Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

kuidas soojustada oma elamist
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

On mõningased mõtted ümberehitada senine soojustuslahendus (Prooviks esialgu vaid 1 sein) ning sooviks nõu EPSi paksuse osas. Seina materjaliks on ca30cm paks sõjaeelne betoon. Toa poolt oleks siis idee se betoon krohvida. Kõrget energiaklassi taga ei aja sest hetkel on soojustuslahendus üsna kesine ja selleks on 15cm villa, ilma betoonseina tarindisse kaasamata ning miinimum eesmärk on vähemalt sama soojapidavus ja oma peaga arvaks, et selle tagab 100mm EPSi, kas näiteks 150mm seinas ja 100 soklil vastaks üldse mingitelegi tänapäeva normidele ja nõuetele kui müüriks on betoon mitte "soojad kivid" ? Eks se 30nendate betoon on kaa muidugi selline vahepealne teema ja pigem silikaadi kui raudkivi omadustega.
Veel on tekkinud küsimusi seoses sokliosa ja seinaosa eraldamisega, kuna sokkel on ca 3-4cm paksema valuga siis see aste on vaja lahendada kuid küsimus tekib hoopis krohvitud seinalt üleminekuga sokliplaadile, kas lahenduses on miski karkassi ehitamine sokli osale plaadi kinnitamiseks ja "veelaua" paigaldamiseks või käib see kuidagi teitmoodi?

Tänud ette!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...kas näiteks 150mm seinas ja 100 soklil vastaks üldse mingitelegi tänapäeva normidele...
Pole "norme" mis reguleeriks soojustuse paksust või piirde soojapidavust
On "normid" mis reguleerivad energiatõhusust

Soojustuse paksuse pead ikka ise välja mõtlema / rehkendama vastavalt soojakadudele, küttelahendusele jne
Või siis "ostad" vastava teenuse...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

10-20 cm EPS ongi optimaalne. Ise paneks 15 cm, praeguste kalliste energia hindade juures avastad - 10 cm on liiga vähe ja 20 cm puhul oleks natuke liiga paks... Kui viitsid siis saab teha majandusarvutuse - paraku nõuab see maja soojusarvutust.
Tark mees teeb sokli tasa. Mängitakse vahu paksuse ja ostetakse õige paksusega EPS plaadid. See on täiesti OK kui vundamendil on EPS 100 mm paks ja seinas 150 mm ja mingit üleminekut pole. Siiski mõnikord ei saa (enamusel on mingi lollakas suur aste vundamendi ja seina vahel) , selleks tehakse üleminekul sileda katuseplekiga aste.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 09 Dets 2022, 06:37 ... - 10 cm on liiga vähe ja 20 cm puhul oleks natuke liiga paks...
.... (enamusel on mingi lollakas suur aste vundamendi ja seina vahel) ...
Nagu Naisteka Perekooli loeks?
:good:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina ka ei saa aru sellistest soovitustest a-la pane 100 EPS, laele ikka min 300 villa, 150 on paras, põranda alla min 300 EPS jne
Millistel alustel neid soovitusi tehakse...
Küsimus kui palju soojustust panna on oma sisult / olemuselt täiesti vale...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma omal ajal tegin ja olen pidanud tegema soojusarvutusi majale. Exceli tabelis oli siis EPS paksus, leitud EPS kulu, see läbi korrutatud hinnaga ning yeiselt poolt leitud võit soojakadude osas. Ja siis leidsin tasuvusaja.
Selgus, et 20 cm juures läks tasuvusaeg liiga pikaks - oli ca 10-15 aastat. Soojustus muidugi peab kauem vastu. 15 cm oli kuskil 7 aastat - siis oli kulud soojustusele iseennast ära tasunud. 7 aastat peetakse heaks investeeringuks.
Need arvutused olid tehtud enne koroonat ja enne kalleid energiahindu. Nüüd võib vabalt 20 cm paksus olla tasuvusega alla 10 aasta.
Kuigi see arvutus oli puhas kirvemeetod - on paksuse põhimõte kõigil soojustajatel enamvähem sama. Aga keegi ei keela ju ise seda arvutust teha ja leida omale sobiv otsus.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kuidas on võimalik leida tasuvusaega / soojustuse optimaalset paksust jms nt teadmata piiretes paiknevate avatäidete suundi, suurusi (sh suhet avatäide vs sein), avatäidete soojajuhtivusi, teadmata soojustuste soojajuhtivust (EPS, vill jms ei ütle midagi), teadmata kütteliike jne...
Minu jaoks on see müstika...
Ilmselt minu viga...
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Kalvise jutt on konkreetne ja asjalik ning arusaadav. :good:
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

