Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
LilHellu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Dets 2022, 09:26

Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

Lugemata postitus Postitas LilHellu »

Tere

Mina palun nüüd juhendamist/abi
Esmakordne õhk-vee omanik ja tahaks nüüd teada, kuidas miski asi töötab. Seega küsimusi on ja kindlasti on enamus rumalad küsimused.

Kodus on Daikin Altherma 3 - 8 kW välisosa
Daikin Altherma 3 - 6-8 kW, hüdro siseosa, 9 kw el.tenn
Paisupaak, puhverpaak pss 100 ja eraldiseisev boiler 190l
Tsirkulatsioonipump( ecocirc+ ), segusõlm.

Natukene majast:
2 kordne maja, alla 150 ruudu. Esimene korrus korralikult renoveeritud ja soojustatud, põrandaküte. Teine korrus on soojustatud, katus veel tegemata( sealt läheb sooja välja, tean), teisel korrusel radikad.

Minu küsimused: kindlasti tulevad segased küsimused, vabandan juba ette ära.

Nagu ma aru olen saanud on segusõlm mõeldud just, et radikasse läheks soojem vesi ja põrandasse siis mitte nii kuum. Aga kuidas ma seda ise reguleerin. Hetkel olen ma aru saanud nii, et kui ma peavooluvett reguleerin, siis muutub temperatuur nii põrandas kui radikates.

Ja kuidas ma üldse reguleerin endal pumpa. Mis see vahemik on, mis kraadis see vesi olema peaks. Hetkel on puhverpaagis vesi 40 kraadi, reguleeritud automaatse peale, et õue temp järgi siis soojendab? vett torudesse. Aga temperatuur toas kõigub koguaeg ja kui ikka siin -10 oli, siis toas üle 21.5 kraadi ei lähe. Kas ma peaksin selle vee temp soojemaks panema? Või sättima tsirkulatsioonipumpasi teisele astemele, et vesi kiiremini läbi jookseks?
Hetkel on max vesi 40 kraadi ja min (väljaminev vesi)28 kraadi
Ma ei saa täpselt aru ka sellest äpist(ONECTA) hetkel näitab 42 kraadi +1. Kas see 42 kraadi on siis torudes või paagis? Vahepeal meil oli nii, et kütsime ainult paaki, aga selle temp vesi torudesse ei jõudnud(äpis oli üks kraad, tehnoruumis siis teine kraad)

Mõni teadja võiks mulle inimese keeles lahti seletada ja nüüd õpetada, kuidas see pump normaalselt töötaks ja mis seadustusi muutma peab.
Olen aru saanud et elektrit ta tarbib omajagu, aga kas -9 on okei, kui 2h tarbib 5kwh?

Kindlasti on mul küsimusi veel, aga hetkel ei meenu.
Tahaks lihtsalt teada, kuidas mu pump töötab ja keegi seletaks mulle lihtsas keeles ära, mis miski asi teeb. Kasutusjuhendeid olen ka netist lugenud, aga isiklikud kasutajakogemused on ikka paremad.

Aitähh
Manused
D981486F-B71E-4676-951D-B32879B869A9.png
ACA32669-2325-4F18-A110-440498A6698E.png
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Peaks pöörduma seadme müüja poole.
Althema 3 kasutusjuhend eriti vastuseid ei anna.
Sisu on leida kui võtta Google otsing Althema 3 installation manual ning Daikini lehelt juhnd alla laadida.
Kuna kahe kontuuri algne seadistus ja ka lisaküttekeha seadistus on paigaldaja poolel siis tuleks tegemata töö ära teha või siis juhendada kuidas seadistused paika saab.

See kui äpist 40 asemele 41 keerata (et keerad nupust sooja juurde) eriti tuba soojaks ei tee.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

Lugemata postitus Postitas ping »

LilHellu kirjutas: 11 Dets 2022, 10:04 ... Kodus on Daikin Altherma 3 - 8 kW välisosa
Daikin Altherma 3 - 6-8 kW, hüdro siseosa, 9 kw el.tenn
....
Olen aru saanud et elektrit ta tarbib omajagu, aga kas -9 on okei, kui 2h tarbib 5kwh?
....
"Kes teeb tööd, see peab ka sööma."

8kW välisosa ise tarbib kasutegur 2 korral kuni 4kW ja 2 tunni jooksul võib tarbida isegi rohkem kui 8kWh. (Ehk antud juhul peaks veel küttmisvaru olema.)

Aga kui ilm nii külmaks läheb, et Õ/V pump kütta ei suuda ja lülitub sisse 9kW elektriline lisaküttekeha, siis lisandub pumba tarbimisele 2 tunni jooksul 18kWh kulu.

