Planeedi Maa päästmine

Siin arutletakse naljakate juhtumite üle ehitusvaldkonnas
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma lepin absoluutselt, et mõned asjad vajavad reguleerimist...
Ma ei lepi idootsete regulatsioonidega
Ja "hiilin kõrvale" igal võimalikul moel
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 931
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas T25 »

George Carlin planeedi päästjatest:

https://www.youtube.com/watch?v=7W33HRc ... el=Dadniel
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2047
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Juhin tähelepanu, et et hr Val ei vastanud mu 2-le eelmises postituses olnud küsimusele. Loomulikult ei eelda see formaat kohustust vastata, kuid lihtsalt nendin fakti. Ju siis polnud midagi vastata. Igaks juhuks, et arusaamatust pole, küsimused uuesti:
Kuhu see kraam siis edasi suunatakse, kas läheb kompostiks või gaaasitootmiseks?
Kas energeetiliselt on selle ürituse bilanss plussis, st kas gaasistamisel tuleb energiat tunduvalt rohkem, kui kogu tralli peale kütuse-energiat kulub?


Mind rohkem huvitab vastus viimasele küsimusele, 1.-ga on vist nii ja naa. Samas muidugi kraami kokkuvedemine vaid kompostimiseks tekitab sellise toreda kollektiviseerimise tunde (kollektiivselt kompostime lahtiselt aunades, privaatselt on suht tabu tegevus), sest ideena serveeritakse tegelikult, et minevat gaasistamiseks. Ja gaasitootjad hõõruvat rõõmust käsi (kuskilt jäi silma, praegu ei meenu allikas).

Hr Val PM-i lugeda ei saa, see on veidi kurb, sest seal on järjekordne tore üllitis ametnike võimutsemisest:
"Lillede istutamine ainult ametnike eriloaga? Paide elanikud läksid uue seadustähe vastu kohtusse"
https://majandus.postimees.ee/7739741/l ... u-kohtusse

Täiendan veel. Eelmise lõigu asjas käib jutt, et Paide kesklinn tunnistati kultminni käskkirjaga kultuurimälestiseks, samas ametnikud serveerisid seda läbi menetluse osapooltele arheoloogimälestisena, milles on oluline vaid, et ametnikega kooskõlastamata pinnast segi ei pöörataks. "Väike" erinevus, ehk suht tüüpiline menetluslik huiamine. https://adr.rik.ee/kum/dokument/13649601
Viimati muutis kunn24, 27 Mär 2023, 13:03, muudetud 3 korda kokku.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

T25 kirjutas: 27 Mär 2023, 11:40George Carlin planeedi päästjatest:...
See, et inimene liigina tuleb ja läheb - loomulikult on Carlinil ses osas õigus, aga ta ei ütle sulle, et situ oma kodu täis või naabri hoov või reosta nagu jaksad. Kui sa sellest niimoodi aru saad, siis see näitabki, et "The People are Fucked" nagu ta seal videos ütleb. Arvasin varem ja arvan jätkuvalt, et "päästmist" vajab meie idee heast elust ehk hirm sellest, mis juhtub kui odav ja pmst tasuta fossilne energia otsa saab.

@kunn24, minuteada ei tohi seda (keelatud) prügilasse ladestada, st täpselt nii ongi: läheb kompostiks või gaaasi tootmiseks. Energeetilist bilanssi ei tea, aga oleks täitsa huvitab teadmine kui seda jagad.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ val

Mis tasuta fossiilenergiast Sa räägid?
"Taastuvenergeetikud" väidavad ju järjekindlalt, et "nende toode" on kõige odavam...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2047
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Eelnevalt küll veidi kirusin ka sakslasi, kuid nüüd tundub, et nad on eurolollusele suutnud veidi käe ette saada. Nimelt:"Sisepõlemismootoriga autod said Saksamaa survel uue elulootuse. See pole halb" https://epl.delfi.ee/artikkel/120163450 ... -pole-halb
Loo kokkuvõtvast osast tsitaat:
Sellest saab teha kaks järeldust. Esiteks, Euroopa Liidu institutsioonidel tuleb rohepööret kavandades rohkem tähelepanu pöörata otsuste elluviidavusele. Tegelikku rohepööret ei aita teha see, kui on ette teada, et praktikas pole eesmärgid säästval moel täidetavad. Teiseks, Eesti poliitikutel ja ametnikel tuleb julgeda rohepöörde asjus Eesti huve ja vajadusi selgemalt väljendada. Ka hoonete renoveerimise ajakava asjas pole rong lõplikult läinud, sest Euroopa Parlamendi otsus oli ainult üks etapp selle liikmesriikidele kohustuseks saamise teel.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