xxx111 kirjutas: 09 Dets 2022, 09:10 Kuidas on võimalik leida tasuvusaega / soojustuse optimaalset paksust jms nt teadmata piiretes paiknevate avatäidete suundi, suurusi (sh suhet avatäide vs sein), avatäidete soojajuhtivusi, teadmata soojustuste soojajuhtivust (EPS, vill jms ei ütle midagi), teadmata kütteliike jne...
Minu jaoks on see müstika...
Ilmselt minu viga.
….,millest te siin aru ei saa?! Inimene kirjutas ju et arvutas välja millal soojustsmine ära tasub!
Tarintite soojustamine( mingil määral ka heli parast, välja arvatud EPS) on vajalik ainult raha kokkuhoidmiseks. Kui raha ei pea lugema siis pole vajadust ka soojustada(niiskuse teema jätan siit välja)nii lihtna see ongi!
Viimati muutis kaimagk, 09 Dets 2022, 14:14, muudetud 1 kord kokku.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

…..aga muidu jah seinad,põrand 200-300mm, katus 400-800mm , on juba hea:)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 09 Dets 2022, 13:51
xxx111 kirjutas: 09 Dets 2022, 09:10 Kuidas on võimalik leida tasuvusaega / soojustuse optimaalset paksust jms nt teadmata piiretes paiknevate avatäidete suundi, suurusi (sh suhet avatäide vs sein), avatäidete soojajuhtivusi, teadmata soojustuste soojajuhtivust (EPS, vill jms ei ütle midagi), teadmata kütteliike jne...
Minu jaoks on see müstika...
Ilmselt minu viga.
….,millest te siin aru ei saa?! Inimene kirjutas ju et arvatas välja millal soojustsmine ära tasub!
Tarintite soojustamine( mingil määral ka heli parast, välja arvatud EPS) on vajalik ainult raha kokkuhoidmiseks. Kui raha ei pea lugema siis pole vajadust ka soojustada(niiskuse teema jätan siit välja)nii lihtna see ongi!
Minu jaoks nii lihtne ei ole...
Kadestan inimesi kelle jaoks "nii lihtne see ongi!"...
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

xxx111 kirjutas: 09 Dets 2022, 14:07
kaimagk kirjutas: 09 Dets 2022, 13:51
xxx111 kirjutas: 09 Dets 2022, 09:10 Kuidas on võimalik leida tasuvusaega / soojustuse optimaalset paksust jms nt teadmata piiretes paiknevate avatäidete suundi, suurusi (sh suhet avatäide vs sein), avatäidete soojajuhtivusi, teadmata soojustuste soojajuhtivust (EPS, vill jms ei ütle midagi), teadmata kütteliike jne...
Minu jaoks on see müstika...
Ilmselt minu viga.
….,millest te siin aru ei saa?! Inimene kirjutas ju et arvatas välja millal soojustsmine ära tasub!
Tarintite soojustamine( mingil määral ka heli parast, välja arvatud EPS) on vajalik ainult raha kokkuhoidmiseks. Kui raha ei pea lugema siis pole vajadust ka soojustada(niiskuse teema jätan siit välja)nii lihtna see ongi!
Minu jaoks nii lihtne ei ole...
Kadestan inimesi kelle jaoks "nii lihtne see ongi!"...
…….hakkame aga teemat jälle risustama:)
Ma ka kadestan nati neid inimesi kes raha lugema ei pea…,
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Täiesti vastupidi...
Just seepärast lisasingi märkused, et loen raha
Ja just seepärast polegi minu jaoks "nii lihtne"
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

