Planeedi Maa päästmine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Rohelise koti? Kas räägid kollasest pakendikotist või on see eri piirkondades eri värvi. Mida sa siis täpsemalt nägid oma silmaga ja kas sellel ei saa mõnd loogilist põhjust olla?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jälle üks tegevus linnukese pärast. https://rahatarkus.ohtuleht.ee/1082792/ ... -aru-andma
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

val kirjutas: 03 Apr 2023, 22:13 Rohelise koti? Kas räägid kollasest pakendikotist või on see eri piirkondades eri värvi. Mida sa siis täpsemalt nägid oma silmaga ja kas sellel ei saa mõnd loogilist põhjust olla?
Teenuse alates kutsuti seda rohelise ringi äraveoks ja kotid olid algselt rohelist värvi, praegu jah kollased.
See et mu kolme jaosse eelsorteeritud prügile tuleb järgi tavalise olmekonteineri tühjendusauto (ühine mahuti), kuhu tagaossa visatakse need kotid niimoodi, et need purunevad juba laadimisel siis ma leian et see pole ok ja miks ma pean seda prügi üldse sorteerima? See jutt et eri liigi prügil käivad järgi eri autod ei päde kui tuleb vaid üks auto ja viib korraga kõik ära.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Walter2 kirjutas: 04 Apr 2023, 08:48....
See et mu kolme jaosse eelsorteeritud prügile tuleb järgi tavalise olmekonteineri tühjendusauto (ühine mahuti), kuhu tagaossa visatakse need kotid niimoodi, et need purunevad juba laadimisel siis ma leian et see pole ok ja miks ma pean seda prügi üldse sorteerima? See jutt et eri liigi prügil käivad järgi eri autod ei päde kui tuleb vaid üks auto ja viib korraga kõik ära.
Kas sul käib asi pidevalt niimoodi või oled kunagi näinud asja või vahendad linnalegende? Reaalselt on sul ju iga liigi jaoks oma graafik või on sul nt 3 liiki, aga graafik on üks? Mis firmaga tegu? Ma arvan, et kindlasti on olnud selliseid asju nagu kirjeldada, aga massiline petmine ei ole loogiline, sest see tuleks kiiresti välja.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Walter2 kirjutas: 04 Apr 2023, 08:48jutt et eri liigi prügil käivad järgi eri autod ei päde
Täna oli mul just esimene tühjendus uue prügivedajaga ja esimest korda elus 2 mahutit - biojäätmed ja segaprügi. Kella 8 ajal käis prügiauto, läksin uudishimust vaatama, ainult biojäätmed oli tühjendatud ja umbes 1½ tunni pärast tuldi uuesti ja tühjendati teine mahuti.
Vandenõulased võivad muidugi öelda, et sama auto käis teist korda ja kallas need kokku.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Mul nt Ragn-Selles veab 3 eri liiki: olme, bio ja pakendikott (sinna sobib ka papp ja paber). Igal liigil on tühjendus eraldi päevadel. Sedasi on alates aastas 2017 ja pole kordagi näinud, et miskit oleks kokku visatud. Samas, kui ma pakendikotti topin olemejäätmeid, siis on loogiline, et pakendeid vedav auto seda peale ei võta.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Mul on klaastaara, pakendid/plast ja paber/papp ning need 3 viiakse ära korraga ja ühe autoga. Olmeprügil on eraldi graafik ja biojäätmeid ei ole. Üritan järgmine kord autole sügavama pilgu peale visata mis karul kõhus.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4378
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

val kirjutas: 03 Apr 2023, 22:13 Rohelise koti? Kas räägid kollasest pakendikotist või on see eri piirkondades eri värvi. ...
Tallinnas esineb erinevates piirkondades erivärvi kotte et erinevad kotid segi ei läheks.
Osad kotid on tasulised ja et nendega skeemitama ei hakataks.