kunn24 kirjutas: 27 Mär 2023, 13:36 Eelnevalt küll veidi kirusin ka sakslasi, kuid nüüd tundub, et nad on eurolollusele suutnud veidi käe ette saada. Nimelt:"Sisepõlemismootoriga autod said Saksamaa survel uue elulootuse. See pole halb" https://epl.delfi.ee/artikkel/120163450 ... -pole-halb ....
Sama teema muide on selle sundrenoveerimisega, millest kirjutasin nädal tagasi: "Selle otsuse puhul võib olla tegu tavalise poliitilise mänguga ...Nimelt vajab see otsus liikmesriikide parlamentide heakskiitu, st siin ei ole just liiga lihtne suurt rumalust teha.".

Selle asja nimi on demokraatia kunn24 ja kui teeme lollust, siis vähemalt enda, mitte moskoovia oma :)

@xxx111, ma räägin odavast ehk subsideeritud fossiilide hinnast, mis IMF hinnangul on "$5.9 trillion or 6.8 percent of GDP in 2020". See vaidlus algas vist umbes teema teisel lehel ja eks pead uuesti üle lugema kui meelest läinud. Pmst tasuta ei = tasuta.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2783
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

Mina saan artiklist nii aru, et selleks on vaja sünteetilist kütust..
Kui auto- ja kütusetootjad suudavad tootma hakata saastenormidele vastavat CO2-neutraalset kütust – nn e-kütust –, siis on sisepõlemismootoriga sõidukitel (ja nende teenindamise taristul) endiselt tulevikku.


Veel:
Võrdluseks: energiatõhususe direktiivi revideerimise poolt oli europarlamendis 343, vastu 216 ja erapooletuks jäi 78 saadikut. Nii et ei ole selleski küsimuses tegemist mingi valguse ja pimeduse võitlusega, vaid opositsioon on laialdane, kusjuures piir selles ega ka autoteemas jookse Lääne- ja Ida-Euroopa vahelt, nagu muudes küsimustes tihti on olnud.
Siin tahaks nüüd loota, et esialgu lubataks vaid sisepõlemismootorite kombikasutus... et võid sõita siis, kui jääksoojuse samal ajal kütteks ära kasutad....
Sisepõlemismootorite pealt ringi aetavad konditsioneerid aga tuleks esimese asjana ära keelata...
Seega see eelmainitud piir võiks siis joosta Lõuna ja Põhja Euroopa riikide vahel...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ val
Meil on subsideerimisest väga erinevad arusaamad

@ trebla
Tahaks loota, et keeldude / käskude idootsus lõpeb
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 27 Mär 2023, 17:47@ val Meil on subsideerimisest väga erinevad arusaamad ...
Kui mul on valida, kas uskuda sinu arvamust või oma ala spetsialistide teadmisi (nt viidatud IMF või Lazard ), siis anna andeks, aga arvamus vs teadmine - saad isegi aru. Kahtlemata saavad ka spetsialistid eksida, aga tõenäosus, et sa antud asja miskit segamini ajad on lihtsalt niivõrd palju suurem. Kindlasti oled ehituse alal hea spetsialist ja nendes teemades usaldan sind oluliselt rohkem.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

