Millega soojustada sein

jdl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Juun 2022, 14:43
On tänanud: 2 korda

Millega soojustada sein

Lugemata postitus Postitas jdl »

Tere!

Olen ostnud vanema moodulmaja maja, kus on omakorda sisse ehitatud fibost sauna- ja dušširuum. Torud duššisegisti jaoks tulevad fibo seina tagant, kus on siis horisontaalne puitkarkass ja moodulsein. Teisel pool moodulseina on soojustamata kinnine garaaž.

Panen kaasa ka pildi, et asi selgem oleks:
Pilt

Vaja oli duššisegisti veidi teise koha peale nihutada. Selle jaoks sai garaaži poolt lahti võetud kipsplaat, välja võetud vill ja torud ümber liigutatud. Eelnevalt oli vill surutd 5cm karkassi sisse vastu torusid ja siis loomulikult ka 20cm karkassi sees.

Nüüd mõtlen kuidas asja uuesti kokku panna, et torud võimalikult hästi isoleeritud oleksid kuna teisel pool pole just päris välistemp, aga ikkagi soojustamata garaaž, kus praeguste ilmadega on ainult 4-5 kraadi soojem kui õues ehk siis nulli lähedal.

Kuna torud on 5cm puitkarkassi sees, siis reaalselt on seal soojustuseks kohta nii 3cm. Ise olen mõelnud, et äkki rohke vahuga sinna torude peale 3cm pir plaat paigaldada? See võiks ju vähe paremini sooja hoida kui sinna jõuga 5cm villa suruda nii, et torude kohal asi veidi punnitab nagu eelnevalt oli.

Või muretsen ma liigselt üle ja tegelikus jõuab fibo seina kaudu torudeni piisavalt sooja, et see eelmine lahendus kus oli 5+20cm villa on täiesti piisav?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Millega soojustada sein

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Märja ruumi sein
jdl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Juun 2022, 14:43
On tänanud: 2 korda

Re: Millega soojustada sein

Lugemata postitus Postitas jdl »

Kahjuks seina konstruktsioon on minu kontrolli alt väljas, kuna ostetud maja on ehitatud juba mitukümmend aastat tagasi. Positiivse külje pealt kui garaazi poolt seina kuni fiboni lahti võtsin, siis oli see ilma igasuguste kahjustusteta ning praktiliselt nagu eile kokku pandud niiet ma selle pärast liialt ei muretse.

Aga küsimus põhiliselt oli ikkagi selles, et kas 50+200mm villa sellises konstruktsioonis on piisav, et torud ära ei jäätu?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Millega soojustada sein

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Eeldan - garaaz on ikka kinnine ja tuul puhtalt ei ulu. Sel juhul on 20 cm piisav. Sellises ruumis üliharva langeb temperatuur miinuskraadidesse ja see sõltub rohkem kuidas õhk uksevahelt läbi puhub.
Vahel olev villakiht peaks olema piisav, et külm ei jõua toruni ja fibo poolt (takistatud aga siiski vähem) soe suudab toru soojendada.
Seepärast võid pärast jätta kõik nii nagu muidu oli. Ise ei näe suuri apsakaid, konstruktsioon ei ole parim aga midagi halba tas kah pole.
Vasta