On ka mitme mahutiga prügiautosid, milles kallatakse kohe "saak" erinevatesse lahtritesse.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Walter2 kirjutas: 04 Apr 2023, 12:45 Mul on klaastaara, pakendid/plast ja paber/papp ning need 3 viiakse ära korraga ja ühe autoga. ...
See loetelu = segapakend, mis mul lähebki kõik ühte pakendikotti ja auto viib selle sorteerimisliinile. Väidavad, et sorteerivad materjale kokku 90-sse erinevasse liiki. Ainuüksi plastikuid 35 erinevasse liiki, vt seda: https://www.ragnsells.ee/service/pakendikott

Sisuliselt pole probleem, et sul need 3 ära korraga viiakse. Probleem oleks, kui samasse autosse läheks oleme- või biojäätmed, mis kogu ülejäänud kraami ära määriks. Tundub kommunikatsiooniprobleem, st sulle pole selgitatud, et need 3 samasse autosse kokku panna on OK.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

val kirjutas: 04 Apr 2023, 11:55Igal liigil on tühjendus eraldi päevadel
Minu jaoks oleks see väga tülikas. Ma pean konteinerid värava taha vedama tühjenduspäeval. Õnneks on tühjendus üks kord kuus.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Küülaline kirjutas: 04 Apr 2023, 14:48 Minu jaoks oleks see väga tülikas. Ma pean konteinerid värava taha vedama tühjenduspäeval. Õnneks on tühjendus üks kord kuus.
Sedand küll, et 1x kuus enam ei piisa. Mul u 5-6x kuus ja ei ütleks, et tapab. Meeldetuletusega meil saadetakse ette ja tavaliselt on tühjenduspäevad järjestikku, mitte päris suvaliselt. Pigem tahaks teada, kas tuleb vara hommikul või õhtul.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

val kirjutas: 04 Apr 2023, 15:09Mul u 5-6x kuus ja ei ütleks, et tapab ... pigem tahaks teada, kas tuleb vara hommikul või õhtul
Missasja - 5-6 korda kuus prügivedu, st mitu korda nädalas? Kuskohast see prügi tekib või lasete väikesed prügiämbrid ara viia?
Sellest ei ole mul tähtsust millal, ma lükkan konteinerid eelmisel õhtul värava taha.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

val kirjutas: 04 Apr 2023, 14:45 Sisuliselt pole probleem, et sul need 3 ära korraga viiakse. Probleem oleks, kui samasse autosse läheks oleme- või biojäätmed, mis kogu ülejäänud kraami ära määriks. Tundub kommunikatsiooniprobleem, st sulle pole selgitatud, et need 3 samasse autosse kokku panna on OK.
Kõik kena aga miks ma need eraldi 3 kotti pean sorteerima kui nad lõpuks ikka kokku lähevad?
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Walter2 kirjutas: 04 Apr 2023, 16:13...Kõik kena aga miks ma need eraldi 3 kotti pean sorteerima kui nad lõpuks ikka kokku lähevad?
Mis piirkonnaga tegu, st vaata oma jäätmehoolduseeskirjast järgi. Kui see keeruline, siis võid oma jäätmevedajalt ja/või kohalikult omavalitsuselt küsida, et kas pead ikka need eraldi koguma? Loogiline nagu ei ole.

@Küülaline, egas tekkiva prügi kogus sõltu äraveo sagedust. Mul 5 inimesega on paras sedasi, et pakendikott ja bio käib 14p järgi ning olme on 1x kuus. Kokku 5 korda, aga oleneb kuidas need korrad kuude lõikes jagunevad mõnes kuus võib olla 4 ja mõnes 6 korda.
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1988
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Õhtleht jaurab pakendi-aruandluse teemal https://www.ohtuleht.ee/1082864/sendipo ... prillinali