val kirjutas: 27 Mär 2023, 08:38 Üldiselt on prügivedu rahaliselt väheke soodsam, kui sorteerid. Kalkulatsiooni võid oma asukohast lähtuvalt teha, sest hinnavahe sõltub piirkonnast, aga üldiselt ei ole see piisavalt suur, et masse motiveerida. Kompostida võid muidugi. Isegi proovisin paar aastat, aga ei viitsinud mässata ja olen rahul biojäätmete konteineriga. Ma ei tea, kas see sind motiveerib, aga mida paremini sa sorteerid, seda vähem prügilasse jõuab, mis tähendab, et sa võid pääseda uue prügila ehitamise kinni maksmisest.
Mis soga Sa ajad - sõltumata minu konteineri sisust või kogusest maksab minu konteineri tühkjendamine täpselt sama palju. Kuskilt otsast ei ole mulle soodsam pakendeid eraldi korjata ja 4 km kaugusele endise vallamaja kõrvale spets konteinerisse tassida.
P.S. Biojätmed lähevad kanadele söödaks ja sõnnik on juba teine valdkond, ehk siis meie peres biojäätmeid ei ole.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2783
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

tuleb välja, et asi on imelihtne..
:read:
https://www.solarquotes.com.au/blog/202 ... emissions/
tuleb lihtsalt tõsta energia hinda ja CO2 emissioon väheneb...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ val
Kui hinnangutes kõlavad a-la "sotsiaalsed kuld / tulud" jms siis MAJANDUSARVESTUSES on see õhk...
Lihtsustades - kui ettevõtte juhtkond aktsionäride koosolekul mulle kui aktsionärile räägib tulemustest a-la "meie sotsiaalsed kulud on olematud / sotsiaalsed tulud ülikõvad" aga kahjuks reaalselt on kontol "vähe" ja tulemuste peale aktsia hind teeb -30% siis..
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

RaJy kirjutas: 27 Mär 2023, 19:13
val kirjutas: 27 Mär 2023, 08:38 Üldiselt on prügivedu rahaliselt väheke soodsam, kui sorteerid. Kalkulatsiooni võid oma asukohast lähtuvalt teha, sest hinnavahe sõltub piirkonnast, aga üldiselt ei ole see piisavalt suur, et masse motiveerida. Kompostida võid muidugi. Isegi proovisin paar aastat, aga ei viitsinud mässata ja olen rahul biojäätmete konteineriga. Ma ei tea, kas see sind motiveerib, aga mida paremini sa sorteerid, seda vähem prügilasse jõuab, mis tähendab, et sa võid pääseda uue prügila ehitamise kinni maksmisest.
Mis soga Sa ajad - sõltumata minu konteineri sisust või kogusest maksab minu konteineri tühkjendamine täpselt sama palju. Kuskilt otsast ei ole mulle soodsam pakendeid eraldi korjata ja 4 km kaugusele endise vallamaja kõrvale spets konteinerisse tassida.
P.S. Biojätmed lähevad kanadele söödaks ja sõnnik on juba teine valdkond, ehk siis meie peres biojäätmeid ei ole.
Eri piirkondades eri hinnad ja vbl mõnes piirkonnas tuleb tõesti liigiti kogumine kallim, st päris kindel ma pole, et igalpool on odavam liigiti koguda. Teeme asja selgeks, võtame konkreetselt sinu näite ja võrdleme. Mis piirkonna/hinnakirja alla kuulud ja mis leping sul täna on, st mis konteinerid, mis sagedusega, mitu inimest ja looma on jäätmeid tekitavas majapidamises?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

val kirjutas: 27 Mär 2023, 20:38
RaJy kirjutas: 27 Mär 2023, 19:13
val kirjutas: 27 Mär 2023, 08:38 Üldiselt on prügivedu rahaliselt väheke soodsam, kui sorteerid. Kalkulatsiooni võid oma asukohast lähtuvalt teha, sest hinnavahe sõltub piirkonnast, aga üldiselt ei ole see piisavalt suur, et masse motiveerida. Kompostida võid muidugi. Isegi proovisin paar aastat, aga ei viitsinud mässata ja olen rahul biojäätmete konteineriga. Ma ei tea, kas see sind motiveerib, aga mida paremini sa sorteerid, seda vähem prügilasse jõuab, mis tähendab, et sa võid pääseda uue prügila ehitamise kinni maksmisest.
Mis soga Sa ajad - sõltumata minu konteineri sisust või kogusest maksab minu konteineri tühkjendamine täpselt sama palju. Kuskilt otsast ei ole mulle soodsam pakendeid eraldi korjata ja 4 km kaugusele endise vallamaja kõrvale spets konteinerisse tassida.
P.S. Biojätmed lähevad kanadele söödaks ja sõnnik on juba teine valdkond, ehk siis meie peres biojäätmeid ei ole.
Eri piirkondades eri hinnad ja vbl mõnes piirkonnas tuleb tõesti liigiti kogumine kallim, st päris kindel ma pole, et igalpool on odavam liigiti koguda. Teeme asja selgeks, võtame konkreetselt sinu näite ja võrdleme. Mis piirkonna/hinnakirja alla kuulud ja mis leping sul täna on, st mis konteinerid, mis sagedusega, mitu inimest ja looma on jäätmeid tekitavas majapidamises?
Saadan PS
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