xxx111 kirjutas: 09 Dets 2022, 09:10 Kuidas on võimalik leida tasuvusaega / soojustuse optimaalset paksust jms nt teadmata piiretes paiknevate avatäidete suundi, suurusi (sh suhet avatäide vs sein), avatäidete soojajuhtivusi, teadmata soojustuste soojajuhtivust (EPS, vill jms ei ütle midagi), teadmata kütteliike jne...
Minu jaoks on see müstika...
Ilmselt minu viga...
Kui viitsid arvutada - saad, uksed, betoonsillused kõik sisse arvutada. Kasvõi üksiku naela lisakao. Just mainisin paar ühiku foorumis tagasi - arvutamisega pole mõtet üle pingutada. Sa ei saa arvutada tarindite võimalikke ehitusvigu, niiskuse mõju jne. Ka on silluste ja naelte lisajuhtivus sedavõrd väike ja muud arvutusvead sedavõrd suured, et pole mõtet lolliks arvutada.
EPS puhul taandub asi lihtsale U arvu erinevusele ja palju üks või teine paksus ja samamoodi on tulbas ühe või teise materjalide maksumus. Seeest tööraha on ju sama...
samamoodi on ultrahea aken versus prosta aken - U arvu erinevus (võtad aknatehas sertifikaadist) ja hinna erinevus. Jälle - otsustamise koht. N: kahekordne ja kolmekordse hinnavahe oli sedavõrd väike, et igal juhul tasus kolmekordne panna.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma ei räägi üldse "lolliks arvutamisest"...
Ma räägin sellest, et mitte midagi ei ütle X mm EPS või Y mm vill teadmata nende soojustuste (nii EPS-e kui villa on väga erinevaid) soojajuhtivusi
Samuti ei ütle see midagi (isegi teades soojajuhtivusi ja arvutades kogu piirde U) teadmata mis pinnaga, mis suunas ja mis U-ga on selles seinas paiknevad avatäited
Ning isegi siis kui on kõik eelnev teada ei saa teha järeldusi kui ei tea kütteliiki
Ja see pole mingi "lolliks arvutamine"...
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

……panen siia need ulmelised soojusjuhtivuse erinevused ka silmade ette :EPS 60 (silver)lambda 0,032W/mK
PAROC Ultra, lambda 0,035W/mK
….need sellised klassikalised eramute soojustamiseks.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 09 Dets 2022, 16:25 ……panen siia need ulmelised soojusjuhtivuse erinevused ka silmade ette :EPS 60 (silver)lambda 0,032W/mK
PAROC Ultra, lambda 0,035W/mK
….need sellised klassikalised eramute soojustamiseks.
No näed - isegi oled täpsustanud, et EPS 60 Silver... ja Paroc Ultra...
Enam pole jutt EPS ja vill
EPS ja vill võib olla ka nt 0,039 või 0,031

Väitest "klassikalised" ei saa üldse aru...
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

xxx111 kirjutas: 09 Dets 2022, 17:21
kaimagk kirjutas: 09 Dets 2022, 16:25 ……panen siia need ulmelised soojusjuhtivuse erinevused ka silmade ette :EPS 60 (silver)lambda 0,032W/mK
PAROC Ultra, lambda 0,035W/mK
….need sellised klassikalised eramute soojustamiseks.
No näed - isegi oled täpsustanud, et EPS 60 Silver... ja Paroc Ultra...
Enam pole jutt EPS ja vill
EPS ja vill võib olla ka nt 0,039 või 0,031

Väitest "klassikalised" ei saa üldse aru...
Loomulikult ei saa sa aru, sa pole ju üldse millestki aru saanud siin teemas, isegi mitte viimasest peenest ärapanemisest kaimagki poolt :D
Tänud abistanuile ja Sulle ning kunn24le eraldi, teiesuguseid on ka kindlasti tarvis :grin:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ jeff01

Sul on vaba voli arvata täpselt seda mida soovid...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mulle meeldisid kommentaarid,mida kirjutas Alar Piirfeld veel siis kui sai kommenteerida anonüümsena ja ilma kasutajanimeta, kuigi ta vist kommenteeris ikka vist oma nime alt. Ei saanud mingi paar aastat ka tema kommentaaride mõttest aru kuni taipasin, et ta paneb mõtlema, et miskit on jama kui ütles mingile probleemile konkreetselt "ei" ilma soovitusi andmata. Oi kui palju ta sai sõimata selle eest, et ei pakkunud konkreetseid lahendusi. Ta nagu kommenteeris ikkagi avalikus foorumis, kus oodatakse TASUTA soovitusi. Miks ta oleks pidanud tasuta pakkuma oma teadmisi kui tal oli olemas ka konsutatsioonifirma, kus oma teadmiste eest saab peret toita? Muide, Alar Piirfeldt on mind oma kunagiste kommentaaridega mõnele probleemile otsima iseseisvalt lahendusi, mitte et mulle peaks kõik lusikaga suhu toppima. ;) Eks see mõne kommentaari mõttest arusaamine olene ka hallrakkude hulgast ja aktiivsusest. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