Kajakate terror- eks seegi veidi rohejura teema https://www.ohtuleht.ee/1082876/linnute ... ohtlikuks-
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Liiga lahja pealkiri, keegi ei ärritu. Parem oleks "Euroliidu absurdsete nõudmiste tõttu tuleb pakendi-aruandluseks tööle võtta 1000 inimest" ...või veel parem 10 000 inimest vms. Tegelikult ei puuduta pakendi-aruandlus tavainimest mitte kuidagi kunn.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 04 Apr 2023, 21:33 Liiga lahja pealkiri, keegi ei ärritu. Parem oleks "Euroliidu absurdsete nõudmiste tõttu tuleb pakendi-aruandluseks tööle võtta 1000 inimest" ...või veel parem 10 000 inimest vms. Tegelikult ei puuduta pakendi-aruandlus tavainimest mitte kuidagi kunn.
Sooh, nagu tavainimesed ei võikski ettevõtlusega tegeleda? Või teistpidi küsides, kes tegelevad ettevõtlusega? Mingid meie Linnutee galaktikast x valgusaastate kaugusel asuvate galaktikate tsivilisatsioonide esindajad? ;) Sa vist ei saanud artiklis mainitud mõnede mõtete/lausete nüanssidele pihta.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1988
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Eks ta ikka puudutab, tõenäoliselt visuaal saab rämpsust puhtamaks ja valitud rahajõmmid rikkamaks (kui vaadata teatmik.ee-st pakendiringluse firmade aa-sid) ehk viimane papp tuleb kaudselt tarbijal kinni maksta. Kuid tasuta lõunaid pole.

Veel 1 roheteema https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/1 ... -hinnatous
Kui rohepöördega venitada, ootab ehitust ees hinnatõus
Viimati muutis kunn24, 04 Apr 2023, 22:41, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 04 Apr 2023, 22:19 Eks ta ikka puudutab, tõenäoliselt visuaal saab rämpsust puhtamaks ja valitud rahajõmmid rikkamaks (kui vaadata teatmik.ee-st pakendiringluse firmade aa-sid) ehk viimane papp tuleb kaudselt tarbijal kinni maksta. Kuid tasuta lõunaid pole.
Jäätmete sorteerimise eest küsitakse topelt! Maksame kinni tootjate poolt kinnimakstud pakendimaksu ja siis maksame igatsugu prügi utiliseerimise eest.Kui oleksin tumeroheline, siis peaksin tegema kulutusi ja raiskama fossiilkütust toimetamaks oma sorteeritud jäätmeid sinna kuhu need sobivad. Miks pean tegema planeedi Maa päästmiseks planeedi Maa suhtes negatiivse tulemusega asju? No ei saa aru??? Jah, ma viin papptaara jäätmejaama, kuid kui mul ei oleks omakasupüüdlikke eesmärke jäätmejaamas külastamiseks, siis kohe kindlasti ei hakkaks raiskama fossiilset kütust mõne pakendi viimiseks 2-3km kaugusele pakendikasti.
Kasutaja val-le. Muide, eelmise riigikorra ajal lahendati jäätmeprobleeme präänikutega, mitte piitsaga nagu tänapäeval. Isegi vanapaberit osteti kokku kilohinnaga! Tänapäeval peab ärimeestele peale maksma sorteerimise ja utiliseerimise eest. Mis teha, kapitalismi võlud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

kunn24 kirjutas: 04 Apr 2023, 22:19 Eks ta ikka puudutab, tõenäoliselt visuaal saab rämpsust puhtamaks ja valitud rahajõmmid rikkamaks (kui vaadata teatmik.ee-st pakendiringluse firmade aa-sid) ehk viimane papp tuleb kaudselt tarbijal kinni maksta. Kuid tasuta lõunaid pole.....
Sul on õigus, tegu on plastireostuse vähendamisega: "...umbkaudu 75% kogu Eesti randades olevast prügist on plastist, Läänemeres olevast prügist moodustab plastmass ligi 70%." Allikas: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/1 ... data-trahv