trebla kirjutas: 27 Mär 2023, 19:15 tuleb välja, et asi on imelihtne..
:read:
https://www.solarquotes.com.au/blog/202 ... emissions/
tuleb lihtsalt tõsta energia hinda ja CO2 emissioon väheneb...
No jah, sama on söömisega, liikumisega, hingamisega ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Imelik kirjutas: 27 Mär 2023, 22:12
trebla kirjutas: 27 Mär 2023, 19:15 tuleb välja, et asi on imelihtne..
:read:
https://www.solarquotes.com.au/blog/202 ... emissions/
tuleb lihtsalt tõsta energia hinda ja CO2 emissioon väheneb...
No jah, sama on söömisega, liikumisega, hingamisega ;)
Kõik seostub otseselt rahvaarvu tõusule piiri panekuga...
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Imelik kirjutas: 27 Mär 2023, 22:12
trebla kirjutas: 27 Mär 2023, 19:15 tuleb välja, et asi on imelihtne..
:read:
https://www.solarquotes.com.au/blog/202 ... emissions/
tuleb lihtsalt tõsta energia hinda ja CO2 emissioon väheneb...
No jah, sama on söömisega, liikumisega, hingamisega ;)
Täpselt!
Läheme kõik koopasse elama ja co2 kukub nulli.
P.S. Mina ei ole koopasse elama minemisega nõus!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Päris hea tähelepanek - tuli meelde, et prügivedajafirma muutus aasta lõpus (KOV hange). Eelmisega oli püsikorraldus ja nüüd sisse logides avastasin, et 3 kuu eest võlgnen 6.61€.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Võtame nt 5 liikmelise pere, mis vajab 240l konteinerit tühjendusega 2x kuus juhul kui asi käiks nagu vanasti ja kõik jäätmed lähevad ühte olmejäätmete konteinerisse. Valin suvaliselt Kuressaare korraldatud veo piirkonna, mis teeb hinnakirja järgi 6,31*2= 12,62 € kuus.

Allume repressioonidele ja hakkame koguma eraldi pakendeid, vanapaberit ja biojäätmeid. Selleks vajame 80l olmejäätmete konteinerit tühjendusega kord kuus 2,10€ + 80 l biojäätmete konteinerit tühjendusega 2 korda kuus 1,04€*2=2,08 (ka 1x kuus piisab) + segapakendi koti (sobib nii pakendile kui vanapaberile) 150l tühjendusega 2x kuus 0,92*2=1,84 €. Kokku teeb see 2,10+2,08+1,84 = 6,02 € kuus ehk 6,6 € odavam. Huvitav lugu on pakendikotiga, sest Kuressaares on see ka tasuta saadaval. Seega 6,6-8,44 € kuus odavam võrreldes ühe olmejäätmete konteineriga.

Olme tühjendus võiks olla ka iga kahe kuu järgi, aga eeskiri kahjuks ei luba Kuressaares (maapiirkonnas lubab). Maapiirkondadest seda, et pakendikotti ei saa neis tihti võtta ja tuleb viia avalikku konteinerisse, mis on reeglina poodide juures vms kohas kuhu ei pea eraldi sõitma. Poes on vaja ikka käia.

