loogiline suund on rohelisele. Sõda kiirendab rohelisele energiale üleminekut (kliimapööret) päris kindlasti või mis kahtlusi sul on selles osas?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2037
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ei ole suuri kahtlusi, lihtsalt nentisin, et sa ka enam vähem selle välja ütlesid.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jällegi lihtsalt kommentaariks: Venemaa pole ainus gaasitarnija (eksportija)
Ning eeldatavasti 2022 olukord pisut teine
Ja 2023 hoopis kolmas
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 17 Mär 2023, 13:30...Pole kindel, kuid mulle näib absurdsena võimalus, et nt ol olev klass D hoone "hüppaks" tänu lokaalsele tootmisele klassi A või isegi B
Eelpool toodut arvestades näiks "kuigipalju" loogilisena vaid "ühe astme" võrra "paranemine" - ja isegi siinjuures tekib mul kahtlusi...(energiatõhususe loogikast lähtudes)
Aga nagu mainitud - pole "metoodikas" nii kindel...
Tähele keskendudes võib juhtuda küll, et suur pilt muutub häguseks. Proovin lihtsustada. Jooksvat energiakulu (õhu kütmist) fossiilsete allikatega on vaja vähendada. Selleks on seatud energiatõhususe min piirid ja on ka valikuvabadust. Kui ma ei taha või ei saa piisavalt soojustada, siis panen mingi rohelise tootmise (päikesepaneeli). Sellega täidan eesmärgi ühte osa. Ma küll ei hoia kokku energiat, aga toodan rohelist, mis minu toodetu võrra vähendab fossiili põletamist. Kogu asja eesmärk on hoida kokku energiat ja/või vähendada fossiilide põletamist. Mis siin keerulist on?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Keerulist pole midagi
Absurdne on
Väidad isegi, et "tähele keskendudes"...võib juhtuda küll
Aga just "tähele" ju keskendutaksegi
Lisame siis ka selle, et "tähed" pole riigiti võrreldavad
Ja mina pole üldse kindel väites, et "roheline" vähendab / peaks vähendama fossiili kasutust
Lisaks - "roheline" on ka tuum
Ja muidugi nt PV tootmine / trasnport / montaaž / utiliseerimine / sellega kaasas käiv võrgutugevdus jne ju ei eralda mingit saastet

Vt ka viimased postitused: viewtopic.php?p=427084#p427084
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 18 Mär 2023, 09:21...Aga just "tähele" ju keskendutaksegi
Lisame siis ka selle, et "tähed" pole riigiti võrreldavad
Mida tähendab "Aga just "tähele" ju keskendutaksegi"? Küsimus on ju selles, et kas mingi regulatsioon täidab eesmärki või ei täida. Kui inimene keskendub tähele ja suurem eesmärk on täidetud, siis milles probleem?

""tähed" pole riigiti võrreldavad" - kas sa saad sellest ise ka täpsemalt aru või kordad mingi artikli jutupunkti? Minu loogika ütleb, et riigid oma maksusüsteemide ja eri kliimadega ongi erinevad, st kas "tähed" üldse peaks olema 1:1 võrreldavad? Õige küsimus võiks jällegi olla, et kas tähed eri riikides täitavad oma eesmärki?
xxx111 kirjutas: 18 Mär 2023, 09:21Keerulist pole midagi
Absurdne on ....
Kuna täht täidab eesmärki ehk ei hoiab kokku energiat ja/või ei vähendab fossiilide põletamist, siis pole see absurdne. Probleemiks on tempo, mis on lootusetult uimane. Siin on ka objektiivseid põhjuseid, sest üksikisiku tasandil on sellist muutust teha (eesmäki täita) väga keeruline. See vajab oskusi, koostööd, tugevat ühistut jms.
Üks kirjutis sellel teemal:
Täitsa kohutav kohe, et EL võib nõuda saamatutelt Eesti ametnikelt, ministritelt ja valitsuselt inimeste küttearvete vähendamist.