Kes saab rikkamaks, kes vaesemaks ei tea, aga kui sa tead, siis selgita meile ka. Ekre pidas artikli järgi mingi seltskonna eest väikest võitlust, aga kelle?
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas kirjutas: 04 Apr 2023, 22:39...Jäätmete sorteerimise eest küsitakse topelt! Maksame kinni tootjate poolt kinnimakstud pakendimaksu ja siis maksame igatsugu prügi utiliseerimise eest.
Kui oleksin tumeroheline, siis peaksin tegema kulutusi ja raiskama fossiilkütust toimetamaks oma sorteeritud jäätmeid sinna kuhu need sobivad. ...
Mis siis saab, kui sorteerimine sul elu hoopis odavamaks teeb nagu varasemas näites selgus? Sa vist ei ole seda tuumafüüsika keerukusega liitmise-lahutamise tehet ära teinud. Anna algandmed ja aitan sind.

Mina nt ei mõista, miks sa sunnid ennast ja oma maja elanikke pakendeid avalikesse punktidesse vedama ja siis veel kuulutad, et keegi on loll (ei tea kes?) kuna pead raiskama fossiilkütust. Kas sa ei saa hakkama oma maja juurde segapakendi ja/või (oleneb kuidas pead või pakutakse) paberi/papi konteineri tellimisega? Üks kõne ja teema oleks maas, lisaks läheb soodsamaks. Jääb mulje, et tahad meelega oma elu keeruliseks elada. See on ok, aga sel juhul pole viisakas oma tegemata jätmistes teisi süüdistada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 05 Apr 2023, 08:45 Mis siis saab, kui sorteerimine sul elu hoopis odavamaks teeb nagu varasemas näites selgus? Sa vist ei ole seda tuumafüüsika keerukusega liitmise-lahutamise tehet ära teinud. Anna algandmed ja aitan sind.
Kas sa arvad, et mu südametunnistus on siis puhas kui 15-...l/100km kütust võttev prügimasin viib iga paari nädala takka 10-15l biojäätmeid või 100l konteineritäie pappi. Et, võin vabalt käed tasku pista ja öelda, et olen planeedi Maa päästmiseks kõik teinud. Majanduslik mõtekus laias plaanis on kus? See, et on 5 konteinerit, on lihtsalt asja üks külg. Sa vaatad oma mätta otsast, et ah, maksad selle 6-...€ ja siis rohkem ei olegi sinu probleem? Inimesed muutuvad vabatahtlikult keskkonnasäästlikumaks kui asi ennast ära tasub- käivad poes korduvkasutatavate kottidega, ostavad süüa oma taarasse jnejne ... Ah, ei viitsi, läksin parema meelega vasikatega võidu jooksma, väljas veel valge. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

...kas ma saan õigesti aru et prügivedamine kui selline, teenusena on paha . Hakkame kõik siis ise sinna pügilasse oma sodi viima. See suur prügiauto ju kogub ju ka mujalt selle peale, ei tule ta ju ekstra ühe maja juurde. Siin ikka on see mõtlemine ainult enda rõdu all....
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 06 Apr 2023, 21:45 ...kas ma saan õigesti aru et prügivedamine kui selline, teenusena on paha . Hakkame kõik siis ise sinna pügilasse oma sodi viima. See suur prügiauto ju kogub ju ka mujalt selle peale, ei tule ta ju ekstra ühe maja juurde. Siin ikka on see mõtlemine ainult enda rõdu all....
Küll on hea mõelda ja arutada asja mõtekuse üle kui kõik on käe-jala juures. Mõtleks Tallinna "mägedest" veidi kaugemale, kasvõi Kernu?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

....seda küll, aga Tallinnas 300.000 pluss inimest kes saastavad ja Kernus .....vist niipalju pole. Kumb regioon nüüd suurema 'jalajälje' teeb. Ja ma usun, et igaüks ikka leiab selle viisi kuidas enda pügi leiab õige koha. Kuig ja peab mainima et endal tuleb ka see kopostikast või siis ka lasta ära vedada see biojääde, eks paistab kumb variant mõistlikum tuleb.
Vasta