Aga kuna ka hoone ise omab tavaliselt küllalt suurt soojusinertsi, siis 2 tunni jälgimine üldpildi saamiseks on mõtetu ja tuleks vaadata 24h jookul toiminud päevatarbimist ning võrrelda selle sõltuvust "eilsest" min. välistemperatuurist.
:hello:
Viimati muutis ping, 11 Dets 2022, 11:39, muudetud 1 kord kokku.
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

JAH, pöördu seadme müüja poole. Siiski mõned selgitused
Radikad ei vaja segusõlme ja ju sa siis tahtsid koolirahaks segusõlmega lahendust, mis sulle osava müügimehe poolt pähe määriti. Asja sisu on selles - SP on radikatele kuuma vee tootmine kallima elektrikuluga (COP väheneb) - seega segusõlm paneb just rahakoti nutma. Kõige soodsam ongi nii - SP väljund otse radikate kollektorisse. Kui on põrandaküte lisaks radikatele siis sellel on jah segusõlm, kuna põrandaküte ei taha nii kuuma vett kui radikad. Ja seda oskab SP automaatika juhtida.
SP enda juhtprogrammid ongi koostatud just kõikvõimalikele juhtudele - ainult radikad, ainult põrandaküte, mõlemad, seejuures oskab juhtida põrandakütte segamisventiili jne. Lisaks on veel põnevad muud asjad tarbevee boileri juhtimise reziimid jne.
JAH, SP manuaalid on võimalikult väheinformatiivsed.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2036
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kuna teema autor on kenasti andnud infot, siis äkki tuleb ka pilte kütteprojektist ja/või olulistest seadmetest, mis paigas?
LilHellu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Dets 2022, 09:26

Re: Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

Lugemata postitus Postitas LilHellu »

kunn24 kirjutas: 11 Dets 2022, 14:01 Kuna teema autor on kenasti andnud infot, siis äkki tuleb ka pilte kütteprojektist ja/või olulistest seadmetest, mis paigas?
Lippan peagi tehnoruumi ja saan teha seadmetest pildid
LilHellu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Dets 2022, 09:26

Re: Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

Lugemata postitus Postitas LilHellu »

Kalvis kirjutas: 11 Dets 2022, 11:35 JAH, pöördu seadme müüja poole. Siiski mõned selgitused
Radikad ei vaja segusõlme ja ju sa siis tahtsid koolirahaks segusõlmega lahendust, mis sulle osava müügimehe poolt pähe määriti. Asja sisu on selles - SP on radikatele kuuma vee tootmine kallima elektrikuluga (COP väheneb) - seega segusõlm paneb just rahakoti nutma. Kõige soodsam ongi nii - SP väljund otse radikate kollektorisse. Kui on põrandaküte lisaks radikatele siis sellel on jah segusõlm, kuna põrandaküte ei taha nii kuuma vett kui radikad. Ja seda oskab SP automaatika juhtida.
SP enda juhtprogrammid ongi koostatud just kõikvõimalikele juhtudele - ainult radikad, ainult põrandaküte, mõlemad, seejuures oskab juhtida põrandakütte segamisventiili jne. Lisaks on veel põnevad muud asjad tarbevee boileri juhtimise reziimid jne.
JAH, SP manuaalid on võimalikult väheinformatiivsed.

Meil ja esimesel korrusel põrandaküte ja teisel radikad. Need majuaalid on ja kahjuks väga vähese infoga
Seadme müüjaga olen päris palju juba ühendust võtnud ja viimane kord ütles, et peab kasutusjuhendi välja võtma ja lugema 🤣🤦‍♀️
LilHellu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Dets 2022, 09:26

Re: Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

Lugemata postitus Postitas LilHellu »

Coolhouse kirjutas: 11 Dets 2022, 10:43 Peaks pöörduma seadme müüja poole.
Althema 3 kasutusjuhend eriti vastuseid ei anna.
Sisu on leida kui võtta Google otsing Althema 3 installation manual ning Daikini lehelt juhnd alla laadida.
Kuna kahe kontuuri algne seadistus ja ka lisaküttekeha seadistus on paigaldaja poolel siis tuleks tegemata töö ära teha või siis juhendada kuidas seadistused paika saab.

See kui äpist 40 asemele 41 keerata (et keerad nupust sooja juurde) eriti tuba soojaks ei tee.
A mis siis teeb toa soojaks :D
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siin oleks vaja küttesõlmi põhimõtteskeemi, et üldse midagi soovitada.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Palun abi Daikin Altherma õhk vesi pump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Seal on kirjas et 40 asemel 41 "eriti" tõesti soojemaks ei tee, kuna temp vahe väike. Kuid ma kasutan sama äppi ja kui ka keerata sealt juurde või maha siis mõjub see kõvasti hiljem. Betoonpõranda puhul veel hiljem. Kui lagi on lahti siis on ca 21C tulemus niigi hea.
Meil on maja ca.160m2 mõlemal korrusel põrandaküte(soovitan) radikaid me ei soovinud, täna ei kahetse ka.
Kuid seda puhverpaaki süsteemi ei lisatud, ei pidavat vaja olema-põrandakütte puhul vähemalt ... no toimib küll.
Vasta