... Aga kui küsida, kas Eesti kliimas on mõistlik maju energiatõhusamaks teha, siis põhimõtteline vastus on jah. Järgmine küsimus on, kas saame endale ausalt otsa vaadata ning enne europlaani kirumist öelda, et sel teemal on tehtud ja tehakse kõik võimalik, mistõttu rohkem ei saa? Viimase küsimuse vastus on aga selge ei. Võiks koguni öelda, et majade renoveerimise alal on Eesti viimased aastad üles näidanud saamatuse ja sussilohistamise maailmameistriklassi.
...Siit jõuame sellise teemani nagu CO2 kvoodi müügist teenitav eelarvetulu. ... See on muutunud Eesti eelarves märkimisväärseks iga-aastaseks sissetulekuks (vt graafik). Ainult Eesti valitsused on läbivalt võtnud seisukoha, et energiasäästu ja muudesse nn roheinvesteeringutesse suunatakse neist rahalistest vahenditest ainult EL-i lubatav miinimum ehk pool tulust. Ülejäänu eest makstakse pensioneid, toetuseid, palku ja laenatakse juurdegi. ...Kahel viimasel aastal on investeeringuteks mõeldud poolest omakorda haugatud suured tükid, et maksta inimestele energiakompensatsiooni. Näiteks mullu võeti selleks CO2 kvoodi tulust 100 miljonit eurot, mis oleks võinud minna hoopis lahendustesse, mis aitaksid pikaaegsete energia hinna hüpete vastu. (Seda on muide pea sama palju, kui kanditi eelarvest kõrvale ettevõtete 14% tulumaksu soodustusega). Seega suurt midagi investeeringuteks sealt ei jäänudki.
... Ehk oleks europarlamendi kirumise asemel õigustatud esitada küsimus valitsusele, ministeeriumitele ja ametnikele, kui kaua saab sedasi ambitsioonita ja sihita renoveerimist edasi lükates jätkata. Kui võtta CO2 kvootide müügi tulude prognoos aastatel 2023–2026, siis pannes sellest poole roheinvesteeringuteks ja muu hulgas majade renoveerimisse, oleks kasutada 750 miljonit eurot. Kui lõpetada selle raha eelarveaukudesse toppimine ja kasutada seda selleks, milleks see on mõeldud, siis oleks kokku juba pea poolteist miljardit eurot.
... Sundrenoveerimise kallal tänitamise asemel võiks ehk vaadata uue koalitsiooni ja vanade ministeeriumite otsa ja küsida: millal seanaha venitamise lõpetate? Kas üldse on kavas hakata tõsiselt majade soojustamisega tegelema? Praeguse tempo ja ambitsiooniga igatahes ei liiguta küll kuskile. Ehk on lõpuks kasu sellest euronõuete nõelast, mis paneks Eesti üleüldse liigutama.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120158148 ... eltsimehed
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ val
Tee endale selgeks "tähe" arvutusmetoodika ja seejärel räägime edasi - enne pole mõtet midagi arutada...
Ning ma üritaks tähele panna spetsialistide / inseneride jt arvamusi mitte "roheliste" või ajakirjanike arvamusi
Aga see ongi minu arvamus...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Xxx111, sa tee enne selgeks, mis on tähe eesmärk ja kas täht täidab seda. Enne pole mõtet edasi rääkida. Siin on ka puust ja punaseks näide eesmärgi täitmisest:
viewtopic.php?p=427087#p427087
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jääme siinkohal eriarvamusele, sest insenerina räägin mina "numbrite keeles" - ilma numbriteta jutt on minu jaoks BS...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 18 Mär 2023, 11:12 Jääme siinkohal eriarvamusele, sest insenerina räägin mina "numbrite keeles" - ilma numbriteta jutt on minu jaoks BS...
90% kindlusega väidan, et sul puuduvad numbrid selle kohta, kas ja kui hästi täidab täht oma eesmärki. Üldiselt vaadates on ka näha, et esitad vaid jutupunkte. Seega kuulutad ise oma jutu BS-ks?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Väida mida iganes
Tellid töö - saad numbrid...
Kusjuures ma teadlikult ei "viska" foorumisse numbreid - jään ise ilma tööta...
Aga mõnikord teen ka erandeid...
viewtopic.php?p=427095#p427095
Vasta