kunn24 kirjutas: 09 Dets 2022, 22:03 Sm Jeff, kui tulite nõu saama, siis ärge trollige nõuandjaid. Vastasel korral võib see jääda teil või mõnel kaaskannatajal viimaseks ürituseks, et keegi midagi vastata viitsib. Trolliva postituse lahkamisel võivad juba tulla arved alates 500-st.
……. teemaväline küsimus, aga miks tohivad mõned foorumlased trollida? Kui see küsimus siia ei sobi võivad kõrgemad ära kustutada!
…. xxx pole selles teemas mingit nõu andnud. Foorum ongi sellind koht kus soovitakse saada lihtsaid ja nn odavaid lahendusi, kuigi see ei puugi lõppkokkuvõtes odav olla. Aga keelata ja targutada et mine osta projekt ja viled pole ka ainuõige lahendus. Ise olen saranselt oma maja ehitanud: foorumid, telefoni kõned autoriteetidega, raamatud, kogemused jne. Kui nõu ei viitsi anda siis pole ju vaja ka teemasse midagi lisada , või mis? Mõned arvsvad siin lihtsalt et nende ‘nõu’ on ainuõige.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Urmas kirjutas: 09 Dets 2022, 22:25 Mulle meeldisid kommentaarid,mida kirjutas Alar Piirfeld veel siis kui sai kommenteerida anonüümsena ja ilma kasutajanimeta, kuigi ta vist kommenteeris ikka vist oma nime alt. Ei saanud mingi paar aastat ka tema kommentaaride mõttest aru kuni taipasin, et ta paneb mõtlema, et miskit on jama kui ütles mingile probleemile konkreetselt "ei" ilma soovitusi andmata. Oi kui palju ta sai sõimata selle eest, et ei pakkunud konkreetseid lahendusi. Ta nagu kommenteeris ikkagi avalikus foorumis, kus oodatakse TASUTA soovitusi. Miks ta oleks pidanud tasuta pakkuma oma teadmisi kui tal oli olemas ka konsutatsioonifirma, kus oma teadmiste eest saab peret toita? Muide, Alar Piirfeldt on mind oma kunagiste kommentaaridega mõnele probleemile otsima iseseisvalt lahendusi, mitte et mulle peaks kõik lusikaga suhu toppima. ;) Eks see mõne kommentaari mõttest arusaamine olene ka hallrakkude hulgast ja aktiivsusest. ;)
….. ja mis sa arvad miks pole enam kuulda Alar Piirfeldis siin foorumis.? Olen temaga suhelnud, jah ta annab isetegijatele õnge mitte kala ja ei saada projekte iga pisiasja pärast tellima( seaduse piires muidgi)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma pole nõus väitega, et pole nõu andnud...
Täiesti omaette küsimus on see mida keegi välja loeb või ei loe
Ja lõppude lõpuks võtab iga mees võtab kuulda just seda nõu mida ise tahab

Kuid küsimusele "Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?" mina ilma mingi lähteülesandeta / kriteeriumiteta tõepoolest vastata ei oska...

Nagu eespool ka mainisin - sellisel kujul küsimus on oma sisult / olemuselt täiesti vale...
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

…….noooo saab ju, olen aru saanud et tegeled selle alaga. Kui väga pahasti siis oleks olnud kui oleksid pakkunud teemaalgatajale et pane nii 150-200. mm soojustust;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 09 Dets 2022, 23:05 …….noooo saab ju, olen aru saanud et tegeled selle alaga. Kui väga pahasti siis oleks olnud kui oleksid pakkunud teemaalgatajale et pane nii 150-200. mm soojustust;)
Aga mille alusel ma soovitaks seda 150...200?
Palun esita mulle lähteülesanne kus on kirjas mis on primaarne ja mis järjekorras - piirde U arv, võimalikult väike energiakulu kWh, võimalikult väike energiakulu EUR, ühtlasi lisa kütteliik, kuluoptimaalsus, tasuvusaeg, energiaklass, kogukulu EUR jms
Samuti lisa, kas tegemist on tuulduva fassaadiga või mitte, kas soojustus ehitatakse karkassi vahele, kuidas, mis on kandekonstruktsioon jms

Olen varem maininud ja kordan:
- eramu projekti tellija on kõige "raskem" klient
- eramu projekt on SUHTELISELT kõige kallim
- eramu projekti tellija REEGLINA ei oska esitada adekvaatset lähteülesannet
JNE

Siin on ka põhjused miks eramutega ei tegele va lähisõbrad ja sugulased...
Vasta