Eri piirkondades eri hinnad, st päris kindel ma pole, et igalpool on odavam liigiti koguda, aga üldiselt peaks olema liigiti kogumine soodsam.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 27 Mär 2023, 23:31 Allume repressioonidele ja hakkame koguma eraldi pakendeid, vanapaberit ja biojäätmeid. Selleks vajame 80l olmejäätmete konteinerit tühjendusega kord kuus 2,10€ + 80 l biojäätmete konteinerit tühjendusega 2 korda kuus
Kui sinul on oma maja ja võimalus koguda jäätmeid liigiti, siis kõigil seda võimalust ei ole. Hetkel viimistlen ühte korterit, mille köögi suurus on veidi alla 6m2 ja sellest on erineva mööbli all kinni ca 40%.
Kas sa oled käinud nuusutamas segaolmeprügi konteinerit suvel kui on mitu nädalat olnud päikesepaistelised ja kuumad ilmad? Mis elu hakkab elama kahe nädala pärast ainult biokonteiner, ma kujutan ette.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas kirjutas: 28 Mär 2023, 03:48 ...Kui sinul on oma maja ja võimalus koguda jäätmeid liigiti, siis kõigil seda võimalust ei ole.....Mis elu hakkab elama kahe nädala pärast ainult biokonteiner, ma kujutan ette.
Minu kirjeldatu vajab 3 eraldi kasti, mis mahub igasse kööki. Esimene ettejuhtuv näide on pildil. Ainus vahe korteris elades on see, st pakendi viid ühistu tellitud nt 400 l pakkendikonteinerisse, mitte pakendikotti.
Raam-600.jpg
Biokonteineri haisu kohta arvasin sama, aga asjata. Parem muidugi oleks, kui konteiner otsese päikese käes ei ole, aga mul on olnud ja isegi siis haiseb vaid kaant tõstes.

Ma olen oma osa teinud. Kuidas on sul lubadusega mõtteviisi korrigeerida?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 28 Mär 2023, 03:48
val kirjutas: 27 Mär 2023, 23:31 Allume repressioonidele ja hakkame koguma eraldi pakendeid, vanapaberit ja biojäätmeid. Selleks vajame 80l olmejäätmete konteinerit tühjendusega kord kuus 2,10€ + 80 l biojäätmete konteinerit tühjendusega 2 korda kuus

Kas sa oled käinud nuusutamas segaolmeprügi konteinerit suvel kui on mitu nädalat olnud päikesepaistelised ja kuumad ilmad? Mis elu hakkab elama kahe nädala pärast ainult biokonteiner, ma kujutan ette.
Näiteks komposter ei haise sest komposteerumine kiire. Mu lähedal kortermaja omab biokonteinerit. Spetsiaalselt nuusutanud pole, 2m kauguselt möödudes ei märka midagi.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2783
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

mäletan, et nii 50 aastat tagasi sõitsin Tallinnast bussiga maale ja bussis oli miski umbkeelne venelastest abielupaar, kellel oli kaasas ilmatu suur võrgutäis kartuleid ...ikka nii 15 kg või rohkem..
Ja siis terve see bussitäis maainimesi avaldas omavahel selle nähtuse üle valjul häälel (nagu maainimestel eriti tollal tavaks) imestust, et näe, veavad linnast kartuleid maale..!!

Tänapäeval on peale selle, et vett ostetakse pudeliga poest, hakatud ka poest veel kotiga mulda ostma...
No ja siis veel võrguga puid (kuskil kommentaariumis keegi kurtis, et kütmine on sedaviisi läinud kole kalliks) ... ja igasugu muidki imeasju tehakse...

Nõuka ajal oli eesmärgiks linna ja maa vahe kaotamine ... voolav vesi ja WC-d on maale jõudnud... leivategemine maalt astjast linna köögikapile...

Ise elektrikuna võtaks elektri vedamise ühest kohast teise järgmiseks ette, olemasolevad autod aga seda ei võimalda ja hinnaerinevus veel ei stimuleeri kah.....
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

aero kirjutas: 28 Mär 2023, 08:31 Näiteks komposter ei haise sest komposteerumine kiire. Mu lähedal kortermaja omab biokonteinerit. Spetsiaalselt nuusutanud pole, 2m kauguselt möödudes ei märka midagi.
Ei saa võrrelda välisõhu vaba juurdepääsuga suletud keskkonda, piiratud välisõhu juurdepääsuga keskkonnaga, eriti kui reageeriva aine osakaalud selles õhus on erinevad. Praktikas ei teki tavakodanikul päevas piisavalt palju biojäätmeid ning nende seismisel toatemperatuuril on kindlad ebameeldivad tagajärjed.
Vasta